1φορα την ημερα κριση!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47

    1φορα την ημερα κριση!!!

    καλησπερα σε ολους!!! εχω κι εγω κρισεις πανικου και προσπαθω να το περασω χωρις χαπια αλλα μια φορα την ημερα σιγουρα θα παθω μια,οπου αρχιζω να ιδρωνω νιωθω οτι κοβεται η αναπνοη μου και οτι τα χανω και δεν μπορω...μετα ηρεμω!!!
    πηγα και θαλασσα εκει ηρεμησα,αλλα οσο δεν δουλευω και καθομαι σπιτι ολη μερα νιωθω οτι τρελενομαι!!!
    ξερω τι μου συμβαινει αλλα θελω να το περασω μον η χγωρις γιατρο!!! τι λετε να κανω??? ηρεμια και μια δουλεια σκεφτομαι για να ξεχνιεμαι!!! να μην σκεφτομαι οτι ποναει το κεφαλι η καρδια ζαλιζομαι τι εχω και αλλα τετοια...πειτε μου την γνωμη σα σας παρακαλω!!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    καποιος ρε παιδια!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Να πας σε ενα γιατρο να σε συμβουλεψει...και εαν θες βαλε \"\"κρισεις πανικου\" στο google για να πας διαβασμενη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    μη το αφηνεις ετσι.οσο πιο νωρις επισκεψου εναν ειδικο και μη φοβασαι τα χαπια θα σε καθογησει αυτος.εχεις πανικους καθε μερα πηγαινε να σε βοηθησει να βρεις τις ισορροπιες σου,
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    το οτι εχω καθε μερα ειναι κακο γαι την υγεια μου?

  6. #6
    οχι κακο στην σωματικη σου υγεια δεν κανει αλλα κανει στην ψυχικη σου,οσο το αφηνεις ετσι χωρις να παιρνεις βοηθεια θα σε κανει πιο δυσλειτουργικη φοβικη και αγχωδης,γιατι δεν επισκεπτεσαι εναν ειδικο ?δεν ειναι πολυ ψυχοφθορο καθε μερα μια κριση?γιατι να το περνας μονη?ειναι κατι που λυνεται με τη βοηθεια ενος ειδικου.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  7. #7
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    δυστυχως δεν εχω την πολυτελεια των χρηματων καθ οτι ανεργη...γενικα εχω γινει πολυ φοβιτσιαρα με ολο αυτο αλλα θα το περασω!!!!;)

  8. #8
    μακαρι να σου πανε ολα καλα,εχε δυναμη και αισιοδοξια:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  9. #9
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    ναι οκ διαβαζω και στο ιντερνετ και μετα απο πολλους γιατρους καταλαβα τι πραγματικα εχω,,,εχω ψιλο μαθει να ελενχο τον εαυτο μου αλλα θελω να εξαλειφθουν τελειως!!!!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by maria-
    ναι οκ διαβαζω και στο ιντερνετ και μετα απο πολλους γιατρους καταλαβα τι πραγματικα εχω,,,εχω ψιλο μαθει να ελενχο τον εαυτο μου αλλα θελω να εξαλειφθουν τελειως!!!!
    θα εξαλειφθουν!αλλα σε τιποτα,μα τιποτα στην ζωη δεν πατας ενα κουμπακι για να αλλαξουν ολα..λοιπον ξεκινησε ενα προβληματακι?σκαλακι σκαλακι θα το ξεπερασεις..με ειδικο??(κατα την γνωμη μου θα σε βοηθησει-εγω η χαζη δεν το εκανα)χωρις??αν ειναι χωρις ψαξε τον εαυτο σου..γιατι σου συνεβει αυτο..επαναλαμβανω ομως δεν θα πατησεις το κουμπακι για να το βρεις.

    καλη δυναμη..

  11. #11
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    σας ευχαριστω!!! προσπαθησα πολυ μεχρι πασχα ημουν χαλια!!! συνεβαιναν και πολλα στην ζωη μου!!! ωσπου καθησα και ειπα ή βρισκεις μαρια το προβλημα ή θα εισαι για μια ζωη αρρωστη!!! βρηκα τι ειχα,απο που ξεκινησαν ολα αυτα κι ελεγα οτι θελω πισω τον παλιο μου ευατο τιποτα αλλο!!!
    τωρα θελω να φυγουν απλα αυτες οι κρισεις και ο φοβος που εχω οταν μενω μονη,,,στα αληθεια ειναι μερος τησ κρισης ξκια αυτο???!!!
    απλα εδω να τα λεμε παρεα!!

  12. #12
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    και κατι ακομα...μετα απο τις συνεχομενες κρισεις που παθαινα απο δεκμβριο,επαθα και αγοραφοβια,,,δηλαδη ακοαμ και τωρα αποφευγω να πηγαινω σε κλαμπ και μπαρ,,,πιστευετε οτι αυτο ξεπερνειται με την εκθεση μας σε αυτα!!! πρεπει να τα πολεμησουμε ετσι ή σιγα σιγα??

  13. #13
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    την αγοραφοβια που με πιανει συχνα καθε βραδυ οπως τωρα οταν και ειναι να βγω εξω πως την ξεπερναμε???

  14. #14
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    47
    το προβλημα ξερω απο που πηγαζει ...ερωτικη απογοητευση ανεργη για πολυ διαστημα...και αλα με επιασα αυτες ι φοβιες...ψυχολογικο,,,αλλα να φυγει ρε!!!! να παει αλλου!!! :D
    το κακο στο θεμα ειναι η ελειψη του να εχω εναν ανθρωπο που θα μπορεσω να μιλησω!!! και να με καταλαβει!!!
    εχω μιλησει σε ενα δυο φιλες,και ξερεις τι γινετε...μιλαω λεω λεω..και οταν τελειωνω,,,η απαντηση ειναι ελα μωρε ολα καλα θα πανε κατσε να σου πω εγω τωρα!!!
    δεν γινετε αυτο!
    !!πιστευω το οτι δεν εχω καποιον να μιλησω μου κανει το μεγαλυτερο κακο!!!
    ψυχολογο λιγο δυσκολα!! καθὀτι ανεργη!!!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    53
    maria, an pas sto giatro den simainei pos tha sou dosei kai xapia....

    ego apo ton martio kano psixotherapeia xoris xapia kai eho dei para poli simantiki veltiosi....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •