Τι γίνεται...?? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Originally posted by *anny*
    παίρνω ladose k entact, αντικαταθλιπτικά, εδώ κ 4 μήνες
    κοιτα αυτα σου αυξανουν τη σερετονινη εχεισ ηρεμια χαλαρωση κλπ αλλα σου μειωνουν την ντοπαμινη που ειναι υπευθυνη για οτι εχει σχεση με ευχαριστηση μεσα στον οργανισμο αν εχεισ καυλεσ για να καταλαβεισ θεωρεισαι τυχερη τωρα αν το εχεισ απο μικρη αυτο με τον οργασμο σκεψου οτι ησουν κουτση και εσπασεσ και το ποδι σου με τα φαρμακα
    παντωσ εγω ειχα κοπελα που δεν ενιωθε οργασμο και οταν πονουσε θεωρουσε οτι ηταν καλο το σεξ παντωσ καλα σου λενε τα κοριτσια πρεπει να το παλεψεισ και μονη σου για να δεισ αν ειναι δικο σου προβλημα η του αγοριου σου που δε σ αναβει

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Αννυ καλησπέρα και από μένα…
    Νομίζω ότι το πρόβλημα σου είναι κάπου αλλού και όχι σε ότι αναφέρθηκε μέχρι τώρα..
    Αντιμετώπιζα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με μια κοπέλα
    Επίσης και εγώ όταν έπαιρνα entact η λίμπιντο μου εξαφανίσθηκε…
    Σχεδόν καμία όρεξη για σεξ και όταν τελικά το έκανα ήταν ολίγον τι τυραννία.
    Είναι ένας από τους λόγους που ακούω entact και με πιάνει ταραχή

    Έχω την εντύπωση ότι αυτόν που πρέπει να ρωτήσεις τι φταίει δεν είναι ο ψυχίατρος σου αλλά ο εαυτός σου…
    Τα φάρμακα σε επηρεάζουν είναι το μόνο σίγουρο…
    Πιστεύω όμως ότι αυτό που σε επηρεάζει περισσότερο είναι η σχέση σου με αυτόν τον άνθρωπο.
    Σκέψου λίγο όλα αυτά τα χρόνια που είστε μαζί.
    Σκέψου γιατί δεν έχεις καταφέρει να έρθεις σε οργασμό.
    Τι είναι αυτό που δεν σε αφήνει.
    Οι προβληματισμοί είναι πολλοί αλλά και εύλογοι.
    Πόσο ειλικρινές είναι η σχέση σας γενικότερα?
    Έχετε ανταγωνισμό μεταξύ σας?
    Σε θαυμάζει? Τον θαυμάζεις?
    Δεν θέλεις με τίποτε να τελειώσει αυτή η σχέση και θυσιάζεις την σεξουαλική σου απόλαυση για αυτό?
    Φοβάσαι το αύριο? Την εποχή μετά από αυτόν? Φοβάσαι ότι θα είσαι έτσι για όλη σου τη ζωή με όποιον και εάν είσαι?
    Αυτός δεν έχει πρόβλημα που δεν έχεις οργασμό?
    Θυσιάζει και αυτός ενδεχομένως την δυσαρέσκεια σου μόνο και μόνο για να είσαστε μαζί?
    Γιατί το κάνει? Σε αγαπάει πραγματικά? Εσύ τον αγαπάς?

    Πρέπει πρώτα να απαντήσεις σε αυτά τα ερωτήματα και μετά προχωράς παρακάτω σε διαπιστώσεις και αποφάσεις…

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    VasiliA όλα αυτά που λες και άλλα πολλά τα έχω σκεφτεί ένα κάρο φορές μέχρι να πονοκεφαλιάσω...!Τα συζητάω 2 χρόνια και... με την ψυχολόγο μου μέχρι που πλέον της λέω ότι δεν αντέχω να λέμε πάλι τα ίδια..!Αν με ρωτήσει κάποιος αν θέλω να χωρίσω αυτόματα έρχεται στο μυαλό μου η λέξη \"ναι!\".Αν ρωτήσω τον εαυτό μου λέω \"ναι αλλά, μήμπως, αν κάνω λάθος, αν φταίω εγώ, φοβάμαι για μετά, κ.α.....\".Μου έδωσε τη μεγαλύτερη απόδειξη όταν έχασα ένα πολύ κοντινό μου άνθρωπο και δεν μπόρεσε να σεβαστεί τις επιθυμίες μου ακόμα και αν αυτές τον ήθελαν μακρια μου,ούτε με στήριξε έτσι όπως το είχα ανάγκη.Χωρίσαμε για 5 μήνες και ξανά πάλι τα ίδια.Πολύ πιθανόν να έχεις δίκιο και αυτό μάλλον δεν θα το μάθω ποτέ αν μείνω μαζι του για πάντα.

  4. #19
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Ευχαριστώγια τις απαντήσεις σας, ήταν πολύ ειλικρινής η συζήτηση μας:)

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Originally posted by *anny*
    Αν ρωτήσω τον εαυτό μου λέω \"ναι αλλά, μήμπως, αν κάνω λάθος, αν φταίω εγώ, φοβάμαι για μετά, κ.α.....\".Μου έδωσε τη μεγαλύτερη απόδειξη όταν έχασα ένα πολύ κοντινό μου άνθρωπο και δεν μπόρεσε να σεβαστεί τις επιθυμίες μου ακόμα και αν αυτές τον ήθελαν μακρια μου,ούτε με στήριξε έτσι όπως το είχα ανάγκη.Χωρίσαμε για 5 μήνες και ξανά πάλι τα ίδια.
    Αυτο ενα πραγμα λεει, οτι πρεπει να χωρισετε :)
    Δευτερον, εγινε μια φορα, μπορει να ξαναγινει, απλα δεν τον θες αρκετα μαλλον, δεν το εχει κι αυτος, δεν το ψαχνεις κι εσυ, και μενετε ετσι. Και επειδη απο οτι φαινεται δε θες να μεινεις ετσι, θα το λυσεις τελικα. Αυτο πιστευω. :)

  6. #21
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    \'Ετσι είπα κ εγώ, αφού σε κάτι τόσο δύσκολο κ προσωπικό δεν μπόρεσε να βάλει τις ανασφάλειες του πίσω, να σεβαστεί το δέος του θανάτου, κ να με στηρίξει έτσι όπως ήθελα μέτα από 4 χρόνια ΤΙ περιμένω πια;Μετά όμως ήρθαν πάλι τα \"μήμπως\" κ τα \"αν κάνω λάθος?\" αφου εκείνος επέμενε ότι δεν τον άφηνα να με βοηθήσει κ εγώ του έλεγα \"πέθανε ο μπαμπάς μου!Τι μου λές;\".Μακαρι να το λύσω carrie γιατί φοβάμαι ότι αν δεν το λύσω θα έρθουν χειρότερα κ θα βλέπω τον ψυχίατρο για καιρό ακόμη.Μα τι έχω πάθει?Έλεος...!

  7. #22
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Μου στέλνει μνμ ,μου λεει ότι είμαι απαραδεκρή ,ότι δεν αξίζει τέτοια συμπεριφορά, ότι κάνει τα πάντα για μένα κ εγώ θέλω απλά την ησυχία μου, δεν θέλω προβλήματα, δεν θέλω να πηγαίνω σπίτι του κ να με βλέπουν σαν νύφη ούτε να μου λενε \"η πεθερά σου\", δεν θέλω να συζητάω για γάμους, πιέζομαι κ πιεζομουν.Του έλεγα \"τι μου λές?Πέθανε ο πατέρας μου!\"Ηθελα απλά να΄περάσω κάλα!Κ τι έγινε αν εβγαινα έξω κ ήταν αγόρια??Ηθελα κ θέλω απλά να περάσω καλά γιατί δεν είμαι καλά έπαθα κατάθλιψη, έχω κρίσεις πανικού κ θέλω να κάνω αυτά που θέλω!Θα τρελαθώ!Άλλαξα το θέμα αλλά θα τρελαθώ πιά αν δεν έχει γίνει ήδη!Γιατί δεν καταλαβαίνει?Γιατί δεν με σέβεται?Πώς θα παντρευτώ έγω αφου πέθανε ο μπαμπάς μου πριν ένα χρόνο κ δεν έχω κάνει μια σοβαρή δουλειά ακόμα???Τι λένε?Έτσι είναι οι σχέσεις?Τηλέφωνα κάθε λίγο κ λιγάκι κ δεν βγαίνουμε έξω με άλλους αν υπάρχουν αγόρια στην παρέα που δεν τα ξέρουμε??Είπε κανείς ότι μετά από 5 χρόνια σχέσης πρέπει να την επισημοποιήσεις??κ ακούω τα \"μα είσαι 25 χρόνων τι νομίζεις?κάποια στιγμη θα παντρευτείς γιατί τα χρόνια περνάνε κ μετά πως θα κάνεις παιδι?\", \"καλά χώρισε κ περίμενε κανά 2 χρονάκια να βρείσ άλλον\", \"5 χρόνια μαζί είστε.τι κάνετε?\",\"Εκείνος πήγε 30 χρονών τι νομιζείς ότι θα κανει?\"sorry αλλά το χω χάσει γιατί εκείνος επιμένει ότι είμαι άδικη μαζι του αλλά όταν ο πατέρας μου αργοπέθαινε στο κρεβάτι του νοσοκομείου χωρίς να μπορεί να αναπνεύσει εκείνος με ρώταγε στο τηλέφωνο αν θα πάω μετά να τον βρώ αφού του είχα εξηγήσει με καθε ανατριχιαστική λεπτομερεια στο τηλέφωνο τι γινόταν εκεί.Το μόνο που φοβόταν ήταν μη χωρίσουμε ενώ εγώ έβλεπα το χειρότερο εφιάλτη της ζωής μου.Κ μετά απ όλα αυτά αναρωτιέμαι μήμπως κάνω λάθος;Ετσι είναι οι σχέσεις;;Oντώς φταίει ή τα χω βάλει με τον εαυτό μου κ ξεσπάω πάνω του;

  8. #23
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Mετά απ αυτό το κάψιμο μυαλού, το μόνο που μένει είναι να πέσω στο κρεβάτι.........:(

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {{{{{... ενώ εγώ έβλεπα το χειρότερο εφιάλτη της ζωής μου.Κ μετά απ όλα αυτά αναρωτιέμαι μήμπως κάνω λάθος;Ετσι είναι οι σχέσεις;;Oντώς φταίει ή τα χω βάλει με τον εαυτό μου κ ξεσπάω πάνω του; }}}}}_______________Οχι δεν κανεις λαθος . Σιγουρα δεν ειναι ετσι οι σχεσεις . Αυτο δεν ειναι σχεση ,,,Αυτο ειναι ενας σωρος απο ΑΜΦΙΒΟΛΙΕς .

  10. #25
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    Η αλήθεια είναι ότι όταν έγραψα τα τελευταία posts είχα πάθει μια παράκρουση...λολ.path τρελάθηκες ε;

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    *anny* το ζητημα με σενα ειναι οτι παθαινεις μια παρακρουση μιλοντας σε μας ,,,,,,δεν την παθαινεις εκει περα στο ...κρεβατι με τον λεγαμενο, να τελειωνουμε,,____________λολ ε, μας ζαλισες ! , ξεκινησες απ τον οργασμο σου,, και κατεληξες σχεδον ετοιμη να τον σουταρεις τον γκομενο. ΕΜΕΣΟς πλην σαφως και απο αυτο φαινεται οτι δεν εχεις \'\'αφεθει\'\' σ αυτην την σχεση και σαυτον τον ανθρωπο , προυποθεση νομιζω για να .......

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    παρεπιμπτοντως,, και επειδη ανεξαρτητα τον οποιον παρτενερ,, εσυ θα εξακολουθησεις να αναζητας τα υψηπεδα της ηδονης και τα αστερακια του οργασμου ,,,,,, νομιζω πως ο/η χρηστης ROCK , ροκαρει , και εχει δωσει μια σχεδον σοφη τοποθετηση πανω στο ζητημα ..........\'\'\'....εσυ πρεπει να κινησεις τα νηματα.....\"\"

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    42
    λολ!Η αλήθεια είναι ότι ξεκίνησα απο το πιο light κ κατέληξα σε υπαρξιακά προβλήματα...!Μάλλον τους τελευταίους προβληματισμούς μου θα ήταν προτιμότερο να τους εξέφραζα κάπως έτσι σε ένα ημερολόγιο ή κάτι τέτοιο παρά στο site...!anyway, εντελώς αυθόρμητα...!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    Ελα ασε τις ντροπες τωρα ,,,ειμαστε εδω για να σε διαβαζουμε ,,,,,στο ημερολογιο ποιος θα τα διαβαζε ...?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •