Τι συμβαίνει με τα αρχικά Posts του μέλους Frouto στην κατηγορία Σχέσεις;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Αν είναι δυνατόν.. Έτσι κι αλλιώς δεν έχω κάνει πολλά θέματα και ούτε σκοπεύω να κάνω στο μέλλον. Όλα τα παραπάνω αποτελούν δικές σου προσωπικές απόψεις. Θα σε συμβούλευα να σταματήσεις να ασχολείσαι με μένα και να προσπαθείς διαρκώς να αποδείξεις ότι έχω άδικο επειδή έχουμε μαλώσει στο παρελθόν για κάποιο θέμα. Το θέμα μεταξύ μας δεν αφορά τους άλλους.

  2. #2
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Συγκεκριμένα έχω σβήσει σχεδόν όλες τις απαντήσεις μου όχι από το συγκεκριμένο ποστ μόνο αλλά και σε όσα ποστ έχω απαντήσει για να βοηθήσω άτομα. Ο λόγος είναι προσωπικός. Και σίγουρα δεν είναι ότι πιστεύω πως έκανα κάποια γκάφα. O numerevis που ανέφερες δεν σεβάστηκε εμένα οπότε δεν έχω υποχρέωση να τον σέβομαι.

    Αν κάποιος πιστεύει ότι δεν τον σεβάστηκα επειδή έσβησα τα θέματά μου δικαίωμά του. Ίσως να έχουν και δίκιο ορισμένα άτομα (και σίγουρα όχι εσύ) που απάντησαν καλοπροαίρετα σε κάποια θέματά μου. Όμως αυτό δεν πρόκειται να επαναληφθεί. Από εδώ και πέρα μόνο απαντάω. Η λογική μου είναι ότι αν τα λέγαμε στο τσατ δεν θα έμεναν οι συμβουλές μου έτσι κι αλλιώς.

    Από αυτό και μόνο που κάνεις φαίνεται η εκδικητικότητά σου. Και τι θα πει προκαλώ με τις θέσεις μου? Δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να εκφράζουμε τις απόψεις μας όποιες κι αν είναι αυτές. Νόμιζα ότι έχουμε δημοκρατία.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Δεν είπα πουθενά ότι λες ψέματα. Κλασικά καταλαβαίνεις πράγματα που δεν υπάρχουν καν. Σιγά μην έχει να κάνει με \"σεβασμό των μελών\". Αν είχαν πρόβλημα τα μέλη θα μου το έλεγαν αυτό. Εσύ δεν έχεις καμιά ανάμιξη. Μίλα καλύτερα για τον εαυτό σου και όχι ως εκπρόσωπος όλων των άλλων.

    Ναι δεν αναφέρεσαι στα όσα συνέβησαν αλλά από τότε και μετά και επειδή έχεις εσύ πρόβλημα μαζί μου έχω την εντύπωση ότι προσπαθείς να αποδείξεις ότι εσύ είσαι ο καλός της υπόθεσης και εγώ η κακιά. Το να κρατάς όμως απαντήσεις δικές μου με σκοπό να τις δημοσιεύσεις και να αποδειχθεί \"πόσο κακιά είμαι\" δείχνει ότι εσύ έχεις το πρόβλημα. Εγώ όπως βλέπεις δεν ασχολούμαι πλέον μαζί σου από τότε. Ούτε με ενδιαφέρει το \"τι θα πουν οι άλλοι\" ωστε να δημοσιεύω ποστ εναντίον σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    124
    Frouto, ψάχνω να βρω τρόπο για να πω αυτό που θέλω χωρίς να ακουστεί άσχημα. Απλά έχω την εντύπωση ότι κάνεις αυτό που κάνω και εγώ πολλές φορές. Δηλαδή μερικές φορές είμαι επιθετικός χωρίς να το κάνω επίτηδες ή να το καταλαβαίνω. Είναι κάτι σαν αμυντικός μηχανισμός. Δεν ξέρω βέβαια αν εσύ το κάνεις αυτό. Αλλά ακόμη και δίκαιο αν έχεις μπορείς να πεις αυτό που θες με πιο καλό τρόπο άμα ξέρεις ότι θα πειράξει τον άλλον ή έστω να μην συνεχίζεις μια λογομαχία και δίκαιο να έχεις. Απλά μια σκέψη μου λέω, μπορεί να κάνω και λάθος

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Αυτο με τα ποστ ειναι κατι που και εμενα με ενοχλησε και θα μιλησω συγκεκριμενα για το ποστ του numerevis οπου ειχες γραψει κατι και στη συνεχεια το εσβησες,οπως εσβησες και καποιες αλλες απαντησεις σε αυτα που σου ειχα γραψει εγω στο συγκεκριμενο ποστ.Ειναι δικαιωμα σου βεβαια το να μπορεις να σβηνεις τα ποστ σου,ομως δε θεωρω οτι ειναι και οτι πιο ευγενικο για τους υπολοιπους..Στο συγκεκριμενο ποστ και ο Αλεξ και εγω,για οσους δεν ειχαν διαβασει τις απαντησεις σου,φαινεται οτι εκει που ο numerevis λεει το προβλημα του μας ηρθε να αρχισουμε να λεμε διαφορα απο μονοι μας.Δεν ειναι λοιπον και οτι καλυτερο να\'αφηνεις τον αλλο να φαινεται οτι μιλαει μονος του.
    Δε νομιζω οτι καποιος εχει κατι προσωπικο μαζι σου ή προσπαθει να σε βγαλει κακια,αλλα οταν σε καποια σημεια δεν ειμαστε σωστοι θα πρεπει να ειμαστε ετοιμοι να δεχτουμε και τον αντιλογο.Και εχω μια απορια,γιατι πολλες φορες οταν καποιος λεει κατι που δε σου πολυαρεσει αμεσως αναφερεις παλιοτερα γεγονοτα για να δειξεις οτι και τωρα οπως και τοτε ειναι λα8ος?Γιατι εδω δεν ειδα να σου αναφερει ο Αλεξ πουθενα για το αν ειχε γινει κατι ή οχι μεταξυ σας.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Οκ όποιος έχει πρόβλημα με αυτό ας μη με κάνει παρέα, τι να σας πω..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Originally posted by frouto
    Οκ όποιος έχει πρόβλημα με αυτό ας μη με κάνει παρέα, τι να σας πω..
    Δεν εχει σχεση το αν θα σε κανει καποιος παρεα ή οχι,διοτι δε μιλαμε εδω για χαρακτηρα αλλα μιλαμε για τη συγκεκριμενη συμπεριφορα,την οποια εγω τουλαχιστον τη θεωρω προσβλητικη για τους αλλους που απαντανε.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Από τη στιγμή που υπάρχει το κουμπάκι διαγραφή έχω δικαίωμα να το κάνω. Ας μην υπήρχε το κουμπάκι. Δεν το θεωρώ προσβλητικό. Ούτε στο τσατ μένουν τα λόγια.

    Κάντε όπως νομίζετε. Εγώ έχω τους λόγους μου που το κάνω. Αν θέλετε απλά μη μου μιλατε στο φόρουμ.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    ʼιντε.. Μόνη σου τσακώνεσαι τους άλλους λες. Είπα και πριν δεν πρόκειται να ανοίξω θέμα και επίσης ποτέ δεν έχει τύχει να παραπονεθώ επειδή δεν μου απαντήσανε.

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2005
    Location
    Athina
    Posts
    92
    Ekplhktos anoixa shmera to topic moy kai eida...to froyto na me apeilei kai na milaei prosvlhtika se kapoia dienexh poy eixa me allo atomo edw mesa les kai anaferomoyn se ayto enw den exw milhsei pote mazi toy.Fysika ayta poy eipe den tha ta elege apo konta.Einai fanero oti to sygkekrimeno atomo den paei kala kai exei sxizofreneia gi ayto feretai etsi-pote milaei prosvlhtika pote svhnei post.Ayto poy proteinw se oloys einai na mhn milate sto froyto giati to atomo den xerei ti toy ginetai.Ase ton trelo sthn trela toy...

    To thema einai oti teleytaia edw mesa olo tsakwmoi ginontai kai kapoia atoma edw mesa to exoyn xeftilisei.Skeftomoyn ki egw na apoxwrhsw apo to forum opws alloi alla den tha to kanw.Tha milaw se osa atoma exoyn sovarothta kai myalo edw mesa estw ki an einai liga.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Αυτο πρεπει να σκεφτομαστε..οτι εδω περα υπαρχουν ατομα που μας χρειαζονται και μπηκαν για να βοηθηθουν και οχι για να βλεπουν να υπαρχουν συνεχως τσακωμοι..Alen καλα κανεις και δεν αποχωρεις γιατι αυτο που χρειαζεται ειναι ,οσοι απο μας ενδιαφερομαστε να παραμεινει το φορουμ,φορουμ υποστηριξης και θελουμε να βοηθαμε ο ενας τον αλλον,να προσπαθησουμε να κρατησουμε καποιο επιπεδο αγνοωντας τη συμπεριφορα καποιων που δειχνουν οτι δεν υπολογιζουν τον αλλον.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Εντάξει nikigirl όταν συζητούσαμε στο τσατ για τα προβλήματά σας τότε ενδιαφερόμουν. Τώρα που έσβησα τα μηνύματα δεν ενδιαφέρομαι. Νομίζω ότι τσουβαλιάζεις επικύνδινα. Αλλά όπως νομίζεις.

    Σκέψου μόνο την πιθανότητα να κρίνετε πολύ αυστηρά τους άλλους ως αποτέλεσμα του γεγονότος ότι κρίνετε πολύ αυστηρά και τον ίδιο σας τον εαυτό..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Originally posted by frouto
    Εντάξει nikigirl όταν συζητούσαμε στο τσατ για τα προβλήματά σας τότε ενδιαφερόμουν. Τώρα που έσβησα τα μηνύματα δεν ενδιαφέρομαι. Νομίζω ότι τσουβαλιάζεις επικύνδινα. Αλλά όπως νομίζεις.

    Σκέψου μόνο την πιθανότητα να κρίνετε πολύ αυστηρά τους άλλους ως αποτέλεσμα του γεγονότος ότι κρίνετε πολύ αυστηρά και τον ίδιο σας τον εαυτό..
    Καταρχας δε μιλαω για το τσατ και δε σου ειπα οτι δεν εχεις δειξει ενδιαφερον γενικα.Εχω πει απο την αρχη οτι αυτο για το οποιο λεω ειναι η συγκεκριμενη συμπεριφορα..δεν ξερω απο που το βγαζεις λοιπον αυτο το συμπερασμα.Εμενα ομως το να σβηνεις τα ποστ μου δειχνει ελλειψη σεβασμου για τους υπολοιπους.Γνωμη μου..αλλος μπορει να μην το βλεπει ετσι.
    Τον ευατο μου μπορει να τον κρινω αυστηρα καποιες φορες και αυτο γιατι πιστευω οτι πρεπει να ελεγχουμε τη συμπεριφορα μας και οτι λιγη αυτογνωσια δε βλαπτει,ομως αυτο δε με κανει να περιμενω τι 8α πει ο αλλος για να τον κρινω και να παρεξηγω,οπως μαλλον νομιζεις(αφου μου λες οτι κρινω πολυ αυστηρα τους αλλους).Απλα αυτο που κανω ειναι να λεω την αποψη μου για κατι το οποιο δε θεωρω σωστο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!!

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    nikigirl προσπαθώ να σου απαντήσω με u2u για να μη λες ότι πάλι σβήνω τα μην. αλλά δεν μπορώ. Μήπως έχεις γεμάτο φάκελο?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •