ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΙΨΔ- ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΑΡΑΓΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΙΨΔ- ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΑΡΑΓΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ;

    Καμια φορα σκεφτομαι ποσο χαμηλα εχω πεσει...
    επισης σκεφτομαι ποσο διαφορετικα θα ηταν τα πραγματα αν ειχα κανει καποια πραγματα διαφορετικα...ισως τωρα δε θα εκανα αυτα που εκανα..
    Γιατι εφτασα σε αυτο το σημειο;
    Νιωθω οτι εχω χασει τον εαυτο μου, το επικεντρο μου...
    Αναλωνομαι ψαχνωντας να ικανοποιησω τις σεξουαλικες μου ορμες μεσα απο διαδικτυακες γνωριμιες που μου φερνουν τελικα μεγαλη απογοητευση...
    Συνεχιζω να μαζευω σκουπιδια...τωρα κολλαω και με τις μπλουζες των αλλων ανθρωπων...
    Προχθες η μαμα πεταξε παλι μια σακουλα με σκουπιδια...
    Αλλα μηπως τελικα αυτα δεν εχουν σημασια;
    Μηπως ειναι αλλου το θεμα; Μηπως αλλου ειναι η ριζα του προβληματος;
    Ξερω οτι υπαρχουν χειροτερα, ξερω οτι δεν πρεπει να παραπονιεμαι, δε μου αρεσει να το κανω εξαλλου, αλλα περασα ενα μηνα μεσα στην ζεστη και την πιεση, με ψυχαναγκασμους, πιεση, δουλειες για το σπιτι που με δυσκολεψαν, και ατελειωτες ωρες στο ιντερνετ προσπαθωντας να κανω νεες γνωριμιες με σκοπο κυριως το σεξ.Το απολυτο τιποτα.Ενας ολοκληρος μηνας χαμενος στη διαδικτυακη αναζητηση γεματη απορριψεις, απογοητευσεις, νευρα κτλ.
    Ναι λοιπον εφτασα σε αυτο το σημειο, να παρακαλαω και για σεξ...να το αναζηταω σαν τρελος...
    Λενε οτι οταν ψαχνεις κατι πολυ δε σου καθεται..λενε επισης ομως οτι οποιος ψαχνει βρισκει...
    Ζηλευω πολυ τους αλλους...αυτους που ειναι πιο ωραιοι απο μενα και εχουν πιο ωραια σωματα...αυτη η ζηλεια ειναι αφορητη...
    Νιωθω κενος..
    Προσπαθω καθε μερα να φανταστω τον εαυτο μου σε μια δουλεια, και σκεφτομαι συνεχεια τι θα μπορουσα να κανω, τι μου ταιριαζει, τι οχι, που, με ποιους κτλ
    Τι ηθελα κ εγω να διαλεξω τη δημοσιογραφια...το πιο περιεργο, το πιο...δεν ξερω πως να το χαρακτηρισω επαγγελμα...το πιο φλου θα ελεγα οσο κι αν δε μου αρεσει αυτη λεξη...
    Πως ειναι να διαπιστωνεις οτι υπαρχουν τοσα ατομα τελικα εκει εξω με τα οποια δεν ταιριαζεις..; Τελικα τι ειναι η κοινωνια μας; Οι μεν με τους μεν και οι δε με τους δε; Ομαδες που εχουν κοινα μεταξυ τους; Και εγω που ανηκω; Με ποιους ανηκω; Σε ποιους πρεπει να δινω σημασια και πως μπορω να απορριπτω καποιον με απολυτη βεβαιοτητα σαν να ηταν σκουπιδι; Πως μπορω να περιφρονω καποιες ομαδες ανθρωπων σαν να μην υπαρχουν; Πως μπορω να κανω σα να μην υπαρχουν;
    Ποσο ποναει οταν σε απορριπτουν...
    Ποσο ποναει οταν απορριπτεις...
    Ποσο φοβαμαι που θα μεγαλωσω και δε θα ειμαι πια...νεος και που δε θα μπορω να κανω καποια πραγματα...ποσο φοβαμαι οτι δε θα μπορεσω να ζησω καποια πραγματα που λενε οτι πρεπει να τα ζεις σε συγκεκριμενη ηλικια...
    Ποσο φοβαμαι τα απωθημενα...
    Ποσο τραγικα εγωιστικο και ακουγεται καμια φορα το μου αρεσει/δε μου αρεσει και το με αφορα/δε με αφορα...
    Ειναι ολα τελικα θεμα γουστου;
    Ειναι τελικα η ζωη ο μικροκοσμος μας;
    Γιατι επαναλαμβανω τα ιδια λαθη ξανα; Αλλα και παλι, ποιος μου λεει τι ειναι σωστο και τι λαθος, και αν αυτα που κανω τελικα ειναι οντως λαθη;
    Ποιος μπορει να μου πει με σιγουρια ποιος ειναι ο δρομος μου;

    Σας αφιερωνω ενα τραγουδι που ανακαλυψα σημερα και μου αρεσει παρα πολυ.Και το βιντεο ειναι πολυ καλο επισης.

    http://www.youtube.com/watch?v=qrOeGCJdZe4&feature=related

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    20
    kalhspera stefane.ksereis ti lew na kaneis????
    pare ena xarti kai ena stulo.kai kane listes.ti sou aresei???ti den sou aresei???ti psaxneis???ti sou leipei???ti tha htheles???se olous tous tomeis.katse kai skepsou.kai meta arxise na apantas.einai pisteuw mia kalh arxh gia na katalaveis ton eauto sou.na deis ti theleis,ti psaxneis.ti les?to sex pou epsaxnes apelpismena kruvei anazhthsh agaphs??endiaferontos??/ta skoupidakia pou mazeueis??
    emeis oi anthrwpoi otan den exoume kati prospathoume na to kalupsoume me kati allo.esu ti den exeis??/ti tha se ekane na stamathseis na mazeueis skoupidia ???/ti tha se ekane na stamathseis na parakalas gia sex???ti tha gemize thn psuxh sou?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Καλημερα Στεφανε μασ..

    welcome to the club. ολοι μασ εχουμε αυτεσ τισ σκεψεισ...ολοι ψαχνιωμαστε ειδικα κατα καιρουσ...

    με ολεσ αυτεσ τισ ερωτησεισ σου θα μπορουσαμε να μιλαγαμε για μεεεεερεσ..γιατι θα ερπεπε να ανοιξουμε μια μεγαλη φιλοσοφικη συζητηση...

    θα προσπαθησω να σου δωσω οοσο πιο συντομα και λιτα εστω μια απαντηση στα ερωτηματα σου.. με κεφαλαια..



    Καμια φορα σκεφτομαι ποσο χαμηλα εχω πεσει...
    ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ..ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΣ

    ..επισης σκεφτομαι ποσο διαφορετικα θα ηταν τα πραγματα αν ειχα κανει καποια πραγματα διαφορετικα...ισως τωρα δε θα εκανα αυτα που εκανα..
    Γιατι εφτασα σε αυτο το σημειο;
    ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΑΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΕΩΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΑΓΗ..Η ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ..



    Νιωθω οτι εχω χασει τον εαυτο μου, το επικεντρο μου...
    ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΣΥΝΗΔΕΙΤΟΠΟΙΗΣΕΣ..ΠΩΣ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ...Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΧΑΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΣΠΡΩΞΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΨΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..


    Αναλωνομαι ψαχνωντας να ικανοποιησω τις σεξουαλικες μου ορμες μεσα απο διαδικτυακες γνωριμιες που μου φερνουν τελικα μεγαλη απογοητευση...
    ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ..ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΣΗ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΠΙΖΗΤΑΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ..ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕΞ?ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ....ΝΕΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΣΑΙ..ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ...ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ..ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΡΧΗΣΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΕΡΧΕΣΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ..ΚΑΙ ΚΟΠΕΛΕΣ...ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΑΓΓΙΓΜΑ.. ΑΝ ΣΕ ΠΑΡΗΓΟΡΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ..ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ...


    Συνεχιζω να μαζευω σκουπιδια...τωρα κολλαω και με τις μπλουζες των αλλων ανθρωπων... ΞΕΚΟΛΛΑ..ΚΟΛΛΑ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ..ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΑ ΑΝΘΗΖΟΥΝ ΤΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ..ΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...


    Προχθες η μαμα πεταξε παλι μια σακουλα με σκουπιδια...
    Αλλα μηπως τελικα αυτα δεν εχουν σημασια;
    Μηπως ειναι αλλου το θεμα; Μηπως αλλου ειναι η ριζα του προβληματος;
    ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΗΠΟΣ...ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ Η ΡΙΖΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΥ ΕΣΥ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΠΩΣ Η ΡΙΖΑ ΕΙΝΑΙ \'\'ΤΟ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ\'\'...ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΟΛΑ...ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΜΕ ΚΑΤΙ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ..ΝΑ ΕΛΕΓΞΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΩΣΤΕ ΝΑ ΦΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ..


    Ξερω οτι υπαρχουν χειροτερα, ξερω οτι δεν πρεπει να παραπονιεμαι, δε μου αρεσει να το κανω εξαλλου, αλλα περασα ενα μηνα μεσα στην ζεστη και την πιεση, με ψυχαναγκασμους, πιεση, δουλειες για το σπιτι που με δυσκολεψαν, και ατελειωτες ωρες στο ιντερνετ προσπαθωντας να κανω νεες γνωριμιες με σκοπο κυριως το σεξ.Το απολυτο τιποτα.Ενας ολοκληρος μηνας χαμενος στη διαδικτυακη αναζητηση γεματη απορριψεις, απογοητευσεις, νευρα κτλ.


    Ναι λοιπον εφτασα σε αυτο το σημειο, να παρακαλαω και για σεξ...να το αναζηταω σαν τρελος...
    ΕΙΣΑΙ ΝΕΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΞ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟ ΣΥΣΤΑΤΙΚΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ..ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ..ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ..

    Λενε οτι οταν ψαχνεις κατι πολυ δε σου καθεται..λενε επισης ομως οτι οποιος ψαχνει βρισκει...
    ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΙΛΑΣ..ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ... ΑΝ ΠΧ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟΤΟΜΟΣ Η ΑΓΕΝΕΙΣ ΛΟΓΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΡΩΣ ΑΠΟΡΡΙΨΗ?ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΙΝΗ ΖΩΗ..ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥΣ.. ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΑΖΟ CYBERΣΕΞ..ΚΛΠ..ΑΛΛΑΞΕ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΔΕΣ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ?

    Ζηλευω πολυ τους αλλους...αυτους που ειναι πιο ωραιοι απο μενα και εχουν πιο ωραια σωματα...αυτη η ζηλεια ειναι αφορητη...
    ΔΕΝ ΓΕΝΙΟΥΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΣΩΜΑΤΑΡΑΔΕΣ...ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΜΙ...ΠΗΓΕΝΕ ΣΕ ΕΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ..ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΑ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ..ΚΙ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΜΠΟΝΤΙΜΠΙΛΝΤΕΡΑΣ..:p ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ.. ΓΡΑΨΟΥ ΣΕ ΕΝΑ..ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ.. ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΡΜΙ ΚΑΙ ΓΝΩΡΗΜΙΕΣ... ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟΥΡΗΣ..ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΛΙΓΟΥΡΙΑ..


    Νιωθω κενος..ΔΙΑΒΑΣΕ ΒΙΒΛΙΑ...ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΙΓΗ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΟ ΣΕ ΑΥΤΟ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ...


    Προσπαθω καθε μερα να φανταστω τον εαυτο μου σε μια δουλεια, και σκεφτομαι συνεχεια τι θα μπορουσα να κανω, τι μου ταιριαζει, τι οχι, που, με ποιους κτλ
    Τι ηθελα κ εγω να διαλεξω τη δημοσιογραφια...το πιο περιεργο, το πιο...δεν ξερω πως να το χαρακτηρισω επαγγελμα...το πιο φλου θα ελεγα οσο κι αν δε μου αρεσει αυτη λεξη...
    ΚΑΙ ΚΑΤΕΛΗΞΕΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ???????


    Πως ειναι να διαπιστωνεις οτι υπαρχουν τοσα ατομα τελικα εκει εξω με τα οποια δεν ταιριαζεις..;
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΜΕ ΟΛΟΥΣ..ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΕΞΑΛΟΥ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑΙΡΙΑΞΟΥΜΕ ΜΕ ΛΙΓΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ..ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΥΠΕΡΟΧΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ..


    Τελικα τι ειναι η κοινωνια μας; Οι μεν με τους μεν και οι δε με τους δε; Ομαδες που εχουν κοινα μεταξυ τους;
    ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ.. ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΟΥΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ..ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΕΣ..

    Και εγω που ανηκω; Με ποιους ανηκω; ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙΣ ΚΑΠΟΥ?ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ..ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ..ΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΖΩΗ.. ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΤΑΤΤΑΣΕΣΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ..ΠΧ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΗΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ.. ΤΩΡΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΕΝΗΛΙΚΩΝ...ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΚΕΙΝΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ..ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.. ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΕ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ...

    Σε ποιους πρεπει να δινω σημασια και πως μπορω να απορριπτω καποιον με απολυτη βεβαιοτητα σαν να ηταν σκουπιδι;
    ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΥΣ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΤΙ..ΟΙΚΙΩΤΗΤΑ..ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ.. ΤΑΥΤΙΣΗ..ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ.ΝΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ..
    ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙ..ΑΝ ΕΣΥ ΣΚΕΥΤΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙ..ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ Ν ΣΚΕΥΤΕΙ ΠΩΣ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙ..ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΕΣ???????ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ...

    Πως μπορω να περιφρονω καποιες ομαδες ανθρωπων σαν να μην υπαρχουν; Πως μπορω να κανω σα να μην υπαρχουν;ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΘΟΛΙΚΗ ΑΠΟΡΙΨΗ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΛΥΤΟΤΗΤΑ?...ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΗΛΕΠΙΔΡΟΥΝ..ΜΗΝ ΠΕΡΙΦΡΩΝΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ..ΜΗΝ ΤΙΣ ΜΟΙΩΝΕΙΣ..ΑΠΛΩΣ ΑΓΝΟΗΣΕ ΤΕΣ..ΜΗΝ ΧΑΛΑΣ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΤ ΑΡΕΣΕΙ...


    Ποσο ποναει οταν σε απορριπτουν...
    Ποσο ποναει οταν απορριπτεις...
    ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ..ΠΑΝΤΑ...ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΚΕΥΤΟΥΜΕ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΛΑ..ΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ..ΩΣΤΕ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗΤΕΡΑ..

    Ποσο φοβαμαι που θα μεγαλωσω και δε θα ειμαι πια...νεος και που δε θα μπορω να κανω καποια πραγματα
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΓΩ...ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΡΙΔΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ..ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΣΟ ΗΜΑΣΤΕ ΝΕΟΙ...ΞΕΚΙΝΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΑΝΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΩΡΑ...ΑΓΓΛΙΚΑ ΞΕΡΕΙΣ?

    ...ποσο φοβαμαι οτι δε θα μπορεσω να ζησω καποια πραγματα που λενε οτι πρεπει να τα ζεις σε συγκεκριμενη ηλικια...ΖΗΣΕ ΤΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΕΤΟΙΜΟΣ..ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΣΤΑ 20 ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΑ 40...ΠΧ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΕΙΑ?????ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ..ΗΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΕΕΕΡΟΧΟ..


    Ποσο φοβαμαι τα απωθημενα...ΟΛΟΙ ΤΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ..ΠΟΛΕΣ ΦΩΡΕΣ ΑΠΛΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΛΕΥΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΑ..ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΑΣΤΕΙΑ..ΧΠ..ΔΕΝ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΩ ΠΟΤΕ ΤΟΝ ΚΕΒΙΝ ΚΟΣΤΝΕΡ...ΦΤΟΥ.... ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕΕΕΕΕ...ΣΤΕΦΑΝΕ ΜΑΣ..



    Ποσο τραγικα εγωιστικο και ακουγεται καμια φορα το μου αρεσει/δε μου αρεσει και το με αφορα/δε με αφορα...
    Ειναι ολα τελικα θεμα γουστου;
    ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ...ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ...


    Ειναι τελικα η ζωη ο μικροκοσμος μας;ΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ..ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ..ΟΛΟΙ ΣΥΝΔΕΟΜΑΣΤΕ...ΔΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ

    Pay It Forward Trailer
    http://www.youtube.com/watch?v=_pCtXRP1edo





    Γιατι επαναλαμβανω τα ιδια λαθη ξανα; Αλλα και παλι, ποιος μου λεει τι ειναι σωστο και τι λαθος, και αν αυτα που κανω τελικα ειναι οντως λαθη;
    Ποιος μπορει να μου πει με σιγουρια ποιος ειναι ο δρομος μου;
    ΚΑΝΕΙΣ...
    ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ..ΤΙ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΑ???..ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΛΟΥΘΩ...ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΣΕ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ...Ο ΣΤΟΧΟΣ ΣΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ..ΚΑΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΤΥΧΙΑ...




    Σας αφιερωνω ενα τραγουδι που ανακαλυψα σημερα και μου αρεσει παρα πολυ.Και το βιντεο ειναι πολυ καλο επισης.

    http://www.youtube.com/watch?v=qrOeGCJdZe4&feature=related
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    σου αφιερωνω ενα αποτα αγαπημενα μου..

    Stereophonics - Maybe Tomorrow Lyrics



    I\'ve been down and
    I\'m wondering why
    These little black clouds
    Keep walking around
    With me
    With me

    It wastes time
    And I\'d rather be high
    Think I\'ll walk me outside
    And buy a rainbow smile
    But be free
    They\'re all free

    So maybe tomorrow
    I\'ll find my way home
    So maybe tomorrow
    I\'ll find my way home

    I look around at a beautiful life
    Been the upperside of down
    Been the inside of out
    But we breathe
    We breathe

    I wanna breeze and an open mind
    I wanna swim in the ocean
    Wanna take my time for me
    All me

    So maybe tomorrow
    I\'ll find my way home
    So maybe tomorrow
    I\'ll find my way home

    So maybe tomorrow
    I\'ll find my way home
    So maybe tomorrow
    I\'ll find my way home

    So maybe tomorrow
    I\'ll find my way home
    So maybe tomorrow
    I\'ll find my way home
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Και γιατί ακριβώς θα έπρεπε να μας αρέσουν όλοι/όλα και να μας αφορούν οι πάντες και τα πάντα;Δεν είναι ολίγον ναρκισσιστικό να σκεφτόμαστε πως η κάθε μας απόρριψη δε θα ξεπεραστεί και πως οπωσδήποτε θα πονέσει και θα τραυματίσει ανεπανόρθωτα;Πως δε θα μας ξεπεράσουν ποτέ οι άλλοι;

    Mήπως ακόμη και αυτή η σκέψη βοηθάει στην παραμονή στην ταυτότητα που μένει μισή,σαλαγάει,πλέει στα κύματα,δίχως να βρίσκει τις σταθερές της και δίχως να παίρνει ποτέ το δικό της μοναδικό σχήμα,αυτό που περιγράφει εμάς,τα θέλω μας,τα δικά μας γούστα,τα προσωπικά μας όνειρα,τις γραμμές μας τις ξεχωριστές;
    Yπάρχει φόβος στο να μας απορρίψουν και να απορρίψουμε Στέφανε;Mα δεν είναι κομμάτι της ζωής αυτό,κομμάτι της πραγματικότητας;Aν μπω σε ένα εστιατόριο,θα μου αρέσουν τα πάντα;Aν πάω σε ένα μπαρ δε θα διαλέξω το ποτό του γούστου μου,αυτό που αρέσει σε μένα,που ικανοποιεί τους δικούς μου γευστικούς κάλυκες;E,το ίδιο και με τους ανθρώπους.Όχι,δε μπορούμε να είμαστε με όλους και με όλα.Επιλέγουμε,κρίνουμε,όπ� �ς και μας επιλέγουν και μας κρίνουν αντίστοιχα.

    Ωραία ερωτήματα όμως όσα ανέφερες και το αράδιασμά τους εύχομαι να σημαίνει πως περνάς στη φάση της αναζήτησης των απαντήσεων,που θα σημάνει και την αλλαγή ίσως,το πέρασμα στο ξεκαθάρισμα ανάμεσα στην αέναη εφηβεία,τη νοητή νεότητα που μαγικά θα θέλαμε να συνεχιζόταν για πάντα και στη μοναξιά του ενήλικα,που όμως φέρνει και τη σιγουριά και-γιατί όχι ρε Στέφανε-την ανεξαρτησία.

    Οι ομφάλιοι λώροι πρέπει να κόβονται αν θέλουμε να δοκιμάσουμε να ταξιδέψει το πλοίο έξω από το λιμάνι.Τα πλοία δε φτιάχτηκαν για τα λιμάνια,έστω κι αν εκεί είναι ασφαλή.;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    πολυ ωραια τα λεει η ρΡειν μασ Στεφανε... ετσι ειναι.. η συνηδειτοποιηση ειναι και ενα ειδοσ καλοσωρισματοσ στην ενηλικειωση...

    δεν ειναι ευκολο μα ειναι απελευθερωτικο...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σας.
    adzik οσο σημαντικα ειναι τα ερωτημα που θετω αλλο τοσο σημαντικες ειναι οι απαντησεις που δινεις εσυ.Εκφραζουν μια αισιοδοξια, μια σιγουρια και μια υψιστη γνωση των πραγματων και της ζωης.Φαινεσαι ατομο που εχεις πιασει το νοημα της ζωης, τουλαχιστον θεωρητικα.Και αυτο γιατι καμια φορα η ζωη μας φερνει αντιμετωπους με καταστασεις που ξεχναμε εντελως ολα αυτα που πολυ ομορφα εσυ περιγραφεις.
    Απο την αλλη, ισως να μην υπαρχουν απαντησεις σε αυτα τα ερωτηματα.Οι ανθρωποι ανα τους αιωνες καταπιανονται με τετοια ζητηματα και ισως εκει βρισκεται και το ενδιαφερον στη ζωη, οτι οι ανθρωποι ψαχνουν τις απαντησεις και ψαχνωντες δινουν νοημα στη ζωη τους.
    Σημασια τελικα μερικες φορες φαινεται να εχουν τα ερωτηματα και οχι οι απαντησεις...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ..oi απαντησεισ ειναι οσεσ ειναι και οι ερωτηθεντεσ.. γιατι πολυ απλα ο καθενασ ειναι διαφωρετικοσ και βλεπει τα πραγματα διαφωρετικα...

    δεν μασ ειπεσ ομωσ..τισ απαντησεισ τισ δικεσ σου..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •