ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    114

    ιδεοψυχαναγκαστικη διαταραχη

    λοιπον ας γραψω κ γω για το προβλημα που μετα απο εντονη μετωπικη διαμαχη αρχιζω να κερδιζω εδαφος, η ΕΓΩ η ΑΥΤΟ. δεν μπορω να πω οτι ειναι ευκολο στην αντιμετωπιση, ισα-ισα, ειναι απιστευτα δυσκολο κ ετσι συστρατευσα ολη τη ψυχικη μου ισχυ με σθεναροτητα, βεβαια αυτο ειναι θεμα αρχης κ πρωτοβουλιας ετσι μια μερα εφυγα απο το σπιτι με δικη μου πρωτοβουλια κ πηγα σε εναν ειδικο μου εδωσε καποιες πολυτιμες συμβουλες αλλα κ φαρμακα οι κουβεντες του ηταν τοσο διαπεραστικες που με ταρακουνησαν στην κυριολεξια. τις κουβεντες αυτε σκεφτηκα να τις \"καρφωσω\" στο μυαλο μου κ αρχισα να τις \"ξεζουμιζω\" κ να παραθετω τα βασικα στοιχεια τους στα κυριως θεματα που με απασχολουσαν. 2 μερες ημουν κυριολεκτικα \"απενεργοποιημενος\" απο τον χημικο πολεμο που εξαπελυσα στον εαυτο μου. διοτι, απο προσωπικης αποψης πιστευω οτι: Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΙΩΣΗ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ Κ ΑΓΩΝΑΣ! γι\'αυτο ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΙ για να ΚΑΤΑΚΤΩ και να ΕΠΙΒΙΩΝΩ..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    11
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ! :) ΔΕ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ.Ο ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ ΝΙΚΙΕΤΑΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.

  3. #3
    μπρaβο mr.blond,πολυ σωστα τα λες.μεχρι καποιο σημειο μπορουμε να ελεγχουμε το μυαλο μας.μπορουμε να το κατευθυνουμε οπου μας αρεσει εμας.και οταν κατι ασχημο μας ερχεται,πιστευω μπορουμε να το δουμε σαν φλασακι,να μην δωσουμε καμια μα καμια σημασια.οσο μπορουμε.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41
    Καλή επιτυχία φίλε σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    114
    λοιπον, μολις γυρισα σπιτι, ειχα βγει με 2 φιλους με τους οποιους συζητησαμε για επαγγελματικα διοτι σκεφτομαι μαζι με εναν κολητο μου πολυ σοβαρα να ανοιξουμε καφετερια.. αποτελεσμα αγχωθηκα τοσο που τωρα νιωθω τοσο δυσφορια που μου ερχεται να κανω εμετο:(

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41
    Βαθιές αναπνόες και εγώ αν αγχωθώ λίγο ξανακοιλάω σε ιδεοληψία και πιθανόν ψυχαναγκασμό.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    114
    ασε τωρα δινω τιτανια μαχη, θα μου σαλεψει νομιζω:( αρχισα να τρεμω το ματι νιωθω να μου αλοιθωριζει:(. μαλλον θα τρελαθω με τοση πιεση:(

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41
    Πίεση ιδεοληψίας κτλ κάνε υπομονή και θα φύγει αν ενδώσεις στον ψυχαναγκασμό χέστα.Σκέχου ότι είναι η αρρώστια και τίποτα άλλο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    114
    σκεφτηκα υπαρχουν κ χειροτερα, αυτο δεν ειναι τιποτα παρα ενα ψιλο προβληματακι, αδιαφορια θελει. ενταξει το διωξα :) ευχαριστω αλεκο

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    11
    πεισμα θελει.... σκεψου λιγο εγωιστικα.... γιατι να με κανει μια ιδεα ο,τι θελει,θα την κανω εγω ο,τι θελω :) μια ιδεα ειναι και τιποτα παραπανω στην πραγματικοτητα..... και επιπλεον το αγχος σε τετοια θεματα οπως τη δημιουργια μιας επιχειρησης δε νομιζω οτι προσφερει κατι αντιθετως κανει κακο σε σενα.... δυναμη και θεληση θελει θα τα καταφερεις θα δεις!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    114
    Originally posted by pinkrose
    πεισμα θελει.... σκεψου λιγο εγωιστικα.... γιατι να με κανει μια ιδεα ο,τι θελει,θα την κανω εγω ο,τι θελω :) μια ιδεα ειναι και τιποτα παραπανω στην πραγματικοτητα..... και επιπλεον το αγχος σε τετοια θεματα οπως τη δημιουργια μιας επιχειρησης δε νομιζω οτι προσφερει κατι αντιθετως κανει κακο σε σενα.... δυναμη και θεληση θελει θα τα καταφερεις θα δεις!
    δεν ξερω αν θα καταλαβεις, αλλα θα στο πω. τα ΠΑΝΤΑ ανηκουν στη σφαιρα της ιδεας.. ο ιδιος ο ανθρωπος οφειλει την παρουσια του στην ΙΔΕΑ χαρη απο την οποια προηλθε, φυσικα απο μια ανωτατη ΙΔΕΑ.. ΟΛΑ ειναι μια ΙΔΕΑ λοιπον.. ολα απο εκει αρχιζουν... συμφωνεις?

    προσωπικη μου αποψη:)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •