νομιζω οτι εχω καταθλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    23

    νομιζω οτι εχω καταθλιψη

    ολα μου φαινονται ματαια ξαφνικα μετα τις κρισεις πανικου που περασα δεν νιωθω καλα πεφτω ψυχολογικα και το μεταδιδω και στη μαμα μου αυτο και δεν θελω να τη ριχνω αλλο εχει τα προβληματα της
    θελω να βγω εξω για καφε να παω μια βολτα να γελασω να εχω 2 φιλους ενα αγορι να κανω πραγματα να μη καθομαι ολη μερα σπιτι στο πισι
    νιωθω οτι ειμαι χαμενη νιωθω οτι εχω πεθανει και δεν καταλαβαινω τιποτα υπαρχουν στιγμες που θελω να ουρλιαξω να φωναξω
    δεν νιωθω καλα θελω να κλαιω φοβαμαι για το μετα φοβαμαι τη γη εχω υπαρξιακα προβληματα ομως δεν πηγα ξανα σε ψχιατρο γιατι οταν του μιλησα για αποπραγματοποιηση μου ειπε οτι ειναι ψυχωση δηλαδη σχιζοφρενεια.
    εκ τοτε δεν ξαναπηγα σε γιατρο ομως νιωθω οτι καταρρεω δεν κοιμαμαι καλα κοιμαμαι πολυ τα βραδια καθομαι μεχρι τις 3 4 και σηκωνομαι 1 το μεσημερι καθε μερα που περναει νιωθω λες και δεν περασε ποτε
    νομιζω οτι εχω αρχισει και χανω το μυαλο μου
    ειμαι απελπισμενη για ψυχικη στηριξη και παρεα νεολαια παιδια να μιλησω σε καποιον να γελασω
    δεν ξερω τι να κανω!!!!!!!!!
    δεν ξερω
    δεν ειμαι καλα αυτο ειναι το σιγουρο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    καταρχασ τωρα που ξεπερασεσ τισ κρισεισ πανικου τωρα σε πιασε να κλειστεισ μεσα αντι να βγεισ να το χαρεισ δευτερον επεσεσ σε αλμπανι γιατρο η αποπραγματοποιηση δεν εχει καμια σχεση με την ψυχωση εχω ψυχωση και ξερω ειναι 2 διαφορετικα πραγματα ακομα και ψυχωση να ειχεσ μπορεισ να ζησεισ τη ζωη σου κανονικα δε μπορω να καταλαβω γιατι τι σε φοβηζει βασικα σε φοβιζει η διαγνωση ο αυτοστιγματισμοσ τι απο ολα για να κανεισ παρεεσ ενασ καλοσ τροποσ στελνεισ u2u σε παιδια που διαβαζεισ και συμφωνεισ με αυτα που γραφουν και αφου γνωριστειτε βγαινετε για καφε προσοχη στο τι θα λεσ ομωσ γιατι ειδεσ τι εγινε με εμασ σε αλλο θρεντ γενικα πολλη προσοχη τι πληροφοριεσ μοιραζε σε γιατι κακοβουλοι υπαρχουν πολλοι και μαλιστα ειναι πιο κοντα σου απο οτι φανταζεσαι

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    10
    γεια σου..καταρχην δουλευεισ καπου?γιατι αν οχι κ καθεσε ολη μερα σπιτι δε θα γινει κατι μονο του.σου ελω για δουλεια εστω λιγεσ ωρεσ γιατι καταλαβενω πωσ δεν εχεισ ορεξη να βγεισ η να αρχισεισ να περνεισ τηλεφωνα να βρεθεισ με γνωστιυσ κ φιλουσ.εγω εχω να σου πω απο πρσοσοπικη μου εμπειρα οσο καθομοθνα στο σπιτι \"ελιονα¨\"ενω δεν εκανα τιποτα ειχαο τα παντα απλυτα κ βρομικα ουτε δηλαδη δουλιεσ στο σπιτι δεν εκανα κ σαν εργενησ μου φενοντουσαν βουμο..μετο που βρηκα μια δουλια κατι ου με εκανε\"υποχρεοτικα\" να βγενω κ να σιναναστρεφομαι ενιωσα καλυτερα αργοτερα αρχισα να βγενο κ λιγο εστω κ με το ζορι κ ασ μην ειχα πουλ ορεξη..κ αλλαξα εστω λιγο τη ζωη μου προσ το καλυτερο..αυτο ειχαι να σου πω κ αυτο σου προτεινω να κανεισ κατι εστω με το ζορι να σε βγαζει εξω..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    18
    και γω τα ιδια lightstorm...πισι και ιδια ωραρια υπνου...επισης ειχα κριση πανικου πριν απο ενα χρονο την ωρα που ετρωγα,και απο τοτε νομιζω εχω πεσει και γω σε καταθλιψη,εκτοσ των αλλων...
    παντως 8α αρχισω να πιστευω οτι ο υπολογιστης σε υπερβολη,και το αστατο ωραριο και η αεργη ρουτινα ειναι οι αιτιες....

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    21
    πάλι καλά καλέ μου χάρλοκ φτηνά την γλίτωσες!
    θα μπορούσε να είναι πολύ χειρότερα
    πχ να θέλει να χώσει έναν δικό του και να σε σαμποτάρει
    ή να θέλει την παπαρία του και να σε φέρει σε σύγκρουση με τον πελάτη

    τους σιχαίνεται η ψυχή μου αυτούς

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1
    Καλησπερα θα ηθελα να σασ πω καποια συμπτωματα που εχω και να μου πειτε την αποψη σας.Τον τελευταιο καιρο εχω αρκετα νευρα και ξεσπαω με φωνεσ και καμια φορα μιλαω και ασχημα πολλεσ φορες κλαιω με το παραμικρο και καμια φορα εχω εντονο ανχγος και οταν τσακωνομαι με τον συζυγο μου αισ8ανομαι πως θα λυποθιμισω...δεν ξερω τι μου συμβαινει

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    λαιτ στορμ, εγω θα ελεγα να επισκεφτεις εναν αλλο γιατρο, επεσες σε κομπογιανιτη αν ειχες ψυχωση δεν θα εγραφες με αυτον το χαρακτηρα και ισως δεν θα εγραφες καθολου... εσυ εχεις συνειδηση και γραφεις με συναισθημα αυτο ειναι πολυ διαφορετικο απο τη ψυχωση...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •