Βοηθήστε με!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    64

    Βοηθήστε με!

    Γειά σας παιδιά!! Είμαι καινούρια εδώ κ δ ξέρω πολλά από υπολογιστές, ελπίζω όμως ν τα καταφέρω κ ν δείτε τ μήνυμα μ!θέλω βοήθεια κ συμβουλές από άτομα π ίσως έχουν βιώσει την κατάθλιψη ή έστω μπορούν ν καταλάβουν τους ανθρώπους π περνάνε κάτι τέτοιο.

    Εγώ εχω κατάθλιψη εδώ κ ένα χρόνο κ εχω ταλαιπωρηθεί πολύ από αυτή τη νόσο.Πριν τρεις βδομάδες ξεκίνησα ψυχοθεραπεία κ φαρμακευτική αγωγή αλλά δ βλέπω κ πολλά αποτελέσματα.Είμαι απομονωμενη, δ βγαίνω απ τ σπίτι, εχω χάσει πολλά κιλά, σταμάτησα ν περιποιούμαι τον εαυτό μ, δ εχω ενδιαφέροντα, εχω προβλήματα με τον ύπνο κ χάλασα τη σχέση μ με τον άνθρωπο π ήμουν μαζί του τρία χρόνια-ίσως έκανα λάθος.Πληγώθηκα πολύ κ έγινα χειρότερα.Δ μ αρέσει η ζωή μ πλέον, δ με ευχαριστεί τπτ.Τι ν κάνω;δ ξέρω!νομίζω ότι εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δ αλλάζει κάτι.Σας παρακαλώ πείτε μ κάτι, πως ν τα βγάλω πέρα κ ν πάρω λίγο κουράγιο!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Τι έχεις;

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    64
    Δ ξέρω τι μ συμβαίνει.Ήξερα ότι εχω κατάθλιψη, προσπάθησα πολλές φορές ν τ ξεπεράσω αλλά δ τα κατάφερα.Μετά τα παράτησα όλους κ όλα κ έγινα χειρότερα.Πλέον δ ξέρω τι άλλο ν κάνω, δ εχω δύναμη κ κουράγιο γ τπτ.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Κοίταξε, Νατασούλι, εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι είναι νωρίς για να δράσουν τα φάρμακα. Θέλουν κανα μήνα τουλάχιστον. Εντωμεταξύ, αν δεν δράσουν κοίταξε να τα πας καλά με την ψυχοθεραπεία σου, και αυτό θα σε βοηθήσει πολύ από ότι έχω διαβάσει παιδιά από το φόρουμ εδώ.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    64
    Θ κάνω υπομονή ν δω τι θ γίνει με τα φάρμακα.Με την ψυχοθεραπεία πιστεύω καλά τα παω αλλά ακόμη δ νιώθω καλά.Έκανα κ μια εγχείρηση πρόσφατα στο στόμα κ εχω ραματα κ μελάνιες στο πρόσωπο, όλο ατυχίες μ συμβαίνουν!κ ν θέλω τώρα σε αυτή την κατάσταση δ μπορώ ούτε έξω ν βγω.Δ ξέρω τι ν κάνω, υποφέρω κ ήθελα κάπου ν μιλήσω.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    64
    Θ κάνω υπομονή ν δω τι θ γίνει με τα φάρμακα.Με την ψυχοθεραπεία πιστεύω καλά τα παω αλλά ακόμη δ νιώθω καλά.Έκανα κ μια εγχείρηση πρόσφατα στο στόμα κ εχω ραματα κ μελανιες στο πρόσωπο, όλο ατυχίες μ συμβαίνουν!κ ν θέλω τώρα σε αυτή την κατάσταση δ μπορώ ούτε έξω ν βγω.Δ ξέρω τι ν κάνω, υποφέρω κ ήθελα κάπου ν μιλήσω.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μην ανησυχείς, υπάρχουν και χειρότερα. Θα το ξεπεράσεις σιγά σιγά, λίγη υπομονή θέλει με την ψυχοθεραπεία.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    64
    Μακάρι!σε ευχαριστώ πολύ πάντως π μπήκες στον κόπο ν μ μιλήσεις.Ευχαριστώ πραγματικά!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Τι λες βρε εδώ είμαστε για να βοηθάμε εκτός και αν το λες ειρωνικά.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Nατασουλι, εγω θα κανω ενα copy/paste απο κατι που ειχες γραψει σε ενα αλλο θεμα.

    Υστερα θα παρω εναν μεγαλο καθρεφτη και θα στρεψω το μηνυμα αυτο προς τα εσενα... πισω...!

    Originally posted by νατασουλι
    Συμφωνώ με το προηγούμενο μήνυμα.Μην αγχώνεσαι!θ σκέφτεσαι θετικά κ ότι θ περάσεις τελεία.Όσο σκέφτεσαι ότι θ αγχωθείς κ ζεις με το φόβο του άγχους τόσο πιο πολύ θ σε ταλαιπωρεί αυτό τ πρόβλημα σου.Εύχομαι ν περάσεις φανταστικά κ ν πάνε όλα καλά!

    Τις πιο πολλες φορες τις λυσεις στα θεματα μας τις εχουμε εμεις οι ιδιοι . Απλα πότε τις βλεπουμε, πότε δεν τις βλεπουμε, πότε πιστευουμε οτι υπαρχουν, πότε οτι δεν υπαρχουν...

    παρολα αυτα εκει ειναι παντα... και μας περιμενουν να τις βρουμε , ή να μας βρουνε αυτες ^^

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    64
    Όχι σε καμία περίπτωση δ τ λέω ειρωνικά!πραγματικά ευχαριστώ π μ μίλησες!ήθελα πολύ ν μιλήσω σε κάποιον.Θ φανώ απελπισμένη τώρα απλώς οι περισσότεροι φίλοι μ δ μπορούν ν καταλάβουν αυτό π περνάω κ σταμάτησα ν τους μιλάω γι\'αυτό τ θέμα.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    64
    Αυτα π συμβουλεύω τους άλλους προσπαθώ κ εγώ ν τα κάνω αλλά είναι όλα πολύ δύσκολα.Εκεί π παω ν χαρώ γίνεται κάτι άσχημο κ γίνομαι πάλι κομμάτια.Είμαι όμως αισιόδοξη ότι κάποια στιγμή θ τα καταφέρω!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by νατασουλι
    Όχι σε καμία περίπτωση δ τ λέω ειρωνικά!πραγματικά ευχαριστώ π μ μίλησες!ήθελα πολύ ν μιλήσω σε κάποιον.Θ φανώ απελπισμένη τώρα απλώς οι περισσότεροι φίλοι μ δ μπορούν ν καταλάβουν αυτό π περνάω κ σταμάτησα ν τους μιλάω γι\'αυτό τ θέμα.
    Τίποτα παρακαλώ. Άστα να πάνε είναι οι άλλοι σε τέτοια θέματα, η κοινωνία μας πάει πολύ πίσω. :@

  14. #14
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    64
    Εδώ δ με κατάλαβε ο άνθρωπος μ κ χωρίσαμε, τι ν περιμένω από όλους τους άλλους ή την κοινωνία;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ε και αυτός μέλος της κοινωνίας είναι. Μην απογοητεύεσαι πάντως, υπάρχουν και οι ψυχολόγοι, γι\'αυτό είναι. Οι γονείς σου δεν σε βοηθάνε;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •