ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ...ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3

    ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ...ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ...

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΩ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΣΗΜΕΡΑ. ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΩΣ ΤΩΡΑ. ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΝΕΤΕ... ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΑΠΡΟΧΩΡΗΤΟ... ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ Η Η ΕΞΑΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟΠΟ ΠΟΥ ΖΩ Η ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΗΡΕΜΗ.
    ΕΙΜΑΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΣΕ ΑΝΩΤΑΤΗ ΣΧΟΛΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ,4ΕΤΗΣ ΠΛΕΟΝ.Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΕ ΩΣ ΕΞΗΣ. ΠΑΙΔΙ ΕΥΣΕΒΟΥΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ ΓΟΝΕΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΑΦΟΣΙΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ Κ ΤΙΣ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ. ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΙΧΕ ΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΗ. ΠΑΡΕΕΣ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Κ ΤΙΣ ΠΙΟ ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ. ΑΠΟ ΑΓΟΡΙΑ ΛΙΓΑ ΕΩΣ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΑΠΟΥΣΙΟΛΟΓΟΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΔΟΝ Κ ΑΥΤΟ ΘΕΩΡΟΥΤΑΝ ΩΣ ''ΦΥΤΟ''.ΕΧΑΙΡΑ ΤΗΣ ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ. ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΗΡΕΜΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ, ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΑΘΩΟ ΜΥΑΛΟ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΜΕ ΑΞΙΟΛΟΓΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΠΕΡΗΦΑΝΟ ΟΛΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΥ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΟΜΩΣ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ. ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑΝ ΜΑΘΕΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΑΘΩΟ ΦΛΕΡΤ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕΣΩ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΕΝΑ ΦΙΛΟ ΜΙΑΣ ΞΑΔΕΡΦΗΣ ΜΟΥ ΕΧΑΣΑΝ ΚΑΘΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΕ ΜΕΝΑ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΕΤΡΕΠΑΝ ΝΑ ΠΑΩ 3ΜΕΡΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΠΩΣ Κ ΠΩΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΙ ΕΞΟΔΟΙ ΗΤΑΝ ΜΕ ΜΕΤΡΟ. ΟΙ ΤΟΤΕ 3 ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ 2 ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ(Η Κ. Κ Η Σ.) Κ Η ΑΛΛΗ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΠΑΡΕΑ(Η Α.),ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΟΤΙ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑΝ. ΗΡΘΕ Η Γ ΛΥΚΕΙΟΥ.ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΕΡΩΤΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ..ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ...ΜΗΧΑΝΗ,ΤΣΙΓΑΡΟ,ΠΑΡ� �ΕΣ,ΞΕΝΥΧΤΙΑ...ΓΕΝΙΚΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΜΕ ''ΑΛΗΤΑΚΟΣ''...ΑΥΤΗ Η ΓΟΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ ΤΟΥ ΜΕ ΣΥΝΕΠΗΡΕ ΤΟΤΕ..ΑΒΓΑΛΤΗ ΟΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΑΠΟ ΑΓΟΡΙΑ ΠΑΡΑΔΟΘΗΚΑ ΣΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ..ΗΤΑΝ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΣΧΕΣΗ,ΕΛΑΜΠΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ..ΩΣΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΤΟΥ Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ..ΜΕ ΠΑΡΑΤΟΥΣΕ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΕ..ΓΥΡΝΟΥΣΕ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΕ..ΜΕΤΑΝΙΩΜΕΝΟΣ ΠΑΝΤΑ..ΔΕΝ ΣΕΒΟΤΑΝ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΜΑ..ΩΣΠΟΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΜΟΥ ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ Η ΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Κ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ (Η Κ.) ΠΗΓΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕ..Η ΙΔΙΑ ΗΡΘΕ Κ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ..ΕΚΛΑΙΓΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ...ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΔΙΑΛΛΕΙΜΜΑ ΠΑΝΤΟΥ..ΩΣΠΟΥ ΕΜΑΘΑ Κ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙΩΤΙΚΟ..Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ (Η Σ.) ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ..ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΡΑΚΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΩΣΤΕ ΑΥΤΗ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ Κ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ...ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑ ΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΗ ΣΧΟΛΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ. .ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΞΕΓΡΑΨΑ ΤΕΛΕΙΩΣ..ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ (ΤΗΝ Α.) ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΕΑ ΠΙΑ..ΕΚΑΝΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ Κ ΣΥΓΧΩΡΕΣΑ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ..Ο ΟΠΟΙΟΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΜΕ ΠΑΡΑΤΗΣΕ ΧΩΡΙΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ..ΕΙΧΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ. ΕΚΕΙ ΠΑΛΕΨΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ..ΟΣΟ Κ ΑΝ ΠΟΝΟΥΣΑ.. ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΑ Κ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΔΙΚΑΙΩΣΕ..ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΧΕΣΗ ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑΣ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣ.. Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΑΡΧΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 8 ΜΗΝΕΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΑΣ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΛΕΥΑ ΝΑ ΠΕΙΣΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ..ΚΑΠΟΤΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΑ..ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΟΜΩΣ..ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΑΠΗΣΑ ΠΟΤΕ..ΓΙ ΑΥΤΟ Κ ΟΤΑΝ ΤΥΧΑΙΑ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΣΥΝΑΤΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΜΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑΝ 2 ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΩΣ Κ ΤΩΡΑ ΕΓΩ Κ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΟΝΟ...ΑΠΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΤΟΤΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΝΑΙ...ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ..ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΩΗΝ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΗΜΟΥΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΥΤΕ ΖΗΤΟΥΣΑ ΚΑΤΙ. ΕΤΣΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΛΕΙΣΕ 1 ΧΡΟΝΟ Κ 7 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΑΝ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΑ..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΤΕΧΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ..ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΙΧΑΘΕΙ..ΑΥΤΟΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ..ΜΕ ΑΓΑΠΟΥΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ..ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ ΧΟΡΟΥ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΑΝ ΡΙΞΩ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΜΕ Κ ΟΙ ΔΥΟ..ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΕΧΩ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ...ΦΡΙΚΑΡΑ..ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΨΑ ΝΑ ΜΕ ΞΑΝΑΠΛΗΣΙΑΣΕΙ..
    ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΕΝΑΣ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΠΟΥ ΟΙ ΕΞΟΔΟΙ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΧΝΟΙ..ΜΕ ΠΑΡΕΕΣ ΜΕ ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ ΧΟΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΦΙΛΙΕΣ..ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΕΕΣ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΦΙΛΙΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Η Σ. ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΝΟΜΙΖΣΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ Κ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΟΜΗ ΣΕ ΦΙΛΙΕΣ. ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΤΕΘΗΚΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΚΟΜΗ Κ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ Σ.ΠΕΡΝΟΥΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΜΑΖΙ! ΚΛΑΜΠ ΡΕΜΠΕΤΑΔΙΚΑ ΠΗΓΑΜΕ ΜΑΖΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ...ΜΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΑΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΜΑΣΤΑΝ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ,ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ..
    ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΓΝΩΡΙΣΑ ΑΓΟΡΙΑ Κ ΑΝΤΡΕΣ..ΒΓΗΚΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΚΑΝΑ 1 ΣΧΕΣΗ,ΕΚΑΝΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΤΟΜΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ 1 ΕΒΔ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ...Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΛΟΓΩ ΧΟΡΟΥ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥΣ ΤΡΑΒΟΥΣΕ ΣΑΝ ΜΑΓΝΗΤΗΣ..ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ. Η ΣΧΕΣΗ 3 ΜΗΝΩΝ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΧΡΟΝΟ ΛΟΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΝΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΦΙΛΙΚΑ ΣΧΕΤΙΚΑ. ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΑΠΟΛΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΝΤΑΞΕΙ ΠΑΙΔΙ. ΟΜΩΣ ΤΟΝ ΕΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ. Κ ΦΤΑΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΔΙΑΚΟΠΩΝ. ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ. ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Κ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΜΕΝΗ ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΑΥΤΟΣ...ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΛΗΓΕ Κ ΣΕ ΣΧΕΣΗ.. ΜΕΙΝΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΕΙ ΕΚ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΤΑ 2 ΒΡΑΔΙΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ..ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ..Κ ΤΟΥ ΤΟ ΕΚΔΗΛΩΣΑ ΑΦΟΥ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ. ΜΟΥ ΕΔΕΙΧΝΕ ΘΕΤΙΚΑ ΣΗΜΑΔΙΑ..ΓΥΡΙΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΑΠΟΣΤΑΣΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΚΑΘΩΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ,ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΟΛΥ. ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ..Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ Η Σ. ΕΔΕΙΧΝΕ ΠΩΣ ΧΑΙΡΟΤΑΝ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ...
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ..ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΤ ΓΕΓΟΝΟΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΜΕΧΡΙ Κ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ,ΜΕΤΡΑΜΕ ΠΛΕΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ ΣΧΕΣΗΣ.ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣ ΣΥΓΓΕΝΙΚΟΥ ΜΟΥ ΑΛΛΑ Κ ΦΙΛΙΚΩΝ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ Κ ΜΑΖΙ ΣΧΟΛΕΙΟ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΣΥΝΤΕΛΕΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ,ΠΑΝΤΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ Κ ΠΑΝΤΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΑ..Ο ΕΡΩΤΑΣ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΕΡΑΥΝΟΒΟΛΟΣ Κ ΔΕΘΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ...ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΜΑΣ ΟΜΩΣ ΕΣΚΑΣΕ ΜΙΑ ΒΟΜΒΑ..Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ Η Σ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΥΧΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΘΕ ΣΑΒ/ΚΟ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΟΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ..Κ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΤΗΣ ΤΑ ΖΗΤΗΣΕ Κ ΕΠΕΜΕΝΕ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ Κ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ..ΚΑΙ Η ΙΔΙΑ ΕΙΠΕ ΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΙΝΑΙ Κ ΕΩΣ Κ ΤΩΡΑ ΜΑΖΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕΙ ΕΚΕΙ..ΕΝΙΩΣΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ 2 ΕΒΔ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΜΕ ΕΜΕΝΑ Κ ΑΥΤΟΝ..ΕΝΙΩΣΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΠΕΡΙΕΓΡΑΦΕ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΚΗΝΙΚΟ...Κ ΑΠΟ ΤΟΤΕ...ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΙΛΗ ΜΑΣ...ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΡΧΙΣΕ ΤΑ ΤΥΠΙΚΑ ΣΤΗ ΣΧΟΛΗ...ΤΑ ΨΕΥΤΙΚΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ...ΤΙΣ ΨΕΥΤΙΚΕΣ ΣΥΜΠΑΘΕΙΕΣ...ΩΣΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΜΕ ΑΦΥΠΝΙΣΕ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΩΜΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ....Κ ΤΑ ΑΝΟΙΞΑ Κ ΤΙ ΕΙΔΑ....ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΨΕΥΤΙΚΟ ΥΠΟΚΡΙΤΗ ΑΝΑΙΣΘΗΤΟ...ΕΙΔΑ ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΙΣΩ ΜΟΥ...ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΠΙΠΟΛΑΙΑ ΥΠΗΡΞΑ...ΤΟ ΠΟΣΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΔΩΣΑ ΣΕ ΑΝΤΡΕΣ....ΤΟ ΠΟΣΟ ΧΑΡΑΜΙΣΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΣΕ 2 ΠΡΟΗΓ ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΞΙΖΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ......ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΗΔΗ ΑΡΙΘΜΟ ΕΡΩΤΙΚΩΝ ΣΥΝΤΡΟΦΩΝ ΣΤΑ 22 ΜΟΥ..ΝΙΩΘΩ ΜΕΓΑΛΗ ΝΤΡΟΠΗ....ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ.......ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΜΕ ΠΙΕΖΕ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΗΣΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΓΙ ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΜΑΙ..ΜΕ ΠΙΕΖΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΩ ΜΟΝΗ ΣΥΧΝΑ ΕΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΜΕ ΞΕΚΟΨΕ ΑΠΟ ΤΗΝ Σ. Κ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ ΚΑΘΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΤΥΧΕΣ ΚΑΙ ''ΕΥΚΟΛΕΣ'' Κ ΠΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΝ Κ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΤΟΥΣ ΑΚΟΜΗ(ΕΙΔΙΚΑ Η ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ Σ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΤΣΙΓΚΟΥΝΑ).ΕΝΙΩΣΑ ΜΟΝΗ..Κ ΝΙΩΘΩ ΜΟΝΗ ΑΠΟ ΦΙΛΙΕΣ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑ Κ ΕΧΩ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΣΧΕΔΟΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ Κ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΟΛΑ...ΣΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΙΑΣ...ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΧΕΙΣ ΕΜΕΝΑ...ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΕΣΕΙ Κ ΑΥΤΟΣ...ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΣΥΝΕΧΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΙΝΩ ΜΟΝΗ..ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Κ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΣΚΗΝΕΣ ΖΗΛΟΤΥΠΙΑΣ....ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΑΚΩΘΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ Κ ΑΥΤΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΒΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΝΤΟΝΗ ΤΗΝ ΦΛΟΓΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ...ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΟΜΩΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ Κ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΠΑΤΗΣΑ....ΟΜΩΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΑΞΙΖΩ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ..ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ....ΝΙΩΘΩ ΠΡΟΔΟΜΕΝΗ,ΠΛΗΓΩΜΕΝΗ,ΞΕΔΙΑΝ ΤΡΟΠΗ Κ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ....ΘΑ ΗΘΕΛΑ Ν ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΜΟΥ Κ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ(ΤΟ ΑΠΑΙΤΕΙ Η ΣΧΟΛΗ Κ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ)ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΟΛΗ ΜΑΚΡΙΑ....ΚΙ ΑΝ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟΣΟ ΠΟΝΟ Κ ΠΙΚΡΑ...ΟΙ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΟΥΝ...ΕΙΜΑΙ 22 Κ ΝΙΩΘΩ ΛΕΣ Κ ΕΙΜΑΙ 42...ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΜΟΥ ΣΕ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΑΝ...ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΔΩ ΤΟ ΑΞΙΖΕ...ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑ ΤΙΣ ΙΔΙΟΤΡΟΠΙΕΣ ΤΟΥ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΛΛΑΖΕΙ Κ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΟΣ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΜΑΖΙ...
    ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΓΙΑ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ..ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ ΓΙ ΟΛΑ........ΟΙ ΚΟΝΤΙΝΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΟΥ ΜΕ ΘΕΩΡΟΥΝ ΛΙΓΟ ΕΠΙΠΟΛΑΙΑ ΑΠ ΟΤΙ ΛΕΝΕ...ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΦΛΕΡΤ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ...ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ Η ΙΔΕΑ ΝΑΚΛΕΙΣΤΩ ΣΕ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ...ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΩ Κ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΑΦΗΣΩ Κ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ ΝΑ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ Κ ΕΓΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.....ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟΝ ΒΡΩΜΙΚΟ ΑΥΤΟ ΚΟΣΜΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΓΑΛΗΝΗ.........ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΩ Κ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΟΛΗ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ....ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΜΥΑΛΗ ΘΕΕ ΜΟΥ....Κ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΑΝ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ......
    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    θελω να κλειστω σε μοναστηρι...για ολα οσα εχω κανει μεχρι στιγμης...



    καλημερα σας. δεν εχω που αλλου να πω αυτα τα πραγματα που θα σας γραψω σημερα. αφορουν την ζωη μου εως τωρα. δεν το κανω για να με κρινετε... το κανω γιατι η ψυχολογια μου εχει φτασει στο απροχωρητο... και ειλικρινα οι μονες λυσεις που σκεφτομαι ειναι η η εξαφανιση απο το τοπο που ζω η να κλειστω σε μοναστηρι να νιωσω ηρεμη.
    ειμαι φοιτητρια σε ανωτατη σχολη στην πολη μου,4ετης πλεον.η ζωη μου απο μικρη ειχε ως εξης. παιδι ευσεβους οικογενειας με τον ενα γονεα εκπαιδευτικο ημουν παντα αφοσιωμενη στο διαβασμα κ τις σχολικες υποχρεωσεις. αυτο με ειχε καταστησει λιγο αντικοινωνικη. παρεες ειχα αλλα οχι κ τις πιο αξιολογες. απο αγορια λιγα εως ελαχιστα πραγματα καθως το διαβασμα μου εδινε τον τιτλο του απουσιολογου καθε χρονια σχεδον κ αυτο θεωρουταν ως \'\'φυτο\'\'.εχαιρα της εκτιμησης των καθηγητων σε καθε σχολικη χρονια. γενικα ειμαι ανθρωπος με ηρεμο χαρακτηρα, υπομονη και αθωο μυαλο σχετικα. καταφερα να αποφοιτησω απο το λυκειο με αξιολογους βαθμους και να περασω σε μια καλη σχολη που εκανε περηφανο ολο το περιβαλλον μου. θα ηθελα να σταθω ομως αρχικα στα χρονια του λυκειου. οι γονεις μου επειδη ειχαν μαθει για ενα ειλικρινα αθωο φλερτ κυριως μεσω μυνηματων που ειχα με ενα φιλο μιας ξαδερφης μου εχασαν καθε εμπιστοσυνη σε μενα.δεν μου επετρεπαν να παω 3μερες εκδρομες με το σχολειο,κατι που ολα τα παιδια το περιμενουν πως κ πως. επισης οι εξοδοι ηταν με μετρο. οι τοτε 3 φιλες μου 2 σε μια παρεα(η κ. κ η ς.) κ η αλλη απο αλλη παρεα(η α.),εδειχναν οτι με καταλαβαιναν. ηρθε η γ λυκειου.γνωρισα τον πρωτο μου ερωτα στις αρχες της ταξης..καμια σχεση με εμενα οπως μου ελεγαν...μηχανη,τσιγαρο,παρ� �ες,ξενυχτια...γενικα αυτο που λεμε \'\'αλητακος\'\'...αυτη η γοητεια του τιτλου του με συνεπηρε τοτε..αβγαλτη οπως ημουν απο αγορια παραδοθηκα στα συναισθηματα μου..ηταν η πρωτη μου ολοκληρωμενη σχεση,ελαμπα μαζι του ολοι μου το λεγανε..ωσπου βγηκε στην επιφανεια του ο αληθινος του χαρακτηρας..με παρατουσε οποτε ηθελε..γυρνουσε οποτε ηθελε..μετανιωμενος παντα..δεν σεβοταν το οτι εχω διαβασμα..ωσπου την ημερα των γενεθλιων μου εμαθα πως η ιδια μου η κολλητη που θεωρουσα αδερφη μου κ πιο πανω απο τις αλλες δυο (η κ.) πηγε μαζι του..για να μπει στο ματι ενος αλλου παιδιου που την γουσταρε..η ιδια ηρθε κ μου το ειπε το πρωι των γενεθλιων μου στο σχολειο..εκλαιγα ολη την ημερα...στα μαθηματα στο διαλλειμμα παντου..ωσπου εμαθα κ το αποτελειωτικο..η δευτερη κολλητη μου (η ς.) την ειχε συμβουλευσει να το κανει αυτο..γιατι ηθελε να με κανει ρακος για τις πανελληνιες ωστε αυτη να πετυχει κ να ακουστει το ονομα της στους πρωτους επιτυχοντες...τραγικη ειρωνεια δυστυχως γιατι μπηκα σε πολυ ανωτερη σχολη απο την κοπελα. .τις κοπελες αυτες τις ξεγραψα τελειως..μονο με την αλλη φιλη μου (την α.) εκανα παρεα πια..εκανα ομως το λαθος κ συγχωρεσα το αγορι μου..ο οποιος 2 μηνες μετα με παρατησε χωρις εξηγησεις..ειχα μπροστα μου 4 μηνες μεχρι τις πανελληνιες. εκει παλεψα με τον εαυτο μου..οσο κ αν πονουσα.. τα εδωσα ολα για ολα κ το τελικο αποτελεσμα με δικαιωσε..για να ξεχασω τον πονο απο την πρωτη μου σχεση εκανα σχεση με ενα γνωστο μια παλιας μου φιλης.. ο οποιος ηταν φανταρος αρχικα για τους πρωτους 8 μηνες σχεσης μας. πραγματικα παλευα να πεισω τον εαυτο μου οτι ειμαι ερωτευμενη..καποτε το πιστεψα..για λιγο ομως..το παιδι ουσιαστικα δεν το αγαπησα ποτε..γι αυτο κ οταν τυχαια ενα βραδυ συνατηθηκα με τον πρωην μου ακολουθησαν 2 συγκλονιστικα βραδια μαζι του...τα οποια εως κ τωρα εγω κ αυτος τα ξερουμε μονο...απατησα τον τοτε φιλο μου ναι...ομως οταν το εκανα το εκανα με ολη μου την καρδια..με τον πρωην μου δεν εγινε τιποτα,ημουν συνειδητοποιημενη εξαλλου ουτε ζητουσα κατι. ετσι η σχεση μας με το παιδι εκλεισε 1 χρονο κ 7 μηνες του ειπα αν χωρισουμε. ηθελα να ζησω την ζωη μου ελευθερα..πραγματικα δεν τον αντεχα ουτε να με ακουμπαει..τον ειχα σιχαθει..αυτος τρελαθηκε..με αγαπουσε παρα πολυ..μια φορα ετυχε να με παρει με το αμαξι να με παει στη σχολη χορου που πηγαινα κ μου ειπε ετσι μου ερχεται αν ριξω το αμαξι εκει να σκοτωθουμε κ οι δυο..γιατι αν δεν σε εχω εγω δεν θελω να σε εχει κανεις αλλος...φρικαρα..απο τοτε του απαγορεψα να με ξαναπλησιασει..
    και ακολουθησε ενας φοιτητικος χρονος οπου οι εξοδοι μου ηταν πλεον συχνοι..με παρεες με καλοπεραση χορο τραγουδι και νεες φιλιες..μια απο τις νεες μου αυτες φιλιες ηταν και η ς. μαζι της νομιζσα οτι θα ηταν η κολλητη μου πλεον κ οτι υπαρχει λογος να πιστευω ακομη σε φιλιες. στην παρεα μας προστεθηκε μια κοπελα ακομη κ η αδερφη της ς.περνουσαμε πολυ ωραια μαζι! κλαμπ ρεμπεταδικα πηγαμε μαζι διακοπες αργοτερα ολα πολυ ωραια...με φιλοξενουσαν στο σπιτι τους κανενα βραδυ που μαζευομασταν ολες μαζι,ηταν πολυ ωραια..
    μεσα σε αυτο το διαστημα γνωρισα αγορια κ αντρες..βγηκα διαφορα ραντεβου εκανα 1 σχεση,εκανα ομως και λιγο πιο παραπανω πραγματα..με καποια ατομα προχωρουσα κ απο την 1 εβδ γνωριμιας...η εμφανιση μου οπως μου ελεγαν λογω χορου κ γενικα τους τραβουσε σαν μαγνητης..ειχα πολλες κατακτησεις εκεινο το διαστημα. η σχεση 3 μηνων που εκανα δεν κρατησε λογω του οτι το παιδι δεν ειχε χρονο λογω δουλειας να με βλεπει κ χωρισαμε φιλικα σχετικα. καμια φορα αναπολω εκεινη την σχεση ηταν πολυ ενταξει παιδι. ομως τον εχω ξεπερασει. κ φτανουμε στο σημειο των διακοπων. στις διακοπες με τις φιλες μου γνωρισαμε καποια παιδια απο εκεινο το μερος. με τον ενα κ κατα τυχη ωραιοτερο παιδι ενιωσα ενθουσιαμενη το ιδιο κ αυτος...νομισα οτι μπορει να κατεληγε κ σε σχεση.. μειναμε καποιο καιρο εκει εκ του οποιου τα 2 βραδια τα περασα μαζι του.. μου αρεσε..ειλικρινα..κ του το εκδηλωσα αφου με προκαλεσε. μου εδειχνε θετικα σημαδια..γυρισα στην πολη μου κ τελικα με τις μερες καταλαβα οτι λογω αποστασης δεν μπορω να προχωρησω μαζι του σε σχεση καθως με τις αποστασεις δεν τα παω καλα,αγχωνομαι πολυ. συμφωνησε μαζι μου. η αληθεια ειναι οτι μου αρεσε παρα πολυ αλλα εβαλα την λογικη πανω απο ολα..η φιλη μου η ς. εδειχνε πως χαιροταν πολυ για μενα οταν εμαθε πως κατι ειχε γινει μεταξυ μας...
    θα ηθελα ιδιαιτερα να σταθω σε αυτο το σημειο..επειτα απο αυτο οτ γεγονος γνωρισα τον ανθρωπο με τον οποιο μεχρι κ σημερα ειμαστε μαζι,μετραμε πλεον δευτερο χρονο σχεσης.ειναι φιλος συγγενικου μου αλλα κ φιλικων μου προσωπων τον ξερω γιατι πηγαιναμε κ μαζι σχολειο κ γενικα συντελεσαν πολλα στο ωστε να τα φτιαξουμε,παντα μου αρεσε κ παντα του αρεσα..ο ερωτας ηταν εντελως κεραυνοβολος κ δεθηκαμε πολυ μαζι...επειτα απο την εναρξη της σχεσης μας ομως εσκασε μια βομβα..η φιλη μου η ς. πηγαινε συχνα διακοπες καθε σαβ/κο στο μερος οπου ειχαμε παει..κ μαθαινω οτι αυτος που μου αρεσε της τα ζητησε κ επεμενε να τα φτιαξουν κ ας ειναι απο αποσταση..και η ιδια ειπε ναι χωρις να σκεφτει τιποτα...ειναι κ εως κ τωρα μαζι η κοπελα εχει μετακομισει εκει..ενιωσα απιστευτα προδομενη οταν ειδα την φιλη μου 2 εβδ μετα απο το συμβαν με εμενα κ αυτον..ενιωσα απιστευτη προδοσια οταν μου περιεγραφε πως εγινε ολο το σκηνικο...κ απο τοτε...αρχισε να κρυβεται απο μενα...εβγαινε μονο με την αλλη φιλη μας...με μενα αρχισε τα τυπικα στη σχολη...τα ψευτικα χαμογελα...τις ψευτικες συμπαθειες...ωσπου το αγορι μου με αφυπνισε κ μου ειπε ωμα εξω απο τα δοντια να ανοιξω τα ματια μου....κ τα ανοιξα κ τι ειδα....ενα κοσμο ψευτικο υποκριτη αναισθητο...ειδα ολα τα λαθη πισω μου...το ποσο επιπολαια υπηρξα...το ποση σημασια εδωσα σε αντρες....το ποσο χαραμισα το χρονο μου σε 2 προηγ σχεσεις που δεν αξιζανε τιποτα......το οτι ειχα ηδη αριθμο ερωτικων συντροφων στα 22 μου..νιωθω μεγαλη ντροπη....πολυ μεγαλη.......το αγορι μου με πιεζε λιγο στην αρχη...του ειχα μιλησει για το παρελθον μου γιατι ηθελα να με αγαπησει αν μπορουσε γι αυτο ακριβως το οποιο ειμαι..με πιεζε να μην βγαινω μονη συχνα εως καθολου, με ξεκοψε απο την ς. κ την αδερφη της καθως απο οτι ειχε μαθει απο διαφορους του ειπαν πως οι κοπελες αυτες ειναι πολυ προστυχες και \'\'ευκολες\'\' κ πως για τα λεφτα μπορουν να πουλησουν κ το κορμι τους ακομη(ειδικα η αδερφη της ς. ειναι υπερβολικα τσιγκουνα).ενιωσα μονη..κ νιωθω μονη απο φιλιες...ευτυχως ειχα κ εχω μονο μια ξαδερφη μου η οποια ειναι στην ιδια σχεδον ηλικια με εμενα κ μαζι της τα εχω περασει ολα...στο αγορι μου δεν μπορω να μιλησω για το θεμα φιλιας...θα μου πει εχεις εμενα...με εχει πιεσει κ αυτος...ηθελε να μιλαμε συνεχως να ξερει που βρισκομαι να του στελνω συνεχεια μηνυματα να μην βγαινω μονη..μου εχει κανει κ απιστευτες σκηνες ζηλοτυπιας....εχουμε τσακωθει πολλες φορες κ αυτο μεσα μου εχει σβησει την εντονη την φλογα γι αυτον...τον αγαπαω ομως ειλικρινα κ ποτε δεν τον απατησα....ομως σκεφτομαι αν του αξιζω με τοσα που εχω κανει..νιωθω πολυ απογοητευμενη απο την ζωη μου....νιωθω προδομενη,πληγωμενη,ξεδιαν τροπη κ αλλα πολλα....θα ηθελα ν εξαφανιστω απο την πολη μου οταν τελειωσω την σχολη μου κ χρειαστει να δουλεψω σε αλλη πολη(το απαιτει η σχολη κ το αντικειμενο υποχρεωτικα)θα ηθελα να παω σε αλλη πολη μακρια....κι αν στην τελικη δεν μπορεσω να ξεχασω τοσο πονο κ πικρα...οι αναμνησεις με τρελαινουν...ειμαι 22 κ νιωθω λες κ ειμαι 42...μετανιωνω που εχω δωσει το κορμι μου σε τοσα ατομα που δεν το αξιζαν...μονο το αγορι μου τωρα εδω το αξιζε...γιατι παρα τις ιδιοτροπιες του τελευταια αλλαζει κ γινεται πιο χαλαρος ειδικα μετα απο ενα μεγαλο ταξιδι που καναμε μαζι...
    μετανιωνω για τα ψεμματα που εχω πει στους γονεις μου..μετανιωνω γι ολα........οι κοντινοι συγγενεις μου με θεωρουν λιγο επιπολαια απ οτι λενε...δεν ξερουν για το παρελθον μου αλλα για φλερτ εχουν ακουσει κατα καιρους...γι αυτο περασε απο το μυαλο μου η ιδεα νακλειστω σε μοναστηρι...να γλιτωσω κ την οικογενεια μου απο την ντροπη να αφησω κ τον ανθρωπο που αγαπω να βρει κατι πιο αξιολογο να ηρεμησω κ εγω επιτελους.....να αφησω τον βρωμικο αυτο κοσμο πισω απο εμενα και να βρω την γαληνη.........καθε βραδυ που ξαπλωνω κ καθε πρωι ολη μου η ζωη περναει απο μπροστα μου....ημουν τοσο αμυαλη θεε μου....κ ολα αυτα φοβαμαι πως εγιναν γιατι οι γονεις μου ηταν υπερπροστατευτικοι μαζι μου......
    σας ευχαριστω που με ακουσατε....
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    τα εκανα μικρουλια γιατι δεν διαβαζονται μεγαλα

    περιμενε να τα διαβασουμε και θα σε πουμε

    φιλακια
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #4
    χαλάρωσε.
    σκέφτου αν άλλες κοπέλες που έχουν κάνει παρόμοια ζωή με σένα νοιώθουν το ίδιο με σένα δυστυχησμένες.
    Η απογοήτευση που νοιώθεις μήπως είναι δημιούργημα της σκέψης σου; παλιά φαίνεται σκεφτόσουν ευχάριστα, απολάμβανες τη ζωή.
    Θετικά το ότι έχεις κάποιο δίπλα σου, δεν είσαι μόνη και είσαι 22 ετών έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου , φτάνει να μην αφήσεις την απελπισία να σε πάρει κάτω.
    Η φυγή δεν είναί λυση. Φαίνεσαι για άτομο ευέλικτο που μπορεί τη ζωή του όποτε θέλει να την αλλάξει προς το καλήτερο.
    γιάννης

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3
    Ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας.
    Το θεμα ειναι πως δεν μπορω να βρω τροπο να χαλαρωσω..ο συντροφος μου δουλευει με αποτελεσμα να μενω ωρες μονη σπιτι κ το μυαλο μου να τρελαινεται απο σκεψεις...εχω σκεφτει να ζητησω βοηθεια ψυχολογου,αλλα δεν ξερω εαν θα ειναι αρκετο..

  6. #6
    mm... Ο καθε ανθρωπος κουβαλαει μεσα του ολα τα σημαντικα προσω΄πο της ζωης του... Μου ακουγεσαι να βασανιζεσαι ακριβως για αυτο... Απο την μια εχεις καποιες πολυ αυστηρες προσταγες των γονιων σου να σου δημιουργουν τυψεις και απο την αλλη την νεανικη ζωη χωρις ορια που σε τραβαει και μετα το μετανιωνεις... βασικα πρεπει να αποφασισεις πια εισαι... και τι θελεις. Οσο για το μοναστηρι τι να σου πω; Μονο για μοναχη δεν μου ακουγεσαι με ολα οσα εγγραψες. Και τι θα σου προσφερει δηλαδη το μοναστηρι; Την αφοσιωση σε εναν μονο αντρα (Χριστο); Την φυγη απο αυτα που ποθεις; Θα εκπληρωσεις τις διαστροφες των γονιων σου; Θα κλειδωθεις επιτελους μεσα σε φυλακη για να μην ανυσηχουν; Η μηπως τους εχεις τοσο πολυ πιστεψει που θεωρεις και εσυ οτι μονο οι τεσσερεις τοιχοι μπορουν να σε προστατεψουν απο το μυασμα των ανθρωπινων ενστικτων;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    μπορεις αρχικα να μην κλειστεις σε μοναστηρι

    αλλα αν θελεις μπορεις να φιλοξενηθεις για καμια βδομαδουλα σε καποιο μοναστηρι

    να δεις πως ειναι η ζωη εκει και αν οντως σε εκφραζει

    διαλεξε ενα με μοναχες νεες και αρκετες γιατι ειναι πολυ ενδιαφερον ετσι

    εχει πολλα πραγματα να κανει κανεις εκει

    φυση ,με παρεα προσωπα γαληνια και γελαστα

    η προσευχη η ησυχια η γαληνη η ψυχικη και η συζητηση

    ισως σου δωσουν εφοδια να βρεις τον προσανατολισμο σου ξανα στη ζωη αυτη


    καλη επιτυχια!


    επισης*συνισταται... να μην πας εκει για να κλειστεις αλλα για να ανοιχτεις εαν βεβαια βρεις προσωπα που θα σε εμπνεσουν να το κανεις.
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    οταν δινεις το κορμι σου

    συνηθως αυτο γινεται με ανταλλαγη

    δηλαδη παιρνεις ενα αλλο κορμι

    το θεμα ειναι τωρα που μεγαλωνεις να εχεις την νηφαλιοτητα να επιλεγεις

    σε ποιον και απο ποιον θα παρεις και θα δωσεις

    για να μην αισθανεσαι μετα αδεια κενη και σαν 42 χρονων και οχι εικοσιδυο

    αν και θεωρω εξισου ομορφες και τις δυο ηλικιες


    δεν ειναι καθολου ομορφο να μας εξαπατουν

    δεν ειναι καθολου ομορφο να μας πληγωνουν

    και καταλαβαινω τον πονο σου

    αλλα σε αυτη τη ζωη μαθαινουμε κυριως μεσα απο τον πονο

    αλλα σιγουρα και μεσα απο τη χαρα

    δεν θελεις να πονας

    σε πονα η υπερπροστατευτικοτητα των γονιων σου

    σε πονα και το εντελως ευαλωτο μπροστα στους εραστες και τους φιλους σου

    ισως ηλθε η ωρα να ψαξεις για τη δικη σου συμβολη στη ζωη

    τον δικο σου εαυτο...και τη δικη σου σταση

    και γω καποιες φορες θελω να ξαναμπω και να κλειστω στην μητρα της μητερας μου γιατι φοβαμαι ολον αυτον τον πονο

    ομως μονο οταν βρισκω ποια ειμαι μεσα μου πραγματικα και τι θελω και πως μπορω καθε φορα

    μονο τοτε

    μπορω να ειμαι εγω μαζι αδελφωμενα με τους αλλους

    ουτε κλεισμενη *σε μπουντρουμι η σε μοναστηρι η στην τουαλετα του σπιτιου μου)

    ουτε υπερβολικα γυμνη και ανοιχτη σε καθε αρπαχτικο

    αλλα διπλα συντροφια με τους συνανθρωπους μου

    θελει κουραγιο δυναμη πυγμη παραδοχη των λαθων των περιορισμβν μας των δυνατοτητων αλλα και των αδυναμιων μας

    θελει ψυχικη στηριξη υποστηρικτικο περιβαλλον αγαπη εμπιστοσυνη φιλια και συντροφικοτητα

    θελει αργα και σταθερα θελει παραδοχες

    θελει χρημτα ισως...θελει θελει θελει

    θελει πολλη φροντιδα αγαπη και συγχωρητικοτητα για μας και τους αλλους

    θελει να βρισκουμε καθε φορα το μυστικο της συνταγης της προσωπικης μας βιωτης

    ειθε!!!!
    δηλαδη μακαρι!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    ρις
    δυστυχως δεν με προλαβες.....το διαβασα απο το πρωτοτυπο και μου βγηκαν τα ματακια...

    αγαπητη κρυσταλ
    διαβασα πολυ προσεκτικα αυτα που μας εγραψες, αλλα δεν μπορεσα να καταλαβω ποιο ειναι το τοσο τραγικο που σου εχει συμβει , για να σκεφτεσαι τωρα τοσο ακραιες λυσεις...
    την προδοσια των 2 φιλεναδων σου την καταλαβα και κυριως της πρωτης, γιατι στην δευτερη περιπτωση, αν καταλαβα καλα, η γνωριμια σου με τον τυπο, ηταν πολυ επιδερμικη και πολυ συντομη και την ληξατε με κοινη συμφωνια σχεδον αμεσως, οποτε και προχωρησες στην τωρινη σου σχεση!...
    αντιθετα η φιλη σου δειχνει να εχει μια σοβαρη σχεση μαζι του, πραγμα που σημαινει οτι ηταν μια πιο ταιριαστη σχεση....αν δεν το καταλαβα καλα, διορθωσε με, αλλα οταν αρχισαν να βγαινουν μαζι, εσεις ειχατε ηδη τελειωσει...δεν βλεπω καμια προδοσια αν ειναι ετσι τα πραγματα, εκτος απο το γεγονος οτι η φιλη σου επρεπε να σε ενημερωσει αμεσα αντι να κρυβεται....

    στον τομεα των σχεσεων σου, το μονο που με ανησυχει, ειναι οτι, αν το καταλαβα καλα, περιγραφεις την τωρινη σου σχεση με καπως ορθολογιστικους ορους, αν μου επιτρεπεις....
    περιπου σα \"δεν ειμαι πια ερωτευμενη αλλα ειναι ενα θαυμασιο παιδι και δεν ξερω καν αν του αξιζω εγω, οποτε θα δωθω στην σχεση μας\"
    εχω να σου πω οτι εισαι ΠΟΛΥ ΝΕΑ ακομα για να κανεις τετοιου ειδους συμβιβασμους στις σχεσεις σου.
    σου αξιζει να ζεις με εναν ανθρωπο που τον ποθεις και εισαι ερωτευμενη...αν περασε ο ερωτας απο τωρα, τι θα γινει το επομενο διαστημα? θα κλειδωσεις την ψυχη και τα παθη σου για να υπηρετησεις το καλο παιδι?
    λαθος συμπεριφορα κατα τη γνωμη μου, που συσσωρευει ανεκπληρωτες και ανεκφραστες επιθυμιες (μεχρι να εκφραστουν με εναν μεγαλο ερωτα η με μια μεγαλη ασθενεια...)

    κατα τα αλλα ,εγω δεν τα βλεπω τα αμαρτηματα που σε ταλανιζουν, οσο αυστηρη κι αν προσπαθησα να γινω....
    εννοεις οτι δεν εισαι πια παρθενα γι αυτον που θα διαλεξεις για συζυγο σου?
    συγνωμη,δεν ξερω που ζεις, αλλα ειμαστε στο 2010....
    ετσι ζουν ολα τα κοριτσια της ηλικιας σου..
    εγινε κατι παρα την θεληση σου?
    οι γυναικες διαχειριζονται το σωμα τους οπως επιθυμουν κι αυτο δεν ειναι χειροτερο απο το να το κανει ενας αντρας...
    αν οι περιπετειες σου ηταν πολλες, υποθετω πως τις ηθελες...
    εφοσον τις ηθελες, καλως καμωμενες....

    αν αυτο που σε ταλαιπωρει ειναι μια χριστιανικη ηθικη οπως στην διδαξαν οι γονεις σου, που τελικα ενστερνιζεσαι και θεωρεις την ως τωρα πορεια σου, ξεστρατισμα και αμαρτια, η εκκλησια που υπηρετεις, εχει την λυση και λεγεται εξομολογηση...
    αν αυτο σου συμβαινει,μιλησε ειλικρινα με εναν εμπιστο ιερωμενο και νομιζω θα βρεις ανακουφιση και συνεχισε απο κει και περα οπως εσυ κρινεις την ζωη σου, σε μονογαμια...

    αν το θεμα δεν ειναι θρησκευτικο αλλα υπαρξιακο- ψυχικο, τοτε ναι, θεωρω οτι θα σου εκανε καλο να συζητησεις με εναν ψυχοθεραπευτη και να βρεις τα σημεια που σε μπλοκαρουν...
    αλλωστε νομιζω εχεις ενα μικρο μπλεξιμο....μια μας λες για την αμαρτωλη ζωη σου και μια για την \"προδοσια\" της φιλης...
    υπαρχει περιπτωση να σε εχει κλονισει κατα βαθος η ευτυχισμενη σχεση της \'προδοτριας\' με ενα αγορι που ποθησες πολυ και να μετανοιωσες που τον χωρισες?
    υπαρχει περιπτωση ο \"κλονισμος\" σου να οφειλεται στο οτι δεν εισαι ικανοποιημενη πληρως απο την τωρινη σου σχεση και νοιωθεις εγκλωβισμενη????(δεν θες να χωρισεις για να μη ξαναπεσεις στον \"εκλυτο\" βιο, αλλα ουτε και να παραμεινεις γιατι βαρεθηκες....βρισκεις ετσι πιο προσφορη την λυση του μοναστηριου....)

    για ολα υπαρχουν λυσεις.
    μην δραματοποιεις την κατασταση, νομιζω οτι ειναι πολυ βατη.
    σου ευχομαι ποτε να μη βρεθεις απεναντι σε πραγματικα αδιεξοδα

    φιλικα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Remedy

    σορυ μου γεννηθηκε η απορια

    λες εισαι πολυ νεα για να κανεις συμβιβασμους

    τι εννεις?

    οτι απο καποια ηλικια και μετα συμβιβζομαστε?

    και αν ναι απο ποια ηλικια?????

    σορυ αλλα ειμαι 28 και σε ρωτω ειμαι και γω νεα για συμβιβασμους η οχι?

    σορυ μωρε αλλα με μπερδεψε καπως αυτο ...αν θες απαντησε


    υ.γ. και γω μολις αρχισα τα κεφαλαια λεω....δεν παλευεται....!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Originally posted by researcher
    Remedy

    σορυ μου γεννηθηκε η απορια

    λες εισαι πολυ νεα για να κανεις συμβιβασμους

    τι εννεις?

    οτι απο καποια ηλικια και μετα συμβιβζομαστε?

    και αν ναι απο ποια ηλικια?????

    σορυ αλλα ειμαι 28 και σε ρωτω ειμαι και γω νεα για συμβιβασμους η οχι?

    σορυ μωρε αλλα με μπερδεψε καπως αυτο ...αν θες απαντησε


    υ.γ. και γω μολις αρχισα τα κεφαλαια λεω....δεν παλευεται....!
    κοιτα ρις μου
    αν σου μιλησω για μενα, ειμαι ΠΟΛΥ μετα τα 23 της φιλης (πολυ πολυ) και ακομα δεν εχω κανει τετοιου ειδους συμβιβασμους.
    μπορω να τους δεχτω απο αλλους ομως, οταν ειναι σε καποια ωριμη ηλκια. οχι απο εναν ανθρωπο 23 χρονων ομως.
    και να σου εξηγησω γιατι:
    υπαρχουν καποιες επιλογες στην ζωη ενος ανθρωπου που τις σεβομαι εστω κι αν δεν τις ιοθετω.
    αν για παραδειγμα μια γυναικα θελει να κανει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ παιδια στην ζωη της κι οχι απλα αν της τυχει, εχει βρεθει σε μια ηλικια πανω απο 35, εχει ζησει μεγαλους/λο ερωτες και τους εχει δει να ξεφτιζουν, εχει χορτασει παθη και παθηματα, ειναι με εναν ανθρωπο καλο, χρυσο, αξιολογο που θελει κι αυτος οικογενεια, τον αγαπαει τον εκτιμαει, αλλα ΔΕΝ ειναι τρελα ερωτευμενη, η ακομα καλυτερα, υπηρξε ερωτευμενη μαζι του αλλα της τελειωσε κι αυτο, τοτε ναι, το καταλαβαινω οτι μπορει να αποφασισει να μεινει μαζι του για να δημιουργησει οικογενεια κι ας μη τον ποθει πια....
    η και μια αντιστοιχη γυναικα της ηλικιας που συζηταμε μετα τα 40 η 45 η δεν ξερω ποσο, να οδηγηθει σε μια τετοια επιλογη γιατι αποφασισε οτι στην ζωη της δεν ενδιαφερεται πια για τα τρελα παθη αλλα για μια ισορροπημενη συντροφικοτητα....

    αλλα απο εναν ανθρωπο στα 23 που μπορει αυτα που εζησε μεχρι τωρα να μη του φτανουν ουτε για ζητω, να προχωρησει σε τετοιους συμβιβασμους απο φοβο να ζησει, δεν το δεχομαι με τπτ.
    αν το θεμα ειναι ιδεολογικο/θρησκευτικο, παω πασσο αν και δηλωνω την απεχθεια μου για την υποκριτικη χριστιανικη ηθικη του παπαδαριου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    ευχαριστω Remedy δια το ξεκαθαρισμα!!!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    \'\'Παιδί ευσεβούς οικογένειας\'\'
    Όλες σου οι ενοχές,η ντροπή και τα άσχημα συναισθήματα,καθώς και ο τίτλος του θέματος συνδέονται τόσο με την πιο πάνω φράση...!
    Για μένα δεν έκανες κάτι τραγικό για να ζεις αυτό το συναισθηματικό αδιέξοδο!

    Επίσης υποψιάζομαι πως σημαντικό ρόλο για όλα όσα νιώθεις τώρα παίζει και ο σύντροφός σου.
    Από που κι ως που να ΣΕ ξεκόψει απ\'τις φίλες σου?
    Τι αγάπη είναι αυτή να σε θέλει κλεισμένη μέσα?και μάλιστα δεν του αξίζεις κιόλας?

    Ζήσε τη ζωή σου όπως αρέσει σε σένα και με δικές σου επιλογές.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    οταν καποιος ειναι ευσεβης

    σημαινει πως ευ σεβεται

    αρα σεβεται ευ δηλαδη καλα

    ποια οικογενεια ειναι ευ σεβης

    οταν δεν ευ σεβεται πρωτα απ ολα τα παιδια της;

    οταν τα κανει να νιωθουν ακραια ασχημα για τον ιδιο τους τον εαυτο?

    οταν δεν θωρακιζει τις ψυχουλες τους αλλα αντιθεται τις εξωστρακιζει για να τις παραδωσει στον καθε ασυνειδητο

    μια τετοια οικογενεια ειναι μαλλον ασεβης κλειστη και ακαμπτη

    για ποια ευσεβεια μιλαμε???

    εγω αυτο το θεωρω ασεβεια

    εχεις δικιο Arsi!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by crystal_heart
    Το θεμα ειναι πως δεν μπορω να βρω τροπο να χαλαρωσω..ο συντροφος μου δουλευει με αποτελεσμα να μενω ωρες μονη σπιτι κ το μυαλο μου να τρελαινεται απο σκεψεις...εχω σκεφτει να ζητησω βοηθεια ψυχολογου,αλλα δεν ξερω εαν θα ειναι αρκετο..
    Αν δε δοκιμάσεις ποτέ δε θα μάθεις αν σε καλύπτει η βοήθεια ψυχολόγου....

    καλύτερα να κάνεις κάτι παρά να κάθεσαι να τρελαίνεσαι στις σκέψεις και ξεκίνα βγαίνοντας απ\'το σπίτι.Οι πολλές ώρες μέσα χωρίς να είναι επιλογή σου δημιουργούν πολύ ψυχοφθόρα κατάσταση....

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •