ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Η ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119

    ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ Η ΑΠΛΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΦΙΑΛΤΗΣ???

    Γεια σας,

    θα ηθελα να σας περιγραψω μια κατασταση που περναω μερικες φορες και αν εχει καποιος περασει κατι τετοιο να μου πει τη γνωμη του.

    Ξυπναω απο τον υπνο και θυμαμαι οτι με εκανε ονειρο να ξυπνησω! Εκεινη τη στιγμη η καρδια μου χτυπαει κανονικα!!! Δεν ξυπνησα δηλαδη τρομαγμενη!Λοιπον,με το που παω να αλλαξω πλευρο ξεκιναει το μαρτηριο μεσα σε κλασματα δευτερολεπτων,ανεβαινουν τοσο γρηγορα οι παλμοι στο ασχετο μεχρι και 120 ισος και παραπανω,σηκωνομαι πανω γιατι εχω χ@@@ει απο το φοβο μου και προσπαθω να καλμαρω. Μετα απο δυο λεπτα ειναι ολα καλα! Ηρεμα!

    Μερικες φορες πεφτω για υπνο και σκεφτομαι αυτο το μαρτυριο μην ξαναρθει!

    Και αναρωτιεμαι τι μπορει να συμβαινει; ισος απο καποιο ονειρο να αντιδρα ετσι η καρδια μου; ισος κριση πανικου; ισος η καρδια μου τρελαινεται; αλλα γιατι μονο οταν ξυπναω;;;

    Κατα τη διαρκεια της μερας ολα ειναι μια χαρα!!!

    Εχετε ιδεα το τι μπορει να συμβαινει;;;; Αν θελει ας μου πει καποιος που ισος εχει περασει η περναει το ιδιο,να παρω μια γνωμη για να μη με πιασουν φοβιες παλι!!!

    Ευχαριστω!! ΒΒ!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    114
    Originally posted by Agia
    Γεια σας,

    θα ηθελα να σας περιγραψω μια κατασταση που περναω μερικες φορες και αν εχει καποιος περασει κατι τετοιο να μου πει τη γνωμη του.

    Ξυπναω απο τον υπνο και θυμαμαι οτι με εκανε ονειρο να ξυπνησω! Εκεινη τη στιγμη η καρδια μου χτυπαει κανονικα!!! Δεν ξυπνησα δηλαδη τρομαγμενη!Λοιπον,με το που παω να αλλαξω πλευρο ξεκιναει το μαρτηριο μεσα σε κλασματα δευτερολεπτων,ανεβαινουν τοσο γρηγορα οι παλμοι στο ασχετο μεχρι και 120 ισος και παραπανω,σηκωνομαι πανω γιατι εχω χ@@@ει απο το φοβο μου και προσπαθω να καλμαρω. Μετα απο δυο λεπτα ειναι ολα καλα! Ηρεμα!

    Μερικες φορες πεφτω για υπνο και σκεφτομαι αυτο το μαρτυριο μην ξαναρθει!

    Και αναρωτιεμαι τι μπορει να συμβαινει; ισος απο καποιο ονειρο να αντιδρα ετσι η καρδια μου; ισος κριση πανικου; ισος η καρδια μου τρελαινεται; αλλα γιατι μονο οταν ξυπναω;;;

    Κατα τη διαρκεια της μερας ολα ειναι μια χαρα!!!

    Εχετε ιδεα το τι μπορει να συμβαινει;;;; Αν θελει ας μου πει καποιος που ισος εχει περασει η περναει το ιδιο,να παρω μια γνωμη για να μη με πιασουν φοβιες παλι!!!

    Ευχαριστω!! ΒΒ!!
    με λιγα λογια, ειναι αγχος, οσο το σκεφτεσαι τοσο χειροτερα ειναι. γι\'αυτο, αδιαφορια.:)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    μα τι συμπτωση ειναι αυτη!εχω να παθω κριση πανικου πανω απο 2 χρονια!τα ξημερωματα του σαββατου επαθα αυτο που περιγραφεις!
    ξυπναω με τρομερη ταχυπαλμια,τρεμουλο δεν ηξερα αν ειδα κατι στον υπνο μου κ ταραχτηκα,δεν θυμομουν!
    σηκωνομαι κατατρομαγμενη ριχνω νερο στο προσωπο μου δεν μπορουσα να παρω ανασα!
    μετα απο λιγο ηρεμησα!
    δεν ξερω τι στο καλο ηταν αυτο!
    αν ξαναγυρισω στα παλια(κρισεις πανικου)θα πεθανωωωωωω!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Πολλες φορες τυχαινει να μου το προκαλει ονειρο αυτο,αλλα δε φοβαμαι γιατι λεω ενταξει εφιαλτης ηταν. Τωρα τελευταια εχω συχνα εφιαλτες.Αλλα οταν συμβαινει στο ασχετο κ οπως ειπες κ εσυ dora πιο πανω οτι δε θυμοσουν αν ηταν οντως ονειρο, τοτε ειναι μαρτηριο. Να απευθηνθω μηπως σε καποιο γιατρο; δηλαδη δεν ειναι κατι σοβαρο αυτο; δε θα παθω κατι;

    Γενικα η μερα μου κυλαει ομορφα,χωρις ανχος κ χωρις ταχικαρδιες κ κρισεις πανικου οπως πιο παλια.Το μονο προβλημα μου ειναι οτι σκεφτομαι αυτο. Στο ξυπνημα πανω γινεται μια ανεξιγητη κοριφοση των παλμων. τι να φταιει;;;

    Ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε ¨)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •