Σκεψεις
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Σκεψεις

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    5

    Σκεψεις

    Σκεφτομαι συνεχεια την αδερφη της κοπελας μου(δεν μου αρεσει) αλλα πολλες φορες την φανταζομαι στην θεση της κοπελας μου και διαφορα το εχω συζιτισει και μαζι με την κοπελα μ....δεν νιωθω κατι για αυτην απλα την βλεπω σαν μια ωραια κοπελα....πως μπορω να "διωξω" αυτες τισ σκεψεις.Εχω τσακωθει αρκετες φορες με την κοπελα μου διοτι δν μπορει να με καταλαβει.Να σας δοσω ενα παραδειγμα..Σκεφτομαι πχ την κοπελα μου και τι ωραια που περναω μαζι της και διαφορα και επειδι ξερω οτι δν πρεπει να σκεφτω την αδερφη της αρχιζς να την σκεφτομαι... Βοηθειαααααα :/

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    κατσε...
    μας λες οτι δεν σου αρεσει και μετα μας λες οτι την βλεπεις σαν μια ωραια κοπελα...

    σου αρεσει η δεν σου αρεσει τελικα?

    οι σκεψεις αυτες ξεκινησαν ετσι, απο το πουθενα, η προηγηθηκαν καποιες συζητησεις με την κοπελα σου οπου αναφερθηκε η αδερφη της, εκανες εσυ καποια σχολια και η κοπελα σου εδειξε ειτε να ενοχλειται ειτε να \"ψαχνεται\" μηπως τελικα την βλεπεις ερωτικα την αδερφη της?????

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    5
    οχι απλα εδειξε ψαχνεται συνεχος δηλαδη ρωταει παει να με ξαρεψει πχ αν ειχα κανει ποτε κατι μαζι της και τετοια ενω δεν εχει γινει απολυτος τυποτα αλλα δν μπορς να τα βγαλω απο το μυαλο μου αυτα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Αν είναι δυνατόν να σου αρέσει η αδελφή της κοπέλας σου για σύνελθε!

    Βέβαια όλα αυτά είναι μόνο σκέψεις, οι σκέψεις δεν είναι και τόσο σημαντικές...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    5
    Μα δεν μου αρεσει... :/ απλα μαλλον επειδη η κοπελα μου νομιζει κατι τετοιο μου εχει καρφωθει στο μυαλο και συνεχως σκεφτομαι:λες να μου αρεσει? και μετα λεω οχι με τπτ...αυτο το πραγμα γινετε ολη την ωρα....πως μπορω να απαλαγω απο αυτες τις \"ηλιθιες\" σκεψεις :/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    αφου λες οτι ειναι ηλιθιες σκεψεις ,,,,τι σε νοιαζει?, αν δεν σε απασχολει κατι συγκεκριμενο ,,,,αστο και με τον καιρο θα φυγει . με τις αδερφες παντα γινεται ενα μπερδεματακι ,,ειναι θεμα χρονου ,,,και στο πως θα μαθεις να χειριζεσαι εσυ την αδερφουλα . (( αυτη δεν εχει γκομενο ?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28
    Γεια σου φοβάμαι οτί σου εχει γίνει ψυχωσει ,βγάλτει απο το μυαλό σ
    ου για να σώθεις και να ηρέμησεις και ειδιαίτερα να μην την βλέπεις

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    5
    για να μου φυγει αυτη η \"ψυχοση\" τι μπορω να κανω βρε παιδια :(...ναι εχει γκομενο..........

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    27
    Και αν σου αρέσει που είναι το κακό; αν έκανες κάτι μαζί της θα πρόδιδες την κοπέλα σου κ όχι αν το σκέφτεσαι... Το μυαλό είναι δικό σου μην αφήνεις κανενα να μπει μέσα κ να παίζει! εκεί κάνεις ότι γουστάρεις εσύ! έτσι για να σου φύγει σιγα σιγα αλλιώς το μυθοποιείς.
    Κ πες στην κοπέλα σου να μην φέρεται ηλίθια ψαρεύοντας σε γιατί αυτή είναι που σου βάζει ιδέες! πες της οτι κάνει λάθος κ αν το συζητάει επανειλλημένα μάλλον κάτι θα είχε βιώσει στο παρελθον με την αδερφη της (η θα την ζηλεύει) αλλά αυτό δεν σε αφορά κ δεν θα έπρεπε η κοπέλα σου να σου φέρεται έτσι. Ψάρωσε την εσύ. κ οταν το κάνεις κάτσε κ άκου μην ανοίγεσαι εσύ. όσο ψάχνεις τόσο βρίσκεις...
    Καλά θα ήταν να συζητήσεις με ήπιο τρόπο με την κοπέλα σου γιατί νομίζω είναι θέμα δικό της κ δεν θα σου ανοιχτεί αν είσαι επιθετικός. Περιμένω νεα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εμ αγχωνεσαι με την σκεψη οτι σκεφτεσαι καποια αλλη την στιγμη που εισαι με την κοπελλια σου?

    Σκεφτεσαι οτι αυτο ειναι κατι συνηθισμενο δηλαδη να φαντασιωνονται ο ανθρωποι οτι ειναι με αλλους την στιγμη του σεξ ή ενα καρο αλλα πραγματα αλλα να μην αγχωνονται καθολου με αυτο?

    Περισσοτερο \"στραβο\" βλεπω το οτι αγχωνεσαι με αυτο...καπως σαν αυτοεγκλωβισμος , σαν ενοχη σκεψη που πρεπει να καταπολεμηθει και ως τετοια δεν καταπολεματε, δεν ξερω ασχετος ειμαι αλλα μοιαζει με ιδεοψυχαναγκασμο ισως?

    Δεν ξερω.

    Προσπαθησε να δεις τα παντα πιο χαλαρα και οπως ειπε η Κασσανδρα ειναι δικο σου το μυαλο , μην αισθανεσαι ενοχες για τις ιδιες σου τις σκεψεις , δεν ειναι παρα σκεψεις και εκει πρεπει να υπαρχει η...απεριοριστη ελευθερια αν μη τι αλλο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αισθάνεσαι πως θέλεις να τις\"ελέγξεις\"τις σκέψεις αυτές,νιώθεις πως πρέπει να τις \"εξαφανίσεις\",γιατί τις θεωρείς βρώμικες και αισθάνεσαι ένοχος γι αυτές;

    Νομίζω πως το πιο σωστό το έγραψε ο Κeep το παραπάνω μήνυμά του,αντί να σε ενοχοποιείς για τις σκέψεις σου,να τις εξομολογείσαι στη φίλη σου και να ζηλεύει την αδερφή της ή να δυσπιστεί απέναντί σου,να λες στον εαυτό σου όταν έρχονται πως είναι απλά σκέψεις,όχι πράξεις και δεν τρέχει τίποτε με όσα σκέφτεσαι,οι σκέψεις δεν είναι πράξεις.Οπότε,δεν είναι τίποτε το αμαρτωλό,βρώμικο και που γι αυτό πρέπει να νιώθεις ενοχές,θα μειώσεις την δύναμή τους όταν δεν προσπαθείς να μην τις σκέφτεσαι,να τις αφήσεις να έρχονται σκεφτόμενος,οκ,σκέψεις είναι,δε με απειλούν σε τίποτε,άστις να έρχονται όσο γουστάρουν.

    Έτσι θα αποφύγεις να πέφτεις στην παγίδα του να προσπαθείς να τις \"ελέγχεις\",που κάνει συχνότερη την παρουσία τους,ενώ η αποδοχή τους ως μη απειλητικές τις \"εξουδετερώνει\",κάνοντάς τις λιγότερο συχνές και σταδιακά όλο και να μειώνονται.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    5
    paidia sas eyxaristw oloys pragmatika poly me boithisate arketa :)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •