Μετα το φαγητό ..!( Κριση πανικού ) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    115
    Γεια σου. Εχω διαβασει το \'προβλημα σου πριν λιγες μερες και ηθελα να σου πω οτι κι εμενα με πιανει ενας ημιπανικος και την ωρα που τρωω και ειμαι ετσι και για καμια ωρα μετα το φαγητο. το κακο εξαιτιας αυτου ειναι να τρωω πλεον πολυ γρηγορα και να νιωθω πιο ασχημα μετα.

  2. #17
    βασικα μια λυση ειναι να ειστε καπου που αισθανεστε ανετα να φατε..π.χ στο κρεββατι η με καποιον που δεν σας πιανει κριση πανικου οταν ειστε μαζι κτλ...μεχρι να συνηδητοποιησετε οτι τελικα δεν ειναι τιποτα..:)
    Θέλω να ζώ!!!

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Posts
    2
    ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ.ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.ΞΥΠΝΑΩ ΜΕ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΛΟΥΣΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΚΡΥΟ ΙΔΡΩΤΑ.ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΓΧΩΜΕΝΟΣ.ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ?ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ?ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!

  4. #19
    Συνεχιζω και το εχω αυτο το συναισθημα και ας ειμαι καλα..βασικα ναι ειμαι καλά..δεν εχω προβλημα αν και το αγχος μου ειναι 101% ... λογω προσωπικών προβλημάτων λογω διαφόρων καταστάσεων ...

    Απλα μολις φαω και κατεβει το αιμα απο τον εγκεφαλο και παει σε αυτο το ρημαδι το στομαχι αμεσως μου ερχετε κατραπακια. νομιζω οτι θα πεθανω σηκώνομαι και θελω να φυγω απο εκει που τρωω και θελω να ξαπλωσω..οχι να κοιμηθω γιατι αν κοιμηθω αμεσως μετα το φαι μπορει να ξυπνησω στην κολαση με κριση πανικου και ταχυκαρδιες κτλ..απλα να ξαπλωσω να ηρεμισω καπως να δω τηλ να παιξω στο λαπτοπ κτλπ....

    Πλεον αυτο το φοβαμαι οπως ενα παιδακι φοβαται το σκοταδι ..τρεχω με το αμαξι , δεν φοβαμαι φιδια ποντικια , κακοποιους , κανω πολεμικη τεχνη ...αλλα αυτην την ρημαδα την κριση πανικου την φοβαμαι...
    Θέλω να ζώ!!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Μήπως το πρόβλημα το δημιουργούν τα γαστρικά υγρά στο στομάχι σου; Έχεις δοκιμάσει να πάρεις ένα αντιόξινο; Όλο αυτό το παρατηρείς όταν τρως συγκεκριμένα πράγματα ή γενικά;

    Αυτό το περίεργο φούσκωμα στο στομάχι επειδή είναι ίδιο με την κρίση άγχους μπερδεύεται. Ίσως θα έπρεπε να κρατάς ένα ημερολόγιο με τις δραστηριότητες σου αλλά και την διατροφή σου για να δούμε τι πάει στραβά.

    Επίσης μήπως έχεις συνδέσει το φούσκωμα με κάτι αρνητικό (μια αρνητική εμπειρία ίσως), μήπως ήσουν π.χ. παχύτερος κάποτε ή άκουσες κάποια περίεργη πληροφορία;
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •