Σχετικά με το στρατό.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3

    Σχετικά με το στρατό.

    Καλησπέρα παιδιά. Μου ήρθε το σημείωμα κατάταξης για να παρουσιαστώ στο τέλος του μήνα αλλά μου είναι αδύνατο. Έχω μεγάλο άγχος και η ψυχολογία μου είναι χάλια και δεν ξέρω εάν παίζει το άγχος ρόλο αλλά μερικές φορές(το βράδυ όταν ξαπλώνω συνήθως αναπνέω με δυσκολία )δεν είμαι σε καμία περίπτωση έτοιμος για να υπηρετήσω δεν ξέρω τι να κάνω.:-(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    παρε αναβολη...η πηγεναι..νιωσε γενναιοσ...δεν ειναι τιποτα..θα δεισ..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3
    Στην σκέψη ότι θα είμαι κλεισμένος εκεί μέσα για μήνες τρελαίνομαι. Ώρες, ώρες σκέφτομαι να κάνω κακό στον εαυτό μου και ειδικά εάν δεν μου δώσουν αναβολή.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    μην λεσ χαζα...καταλαβαινω το αγχοσ σου αλλα δεσ το πιο χαλαρα..πιο.. δυσκολη κατασκινοση...τοοοσοι ανθρωποι καθε μερα μπαινουν και βγαινουν φανταροι..και ολα καλα...

    δεν εχεισ καμια γνωριμια να σε βαλουν καπου καλα???

    παιδια καποιοσ με γνωρημια??
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3
    Originally posted by Adzik
    μην λεσ χαζα...καταλαβαινω το αγχοσ σου αλλα δεσ το πιο χαλαρα..πιο.. δυσκολη κατασκινοση...τοοοσοι ανθρωποι καθε μερα μπαινουν και βγαινουν φανταροι..και ολα καλα...

    δεν εχεισ καμια γνωριμια να σε βαλουν καπου καλα???

    παιδια καποιοσ με γνωρημια??
    Δυστυχώς δεν έχω γνωριμία για κάπου καλά... Ξέρεις εάν γίνεται να πάω σε ψυχίατρο και να του πω όλα αυτά που γράφω στην αρχή του θέματος και να του ζητήσω να μου δώσει ένα χαρτί για αναβολή?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    πιστευω πωσ γινεται αλλα..φωβαμαι μην σου δωσουν ι5 οχι οτι ειναι κατι κακο και απ οτι ξερω πια δεν στιγματιζεσαι..αλλα δεν ειναι και οτι καλητερο..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    55
    Μην πανικοβάλεσαι. Πήγαινε να επισκεφτείς ένα ψυχίατρο και μίλησε του για τις ανησυχίες σου. Ο στόχος σου ίσως δεν θα έπρεπε να είναι μόνο να αποφύγεις τον στρατό (που κατά τη γνώμη μου καλά θα κάνεις αν δεν αισθάνεσαι έτοιμος) αλλά και να καταλάβεις για έχεις τόσο άγχος. Από εκεί και πέρα θα κρίνει ο ειδικός. Αλλά σίγουρα θα νιώσεις καλύτερα και μόνο να μιλήσεις με κάποιον.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    ο στρατοσ δεν ειναι πιο δυσκολοσ απο την πραγματικη ζωη αν δυσκολευεσαι να πασ σημαινει οτι δυσκολευεσαι γενικα πραγμα που πρεπει να το συζητησεισ με εναν ειδικο, τωρα σαφωσ και ο στρατοσ εχει δυσκολα κομματια και δεν ειναι κατασκηνωση αλλα αυτα ειναι αναλογα που εισαι αν πασ καπου καλα ουτε θα καταλαβεισ γι αυτο πηγαινε κατσε κανα 2 μερεσ να δεισ και μετα φευγεισ μπορεισ να φυγεισ οποτε θελεισ αρκει να το πεισ δε χρειαζεται να αγχωνεσαι εχεισ την επιλογη εμενα καποια στιγμη με παρακαλουσαν οι ιδιοι να παρω αναβολη ειμαι ψυχωτικοσ (αυτο δεν το ανεφερα αλλιωσ δε θα πηγαινα)κι ετυχε να παω στρατονομια που σε θεμα πειθαρχιασ ειναι το πιο δυσκολο που μπορει να σου τυχει τελοσ παντων εγω δε πηρα αλλα αν ηθελα θα επαιρνα και δε θα φαινοταν και περιεργο γιατι στρατονομια πολλοι παιρνουν

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •