ποτε πρεπει να ανυσηχησει κανεις για το αν πασχει απο ΙΔΨ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    ποτε πρεπει να ανυσηχησει κανεις για το αν πασχει απο ΙΔΨ?

    ασχολουμαι πολυ με την ψυχολογια και μαλιστα θελω να περασω και ψυχολογια...ψαχνω λοιπον για διαφορες ασθενειες...προσφατα διαβασα και για την ΙΔΨ...εχω μερικα συμπτωματα οχι ομως εμμονες....οπως πχ μου ερχονται στο νου απαραδεκτες σκεψεις που αφορουν στη σεξουαλικοτητα.(οχι πολυ συχνα βεβαια)
    επαναφερω κατ' επαναληψη στη μνημη μου ενα γεγονος και το αναλυω εξαντλητικα προσπαθωντας να βεβαιωθω για μια λεπτομερεια.επισης οταν μου δωθει ενα προβλημα νιωθω τις σκεψεις να με βομβαρδιζουν,μου ερχονται πολλες πιθανες λυσεις με αποτελεσμα να μπερδευομαι και να μην μπορω να διακρινω τη σωστη....σκευτομαι συνεχεια πως θα ηταν αν καποιος δικος μου αν πεθαινε 'η αν πεθαινα εγω....και μου αρεσει να αναρωτιεμαι ποσοι να ειναι οι ανθρωποι πανω στον πλανητη που κανουν αυτο που κανω κι εγω τωρα το σκεφτομαι συνεχεια αυτο,προσπαθω να το φανταζομαι....οκ ειναι κουλα ολα αυτα...μπορει και να ξεκαρδιστειται στα γελια...ισως και να επηρεαστηκα πολυ...καμια φορα ντρεπομαι με τις σκεψεις μου...αλλα νιωθω το κεφαλι μου απο κατι να ειναι σαν εκεινα τα εστιατορια που ειναι γεματα και ολλοι μιλανε,μιλανε,μιλανε πολυ δυνατα και σου ερχεται να πεις ενα:ΣΚΑΣΤΕΕΕ....

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41
    Καταρχάς κανενας δεν πρόκειται να γελάσει εκτός από κανένα ΜΑΛΑΚΑ γιατί όλοι περνάμε το ίδιο.Τα συμπτώματα που περιγράφεις πάντως ταιριάζουν με την ΙΔΨ.

  3. #3
    Ωραια!!!χαιρομαι που αυτα που λεω δεν ειναι αστεια γιατι δεν κανω πλακα...πραγματικα δεν νιωθω καλα με ολα αυτα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    απεχει πολυ το να \'νομιζεις\' οτι εχεις κατι, απο το να \'εχεις\'..
    ολοι οι ανθρωποι σκεφτομαστε διαφορα, φανταζομαστε, φερνουμε στο νου μας ακραιες καταστασεις, τι θα γινοταν αν.. πως θα αντιδρουσα αμα συνεβαινε.. κλπ
    καποιος που πασχει απο μια ασθενεια, δεν ειναι ευκολο να την συνειδητοποιησει κιολας, ποσο μαλλον να βγαλει πορισμα στο τι του συμβαινει. μην ξεχναμε οτι δεν ειμαστε ειδικοι κ δεν μπορουμε να κανουμε διαγνωσεις στο ιδιο μας τον εαυτο.
    δεν ειναι αστεια αυτα που γραφεις, ειναι απλα σκεψεις του καθενος στην καθημερινοτητα του.

  5. #5
    δεν διεγνωσα την ασθενεια στον εαυτο μου...και σε καμια περιπτωση δεν ειμαι ειδικος...συζητηση απλα κανω...ισως εχω επηρεαστει απο οσα εχω διαβασει...αλλα αν συζητησω για το θεμα δεν νομιζω οτι βλαπτει....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •