sos πρηξιμο προσωπου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117

    sos πρηξιμο προσωπου

    γεια σας και καλο μηνα.
    χθες και προχθες εκανα τα 2 μου πρωτα μπανια..καηκα,τσουρουφλιστ� �κα...αλλα σα να μην εφτανε αυτο σημερα το πρωι που ξυπνησα ειχε πριστει ολο μου το προσωπο τα ματια μου και γενικα ολο το κεφαλι.εχω γινει σαν τερας ,εχω παραμορφωθει.ξερει κανεις αν αυτο συνεβη λογω της εκθεσης στον ηλιο? ή εχω παθει κατι αλλο?τι πρεπει να κανω για να μου περασει?αν καποιος γνωριζει παρακαλω να με βοηθησει..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    βαλε αλοη βερα...η γιαουρτακι.. θα κανει κατι τουλαχιστων θα το ενυδατωσει..οσο χρειαζεται μετα απο καψημο..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Originally posted by gonoli
    γεια σας και καλο μηνα.
    χθες και προχθες εκανα τα 2 μου πρωτα μπανια..καηκα,τσουρουφλιστ� �κα...αλλα σα να μην εφτανε αυτο σημερα το πρωι που ξυπνησα ειχε πριστει ολο μου το προσωπο τα ματια μου και γενικα ολο το κεφαλι.εχω γινει σαν τερας ,εχω παραμορφωθει.ξερει κανεις αν αυτο συνεβη λογω της εκθεσης στον ηλιο? ή εχω παθει κατι αλλο?τι πρεπει να κανω για να μου περασει?αν καποιος γνωριζει παρακαλω να με βοηθησει..
    συνήθως πάμε νοσοκομείο...
    κακώς που το αφήνεις, μόνο τα σημάδια που μπορεί να σου αφήσει ο ήλιος είναι από μόνο του πολύ σοβαρό.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    αdzik το γιαουρτι και την αλοη βερα τα βαζουμε για το καψιμο.για το πρηξιμο τι να κανω?

    Θεοφανια δεν εχω σημαδια.λες να πρεπει να παω στο νοσοκομειο?και τι θα μου κανουν εκει δηλαδη?εχω τρομαξει τωρα.....φοβαμαι γενικως και τα νοσοκομεια..

  5. #5
    Originally posted by gonoli


    Θεοφανια δεν εχω σημαδια.λες να πρεπει να παω στο νοσοκομειο?και τι θα μου κανουν εκει δηλαδη?εχω τρομαξει τωρα.....φοβαμαι γενικως και τα νοσοκομεια..

    δεν στο ειπα για να φοβηθεις, αλλα αν έχεις πρηστεί απο κάτι αλλεργικό πρέπει να πας να σου δωσουν κατι
    Να μη φοβάσαι τα νοσκομεία, δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά δεν πρέπει να το αντιμετωπίσεις?
    Οτι και να σου πουμε εμείς, ούτε γιατροί είμαστε και από ενδιαφέρον μπορεί να σου δώσουμε μια συμβουλή, να την ακολουθήσεις, να είναι λάθος και να γίνουν χειρότερα τα πράγματα.
    Πετάξου σε ένα εφημερεύων και όλα θα πάνε καλά...:)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    ευχαριστω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Μάλλον κάποια αλλεργία έχεις, γι αυτό θα πρέπει να σε δεί γιατρός αμέσως.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    γονολι πηγεσ???
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    οχι δεν πηγα γιατι καιγομουνα πολυ στο σωμα και ουτε να ντυθω μπορουσα,δεν ξερω μπορει να παω σημερα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    οχι δεν χαιδεψα κανενα γατακι.παντως πηγε η μητερα μου σε φαρμακειο και ρωτησε και της ειπαν οτι μαλλον απο τον ηλιο ειναι.εσυ τι ακριβως ειχες παθει και πως το αντιμετωπισες?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    καποια απο τα ψυχοφαρμακα αν παιρνεισ προκαλουν φωτοευαισθησια και καιγεσαι πιο ευκολα για πρηξιμο δεν ξερω αλλα μην το αποκλειεισ το αλλεργικο

  12. #12
    εγω ειχα παθει αλλεργικο ειχε πρηστει το προσωπο μου και τα ματια μου το αφησα 2 μερες ετσι και μετα πηγα σε γιατρο που μ εδωσε αντιβιωση και μια κρεμα για τοπικη χρηση γιατι ειχα βγαλει και σπυρακια γυρω απο τα ματια.αλλα οταν σου λεω τουμπανο το προσωπο μου ηταν λες και ειχα φαει ξυλο ετσι πρησμενο
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    ναι παιρνω ψυχοφαρμακα..αν οπως λες ειναι κατι αλλεργικο,τι πρεπει να κανω?σε τι γιατρο να απευθυνθω?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    117
    κι εγω τουμπανο ειμαι olgaki,ειδικα στα ματια.
    σε τι γιατρο πηγες?

  15. #15
    εγω πηγα σε δερματολογο γιατι ηταν συνολικο το πρηξιμο και φοβηθηκα και αυτος μ γραψε μια αντιβιωση και την κρεμα
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •