Άλλο ένα καλοκαίρι χαμένο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 93
  1. #16
    αφου σε γεμισαν σκουπιδια εχουν και αυτοι σκουπιδια μεσα τους...μην ασχολεισαι λοιπον...αστους να ζησουν με τα σκοθπιδια τους και κοιτα εσυ να καθαρισεις απο τα δικα σου...μην σπαταλας χρονο και κοπο για τετοιου ειδους ανθρωπους...και αν νομιζεις οτι χαιρονται τωρα που κι εσυ εχεις γεμισει σκουπιδια και οτι αν τους εκδικηθεις θα πονεσουν κανεις λαθος...θα \"πονεσουν\" πιο πολυ αν σε δουν να γευεσαι τη ζωη ξανα....

  2. #17
    Δε με ικανοποιεί αυτό.
    Θέλω να κλείσω όλα τα μέτωπα. Και το να γευτώ τη ζωή όπως λες περνάει από τη ...δική τους τιμωρία.
    Originally posted by xrisaki
    αφου σε γεμισαν σκουπιδια εχουν και αυτοι σκουπιδια μεσα τους...μην ασχολεισαι λοιπον...αστους να ζησουν με τα σκοθπιδια τους και κοιτα εσυ να καθαρισεις απο τα δικα σου...μην σπαταλας χρονο και κοπο για τετοιου ειδους ανθρωπους...και αν νομιζεις οτι χαιρονται τωρα που κι εσυ εχεις γεμισει σκουπιδια και οτι αν τους εκδικηθεις θα πονεσουν κανεις λαθος...θα \"πονεσουν\" πιο πολυ αν σε δουν να γευεσαι τη ζωη ξανα....

  3. #18
    Originally posted by arsus
    Τοτε κοιτα να κανεις μια αυτοψυχαναλυση,βρες τι σε χαλαει κ τι σουφτιαχνει τη διαθεση,απομακρυνε ανθρωπους κ αρνητικες καταστασεις γυρω σου κ βαλε μια ταξη εν του οικο σου.Συγκεντρωσου κ σκεψου με λογικη και οχι με αρνητικο κ εντονο συναισθηματισμο.Ψαξε τι θελεις πραγματικα τι σε γεμιζει κ τι σου χαριζει ζωντανια και ξεκινα απο τωρα κιολας.Εγω εκανα ΠΕΡΑ ανθρωπους που κ καλα ητανε φιλοι(λυκοι),ατομα που με ζηλευανε και αλλα ξα τροπο ζωης,κοινως κανω αυτο που θελω εγω και συλλογικα συμβιβαζομε οταν ειμαι με καλη παρεα.Ηθελα κ εγω να εκδικιθω και να ξεφτιλισω στη κυριολεξια ατομα που μου εκαναν κακο και προκαλεθηκε αυτη η κατασταση που ζω αλλα το μονο που εκανα ηταν να γεμισω με αρνητικες σκεψεις το μυαλο μου με μισος και θυμο γιαυτους. ΜΕ ΤΗ ΛΥΠΗ ΣΟΥ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΧΑΡΑ ΣΟΥ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ λεει η παροιμια.Κανε μια νεα αρχη και ξεκινα απο σενα,απο τη δουλεια σου απο ακαταστασεις που επιβιωνεις σαν ανθρωπος.Απο κει κ περα οι γνωριμιες ειναι σα τα ΧΑΠΙΑ οπως λεμε ΝΑ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝΕ....γιαυτο λεμε μερικοι κ καποιθα κανουν το κυκλο τους κ φευγουνε.Ολα αυτα που νιωθεις ειναι καμπανακι απο τον εαυτο σου οτι κατι σε χλαει ασχημα κ αλλαξε το.
    Έχω δοκιμάσει και βοήθεια από ειδικό. Μια σύμβουλο, έναν ψυχίατρο και έναν ψυχοθεραπευτή. Λίγο βοήθησε η πρώτη, οι άλλοι 2 ήταν τραγωδία, χειρότερα έγινα, χώρια τα έξοδα. Αυτό με απελπίζει χειρότερα και μεταβολίζω τη μιζέρια μου...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by savant
    Άλλο ένα καλοκαίρι χαμένο. Θάνατος των προσδοκιών μου, μοναξιά και συναίσθημα εγκατάλειψης, φόβος ότι έτσι είναι η ζωή μου και έτσι θα συνεχίζει να είναι. Δεν είναι τυχαίο πως όσες φορές επισκέφθηκα κάποιον ειδικό, καλοκαίρι ήταν...
    Μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό??

    Ε έτσι είναι ρε φίλε,άμα δεν υπάρχει στην ζωή μας έρωτας και προσωπική ζωή.Όλα τα κακά από εκεί ξεκινάνε πιστεύω.Αυτή η έλλειψη δεν καλύπτεται με τίποτα άλλο.Ειδικά το καλοκαίρι που είναι και οι ορμές στο φουλ,βλέπεις και τις άλλες να τα πετάνε όλα έξω και είσαι στο see but don\'t touch.Άντρας είμαι και ξέρω την αντρική ψυχολογία.Άμα δεν πηδάς,παθαίνεις κατάθλιψη.Το λένε και έρευνες εξάλλου.Δεν μπορείς να βλέπεις τους άλλους να χαίρονται τη ζωή και τον έρωτα κι εσύ να μην έχεις κανέναν για να λάβεις ένα χάδι,μια αγκαλιά,ένα φιλί.Όταν είσαι ερωτευμένος,ούτε ψυχιάτρους θέλεις,ούτε ψυχοθεραπευτές,ούτε τίποτα.Βασικά,δεν χρειάζεσαι ούτε και φίλους.

    Πάντως,αυτό σίγουρα δεν συμβαίνει μόνο σε σένα,αλλά συμβαίνει σε πολλούς χιλιάδες άνδρες ακόμα,δε βλέπεις τί μοναξιά υπάρχει πλέον;

  5. #20
    Originally posted by Paolo_1
    Originally posted by savant
    Άλλο ένα καλοκαίρι χαμένο. Θάνατος των προσδοκιών μου, μοναξιά και συναίσθημα εγκατάλειψης, φόβος ότι έτσι είναι η ζωή μου και έτσι θα συνεχίζει να είναι. Δεν είναι τυχαίο πως όσες φορές επισκέφθηκα κάποιον ειδικό, καλοκαίρι ήταν...
    Μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό??

    Ε έτσι είναι ρε φίλε,άμα δεν υπάρχει στην ζωή μας έρωτας και προσωπική ζωή.Όλα τα κακά από εκεί ξεκινάνε πιστεύω.Αυτή η έλλειψη δεν καλύπτεται με τίποτα άλλο.Ειδικά το καλοκαίρι που είναι και οι ορμές στο φουλ,βλέπεις και τις άλλες να τα πετάνε όλα έξω και είσαι στο see but don\'t touch.Άντρας είμαι και ξέρω την αντρική ψυχολογία.Άμα δεν πηδάς,παθαίνεις κατάθλιψη.Το λένε και έρευνες εξάλλου.Δεν μπορείς να βλέπεις τους άλλους να χαίρονται τη ζωή και τον έρωτα κι εσύ να μην έχεις κανέναν για να λάβεις ένα χάδι,μια αγκαλιά,ένα φιλί.Όταν είσαι ερωτευμένος,ούτε ψυχιάτρους θέλεις,ούτε ψυχοθεραπευτές,ούτε τίποτα.Βασικά,δεν χρειάζεσαι ούτε και φίλους.

    Πάντως,αυτό σίγουρα δεν συμβαίνει μόνο σε σένα,αλλά συμβαίνει σε πολλούς χιλιάδες άνδρες ακόμα,δε βλέπεις τί μοναξιά υπάρχει πλέον;
    Όχι ακριβώς. Καταρχάς δε με ενδιαφέρουν οι γυναίκες. Άσε που τη πρώτη επίσκεψη σε ψυχολόγο μετά από μια soft απόρριψη πήγα.
    Για αυτό σου λέω. Καμμένο χαρτί είμαι...

  6. #21
    Συμφωνώ. Αυτή τη συμβουλή sex δια πάσα νόσο και πάσα μαλακία την άκουγα σε όλες τι συνεδρίες και από γιατρό.
    Μια μέρα τα βρόντηξα και έφυγα. Κι ας με ζήταγε να γυρίσω έστω και για μια συνεδρία

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28
    Γεία σου ξέρεις ποιαμ είναι η μεγαλύτερη η εκδίκηση να είσαι εσύ καλά μην σκέφτεσαι τίποτα κακό καλύ εβδομάδα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by savant
    Συμφωνώ. Αυτή τη συμβουλή sex δια πάσα νόσο και πάσα μαλακία την άκουγα σε όλες τι συνεδρίες και από γιατρό.
    Μια μέρα τα βρόντηξα και έφυγα. Κι ας με ζήταγε να γυρίσω έστω και για μια συνεδρία

    Δεν είναι μόνο το σεξ,αλλά όλη η φάση της σχέσης.Έχεις κάποιον για να μοιράζεσαι τα καθημερινά προβλήματα σου και νιώθεις ότι δεν τα αντιμετωπίζεις όλα ολομόναχος.Είναι μεγάλη υπόθεση να έχεις πχ μια κουραστική μέρα στη δουλειά και το βράδυ να σε περιμένει σπίτι ένα χάδι και ένα γλυκόλογο και όχι η τηλεόραση και το σκατοκομπιούτερ.Ή πχ να είσαι καλεσμένος σε κάποια κοινωνική εκδήλωση που όλοι να συνοδεύονται κι εσύ να είσαι μόνος.Άσε φίλε,όλα τα ψυχολογικά πρώτα από τη μοναξιά ξεκινάνε.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Ρε Paolo αν είσαι καλεσμένος σε μία κοινωνική εκδήλωση είναι η τέλεια ευκαιρεία να βγάλεις γκόμενα.
    Μην τα σκέφτεσαι όλα από την αρνητική πλευρά, όταν η θετική σου ουρλιάζει! Καλοπροαίρετα στα λέω αυτά.
    Κατά τα αλλα, πάντα τα καλοκαίρια ήταν δύσκολα αλλά και γεμάτα ευκαιρείες. Αρκει να είσαι στη φάση. Εκεί είναι όλο το ζουμί.

  10. #25
    Paolo_1 οκ και δηλαδη παντα πρεπει να εισαι με καποιον?η μοναξια ειναι δυσκολη γιατι ο μονος συντροφος μας τοτε ειναι ο εαυτος μας...και οι περισσοτεροι αυτος ειναι που φοβομαστε...και ας μην εχουμε ψευδαισθησεις πια...αν δεν ειμαι εγω καλα μεσα μου και με τον εαυτο μου ο αλλος δεν μπορει να κανει τιποτα...κι ας ειναι και ο καλυτερος γκομενος του κοσμου!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by alexandros3
    Ρε Paolo αν είσαι καλεσμένος σε μία κοινωνική εκδήλωση είναι η τέλεια ευκαιρεία να βγάλεις γκόμενα.
    Μην τα σκέφτεσαι όλα από την αρνητική πλευρά, όταν η θετική σου ουρλιάζει! Καλοπροαίρετα στα λέω αυτά.
    Κατά τα αλλα, πάντα τα καλοκαίρια ήταν δύσκολα αλλά και γεμάτα ευκαιρείες. Αρκει να είσαι στη φάση. Εκεί είναι όλο το ζουμί.

    Δυστυχώς φίλε ευκαιρίες παρουσιάζονται μόνο σε κάποιους τυχερούς.Και άμα δεν έχεις τη ρημάδα την τύχη στη ζωή δεν πας πουθενά.Το θέμα είναι αυτές οι ευκαιρίες που λες να σου παρουσιάζονται πριν σε πλακώσουν τα ψυχολογικά.Γιατί μετά άστα βράστα.Γίνεσαι απαισιόδοξος και μίζερος χωρίς βέβαια να το θέλεις.Και όσον αφορά τις κοινωνικές εκδηλώσεις,προσωπικά έχω αρνηθεί αρκετές φορές να παω σε τέτοιες επειδή ντρεπόμουν που ήμουν μόνος και οι άλλοι θα με κοίταζαν με οίκτο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Originally posted by xrisaki
    Paolo_1 οκ και δηλαδη παντα πρεπει να εισαι με καποιον?η μοναξια ειναι δυσκολη γιατι ο μονος συντροφος μας τοτε ειναι ο εαυτος μας...και οι περισσοτεροι αυτος ειναι που φοβομαστε...και ας μην εχουμε ψευδαισθησεις πια...αν δεν ειμαι εγω καλα μεσα μου και με τον εαυτο μου ο αλλος δεν μπορει να κανει τιποτα...κι ας ειναι και ο καλυτερος γκομενος του κοσμου!

    Λάθος,μπορεί να κάνει πάρα πολλά,αρκεί να είναι φυσικά το κατάλληλο άτομο και να υπάρχει χημεία.Έχω δοκιμάσει αρκετά πράγματα προσπαθώντας ν\'ανέβω κάπως ψυχολογικά,αλλά συνεχώς συνειδητοποιώ ότι το καλύτερο φάρμακο για όλα είναι η συντροφικότητα.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ μου αρεσει το θεμα...λεω το ιδιο περιπου πραγμα στο καλοκαιρι της...ρεκλας το θεμα που ανοιξα , οχι ακριβως αλλα το θεωρω ενα χαμενο καλοκαιρι.

    Δεν μπορω να πω οτι ημουν μες την μαυριλα ή οτι δεν περασα καλα, αλλα ηταν ανιαρα , δεν υπηρχε ενταση , ανατροπες ,συγκινησεις , εμπειριες και φυσικα εξελιξη.

    Περασα εγω και ο εαυτος μου , δεν μπορω να πω καλη παρεα αλλα λιγο βαρετος:P

    Παντως απο μας εξαρτιεται εαν ειναι ανιαρο , πρεπει να το κυνηγαμε οτι θελουμε , θελουμε να βγουμε εξω να τα πιουμε με την παρεα και να διασκεδασουμε μεχρι πρωιας?

    Δεν μας εμποδιζει κανενας (χρημα να υπαρχει:P).

    Θελουμε σεξ?

    Εχμ οκ εκει ειναι ευαισθητος τομεας και πολλες φορες ψυχοφθορος να βρεις ταιρι , αλλα μπορουμε να το παλεψουμε...και ασχετως του αποτελεσματος , η εμπειρια εξασφαλισμενη καθως και οι συγκινησεις λολ

    Οταν ημουν νεαρος αυτοι την εκφραση \"που με γεμισαν σκουπιδια\" την χρησιμοποιουσα συνεχεια στο μυαλο μου , γιατι καποιες συμπεριφορες με ειχαν πληγωσει απιστευτα , οχι καθε αυτου αυτες αλλα γιατι και εγω ημουν ετοιμος να πληγωθω , δεν υπηρχε σημειο πανω μου κατα καποιο τροπο να αγγιξεις που να μην ποναει απιστευτα. Ακομα και χαδι να δεχομουν θα το εβλεπα στο μυαλο μου σαν γροθια που σκοπο εχει να πονεσει που λεει ο λογος.

    Υπαρχουν βεβαια ανθρωποι που δεν θα μπορουσες να τους χαρακτηρισεις καλοσυνατους , αλλα δεν αξιζει να ασχολεισαι με αυτους απο την αποψη οτι δεν πρεπει να τους αφηνεις να σε επηρεαζουν , φυσικα δεν μπορεις να αγνοεις τα παντα.

    Ετσι καποιες σκεψεις απλως ψαχνοντας και εγω ισορροπιες , αλλα αυτο μαλλον θα γινεται παντα...κατακτας μια βουνοκορφη και πας για την επομενη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #29
    Paolo_1 καλο δεν λεω αλλα προσκαιρο....

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Originally posted by Paolo_1
    Originally posted by alexandros3
    Ρε Paolo αν είσαι καλεσμένος σε μία κοινωνική εκδήλωση είναι η τέλεια ευκαιρεία να βγάλεις γκόμενα.
    Μην τα σκέφτεσαι όλα από την αρνητική πλευρά, όταν η θετική σου ουρλιάζει! Καλοπροαίρετα στα λέω αυτά.
    Κατά τα αλλα, πάντα τα καλοκαίρια ήταν δύσκολα αλλά και γεμάτα ευκαιρείες. Αρκει να είσαι στη φάση. Εκεί είναι όλο το ζουμί.

    Δυστυχώς φίλε ευκαιρίες παρουσιάζονται μόνο σε κάποιους τυχερούς.Και άμα δεν έχεις τη ρημάδα την τύχη στη ζωή δεν πας πουθενά.Το θέμα είναι αυτές οι ευκαιρίες που λες να σου παρουσιάζονται πριν σε πλακώσουν τα ψυχολογικά.Γιατί μετά άστα βράστα.Γίνεσαι απαισιόδοξος και μίζερος χωρίς βέβαια να το θέλεις.Και όσον αφορά τις κοινωνικές εκδηλώσεις,προσωπικά έχω αρνηθεί αρκετές φορές να παω σε τέτοιες επειδή ντρεπόμουν που ήμουν μόνος και οι άλλοι θα με κοίταζαν με οίκτο.
    Φίλε, ντρέπεσαι για κάτι άλλο. Όχι γιατί είσαι μόνος. Αυτό σου λέω μόνο, το τι είναι θα το ανακαλύψεις μόνος σου.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •