Σε βλέπω φιλικά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 83
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    34

    Σε βλέπω φιλικά

    Με λένε Κώστα και μένω στην Αθήνα (Γαλάτσι)
    Η Κ. είναι συμμαθήτρια μου από την Α' Γυμνασίου (τώρα είμαστε Β' Λυκείου)
    Πότε δεν είμασταν "κολλητοί", απλά μεταξύ μας υπήρχε μια πιο χαλαρή σχέση. Πάντα την συμπαθούσα, κι αυτή το ίδιο (είμαι μέσα στις μεγάλες τις συμπάθειες) και την σεβόμουν σαν άτομο, όπως κι αυτή. Υπήρχε με λίγα λόγια, αλληλό-εκτίμηση (χωρίς όμως το μεγάλο κολλητιλίκι)
    Η Κ. λοιπόν είναι άνθρωπος ευαίσθητος, γλυκύτατος, και πολύ κλειστή. Ανοίγεται πολύ δύσκολα και σε ελάχιστα άτομα. Να φανταστείτε με θεωρεί από τα πιο κοντινά της άτομα, ενώ δεν έχουμε όπως είπα, και την καλύτερη σχέση.
    Εμένα μου άρεσε καιρό τώρα. Δεν ήθελα να το παραδεχτώ όμως. Έλεγα: "Με την Κ.; Αποκλείεται, αυτή τη κοπέλα απλά την συμπαθώ πάρα πολύ, και τίποτα παραπάνω". Ε κάποια στιγμή δεν άντεξα άλλο, εκδηλώθηκα (πέρασε 1 μήνας και κάτι μέρες).
    Είχα τρελαθεί. Δεν άντεχα. Το σκεφτόμουν συνέχεια. Ήξερα ότι δεν έχω και πολλές ελπίδες. Και παράλληλα πνιγόμουν από αυτό που ένιωθα. Μετά από πολύ σκέψη και ενδοσκόπηση (για να καταλάβω τι μου συμβαίνει) το πήρα απόφαση. Θα της ζητήσω να βγούμε. Ήταν η προτελευταία μέρα πριν κλείσουμε για Πάσχα. Της το είπα λοιπόν. Συμφώνησε. Τελικά όμως, κάπου χάλασε και το ακύρωσε.
    Είχε φτάσει και η ώρα να περάσω τις άγιες ημέρες του Πάσχα (sic) στα πάτρια εδάφη.
    Επιστρέφοντας, σκέφτηκα να την πάρω τηλέφωνο.
    Και το έκανα τελικά. Ε δε κανονίσαμε κάτι συγκεκριμένο, απλά το αφήσαμε για τις επόμενες μέρες (θα με ειδοποιούσε). Τελικά δεν έγινε αυτό, και όπως καταλαβαίνετε όλοι, είχα αρχίσει να απελπίζομαι. Όμως μου έρχεται ένα μήνυμα μια μέρα, όπου μου ζήταγε συγγνώμη που δεν καταφέραμε να βρεθούμε. Έμαθα ότι είχε πάρα πολλές υποχρεώσεις στις διακοπές (όχι ότι αν ήθελε όπως & δήποτε να βρεθούμε δε θα έβρισκε χρόνο). Ε τελος πάντων, ανοίγουν τα σχολεία, την ξαναβλέπω επιτέλους. Πρώτη μέρα δεν πολύ-μιλήσαμε, σχεδόν καθόλου. Την δεύτερη μέρα, είχε έρθει η στιγμή. Φεύγοντας από το σχολείο μαζί, μέχρι να φτάσουμε σπίτι της, έψαχνα τα λόγια, αλλά δεν έβγαιναν. Πάνω που πήγαινε να με χαιρετήσει, για να την κρατήσω, την ρωτάω αδιάφορα "θα βγούμε κάποια στιγμή"; Και άρχισε να μου λέει, εγώ δεν άκουγα τίποτα! Τελειώνει, και της το λέω: "Μου αρέσεις."
    Αυτή με κοίταξε, και αφού με έλιωσε με το βλέμμα της, με πήρε αγκαλιά. Θα μπορούσα να γράψω 2-3 παραγράφους για το πώς ένιωσα τότε, αλλά δεν έχει σημασία.
    Με χαιρέτησε, και μου είπε "Θα τα πούμε" ή κάτι τέτοιο, δεν είχα σταθερή επικοινωνία με το περιβάλλον.
    Μετά από 5 ώρες, μου ήρθε ένα μήνυμα.
    Σε βλέπω φίλικα ήταν το συμπέρασμα του μηνύματος. Επίσης το είμαι αλλού αυτήν την περίοδο ήταν κάτι ακόμα που αξίζει αναφορά. Μετά από 4-5 μηνύματα που ανταλλάξαμε, τα άξια αναφοράς ήταν τα προηγούμενα και τα:
    "Σε εκτιμώ πολύ σαν άτομο, και χαίρομαι γι αυτές τις σκέψεις σου, αλλά δε νομίζω ότι θα αλλάξει τη σχέση μας αυτό"
    "Θέλω να παραμείνουμε 2 πολύ καλοί φίλοι, ειλικρινά αυτή τη στιγμή δεν θα ήθελα κάτι παραπάνω"
    Το ξέρω ότι σας κούρασε η έκθεσή μου. Αν κάνει κάποιος τον κόπο και το διαβάσει όλο αυτό, θα ήθελα να μου πει, έστω κάτι, ό,τιδήποτε θα ήταν ευπρόσδεκτο. :)

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    20
    Αχ βρε Κώστα..
    Δυστυχώς τα νέα δεν είναι και τόσο ευχάριστα..Της έδωσες την ευκαιρία και δεν την άρπαξε.
    Μάλλον δεν θα σε γουστάρει λεω.. Είναι ζόρικη η απόρριψη σίγουρα αλλά δεν χάθηκε και ο κόσμος!Θα σε χαλάσει για λίγο καιρό και θα προχωρήσεις παρκάτω.Κάποια στιγμούλα θα εκτονωθεί αυτό το έντονο συναίσθημα και πολύ απλά θα έχεις αποκτήσει μια ακόμα εμπειρία.Καλό θα ήταν βέβαια να μη χαθει η \"αλληλο-εκτίμηση \" που ανέφερες.Αυτά από μένα.

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    34
    Σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου.
    Λοιπόν ούτε εγώ πιστεύω ότι της αρέσω καν. Της έδωσα την ευκαιρία όπως λες, και αυτή τίποτα. Απλά με συμπαθεί πολύ και δεν ήθελε να μη πληγώσει, όπως όλα δείχνουν. Γενικά σου δίνει την εντύπωση ότι δε θα σε πλήγωνε ποτέ, και άγνωστος να ήσουν. Πόσο μάλλον εμένα...
    Η πολύ καλή σχέση δε θα χαθεί όμως, τουλάχιστον. Όπως και η ίδια μου είπε \"Δε το πήρα καθόλου στραβά,εκτιμώ το ότι μου το εμπιστεύτηκες και πιστεύω αυτό ήταν το σωστό\"
    Δε θα χαθούμε σίγουρα, δε γίνεται. Ίσως βγαίνουμε και να βγούμε κάποια στιγμή.
    Απλά, η απόρριψη ήταν τόσο ήπια και γλυκιά και με διέλυσε...
    Όσο για την εμπειρία, σίγουρα πήρα πολλά. Το σημαντικότερο όμως, δε κατάφερα να το πάρω:(

  4. #4
    Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    34
    Σε ευχαριστώ κι εσένα για το χρόνο σου, και τα καλά σου λόγια. Την κατάσταση την δέχτηκα, ναι. Όμως, πολύ δύσκολα θα το ξεπεράσω. Δεν μου έκανε απλά κλικ. Είχε όλα όσα ήθελα και χρειαζόμουν καιρό τώρα. Έχω υπάρξει ξανά ερωτευμένος, αλλά ήξερα ότι τότε, με τράβαγε κάτι συγκεκριμένο σε μια κοπέλα. Αυτή έχει τα πάντα. Ίσως να κάνω λάθος. Μακάρι δηλαδή, γιατί αν είμαι σωστός, έχασα το άλλο μου μισό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Καλοσώρισες Φίλε μας

    Μια παρόμοια ιστορία είχε γράψει κι ένας άλλος φίλος με τίτλο \"εμμονή με τη κολλητή μου\" νομίζω...ψάξε και διάβασε τις απαντήσεις για να μη ξαναγράφουμε τα ίδια και κάτι ακόμα θα σου μείνει από τη δική μας αντρική πλευρά, παρότι οι απαντήσεις που πήρες είναι πάρα πολύ σωστές και ξεκάθαρες...
    Σπάνια οι γυναίκες κάνουν φίλους άτομα που έστω και στο πίσω μέρος του μυαλού τους βλέπουν κάτι ερωτικό και το ανάποδο γιατί όταν μια γυναίκα σε εμπιστεύεται τόσο πολύ και σου έχει ανοιχτεί τόσο πολύ μετά φοβάται πάρα πολύ να σε ερωτευτεί γιατί τους λόγους που έχουμε γράψει τόσες φορές...άσε που σε έχει απομυθοποιήσει κιόλας και έχει χαθεί το μυστήριο..

    Η Χάρις Αλεξίου λέει σε κάποιο τραγούδι της ¨\"..ευτυχία είναι αυτό που θα έρθει αύριο\"

    Καλή συνέχεια

    Γιάννης

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    O έρωτας δεν έρχεται κατά παραγγελία ερωτόκριτε. Δεν υπάρχει \"φοβάμαι να ερωτευτώ\". Υπάρχει ότι δεν διεγείρονται τα κατάλληλα κέντρα που δημιουργούν το ερωτικό συναίσθημα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    Κώστα ....σου αξίζουν συγχαρητήρια που άφησες τα συναισθήματα σου να εκδηλωθούνε....που δεν δείλιασες να της πείς ότι νιώθεις...Μπροστά σε αυτήν την τιμή που έκανες στον εαυτό σου....η απάντηση της κοπελιάς....είναι πολύ μικρότερης σημασίας....Πολλές φορές μάλιστα....οι ίδιες που απαντάνε έτσι....αναθεωρούνε.Μην μπείς στη διαδικασία να δώσει συγκεκριμένη ερμηνεία στη στάση της (πχ..ότι είναι με άλλον...) άν δεν έχεις αποδείξεις για κάτι τέτοιο...το ότι της δήλωσες την συμπάθεια σου...να είσαι σίγουρος οτι ήταν κολακευτικό γι αυτήν...μιας και χάιδεψε τον έμφυτο γυναικείο ναρκισσισμό της...και αν είναι τόσο κλειστό άτομο...σίγουρα το είχε ανάγκη να το ακούσει....
    Στην φάση που βρίσκεται η κοπέλα αυτή....δεν μπορεί να ανταποκριθεί στα συναισθήματα σου...και συνεπώς ακόμα και ένα ναί να έλεγε ..άν δεν ήταν σε θέση να σου δώσει αυτά που προσδοκείς απο μια σχέση...θα ήσουν μάλλον δυστυχισμένος....Γι αυτό...συνέχισε να ψάχνεις αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα...και που θα σε κάνει να αισθάνεσαι όμορφα ...μιας και αυτό είναι το ζητούμενο.Απ τη στιγμή όμως που εκφράζεις τα συναισθήματα σου....να ξέρεις ότι εσύ είσαι ο νικητής...μιας και δίνεις σημασία στο είναι σου και το εκφράζεις.Το ακριβώς αντίθετο θα ήταν πρόβλημα.....

  8. #8
    Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    34
    Ερωτόκριτε, χαίρομαι πολύ που απάντησες στο θέμα μου, όπως χαίρομαι για τον ίδιο λόγο για σένα φρούτο, και η διευκρίνηση σου με βρίσκει σύμφωνο.
    Γιάννη, αυτά που είπες μου άρεσαν πολύ, διέκρινα πολλά από αυτά. Ειδικά το \"Σπάνια οι γυναίκες κάνουν φίλους άτομα που έστω και στο πίσω μέρος του μυαλού τους βλέπουν κάτι ερωτικό και το ανάποδο γιατί όταν μια γυναίκα σε εμπιστεύεται τόσο πολύ και σου έχει ανοιχτεί τόσο πολύ\" και \"σε έχει απομυθοποιήσει κιόλας και έχει χαθεί το μυστήριο..\" θα μου μείνουν, πραγματικά χρήσιμα. Διαφωνώ κι εγώ εκεί που διαφώνησε το φρούτο. Όπως και να \'χει, καταβάλω προσπάθειες να την βγάλω απ\' τη ζωή μου, προσωρινά. Αλλά δε μπορώ, την βλέπω κάθε μέρα, για 5-6 ώρες στο σχολείο. Τρελαίνομαι. Καμιά ιδέα;

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    34
    Λογόψυχε, μου έφτιαξες την μέρα (αν και πλησιάζει στο τέλος της, τρόπος του λέγειν).
    Οι ώρες που μεσολάβησαν από τότε που της το είπα, μέχρι να μου στείλει το μήνυμα, ήταν απίστευτα εύχαριστες. Όντως, έβγαλα το βάρος από μέσα μου. Αισθάνθηκα υπερήφανος, που άντεξα και της το είπα, μάλιστα την ώρα που με κοίταγε μέσα στα μάτια της, επιτέλους, δε δείλιασα. Δεν μου είπε κουβέντα βέβαια, αλλά η αγκαλιά της ήταν η καλύτερη ανταμοιβή μου σε αυτή τη πράξη.
    Η κοπέλα δεν είναι σε σχέση πάντως. Ξέρω ότι έχει κολλήσει με έναν άλλον, νομίζω τον ξέρω κιόλας, αλλά δεν έχει σημασία.
    Πάντως όντως, πρέπει (άσχετα που δεν το κάνω) να αισθάνομαι νικητής, εγώ της το είπα, μπροστά στα μάτια της, και αυτή δεν μίλησε καν, περίμενε την ασφάλεια ενός μηνύματος. Στο κάτω-κάτω έδειξα και λίγο θάρρος.
    Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου, μου ανέβασε την διάθεση!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Φίλε ποτέ δε θα μάθεις αν σε θέλει μια γυναίκα αν δε της μιλήσεις.
    Το ότι πήγε με άλλον δε λέει τίποτα . Μπορεί να το έκανε μόνο και μόνο από νεύρωση ή κι αν το ήθελε αργότερα μπορεί να μην είναι μαζί του.Το ερώτημα είναι πόσο σημαντικό είναι για σένα να κάνεις σχέση μαζί της και αν το κάνεις μόνο και μόνο επειδή σε έφτυσε για να καλύψεις τον ανδρικό σου εγωισμό ή τη θέλεις πραγματικά. Αν συμβαίνει το δεύτερο και μόνο τότε δώσε χρόνο. Κατά βάθος μπορεί να γίνει κάτι μεταξύ σας αλλά όχι με αυτές τις ενέργειες που έχετε. Πρέπει να αλλάξεις τις ενέργειες μεταξύ σας και να δώσεις χρόνο αρκετό.Θέλει δουλεια΄που δε μπορώ να σου αναλύσω αλλά το παιχνίδι δεν είναι χαμένο. Από μας εξαρτάται πότε χάνουμε το παιχνίδι όσο εγωιστικό και φαλλοκρατικό κι αν ακούγεται...Όταν χάνουμε μια μάχη δε σημαίνει ότι χάσαμε και ολόκληρο το πόλεμο εκτός κι αν κάνουμε μοιραία λάθη. Απλά δε το χειρίστηκες καθόλου μα καθόλου καλά και σε απομυθοποίησε.Αν δεν ήταν έτοιμη για σχέση δε θα ήταν ούτε με τον άλλον.
    Προσπάθησε να απομακρυνθείς και να μη είσαι πλέον φίλος της. Δημιούργησε νέες πα΄ρεες και όχι με γυναίκες κάνοντας σκηνές αλλά και με τα δύο φύλα σαν να μη συνέβηκε τίποτα...Αν σου πει οτιδήποτε πες της ότι πλέον δε μπορώ να σε βλέπω φιλικά μόνο ερωτικά και γι αυτό προτιμώ να μείνουμε μακρυά ο ένας από τον α΄λλο. Δεν έχει αλλάξει τίποτα από αυτό που σου είπα και γι αυτό και σταματάω να είμαι τόσο κοντά σου. Και συνέχισε τη ζωή σου χωρίς να ασχολείσαι μαζί της πέρα από μια αντιμετώπιση φιλική όπως και τα υπόλοιπα κορίτσια τς τάξης .
    Μη κάνεις σχόλια ,μη το συζητάς με τους συμμαθητές σου και μη δείχνεις ότι ενδιαφέρεσαι και άσε το χρόνο να κυλήσει και..τα ξαναλέμε...
    Εγώ στη θέση σου βέβαια δε θα ξαναασχολιόμουν γιατί οι έρωτες της εφηβίας είναι τόσο δυνατοί αλλά δεν είναι και αναντικατάστατοι και πάντα ξεκινάνε νευρωτικά οπότε όχι ουσιαστικά...Βέβαια μη με ρωτήσεις τι έκανα εγώ στην ηλικία σου...τα ίδια με σένα και είχα μόνο φίλες πολλές μα πάρα πολλές...και καλές...

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    34
    Όλα καλά αυτά που λες, και πολύ χρήσιμα. Δε καταλαβαίνω όμως γιατί λες πως δε το χειρίστηκα καθόλου καλά. Πού έκανα λάθος;
    Το θέμα είναι πάντως, ότι αρχίζω να το ξεπερνάω (το περιστατικό, όχι αυτήν), και έχω επανέλθει στη φυσιολογική μου ζωή (γιατί το είχα πάρει τόσο στραβά, που κάποια στιγμή αναρωτιόμουν αν ζούσα ή αν επιβίωνα). Δε μιλάω πια πολύ γι αυτήν, και θέλω πραγματικά να την ξεπεράσω τώρα. Αλλά πιστεύω (ή θέλω να πιστεύω) ότι κάτι θα γίνει στο μέλλον, μου είναι πολύ δύσκολο να την ξεχάσω για πάντα. Έχω υπάρξει ξανά ερωτευμένος, αλλά με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, ήξερα πως δεν ταιριάζαμε και πολύ. Με αυτήν έχω βρει τα πάντα, και θα το κυνηγήσω μέχρι τέλους, δεν είναι θέμα εγωϊσμού, ούτε καν. Δεν το πήρα εγωϊστικά. Απλά, την κοπέλα την ξέρω καιρό, και ξέρω πως έχει όσα ζητάω. Τώρα, θα δείξει ο χρόνος...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Αν το χειριζόσουν όπως θα το χειριστείς και από δω και πέρα από την αρχή, τότε τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά. Όμως δε χρειάζεται να αισθάνεσαι ενοχές για πράγματα που έκανες ή δεν έκανες γιατί αν δε πάθεις πως θα μάθεις...και πολύ καλά έκανες ..απλά με ρωτάς και σου απαντάω.
    Πάντως μη το βάζεις κάτω και όταν θέλεις κάτι αληθινά και πάρα πολύ, εστιάσου σ αυτό με προσοχή και στο τέλος θα τα καταφέρεις.
    Θέλω να ξέρεις ότι αν αρχίσεις από τώρα να εστιάζεσαι στα θέλω σου σε όλες τις πτυχές της ζωής σου και δε πετάς από λουλούδι σε λουλούδι τότε θα το συνεχίσεις και όταν θα είσαι μεγάλος και θα είσαι και αποτελεσματικός στη ζωή σου γενικότερα...

    Δε γράφω περισσότερα γιατί μας διαβάζουν και κοπέλες...και πρέπει να είμαστε προσεκτικοί όταν κάνουμε μια συζήτηση για άντρες δημόσια.

    Εύχομαι καλές επιτυχίες σε όλα !

    Γιάννης

  13. #13
    Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    34
    Έτσι πιστεύω κι εγώ, ότι εφόσον την θέλω πραγματικά, κάποια στιγμή θα είμαστε μαζί, δεν υπάρχει κάποιο αξισημείωτο εμπόδιο. Μακάρι. Δε ξέρω τι λάθος χειρισμό έκανα, ίσως να ήταν λάθος που της το είπα, αλλά, δεν άντεχα, με έπνιγε. Ένιωσα καλύτερα από τότε, αλλιώς δε θα τα είχα καλά με τον εαυτό μου. Θα με κυνηγούσε η απορία \"αν της το έλεγα...\". Τώρα ξέρω την αντίδραση. Και ξέρω ότι δε θα σταματήσω να την κυνηγάω (διακριτικά, πάντα. Μη φτάσουμε και σε άλλες καταστάσεις ψύχωσης).

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    13
    Jesus, η ιστορία σου με πήγε κάποια χρόνια πίσω και θα ήθελα να σου πως δυο σκέψεις μου , τις οποίες αν θες υπολόγισέ τες, διαφορετικά υπάρχει πάντα το κουμπάκι delete. H κοπέλα μού θυμίζει κατά πολύ εμένα στην συμπεριφορά της και δυστυχώς κάπως έτσι λειτούργησα σε ανάλογη με εσάς κατάσταση. Από προσωπικά λοιπόν βιώματα θα ήθελα να δεις και την εξής παράμετρο: μήπως η κοπέλα διανύει κάποια πιεστική για την ίδια περίοδο κα ι με το που της ανοίχτηκες δέχτηκες μια αρνητική τοποθέτηση για κάτι που δεν είναι απόλυτα ξεκαθαρισμένο μέσα της? Το γεγονός ότι σε έχει στην καρδιά της ως κάτι ξεχωριστό όπως είναι ένας καλός φίλος, για μένα είναι η καλύτερη επένδυσή σου για μια μελλοντική εξέλιξη στην ήδη υπάρχουσα φιλική σχέση. Το να είχες καταφέρει να την κερδίσεις πάνω σε μια ερωτική έξαρση και μόνο αυτό, δεν είμαι σίγουρη πως θα έβλεπα συνέχεια σε κάτι τέτοιο.Εσείς όμως έχετε κτίσει κάτι πιο πολύτιμο όπως είναι η βαθύτερη επικοινωνία κι αυτό φρόντισε να το διασφαλίσεις .Η γνωριμία σου με ένα τόσο ενδιαφέρον άτομο(κατά τα λεγόμενά σου) που σε καλύπτει σε πολλά σημεία ,θέλω να ξέρεις πως θα αποτελέσει μια σημαντική παρακαταθήκη στο σεντούκι των μελλοντικών σου σχέσεων ,γι’αυτό φρόντισε να μην την επισκιάσεις με λάθος συναισθήματα εξαιτίας της εν λόγω μη ερωτικής διεκπεραίωση της.. Μείνε διακριτικά δίπλα της (οι κεραίες της θα αντιλαμβάνονται πάντα την παρουσία σου κι ας μην σου το δείχνει)και φυσικά συνέχισε να πορεύεσαι στη ζωή σου ενεργώντας φυσιολογικά και με ανοιχτές τις αισθήσεις σε καλέσματα που θα προκύψουν (είμαι σίγουρη γι’αυτό) στο εγγύς μέλλον. Τέλος την όλη στάση σου τη βρίσκω μόνο λίγο βεβιασμένη (βλέπεις είναι στη μέση ο εφηβικός παροξυσμός που δεν κοντρολάρεται τις περισσότερες φορές), αλλά εφόσον έτσι σου είπε τη δεδομένη στιγμή η καρδιά σου ,καλά έπραξες….

    Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους τους τομείς της ζωής σου!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Δε με κατάλαβες απόλυτα αλλά δε πειράζει...είσαι σε καλό δρόμο όμως αρκεί να ακούσεις ακριβώς αυτά που σου είπε η Φένια.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •