πως να το κανουμε....? δεν παω αγορακι με παντρεμενους!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    337

    πως να το κανουμε....? δεν παω αγορακι με παντρεμενους!!

    Παιδια χαιρετε! εχθές ένας άνθρωπος που εκτιμούσα με απογοητευσε! μου την έπεσε! παντρεμενος με δυο παιδια.....ήξερα οτι του άρεσα...αλλα δεν περιμενα οτι θα έφτανε σε αυτο το σημειο...δεν του έδωσα τετοιο θαρρος! μια απλή συμπάθεια μονο...να ήταν ελευθερος ή έστω μια σχση να ειχε δε θα είχα κανενα πρόβλημα...αλλα με οικογενεια?? 34 χρονων παληκαρι...θα μου πειτε παντρευτηκε νωρις..εχει απωθημενα.....
    τον γνωριζουμε οικογεκειακως 1 χρονο....πριν τον συναντησουμε σε ενα παρτυ του ραδιοφωνικου σταθμου που εκανε εκπομπη....μιλαγα στο τηλ....για αφιερωσεις..αλλα δεν του κολλησα ποτε..δεν τον φλερταρα..πως το πηρε αλλιως δεν καταλαβαινω..
    Εχθες με πηρε τηλ...(μου ειχε ζητησει το τηλ μηνες πριν..για να παμε για εναν καφε οταν θα ερχοταν στο νησι για δουλειες...ειχε ομως αλλους σκοπους οπως αποδειχτηκε!)και ηθελε να βρεθουμε..ενταξει χαρηκα πολυ...
    οταν ομως με συναντησε αμεσως εκδηλωσε ερωτικο ενδιαφερον!! αφου του εθεσα κοφτα να το ξεχασει..στην αρχη μου ειπε οτι ειναι σε διασταση με τη γυναικα του..και αργοτερα οταν δεν ειχε την ανταποκριση που ηθελε...και δεν τον πιστευα...ηθελε να γυρισουμε πισω για να προλαβει το πλοιο..αν και υπηρχε και αλλο πλοιο αργοτερα!!
    Πώς να πιστεψω οτι πραγματικα θελει να χωρισει??εεεεε??? μου αρεσει σαν αντρας...δεν κοβω και φλεβα..αλλα θελω να ξεκαθαρισει την κατασταση! σημερα παντως που μιλησαμε απο Φεισμποοκ...ηταν αδιαφορος αν και απαντουσε στα μην μου..
    Νομιζα οτι με ειχε καταλαβει τοοοσο καιρο που με ξερει...οτι δεν μπλεκω σε τετοιες καταστασεις...μα γιατι νομιζουν οτι ολες το ιδιο ενεργουμε?? καποια αλλη δε θα ειχε προβλημα αλλα εγω???
    τωρα δε θα του ξαναμιλησω ποτε..γιατι ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΩ! και ουτε τον εκτιμω....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ...αλλα και εσυ ,,,κρατησες χαρακτηρα ε !!!! κατευθειαν στο φεισμπουκ και στα μυνηματα ........ αφου δεν .... ασε τον ανθρωπο , εφαγε την χυλοπιτα του , αστον να την \'\'χωνεψει\' ,, και προχωρα παρακατω..........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by Christine
    .....
    οταν ομως με συναντησε αμεσως εκδηλωσε ερωτικο ενδιαφερον!! αφου του εθεσα κοφτα να το ξεχασει..στην αρχη μου ειπε οτι ειναι σε διασταση με τη γυναικα του..και αργοτερα οταν δεν ειχε την ανταποκριση που ηθελε...και δεν τον πιστευα...ηθελε να γυρισουμε πισω για να προλαβει το πλοιο..αν και υπηρχε και αλλο πλοιο αργοτερα!!
    Πώς να πιστεψω οτι πραγματικα θελει να χωρισει??εεεεε??? μου αρεσει σαν αντρας...δεν κοβω και φλεβα..αλλα θελω να ξεκαθαρισει την κατασταση! σημερα παντως που μιλησαμε απο Φεισμποοκ...ηταν αδιαφορος αν και απαντουσε στα μην μου..
    .........
    christine
    απο οσες προσωπικες σου ιστοριες εχω διαβασει,εχω βγαλει το συμπερασμα οτι προτρεχεις στις σχεσεις σου με τους αντρες,χωρις αυτοι απαραιτητα να ακολουθουν...
    ποια κατασταση να ξεκαθαρισει????ειχατε τπτ?
    απο τα οσα μας διηγηθηκες, δεν ειχατε τπτ απολυτως!
    θεωρεις οτι σου οφειλει εξηγησεις και ξεκαθαρισματα ? κι αν ναι, τι ειδους???
    οπως το βλεπω εγω, ο τυπος εκδηλωσε ενα ερωτικο ενδιαφερον, ουτε για δεσμο ενδιαφερθηκε ουτε για γαμο(!) οποτε τι να ξεκαθαρισει?
    ειδε αρνηση απο σενα, εφυγε στα γρηγορα οπως ειδες (δεν περιμενε καν το επομενο καραβι) και δεν ξανασχοληθηκε καν.δεν εδειξε να θελει τπτ αλλο απο σενα..
    εσυ αντιθετα αν και ενοχλημενη, του εστειλες μηνυματα στο φεισμπουκ....
    ποιος πρεπει να ξεκαθαρισει απ τους δυο σας? αυτος η εσυ?
    αυτος νομιζω φερθηκε πολυ ξεκαθαρα.πιο ξεκαθαρα δεν γινεται...
    το αν εσενα δεν σου αρεσε η περιμενες αλλα, ειναι δικο σου θεμα, οχι δικο του...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ίου Christine.Eίμαστε στο 2010,δε ζούμε στη βικτωριανή εποχή.Οκ,εξανίστασαι που κάποιοι κολασμένοι παντρεμένοι έχουν το θράσος να την πέφτουνε σε ηθικές κορασίδες,αλλά θεωρώ ολίγον υποκριτικό το σκηνικό να πω την αλήθεια.Πρώτον γιατί όσοι φωνάζουν για την ηθική τους σπάνια κουβαλάνε περισσότερη από τους υπόλοιπους,δεύτερον γιατί αυτό που σε ξενίζει δεν είναι δα και για ξένισμα στην εποχή μας,εκτός αν ζούμε σε διαφορετικές εποχές,λολ,μετά γιατί αναρωτιέσαι αν πράγματι έχει στο μυαλό του να χωρίσει(άρα τότε θα δεχόσουν)και η ηθική σου θα ήταν άμεμπτη και αλώβητη ενώ τώρα σε έθιξε τάχαμου με την ακολασία και την ακράτητή του σεξουαλική ορμή.Το διακωμωδώ αλλά δεν είναι και για θάνατο,μάλλον για γέλια.Χαλάρωσε,οι άνθρωποι δεν μοιράζονται σε ηθικούς στυλοβάτες και σε αποβράσματα,φαίνεται να μην μπορείς να συγχωρέσεις κάτι τόσο συνηθισμένο,όπως το να κυνηγάει κάποιος το κρεβάτι.
    Αλλά και εκείνο το \"μα γιατί νομίζουν ότι όλες έτσι ενεργούμε\"too much λέω γω.:P

    Αν δεν τον συγχωρήσεις,εεε,δε νομίζω να μην το ξεπεράσει ποτέ,να το σέρνει στα εσώψυχά του αιώνια και να τον βασανίζει καθημερινά στην υπόλοιπη ζωή του.

    Δακρύβρεχτα σενάρια που πλάθουμε εμείς οι γυναίκες όταν αποζητάμε να παίζουμε σε διάφορες φαντασιακές κατηγορίες ρε παιδί μου.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Κριστιν...όταν σου ειχε δωσει/ζητησει το τηλ ηξερες πως ηταν παντρεμενος. Φαντάζομαι πως εκείνη τη στιγμή δεν σκέφτηκε, \"να η επομενη κολλητη μου\". αλλά, \"μμμμ καλή ξεπέτα άμα θα πάω στο νησί\".
    Και ενώ ήρθε, έκανε ξεκάθαρες τις απόψεις του, \"τι θα έλεγες για ένα στα γρήγορα πριν φύγει το πλοίο\", εσύ περίμενες, \"μόλις σε ειδα τηλεφωνησα στη γυναικα μου και της ζητησα διαζύγιο. Πάμε να δουμε το ηλιοβασίλεμα?\"
    Και αφού τελος παντων καταλαβαίνεις πως εφυγε τρεχοντας γιατπί δεν τσόνταρε στη μέρα της ελευθερίας του και λίγο εξωσυζυγικό σεξ συνεχιζεις να συζητας μαζί του στο φεις ενώ εκείνος δεν σου δινει καν σημασία.
    Τι απο όλα αυτά θεωρεις κατάπτυστο σε σχεση με τη συμπεριφορά του? Αυτός ήταν περα για περα ξεκάθαρος.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    πολυ ωραιες απαντησεις με καλυψαν τοσο ωστε δεν χρειαζεται να γραψω κατι παραπανω..θα ηθελα ομως να αλλαξω τον τιτλο του θεματος σου.. \"πως να το κανουμε...?δεν χαλαω το σπιτι μου κοριτσακι\"

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μάλιστα....στο τέλος θα θεοποιήσουμε και τις ξεπέτες....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by dora-agxos
    θα ηθελα ομως να αλλαξω τον τιτλο του θεματος σου.. \"πως να το κανουμε...?δεν χαλαω το σπιτι μου κοριτσακι\"
    χαχα, καλο! :D
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Originally posted by lightbluepath
    Μάλιστα....στο τέλος θα θεοποιήσουμε και τις ξεπέτες....
    ετσι! τοσους αιωνες σεξουαλικης καταπιεσης, ηρθε η ωρα να παρουμε το αιμα μας πισω!

    καλυτερα εκπτωτοι καλασμενοι παρα αγαμητοι παραδεισοκαυλοι!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ δεν τους έζησα τους αιώνες καταπίεσης, μάλλον της απελευθέρωσης έχω νιώσει και δεν μου αρέσουν καθόλου.

  11. #11
    Originally posted by lightbluepath
    Μάλιστα....στο τέλος θα θεοποιήσουμε και τις ξεπέτες....

    Αυτό που κολλάει λιμπα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by Lou!..
    Originally posted by lightbluepath
    Μάλιστα....στο τέλος θα θεοποιήσουμε και τις ξεπέτες....
    ετσι! τοσους αιωνες σεξουαλικης καταπιεσης, ηρθε η ωρα να παρουμε το αιμα μας πισω!

    καλυτερα εκπτωτοι καλασμενοι παρα αγαμητοι παραδεισοκαυλοι!
    χαχααα.Γεια σου ρε Lou με τα ωραία σου!
    Καλά με αυτό το παραδεισόκαυλοι,έλιωσα!:D
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by Θεοφανία
    Αυτό που κολλάει λιμπα?
    Σας έχω πει να μη με λέτε λίμπα σβήστο σε παρακαλώ και θα το σβήσω κι εγώ και κολλάει με αυτά που είπε η RAW.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δε με λένε Raw,σβήστο σε παρακαλώ,το νέο είναι Ηρώ.:D
    χαχαα,έλα λάιτ,αστειεύομαι,λολ.Μην είσαι τόσο αυστηρή,οκ,σε είπε *,τι το τόσο κακό υπάρχει σ\'αυτό;Φαντάζομαι τόσο μεγάλο κακό όσο η ανηθικότητα των ξεπετών.

    Ωραία,άλλοι τις θεωρούν ανήθικες,άλλοι όχι.Εγώ να σου πω την αλήθεια θεωρώ στεγνά ηθικίστικες απόψεις πάνω στο σεξ παρωχημένες,ξεπερασμένα κατάλοιπα παπαδίστικων διδαχών και άκαμπτες θεωρήσεις πάνω στην διαχείριση της ηδονής.Οι νέοι άνθρωποι είναι κοντύτερα στο τι θέλει το κορμάκι τους και το ζητάνε δίχως να απαιτούν πριν δαχτυλίδια και υποσχέσεις για δεσμεύσεις και αιώνιους έρωτες.Εξελισσόμαστε και σπάνε τα taboos και τα στεγανά.

    Κάποιοι φοβούνται μπροστά στη νέα πραγματικότητα,ή μπορεί να θέλουν το χρόνο τους να τη χωνέψουν,όμως αυτό δε σημαίνει πως η νέα πραγματικότητα θα πάψει να υπάρχει ή θα τροποποιηθεί για να έρθει στα μέτρα των ηθικών μας παρωπίδων.Εμείς θα πρέπει να τη δεχτούμε αργά ή γρήγορα.Τώρα αν το χώνεμα προκαλεί καούρες,τότε είναι το στομάχι μας που πρέπει να ψάξουμε πώς να φτιάξουμε ώστε να έχει αντοχές(ή να αποφεύγουμε τις τροφές που προκαλούν δυσπεψίες,λοολ):D

    Edit,το έσβησα lightbluepath αυτό που ανέφερες.;)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Σβήστο κι εσύ, υπάρχει λόγος δεν μπορώ να τον πω, είναι λόγω ότι χάνεται η ανωνυμία. Anyway, δεν είναι θέμα ηθικού ή όχι, είναι θέμα τι θέλει ο καθένας. Και ακόμα και μέσα σε αυτή τη νέα πραγματικότητα, υπάρχουν και άτομα όπως βλέπεις που θέλουν την αιώνια δέσμευση και όχι μια απλή ξεπέτα οπότε να μην τα αγνοούμε αυτά τα άτομα που κατά τη γνώμη μου είναι πιο σοβαρά. ;)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •