ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ!!ΒΟΗΘΕΙΑ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3

    ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΜΠΕΡΔΕΜΑ!!ΒΟΗΘΕΙΑ!

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ!


    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΧΑΣΑ ΜΙΑ ΦΙΛΙΑ ΒΡΗΚΑ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΡΩ ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΤΥΧΩΝ ΧΑΘΕΙ.
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ).
    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΠΛΥΓΩΝΩΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ.
    ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΑΥΤΟΣ ΧΩΡΙΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Η ΚΙΝΗΣΗ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΦΡΑΣΕΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ.ΥΠΟΤΕΙΘΕΤΕ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΟΛΛΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩ ΤΟ ΝΩΜΙΖΑ. ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ Η ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ & ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ (ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΤΟ ΗΞΕΡΑΝ ΚΙΑΛΛΟΙ ). ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΝΤΡΕΥΟΤΑΝ ΣΕ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΥΚΛΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΘΑ ΜΕ ΚΑΛΟΥΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ 300 ΑΤΟΜΑ .ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΟΤΕ,ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΛΕΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ...ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΡΤΥΣΕΙ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΣΤΟ FACEBOOK. ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΕΚΕΙ...ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΚΥΚΛΟ.!!
    ΟΤΑΝ ΜΕ ΕΠΕΡΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΣΤΑ ΒΑΦΤΙΣΙΑ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ.
    ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΠΛΗΓΩΘΗΚΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.
    ΔΕΝ ΞΑΝΑΑΠΑΝΤΑΩ ΣΕ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΥΝΗΜΑΤΑ, ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΣ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΤΗΚΕ.
    ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΠΛΗΓΜΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΦΙΛΗ ΠΙΑ, ΜΟΝΟ ΓΝΩΣΤΕΣ.
    ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ.(ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΔΕ ΣΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ )

    Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΜΕ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΜΕΧΡΙ ΣΚΑΣΜΟΥ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΗΡΑ 6 ΚΙΛΑ.

    ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΠΕΡΙΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΣΥΧΝΑ ΕΧΩ ΠΟΛΥΦΑΓΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ .
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΙΣΟΡΟΠΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΕΤΣΙ.
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ.

    ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Δηλαδη αν καταλαβα καλα το θεμα σου τελικα εχει σχεση με διατροφη και αγχος , ε?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    295
    Εγώ προσπαθώ να καταλάβω ως τι υποκατάστατο είχες αυτή τη σχέση? Της οικογένειας, της έλλειψης συντρόφου? Και πως γίνεται να είναι κάποια κολλητή υπο αυτές τις συνθήκες? Μήπως εσύ ήσουν εξαρτημένη απο αυτην την σχέση, για τους δικούς σου προσωπικούς λόγους και απλώς δεν εβλεπες την πραγματικότητα οτι αυτή δεν σε είχε τοση ανάγκη οσο την είχες εσύ?

    Εγώ την έχω πατήσει έτσι, ακολουθούσα το μοτίβο της σχέσης με την μάνα μου και θεωρούσα κάποια πολύ καλη φίλη αλλά δεν έβλεπα οτι με επαιρνε τηλ μονο όταν δεν ειχε τι να κανει, μεχρι που στον γαμο της με εβαλε να κάτσω ολομόναχη με την μανα μου σε μια γωνια κοντα στην έξοδο μακρια από ολους τους γνωστούς και εκει συνειδητοποιησα οτι για αυτήν ήμουν μια γνωστη και τίποτα παραπάνω. Απλως εγω δεν ήθελα να το δω γιατι είχα ανάγκη απο φίλες! Και με αυτήν ειμασταν μαζι απο το νηπιαγωγειο, και ο αδερφός της συμμαθητης με τον δικό μου και η μανα της με την μανα μου φιλες!!!!!!

    Αλλά ετσι είναι αυτά. Κόψε το φαγητό και βρες τον εαυτό σου. Καμια και κανένας δεν αξίζει οσο εσυ!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    64
    Γειά σου!! Εσυ ήσουν ειλικρινής με τη φιλη σ κ μπράβο σ!η αλήθεια κάποιες φορές πονάει, όπως κ τη φιλη σ αλλά καλύτερα ν τη λέμε παρά ν λέμε ψέματα γ ν μη χαλαστει ο άλλος.Δ πρέπει ν νιώθεις άσχημα γ τον εαυτό σ, εσυ ήσουν πολύ σωστή.Κάποιοι άνθρωποι στη ζωή μας έρχονται κ φεύγουν, έτσι κ η φιλη σ.Καταλαβαίνω, είσαι πληγωμένη όμως με τον καιρό θ τ ξεπεράσεις.Εσυ εξάλλου δ έφταιξες σε κάτι.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    20
    vercy oloi ta exoume perasei auta me files.uparxoun fores pou thewroume kapoia polu filh mas,enw gia ekeinh den sumvainei to idio.einai asxhmo sunaisthhma alla den prepei na se fernei se adieksodo.etsi einai h zwh.thn patame kai mathainoume.apo thn mia se plhgwse auto pou egine apo thn allh omws sou edwse na katalabeiskai pws pragmatika einai ta pragmata.kai auto einai kalo.h filia dokimazetai sunexeia,den einai pote dedomenh!!!!!apo thn allh omws ksereis ti skeftomai???mhpws h filh sou aisthanthke asxhma otan ths eipes thn apopsh sou,kai epeidh eniwthe pws agapaei ton filo ths,eniwse pws ths to xalas legontas ths fusika to swsto!!!pws den sumfwneis me auth thn sxesh giati einai pantremenos.pws htan o tropos sou otan thn eipes thn gnwmh sou>????thn ekanes na aistanthei asxhma??na ntrapei isws????isws gia auto arghse na pei se esena,thn kollhth ths oti einai egkuos,giati hkere pws tha to pareis strava!!vrhke thn eutuxia se enan antra pou anhke se allh,mesa ths hksere pws den einai swsto.alla thn enoxlouse isws pou ths to thumizes,pou den thn afhnes na to xarei.gia ton idio logo den se kalese ki ston gamo ths.isws!!!!upotheseis kanw.exe upopsh sou,panta prepei nales auto pou esu nomizeis swsto,alla kamia fora an oxi panta,den einai ti tha peis,alla o tropos pou tha to peis.oloi pisteuw to exoume niwsei auto.me oikogeneia,mefilous,me aderfia.me olous.an eniwse pws thn ekrines kai pws den thn apodexesai,shkwse toixous gia na amunthei,kai se krathse eksw apo autous.den lew pws exeis esu to adiko.isa isa!!!!apla prospathw na katalavw thn sumperifora ths.uparxoune fores pou par`olo pou kseroume pws kanoume kati lathos,theloume thn sumparastsh twn filwn mas,akoma kai an den sumfwnoune me auto pou kanoume.opwskai na exei.shkwse ta manikia sou,kai proxwra!!!!uparxoune filies etwn pou xalane gia to tipota!!!!den einai eukolo shmera na exeis kalousfilous.krata ta thetika,ta mathhmata pou phres,kai proxwra!!!!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    βερσυ,

    κ εγω σκεφτηκα αυτα που σου εγραψε πανω κατω το λινακι.

    λες οτι εισαι πληγωμενη απο τη φιλη σου. οκ! εσυ την αποδεχτηκες ετσι οπως ηταν? η επεσες με τα μουτρα να της κανεις κηρυγμα? σε ρωτησε τη γνωμη σου για το θεμα, η εκρινες οτι θα επρεπε να ακουσει αλλο ενα κηρυγμα απο σενα? αν σε ρωτησε, καλα εκανες φυσικα κ της ειπες τη γνωμη σου, τη δικη σου αληθεια! απο εκει κ περα της αφησες το περιθωριο να αρνηθει τη γνωμη σου, η ντε κ καλα με το στανιο επρεπε να συμφωνησει μαζι σου? επισης τι παει να πει \"ειναι σωστο\"? εσυ ποιος εισαι για να ξερεις το σωστο του καθενος? ο θεος αυτοπροσωπως?

    ξερεις, τις συμβουλες, την ηθικολογια κ τα κηρυγματα, ολοι μας ειναι πολυ ευκολο να τα δινουμε απλοχερα! (κ εγω πρωτη κ καλυτερη μεσα!) την ενσυναισθηση κ την αποδοχη του αλλου, ετσι οπως ακριβως ειναι, οχι ετσι οπως θα θελαμε να ειναι, μπορουμε να τα προσφερουμε?

    τεσπα, ο,τι εγινε εγινε. γιατι δεν στρεφεις την προσοχη σου στο να καλλιεργησεις γνωριμιες με καινουργιους ανθρωπους? λες οτι δεν εχεις αλλες φιλες. ετυχε? δεν ειχες αναγκη για αλλες φιλες παλια? η εχεις γενικοτερα δυσκολια στο να κανεις παρεες? (η φιλια ειναι κατι πολυ πιο δυσκολο)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ!

    ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΦΙΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ....ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 30 ΑΡΕΣ!!ΚΟΛΛΗΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 7 ΧΡΟΝΙΑ! ΕΧΩ ΚΙΑΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΑΠΛΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΑΝ ΠΙΟ ΕΜΠΙΣΤΗ! ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΛΥ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!
    ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ!

    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑ. ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ. ΤΗΣ ΣΤΑΘΗΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ. ΔΕΝ ΕΚΡΙΝΑ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΑΞΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ!ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΜΕΤΡΗΤΑ ΛΑΘΗ, ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΛΑΝΘΑΣΤΗ!

    ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ , ΤΗΣ ΤΗΝ ΕΙΠΑ!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΣΥΜΦΩΝΗ ΜΕ ΑΥΤΟ! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ!ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΑΛΛΑ......
    ΕΝΑ ΚΑΚΟ ΕΧΩ!! ΛΕΩ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ! ΑΚΟΜΑ ΚΙΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΗ. ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΠΙΟ ΕΝΤΙΜΟ! ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ!

    Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ, ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΑΓΧΟΜΕΝΗ, ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΞΕΣΠΩ ΣΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΥΨΕΙΣ!

    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!:)

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    20
    kai kala kaneis kai les thn alhtheia.mono mh ksexnas pws polles fores h alhtheia plhgwnei.gia auto thelei tropo.twra an ontws den thn ekrines oute me logia oute me ton tropo sou etsi wste na aistanthei asxhma kai na thelhei na apomakrunthei,tote auto pou exeis na kaneis einai na proxwrhseis.to na mh mporeis na empisteuteis pia kapoion einai toso lathososo to na pefteis me ta moutra se auton.ola theloune metro.ex kai egw duo kollhtes apo to sxoleio.alla uphrxane fores pou otan milousame anoixta,kai tous elega pws diafwnw mazi tous se merika pragmata kai oti sumfwna me emena den einai swsto,parathrousa pws allaze to vlemma tous,tous dhmiourgousa amuna.etsi den arghsa na katalaw pws eimaste teleiws diaforetikes.nai eixame omoiothtes se polla themata,alla se alla eixame entelws diaforetikes apopseis.den mporw na krinw thn dikh mou zwh sumfwna me ta prepei kai ta swsta ths kollhths mou opws kai ekeinh thn dikh ths zwh sumfwna me ta dika mou.to kalo me tous filous einai oti mporeis na tous epilekseis.apo thn stigmh pou tha tous epilekseis,prepei na sthrizeis thn kthe apofah tous.den sumfwneis ,alla eisai konta tous!!an isws katalathos thn ekanes na aistanthei etsi,oti den thn sthrizeis,h oti thn sthrizeis alla mesa sou sunexizeis kai thn krineis,gia auto isws apmakrunthhke.isws na ths leipeis!!!alla makria sou na niwthei pio hsuxh me thn epilogh ths.xwris na niwthei tupseis kai xwris na xreiazetai na apologeitai gia auth.
    an pali apla se hthele gia ta duskola kai twra katalave pws den se xreiazetai pia,skepsou pws kalutera twra para argotera.vghke apo thn zwh sou mia gunaika pou den htane pote pragmatikh sou filh!!se ponaei giati esu thn thewrouses kollhth,alla ekeinh oxi.opote??kratas ta kala,kai prosexeis ligo parapanw stis epomenes files pou tha thelhseis na kaneis kollhtes.oso gia to ksepsasma sto faghto,frontise ekeinh thn wra pou niwtheis pws theleis na fa na kaneis kati allo pou tha se vohthhsei na ektonwtheis.gia paradeigma kane entonh gumnastikh gia liga lepta,vale ta gantia tou box kai rikse pente dekageres sto sako.etsi tha ektonwtheis polu perissotero,tha exeis kala apotelesmata sthn siloueta sou,tha fufoune kai oi tupseis!!!!an pali eisai tupos pou varietai thn gumnastikh kane kati pio eukolo.katse pente lepta kai grapse oti aisthanesai.ton thumo sou,thn adikia pou niwtheis,thn entonh epithumia gia faghto!!!!grapsta san na ta les se kapoion.me thn entash pou ta niwtheis apodwse ta sto xarti.einai kati pou pisteuw tha se kanei na diwkeis thn entashn apo panw sou,tha ksespaseis,tha hremhseis kai otan sou fugei h entash katse diavase to kai oti se stenoxwrhse kai se agxwse prospathhse na vreis tropo na to antimetwphseis.kati pou den sou prosferei to faghto!!!!de se vazei se skepseis,gia na veltiwseis ta pragmata.elpizw na piasei!!!!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Γιατί επιζητούσες προνομιακή μεταχείριση από τη φίλη σου;Είχες ανάγκη να σε βάζει πάνω από τους άλλους ανθρώπους του περιβάλλοντός της;Γιατί θεώρησες προδοσία το δικαίωμά της στην διαχείριση των προσωπικών της θεμάτων με τον τρόπο που αυτή επιθυμούσε;

    Πόση ελευθερία της άφηνες να είναι αυτή που καθόριζε τα σημαντικά της και τον τρόπο τους σε κάθε δεδομένη στιγμή;Ο θυμός αυτός δεν μοιάζει λίγο παιδικός,όπως πεισμώναμε σαν παιδιά όταν ο κολλητός μας στο σχολείο έπαιζε και μ\'άλλα παιδάκια;Όταν δηλαδή αρχίζαμε να συνειδητοποιούμε πως δεν είμαστε το κέντρο του κόσμου και πως έπρεπε κι εμείς να μάθουμε να αφήνουμε χώρο στους άλλους,να μην επιβάλλουμε τη μονοκρατορία μας;
    Έτσι είναι η ζωή,δεν είμαστε πια παιδιά,οι άλλοι γύρω μας δεν σκέπτονται και πράττουν έχοντας εμάς στο κέντρο του ενδιαφέροντος σε κάθε περίσταση,αλλά έχοντας στο κέντρο τους ίδιους,και την κάλυψη των δικών τους αναγκών.

    Επίσης σκέψου και το άλλο,αν όντως έκανε λάθος και της το είπες,η δική σου συμβολή θα έπρεπε να τελειώσει εκεί.Ο θυμός όμως δείχνει πως δεν τελείωσε.Ήθελες όχι απλά να της πεις την αλήθεια,αλλά να δεχτεί την δική σου αλήθεια ως δική της.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3
    ΑΓΑΜΗΤΗ ΗΡΩ,ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ.
    ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ , ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ. ΑΛΛΙΩΣ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ…??
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΕ ΒΑΖΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ! ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ? ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ 24 ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ,(ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΖΗΤΑΕΙ) ΜΕΤΑ ΑΝ ΣΕ ΠΕΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ «ΔΟΥΛΕΙΑ» ΤΟΥ, ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ, ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ!
    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΗΣ, ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ! ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΗΚΑ!!
    ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΤΑΝ ΠΗΡΕ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥ ΤΗΣ? ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΤΙΣ ΣΤΑΘΗΚΑ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ?? ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!! ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΑΣ ΕΤΣΙ!!
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΜΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ, ΟΣΟ ΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ!! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ, ΟΧΙ ΑΥΤΗ! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ!!
    ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ!!
    ΤΩΡΑ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ , ΤΙ ΝΑ ΠΩ!! ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΔΕΙΝΩ!!!
    Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Originally posted by vercy
    ΑΓΑΜΗΤΗ ΗΡΩ,ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΥΝΗΜΑ.
    ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ , ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΙΝΑΙ
    ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΗΣΗ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ. ΑΛΛΙΩΣ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ…??
    ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΕ ΒΑΖΟΥΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ! ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ? ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΛΟ 24 ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ,(ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΖΗΤΑΕΙ) ΜΕΤΑ ΑΝ ΣΕ ΠΕΤΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ «ΔΟΥΛΕΙΑ» ΤΟΥ, ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ, ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ!
    ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΗΣ, ΗΤΑΝ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΘΕΜΑ! ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΗΚΑ!!
    ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΟΤΑΝ ΠΗΡΕ ΤΗ ΛΙΣΤΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥ ΤΗΣ? ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΤΙΣ ΣΤΑΘΗΚΑ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ?? ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!! ΔΕΝ ΕΚΤΙΜΑΣ ΕΤΣΙ!!
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΜΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ, ΟΣΟ ΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ!! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ, ΟΧΙ ΑΥΤΗ! ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΤΙΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ!!
    ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ!!
    ΤΩΡΑ ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΣΑΝ ΠΑΙΔΙ , ΤΙ ΝΑ ΠΩ!! ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΔΕΙΝΩ!!!
    Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ!!
    υποθετω οτι προσφωνεις την ΡΩ αγαπητη και οχι αγαμητη :)

    δεν ξερω τις λεπτομερειες της ιστοριας που μας διηγεισαι απο πρωτο χερι ωστε να ειμαι σιγουρη για την αποψη που εκφραζω, αλλα ακομα κι ο τροπος που εκφραζεσαι δειχνει αυτα που σου ειπαν καποια ατομα πιο πανω....
    οτι εχοντας μια διαφορετικη γνωμη απο εναν φιλο σου, εχεις την προσδοκια, λεγονας την να ευθυγραμμιστει με αυτην και εν πασει περιπτωσει, την αισθηση οτι του κανεις χαρη που ασχολεισαι με τα θεματα του...
    διαφορετικα πως να εξηγησω τις εκφρασεις που χρησιμοποιεις?
    \"προσπαθεις να βοηθησεις τον αλλο, κι αυτος οταν κανει την δουλεια του, εξαφανιζεται\"??????
    ποια δουλεια του?χαρη του κανεις δλδ που ασχολεισαι με τα θεματα του και περιμενεις καποια συγκεκριμενη ανταποδοση οχι γιατι υπαρχει επικοινωνια, αλλα γιατι τον βοηθησες να κανει \"την δουλεια του\"????
    δεν ξερω πως τα σκεφτεσαι τα πραγματα, αλλα ειναι πολυ μακρια απο την δικη μου λογικη ο συλλογισμος σου..

    λες:ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ!!
    και ποια εισαι εσυ που θα αποφασεις ποιοι ειναι οι κοντινοι ανθρωποι στην ζωη της φιλης σου και θα κρινεις αν της σταθηκαν η οχι κι αν \"δικαιουνται\" μιας καλυτερης αντιμετωπισης απο εσενα?
    μπορει ολοι οι αλλοι που καλεσε να ειναι πιο κοντα της και απλα να μη το ξερεις εσυ,...
    μπορει τις \"βοηθειες\" που επικαλεισαι να μη τις βλεπει ετσι, αλλα σαν ισοτιμες ανταλλαγες μεταξυ φιλων και δεν νοιωθει καποια αναγκη \"ανταποδοσης\", γιατι αυτο μας περιγραφεις....μια ανταποδοση που δεν ηρθε..

    η φιλια δεν βασιζεται σε \"χάρες\" και ανταποδοσεις αγαπητη μου, αλλα σε ισοτιμες σχεσεις και επικοινωνια...προφανως αυτη η τελευταια, καπου χαθηκε με την φιλη σου η ισως και να μην υπηρξε ποτε..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Moυάχααα,τώρα διάβασα το αγάμητη.Πού το έπιασε το μάτι σου Ρεμ,λοοολ:D:D

    Vercy,ακριβώς για όσα προκύπτουν στις φιλίες με τα κολλητιλίκια,είναι που χρειάζεται μεγαλύτερη προσοχή,γιατί τα όρια μεταξύ μας και μεταξύ των άλλων πολλές φορές θολώνουν.Περιμένουμε να φέρονται σαν εμάς,να έχουν τις ίδιες απόψεις,να μοιράζονται όμοιες αξίες,να βλέπουν τα πράγματα ακριβώς όπως εμείς,να...να...να...Μα δεν είναι οι άλλοι εμείς,είναι οι άλλοι.Άλλο θεωρώ το σεβασμό απαραίτητο σε μία σχέση που με περιλαμβάνει και άλλο τον απαιτώ ως πληρωμή για τις \"θυσίες\"μου.Υπάρχει κάποια διαφορά.Είσαι θυμωμένη και αυτό φαίνεται και από το λόγο σου.Αν χαλαρώσεις λίγο και απαιτείς λιγότερα από τις φίλες σου,ενδέχεται τα αισθήματα απογοήτευσης και θλίψης να μην γεννιώνται.

    Ίσως αποκτώντας περισσότερη πείρα πάνω στις φιλικές σχέσεις να διακρίνεις περισσότερες ψυχολογικές πλευρές που μπορεί να ταλανίζουν τις σχέσεις αυτές,στο μέλλον θα τις αναγνωρίζεις καθαρότερα.Γίνεται πελατειακή η σχέση όταν μπαίνουν στη μέση τέτοιες επιταγές ηθικές,που περιμένουν εξαργύρωση σώνει και καλά αλλιώς φωνάζουμε\"προδοσίααα,προδ� �σίααα\".
    Φιλικά.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •