Εχω το άγχος για την δουλεία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28

    Εχω το άγχος για την δουλεία

    Γεια σας είμαι η αντα και το πρόβλημα μου είναι οτι την τετάρτη παω στη δουλεία μου και εχω αγχωθεί γιατί στο χωρο εργασια μου δεν είναι και τοσο ήρεμα τα πράγματα και δεν ξέρω τι να κάνω .επικρατει ενα περιεργω κλήμα χώρις να καταλαμβαινω τι συμβαίνει. ελπίζω να γίνει ενα θαυμα και να είναι οι περισσότεροι με ανθρώπινο χαρακτήρα.πέστε μου τι να κάνω ????

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    11
    ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ.ΑΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ. :)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28
    Γεια σου εγώ στη δουλεία μου δεν εχω δώσει δικαιώματα δουλεύω από 18 χρόνων και πρώτη φόρα στη ζώη μου δουλεύω σε ενα απαίσιο περιβαλλον πάντως σε ευχαριστώ τα λέμε

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Αντα τι εννοεις απαισιο περιβαλλον?τρωγονται αναμεταξυ τους?καποτε δουλευα κ εγω σε τετοιο περιβαλλον!με μια προισταμενη που με μειωνε επειδη ασ πουμε κρατουσα εναν ορο με το αριστερο χερι κ οχι με το δεξι (τοσο αγα....τη!)

    μην δινεις σημασια!φορεσε το υποτιμητικο σου βλεμμα κ απλα κανε την δουλεια σου υπευθυνα οτι κ αν κανεις!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    165
    Η λύση είμαι Αποστασιοποίηση και Συνέπεια,

    - Ευγενική αλλά τυπική με τους συναδέλφους , συνεπής στη δουλειά σου.

    - Δεν μιλάς ποτέ για προσωπικά θέματα (δεν κάνεις χρήση του τηλ για προσωπικά σου θέματα)

    - Δεν κουτσομπολεύεις ποτέ και τίποτα

    - Είσαι πάντα περιποιημένη

    κάνε αύριο τα beaute σου να είσαι μια κούκλα, κοιμήσου νωρίς, ξύπνησε με αγαπημένη μουσική και πήγαινε στο γραφείο σου.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by xristinio
    Η λύση είμαι Αποστασιοποίηση και Συνέπεια,

    - Ευγενική αλλά τυπική με τους συναδέλφους , συνεπής στη δουλειά σου.

    - Δεν μιλάς ποτέ για προσωπικά θέματα (δεν κάνεις χρήση του τηλ για προσωπικά σου θέματα)

    - Δεν κουτσομπολεύεις ποτέ και τίποτα

    - Είσαι πάντα περιποιημένη

    κάνε αύριο τα beaute σου να είσαι μια κούκλα, κοιμήσου νωρίς, ξύπνησε με αγαπημένη μουσική και πήγαινε στο γραφείο σου.
    τα λες πολυ ρομαντικα(δεν σε ειρωνευομαι)αλλα οταν μπλεξεις με τετραποδα σου αλλαζουν ολο σου το ειναι!δεν σε κανουν ιδια προς θεου,αλλα τα τιπς που μολις εδωσες πανε περιπατο εκτος των 2 τελευταιων :)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    165
    και εγώ δουλεύω σε ένα δύσκολο περιβάλλον. Περίεργοι δύστροποι και κακοί συνάδελφοι. Εγώ έχω εφαρμόσει τα παραπάνω, το σπάσιμο νέυρων δεν το έχω γλιτώσει, αλλά τουλάχιστον δεν τους έχω δώσει την ευχαρίστηση ότι με επηρέασαν οι βλακείες τους. και αυτό με κάνει να φαίνομαι πιο δυνατή στα μάτια τους.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28
    Εννόω οτί είναι για δέσιμο ο ένας πάει να φάει τον άλλο δεν μπόρεις να εμπιστευτεις ενας από αυτούς , απορώ πως θα βγεί ο χειμώνας τελικά οι μορφώμενοι είναι οι χειρότεροι τρέπωμε να πω οτί είμαι και εγώ μορφώμενη γιατί επιπεδο δεν υπάρχει σε ευχαριστώ τα λέμε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Originally posted by Anta
    Γεια σας είμαι η αντα και το πρόβλημα μου είναι οτι την τετάρτη παω στη δουλεία μου και εχω αγχωθεί γιατί στο χωρο εργασια μου δεν είναι και τοσο ήρεμα τα πράγματα και δεν ξέρω τι να κάνω .επικρατει ενα περιεργω κλήμα χώρις να καταλαμβαινω τι συμβαίνει. ελπίζω να γίνει ενα θαυμα και να είναι οι περισσότεροι με ανθρώπινο χαρακτήρα.πέστε μου τι να κάνω ????
    Υπομονη θα κανεις,θα κανεις την δουλεια σου κανονικα να περασει το οχταωρο,να παρεις τα λεφτακια.... οτι κανουμε ολοι δηλαδη.
    Η δουλεια ειναι δουλεια,παμε για ενα σκοπο.αν σε ζοριζει πολυ ψαχνεις κατι αλλο.αν το αντεχεις συνεχιζεις.
    το αντιθετο της δουλειας ειναι οι διακοπες οι οποιες ειναι πολυ ωραιες και εκει κανουμε οτι θελουμε ;)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    165
    Στο δικό μου γραφείο τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα. Επειδή υπάρχει πολύ μεγάλος ανταγωνισμός, στήνονται ίντριγκες, λέγονται αισχρά ψέματα και άλλα υπέροχα.

    και μένα έχουν προσπαθήσει και έχουν καταφέρει αρκετές φορές να με σαμποτάρουν, αλλά εγώ έχω επιλέξει τη στάση της αποστασιοποίησης.

    Δεν συμμετέχω σε καμία κλίκα, δεν συμφωνω με καμία κακία, και δεν λέω ποτέ δικά μου πράγματα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •