ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    23

    ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ

    ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΛΕΝΕ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΕΙΜΑΙ 23 ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.. ΟΜΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΔΥΣΠΝΟΙΑ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΚΥΛΑΩ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ...
    ΕΞΩ ΒΓΑΙΝΩ.. ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ ΓΕΛΑΩ ΕΙΜΑΙ ΟΚ ΝΙΩΘΩ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ
    ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ Η ΔΥΣΠΝΟΙΑ ΚΑΤΙ ΤΣΙΜΠΗΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΟΥ ΠΑΓΩΝΟΥΝ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ...
    ΕΧΩ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ..
    ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΛΙΓΑΚΙ ΠΑΛΙ...
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΣΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ! ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΤΟΜΑΧΙ... ΝΑΙ.... ΕΧΩ ΚΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ!
    ΒΑΡΕΘΗΚΑ.. ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΑΠΕΛΠΙΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ..
    ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!! ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    392
    γεια σου και καλωσορησες στο φορουμ,οταν λες δυσπνοια,εννοεις την κανονικη δυσπνοια,η την δυσπνοια που ολη την ωρα θες να παιρνεις βαθιες ανασες και νιωθεις οτι δεν μπορεις να τις παρεις?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    23
    δεν ξερω τι εννοεις... υπαρχουν ειδη?
    δεν το ηξερα απλα ωρες ωρες νιωθω οτι δεν μπορω να αναπνευσω και θα λιποθυμησω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    392
    ειναι η αντικειμενικη δυσπνοια,που οντως δεν μπορεις να αναπνευσεις,και ειναι και μια πιο υποκειμενικη δυσπνοια,που εχουν πολλα ατομα που εχουν κρισεις πανικου,και ειναι η αισθηση οτι θελουν να παιρνουν συχνα βαθιες ανασες,και οταν τις παιρνουν πολλες φορες αισθανονται οτι δεν τουσ φτανει ο αερας,αλλα στην ουσια το αισθημα που εχουν λεγεται υπεραερισμος και δεν ειναι δυσπνοια.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    23
    η ζαλαδα και η ταση για λιποθυμια ομως? ¨( η ατονια? οτι θελω να κοιμαμαι πολυ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    392
    ταχυκαρδιες εχεις?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    23
    eixa palia... pou pernousa kriseis panikou 2 3 fores oxi parapanw..

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by -DEMGAL23-
    ειναι η αντικειμενικη δυσπνοια,που οντως δεν μπορεις να αναπνευσεις,και ειναι και μια πιο υποκειμενικη δυσπνοια,που εχουν πολλα ατομα που εχουν κρισεις πανικου,και ειναι η αισθηση οτι θελουν να παιρνουν συχνα βαθιες ανασες,και οταν τις παιρνουν πολλες φορες αισθανονται οτι δεν τουσ φτανει ο αερας,αλλα στην ουσια το αισθημα που εχουν λεγεται υπεραερισμος και δεν ειναι δυσπνοια.
    εχεις ανοιξει ολη την βιβλιογραφια ε??

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    392
    τι εγινε?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    3
    τι ειναι ο υπεραερισμος?μπορειτε να μου το εξηγεισετε?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    καλή μέρα σε όλους!

    υπεραερισμός είναι η κατάσταση εκείνη που παίρνεις πολλές και γρήγορες ανάσες,

    και αυξάνεις τα επίπεδα οξυγόνου στον οργανισμό,

    συνέπεια έχει να μειώνονται τα επίπεδα διοξειδίου του άνθρακα και ο οργανισμός να

    να έισέρχεται σε υποκαπνία και να εκδηλώνονται συμπτώματα ζάλης, ταχυκαρδίας, τάση πρός έμμετο κ.α

    άν το googleάρεις θα έχεις περισσότερη πληροφόρηση.

    * αν είχαμε καλύτερη εκπαίδευση ,και όχι συσώρευση πληροφοριών , θα γνωρίζαμε να αναπνέαμε σωστά
    και όχι μόνο!

    εύχομαι χαλαρές αναπνοές!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •