Εμμονες...?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    21

    Εμμονες...?

    Γεια παιδια.... Εγω εχω ενα θεμα και νομιζω οτι ταιριαζει σε αυτην την ενοτητα να το γραψω... Πρωτα απ ολα εχω συχνα την εμμονη οτι οταν προχωραω σε οποιοδιποτε μερος εχει ανθρωπους, πως με κοιταζουν και συχνα οτι με κοροιδευουν.... εχει τυχει ομως να με κοροιδευουν στην πραγματικοτητα και δε μπορω να τα ξεχωρησω...Λογο σεξουαλικης διαφορετικοτητας εχω περασει πολλα και με τον εαυτο μου και με τους αλλους...Νομιζω πως οι αλλοι το καταλαβαινουν γιατι καποτε φαινοταν...Επισης εκτος απο αυτο τον τελευταιο καιρο δεν εχω καθολου καλο υπνο...τα ονειρα μου ειναι πολυ εντονα και σχεδον καθημερηνα ξυπναω κουρασμενος, ουσιαστικα αισθανομαι οτι οταν κοιμαμαι δε ξεκουραζομαι , εχω πολυ καιρο να κοιμηθω και να ξυπνησω φρεσκος και "καινουριος" και μερικες φορες ξενυχταω κατα το μισο της διαρκειας της νυχτας για να μη ταλαιπορηθω απο τον υπνο...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    γεια σου!!!κατ αρχην οταν λες οτι εχεις περασει φασεις λογω της σεξουαλικης διαφορετικοτητας εννοεις λογικα οτι εισαι ομοφυλλοφιλος ε? εχεις απολυτο δικιο σημερον ημερα ολοι κατακρινουνε. σε κοροιδευανε αληθεια επειδη φαινοτανε?εννοω το εδειχνες?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    21
    Οταν βγαινει απο μικρη ηλικια ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβεις πως φαινεσαι στους αλλους και δε μπορεις να ελεξεις και τις ορμονες ευκολα.... Αυτο βεβαια τωρα περιοριζεται αλλα δεν εχω φτασει σε σημειο να εξαφανισθει πληρως...Και οταν φενοταναι ειχα περασει πολλα που τοτε με στεναχωρουσαν και τα αντεχα αλλα πρωτου προλαβω να ηρεμησω απο αυτο ηρθανε κρισεις πανικου-αγχους, ανασφαλειες εμμονες και φοβια για το \"μυστικο\" μου....

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41
    Kαι εγώ χωρίς να είμαι ομοφυλόφιλος αισθάνομαι το ίδιο πολλές φορές ότι όλοι με κοιτάνε και τέτοια,ξέρω ότι φταίει η αρρώστια μου γιατί εξωτερικά είμαι μια χαρά.Πάντως υπάρχουν και άτομα ομοφυλόφιλα που προκαλούν με την στάση τους και παρόλο τα αρνητικά σχόλια εκείνα δεν τα αγγίζουν οι όποιες αντιδράσεις που προέρχονται από την επιδυκτική συμπεριφορά τους.Δεν νομίζω ότι σε κοιτάνε για αυτό το λόγο απλά είναι μια εμμονή,τίποτα παραπάνω.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    21
    Originally posted by alekos1
    Kαι εγώ χωρίς να είμαι ομοφυλόφιλος αισθάνομαι το ίδιο πολλές φορές ότι όλοι με κοιτάνε και τέτοια,ξέρω ότι φταίει η αρρώστια μου γιατί εξωτερικά είμαι μια χαρά.Πάντως υπάρχουν και άτομα ομοφυλόφιλα που προκαλούν με την στάση τους και παρόλο τα αρνητικά σχόλια εκείνα δεν τα αγγίζουν οι όποιες αντιδράσεις που προέρχονται από την επιδυκτική συμπεριφορά τους.Δεν νομίζω ότι σε κοιτάνε για αυτό το λόγο απλά είναι μια εμμονή,τίποτα παραπάνω.
    Οκ! Μπορω να πω ευτυχως δεν ανηκω σε αυτη τη κατηγορια :P

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ακου σε καταλαβαινω, κ θα σ πω γιατι, μερικες κοπελες οταν κανουνε για 1η φορα σεξ μετα εχουν την εντυπωση οτι τις κοιτανε ολοι κ ξερουνε τι εχουνε κανει. ειναι καθαρα ψυχολογικο. φυσικα ακομα κ η ομοφυλλοφιλια θεωρειται σημερον ημερα κατι σαν ψυχολογικο πολλοι αντρες κ γυναικες πανε σε γιατρους μηπως το \'\'γιατρεψουν\'\'.αν εσυ εισαι χαρουμενος με αυτο, θα εισαι ακομα πιο πολυ οταν το αποδεχτεις κ το εκμυστηρευεσαι σιγα σιγα κ στους αλλους. ο κολιτος μ πριν μας το ανακοινωσει ηταν μεσ στα νευρα κ την κακοκεφια!σαν μαγικο με το που το εβγαλε απο μεσα του κ ειδε την αποδοχη απο μερους μας, εγινε αλλος ανθρωπος!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    21
    Ναι αλλα δεν ειναι τοσο απλο. Και μενα το ξερουν καπιοι φιλοι μου και το δεχτηκαν πιο καλα απο οτι εγω ο ιδιος. Αλλα δεν ειναι τοσο ευκολο καθε φορα που πας να νιωσεις κατι για καποιο ατομο να τηρανειεσε αν κι αυτος ειναι η τι γνωμη θα ειχε για σενα αν ηξερε οτι εισαι γκει κι αυτο σε πληγωνει χωρις καν να αρχισει κατι και ετσι για να προστατεψω τον εαυτο μου δε μπαινω καν στη διαδικασια. Απο την αλλη πλευρα \"λενε\" για τους γκει βοηθουν πολυ τα chat εγω το βρισκω τελειως χαζο αυτο κι παρολο που σχεδον τα περισσοτερα πραγματα που εχω κανει ειναι με τετοιο τροπο φενεται πολυ αποτυχια αλλα και ο real τροπος ειναι επιπονος... Για αυτο με συμφαιρει να ειμαι str8 αλλα δυστυχως δεν το επιλεγεις εσυ...αυτο σε επιλεγει...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41
    Kοίτα να δεις εγώ έχω ένα φίλο που είναι gay και μου το έχει πει αλλά στο στενό-οικογενειακό του περιβάλλον δεν αναφέρεται και ούτε δίνει δικαίωμα για την προσωπική του ζωή.Πρέπει να τα διαχωρίσεις αυτά τα δυο άλλο προσωπική ζωή και άλλο οικογένεια και κοινωνία.Το τι κάνεις στο κρεβάτι σου δεν αφορά κανέναν και ούτε έχεις καμμιά στάμπα που δηλώνει την σεξουαλική σου προτίμηση.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    21
    Αν και δεν ανεφερα κατι για οικογενεια πιστευω πως η σεξουαλικοτητα ειναι μια ταυτοτητα, μαι μεγαλη ιδοποιος διαφορα σε καποιον δεν ειναι τοσο απλο , απλως τα πραγματα ειναι διαμορφωμενα ετσι και δυστυχος δε μπορει κατι τετοιο να λεγεται στην οικογενεια , κι οταν καποιος προσπαθει να κρυβει συνεχως απο τους τοσο κοντινους του ανθρωπους ενα μερος της φυσης του καταλαβαινεις σε τι αγχος αναγκαζεται να ζει? Ειναι σα να πρεπει ενας τυφλος να το κρυψει απο την οικογενεια του αυτη τη πλευρα της φυσης του, ευτυχως ομως στους γκει υπαρχει η δυνατοτητα να κρυφθει αυτο, το κακο ειναι πως οι αλλοι βλεπουν την ομοφυλοφυλια σαν κατι κακο και τελικα καταληγουμε και εμεις να ζουμε εχουντας την ενοχη οτι ειμαστε κατι κακο ετσι απλα απο τη φυση μας.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Καλησπέρα και από εμένα. Το έχω και εγώ αυτό, νομίζω δλδ ότι όταν κάποιος με κοιτά, με κοροϊδεύει για την εμφάνισή μου. 1 φορά ήμουν στο metro και κάποιος στην απέναντι θέση με κοίταζε έντονα και από τη ντροπή μου κατέβηκα νωρίτερα από τη στάση μου και πήρα το επόμενο...!! Όταν ήμουν πολύ χάλια ψυχολογικά νόμιζα ότι με κοιτάζουν γιατί καταλάβαιναν ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με μένα. Μάλλον είναι της ασθένειας παιδιά, τί να πω.. Είναι πολύ κουραστικό όντως, δεν μπορείς να χαλαρώσεις πουθενά, να είσαι άνετα κάπου.. Πάντως παίζει και ρόλο πιστεύω Yannis ότι έχεις βιώσει έντονα το ρατσισμό λόγω της ομοφυλοφιλίας σου, πράγμα που απαράδεκτο. Ίσως έχεις ενοχές όπως λες, δεν υπάρχει λόγος όμως. Τί σου λέω όμως τώρα.. Μιλάει η super ενοχική!!:D Αυτό που έχω καταλάβει αυτά τα 3 χρόνια περίπου που ταλαιπωρούμαι με την κατάθλιψη και τις κρίσεις πανικού είναι το ότι το παν - για όλα τα ζητήματα- είναι να τα έχεις βρει με τον εαυτό σου. Πράγμα εξαιρετικά δύσκολο.
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •