Κατάθλιψη και Σκλύρηνση κατα πλάκας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    29

    Κατάθλιψη και Σκλύρηνση κατα πλάκας

    Πρόσφατα διάβασα οτι η Σκλύρηνση κατα πλάκας προκαλεί εκτός των άλλων και κατάθλιψη. Μήπως οι κρίσεις πανικού και τα τσιμπήματα που νοιώθω κυρίως στη μία πλευρά του προσώπου (ακόμα και όταν νοιώθω καλά) έχουν σχέση με αυτό; Έχει αναρωτηθεί κανείς; Θα μπορούσε ένα εγκεφαλογράφημα να δείξει κάτι τέτοιο; ξέρετε που θα πρέπει να απευθυνθώ για να το ψάξω και απο κεί;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    αντε καλέ τιλές;κατάθλιψη δεν προκαλέι η σκλήρυνση, αλλά το γεγονός ότι αλλάζει ο τροπος ζωής και πρέπει να προσαρμοσθεί πάσχων σε νεα δεδομένα.
    Για να σου φύγει η ιδέα πήγαινε σε ενα νευρολόγο να σου πεί τι θα κάνεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    καταθλιψη προκαλει η γνωση οτι εχεισ σκλυρηνση κατα πλακασ οχι η ασθενεια το αν εχεισ σκληρυνση το μαθαινεισ με μαγνητικη εγκεφαλου

  4. #4
    Εχω φίλη που έχει σκλήρυνση...
    Για πολλά χρόνια είχε μυικούς πόνους στα χέρια και αργότερα στο πόδια. Έφτασε στο σημείο να παραλύσει για να πάει στο γιατρό.
    Αυτή η αρρωστια δεν είναι αστεία και σίγουρα δεν προέρχεται από ψυχολογικούς λόγους. Τουλάχιστον απ όσο ξέρω από συζητήσεις που έχω κάνει μαζί της.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by Θεοφανία
    Εχω φίλη που έχει σκλήρυνση...
    Για πολλά χρόνια είχε μυικούς πόνους στα χέρια και αργότερα στο πόδια. Έφτασε στο σημείο να παραλύσει για να πάει στο γιατρό.
    Αυτή η αρρωστια δεν είναι αστεία και σίγουρα δεν προέρχεται από ψυχολογικούς λόγους. Τουλάχιστον απ όσο ξέρω από συζητήσεις που έχω κάνει μαζί της.
    αντε βρε σοβάρα και εγώ έχω πόνους μυικούς λες;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •