ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ Η ΑΓΧΟΣ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    20

    ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ Η ΑΓΧΟΣ.

    diavazw to mhnuma sou arsus kai mperdeuomai.mou kanei entupwsh pou les oti se epiase to idio pragma metaapo akrivws ena xrono,thn idia evdomada.ti eixe ginei tote???pou htane prwth fora pou sunevaine kati tetoio???ti to prokalese???stenoxwrethikes gia kati????egine kati???meta skefthka pws isws se perazei o kafes giati kai h aderfh mou an piei,tremei oloklhrh kai ponaei h kardia ths,thn peirazei gia auto kai den pinei pote.alla meta vlepw oti pineis suxna kafe.opote den mporei na einai auto.to tremoulo sta xeria genika mporei na ofeiletai apo oti mporw na katalavw se agxos,se megalh piesh,to eixa kai egw gia ena diasthma,etreman ta xeria mou,giati stenoxwriomouna kai piezomouna polu.pes mas ti exe ginei thn prwth fora pou epathes auto to epeisodio?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    20
    vrhka ta mhnumata sou kai auto pou exw na sou pw einai pws ta pas polu polu kala!!!!!to prohgoumeno kalokairi sunevhsan duo pragmata pou se eriksan polu psuxologika,einai apoluta logiko!!!!!!alla vlepw oti exeis kanei megalh proodo!!!!!!!!!dwse xrono ston eauto sou,mh perimeneis na to ksexaseis san na mhn egine pote!!!!mou edwses thn entupwsh pws piezeis ligo ta pragmata,piezeis ton eauto sou,na mhn se piasei auto to agxos se kosmo,einai kati pou den theleis na sumvainei otan den eisai monos sou,alla etsi prokaleis akoma megaluterh piesh ston eauto sou.kai poios den exei plhgwthei apo filo??kai poios den exei plhgwthei apo suntrofo???para polloi!!!!!!den einai eukolo!!!!to kserw!!!!!!!!!!!!!!!alla pragmatika pisteuw pws eisai se polu kalo dromo.oso gia to epeisodio pou se epiase,einai logiko.htane h idia periodos me persu pou ginane ola auta.dwse xrono ston eauto sou,kai ola tha pane kala!!!!!!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    19
    axa....katalaba...trabas kai esi zori file mou.....ap oti mporesa na katalabw epaikse kati me tin kopela sou...erwtiki apogoiteusi as pw an kai den mou aresei katholou auth i protasi...any way......egw ena tha pw meta apo peripou ena xrono pou exw mpei se auto to tripaki......ola mamiountai me mia malakismeni(mia lathos) skepsi kai ola ftiaxnoun me mia omorfi aisiodoksi skepsi...me mia skepsi pou tha tin niwseis mesa sou....pou tha se zestanei...pou amesws tha katalabeis pws einai auth!!!!i diki sou i igieis ksexwristh skepsi.......
    etsi einai...skepsou to...skeftite to oloi diladi......den einai tipota pio dinato apo emas!!!!!!!!na eisai kala filaraki mou kai na pernas kalitera!!!!!!!
    ΟΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΦΙΛΤΡΑΡΕΙ......

  4. #4
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    arsus, με συγχωρείς, θα είμαι εκτός θέματος.

    lena_linaki, dimitrinaki
    http://www.e-psychology.gr/index.php?option=com_content&task=view&id= 219&Itemid=
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    20
    sugnwmh gia ta greeklish mou alla vriskomai ektos elladas kai to laptop mou den exei ellhnika

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    19
    OK.....!
    ΟΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ ΤΟ ΦΙΛΤΡΑΡΕΙ......

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    15
    εχω περασει και εγω απο αυτο το σταδιο.ξαφνικα να ειναι ολα καλα και να καθομαι για καφε με φιλους ή να πηγαινω σινεμα που το λατρευω και να μη με χωρα ο τοπος.να θελω να κλεισω τα μάτια και να λιγοθυμήσω. Εχω καιεγω το ιδιο συμπτωμα...θελω να σηκωθω να περπατησω να φυγω απο εκει που ειμαι. εχω κανει χιλιομετρα στη ζωη μου οταν το παθαινω αυτό. αγχος και στρεσσ ειναι. το αντιμετωπισα με ομοιπαθητικη και ανθοιαματα...και κυριως εμαθα να το διαχειρίζομαι. νομιζω οτι το καλυτερο ειναι αυτό που εκανες....να περιμενεις να περασει και να μην του κάνεις τη χάρη να σε παει πισω...να τα κανεις ολα και ταξιδια και βολτες και σε κλειστους χωρους να βρίσκεσαι και απλά οταν έρχεται να μετράς σε ποση ωρα θα φύγει να παει στο καλό.Ετσι πιστεύω και ετσι κάνω. δεν εχω παρει ποτε ηρεμιστηκο και αντικαταθλιπτικο. μια ανηψια μου πηγε ομοιοπαθητικη αλλα δεν ειχε υπομονη και της εδωσαν ζαναξ. δεν ξερω μπορει να κανει κατι καλό αλλα επειδη εχω καταθλιπτικη μητερα ξερω οτι αυτα ειναι δηλητηρια και καλό είναι οταν εισαι νέος να τα αποφευγεις. Καλές διακοπές....

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    15
    και εγω το αισθανομουν αυτο το αν! ελεγα δεν θα βγω δεν θα παω σα τη διαφημιση με καποια πιτσα....που βρίσκει αυτός δικαιολογίες για να καθίσει μέσα....ετσι και εγω εφερνα δικαιολογίες...και πηγαν εξι χρόνια χαμενα...οχι οτι δεν εβγαινα...αλλα οχι τόσο οσο ήθελα...μια φορα θυμαμαι ημουν στη Μήλο γιαπασχα μεγάλη παρέα....ανεβαίναμε στο κάστρο για ηλιοβασίλεμα. πρεπει να σου πω πως αυτή ηταν και είναιη χειρότερη ώρα της μέρας για μένα μερικές φορές...ξαφνικα με πιανει ζαλαδα, σφίξιμο, τρεμαν τα χεριαμου και τα ποδια μου και κρυος ιδρωτας. δεν μπορουσα να συγκεντρωσω την σκεψη μου το βλέμμα μου...τραυλιζα λεω αυτο είναι τωρα θα πεσω κάτω και πως θα με μαζέψουν....και γίνεται το εξής...μια κοπέλα από την παρέα εκατσε σε σκαλί και αρχισε να λέει αυτά που ένιωθα εγω!!!!τραγικό?συγκεντρώθηκ� �ν ολοι γύρω της καιπροσπαθούσαν να τη συνεφέρουν...εγω τι έκανα; ανεβηκα τον υπολοιπο δρόμο μόνη μου, εντελώς καλα οφείλω να σου πω.....και απολαυσα το ηλιοβασίλεμα.....τελειο...οι υπολοιποι ηρθαν αλλα ηταν χαλασμένη με το γεγονός....απο τοτε το ξεπερναω και δεν του δίνω σημασία....πάντως γι ανα μη σε κουράζω με πολυλογίες δοκίμασε τα ανθοιαματα. βοηθάνε ...κανε μια επισκεψη σε ομοιοπαθητικό και δεν χρειαζεται με αυτά να κόψεις ουτε τον καφε ουτε τίποτα...έγώ επαιρνα ρεσκιου ρεμεντυ γιατι δεν κλαίω...εχω ένα θέμα με αυτο κλαίω κάθε πεντε εξι χρόνια....ή και περισσότερο. αφου είσαι μόνος σου στο σπίτι πάντως θα βοηθούσε να κλάψεις λίγο οταν το εχεις ανάγκη ειναι ανακουφιστικό μακαρι ν αμπορούσα και εγω θα ανακουφιζόμουν περισσότερο...το κλάμα στη γυναίκα έλεγε ο φιντελ καστρο είναι οτι το πουρο στον άντρα....
    αυτα.....και βεβαια μη ξεχνας τι εχει πει ο πιο μεγαλος τρελλάρας ο νιτσε...οτι δε με σκοτωνει με κάνει πιο δυνατό....
    καλα να περνας....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Originally posted by valia40
    και βεβαια μη ξεχνας τι εχει πει ο πιο μεγαλος τρελλάρας ο νιτσε...οτι δε με σκοτωνει με κάνει πιο δυνατό....
    Aν ήταν αλήθεια, τότε φαντάζομαι θα ήθελες να έρχόμουνα (εγώ ή άλλος δεν έχει σημασία) να σου ρίχνουην μερικές μπουνιές κάθε μέρα. Έτσι θα γίνεις και πιο δυνατή! Αυτό είναι που θέλεις για τη ζωή σου; Αν ναι, τότε έχει δίκιο ο Νίτσε, αν όχι, τότε η πρόταση είναι μια απλή ανοησία.

    Originally posted by arsus
    ... ο φιλος με καταλαβε και μου ειπε σε πιασε παλι η μαλακια ε?εκει που μιλουσες ξαφνικα σταματησες.
    Eγώ θα εστίαζα την προσοχή μου περισσότερο σε αυτό. Μήπως αυτό είναι η γεννεσιουργός αιτία;
    .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    > Eννοεις η αναμονη αν με πιασει η αν αγχωθω μ,ε την ιδεα κτλ?

    Όχι, εννοώ να ελέγξεις τον φίλο που σου είπε αυτή την κουβέντα.
    Ανακάλυψα ότι ένα πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό ατόμων έχει μίσος, ζήλεια, κλπ, και αυτοί είναι που με κάνουν να αισθάνομαι άσχημα. Το \"βγάζουν\" με τόσο πλάγιο τρόπο που δεν γίνεται αντιληπτό. Και επίσης ένα μεγάλο ποσοστό, έχοντας λανθασμένη εικόνα του προβλήματος κάνει περισσότερο κακό παρά καλό. Έλεγξέ τα αυτά.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •