ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458

    ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ??

    καλησπερα σε ολους!

    μετα απο 2,5 χρονια προχτες με ξαναεπιασε κριση πανικου!

    ειχα κανει μεγαλο αγωνα να το ξεπερασω!!μεγαλο!

    αισθανομαι παρα πολυ απογοητευμενη,δεν θελω να περασω τα ιδια!πιστευα οτι ειχα τελειωσει με αυτο το θεμα!αν κ τον τελευταιο καιρο με τριγυριζαν οι πανικοι..

    παλ αισθανομαι αυτο το απαισιο αισθημα,του να εισαι σε αναμμενα καρβουνα!δεν το πιστευω!παλι τρομαξα!

    υπαρχει περιπτωση να υποτροπιασει κανεις?δεν ξερω αν το θετω σωστα..εννοω γιατι παλι τα ιδια??

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    28
    Γεία σου νομίζω οτί υπερβάλεις , πάρε τη ζωή αλλίως και τι να πω εγω που πρώτη φορά στη ζωή μου άρχιζα να πέρνω φάρμακα και να πηγαίνω σε ειδικούς για αυτο σου λεω κοίτα τη ζωή διαφορετικά περιμένω νεα σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ψυχολογικά πως είσαι? είσαι ήρεμη? η ζώη σου σε ικανοποιεί?
    μήπως υπάρχει κάτι που σε πιέζει? μήπως απλά ήταν τυχαίο ?(πχ, ήσουν κουρασμένη, δεν είχες φάει καλά, περιμένες περίοδο και ο οργανισμός κλάταρε?)

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by claire
    ψυχολογικά πως είσαι? είσαι ήρεμη? η ζώη σου σε ικανοποιεί?
    μήπως υπάρχει κάτι που σε πιέζει? μήπως απλά ήταν τυχαίο ?(πχ, ήσουν κουρασμένη, δεν είχες φάει καλά, περιμένες περίοδο και ο οργανισμός κλάταρε?)
    δεν ειμαι καλα γενικως τον τελευταιο καιρο!κανω φοβερες καταχρησεις τσθγαρο αλκοολ!
    αυτο να φταιει??ηλιθια η ερωτηση..μαλλον αυτο φταει!

    απλα πιστευα πως εχω ξεμπλεξει με ολο αυτο!

    νιωθω παλι αυτο τον φοβο ρε γαμωτο!!μην χτυπησει η καρδια γρηγορα,μην ζαλιστω!!δεν το πιστευω αυτο το πραγμα!!

    δεν ξερω μπορει να υπερβαλλω?να απογοητευτηκα που συνεβη ξανα??

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Volos
    Posts
    219
    Δώρα νομίζω οτι δέν τον ξεπέρασες τον πανικό.Απλά σταματήσαν τα συμπτώματα για κάποιο καιρό.Το έπαθα και γώ στα 20 μου για 7 μήνες και μετά ήρθε πάλι στα 27.Απ ότι λένε είναι μια κατάσταση που μένει και γίνετε εμφανή όταν τα πράγματα δυσκολεύουν στην ζωή μας.Απο όσο ξέρω απο την ψυχολόγο μου, μόνο όταν λύσεις τις εσωτερικές σου συγκρούσεις θα τελιώνεις με αυτό μια και καλή.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by Anta
    Γεία σου νομίζω οτί υπερβάλεις , πάρε τη ζωή αλλίως και τι να πω εγω που πρώτη φορά στη ζωή μου άρχιζα να πέρνω φάρμακα και να πηγαίνω σε ειδικούς για αυτο σου λεω κοίτα τη ζωή διαφορετικά περιμένω νεα σου
    Δεν με αφηνουν αλλοι να την δω αλλιως την ζωη!μια θηλια στο λαιμο μου ειναι ολοι!!

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by shifter
    Δώρα νομίζω οτι δέν τον ξεπέρασες τον πανικό.Απλά σταματήσαν τα συμπτώματα για κάποιο καιρό.Το έπαθα και γώ στα 20 μου για 7 μήνες και μετά ήρθε πάλι στα 27.Απ ότι λένε είναι μια κατάσταση που μένει και γίνετε εμφανή όταν τα πράγματα δυσκολεύουν στην ζωή μας.Απο όσο ξέρω απο την ψυχολόγο μου, μόνο όταν λύσεις τις εσωτερικές σου συγκρούσεις θα τελιώνεις με αυτό μια και καλή.
    οταν παω στην οδο αναπαυσεως θα τις λυσω!ειναι πολυ δυσκολο!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    κανω φοβερες καταχρησεις τσθγαρο αλκοολ!
    αυτο να φταιει??ηλιθια η ερωτηση..μαλλον αυτο φταει!
    <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<<<<< <<<<<<<<< νομιζεις οτι εχεις την ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ να κανεις φοβερες καταχρησεις ? ,,,,και μετα να απογοητευεσαι που υποτροπιασες ? τι να σου πω, την απαντηση την δινεις μονη σου..........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ολοι θα παμε στην οδο αναπαυσεως , μεχρι τοτε τι κανουμε......

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by path
    κανω φοβερες καταχρησεις τσθγαρο αλκοολ!
    αυτο να φταιει??ηλιθια η ερωτηση..μαλλον αυτο φταει!
    <<<<<<<<<<<<&l t;<<<<<<<<<<<< <<<<<<<<< νομιζεις οτι εχεις την ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ να κανεις φοβερες καταχρησεις ? ,,,,και μετα να απογοητευεσαι που υποτροπιασες ? τι να σου πω, την απαντηση την δινεις μονη σου..........
    εχεις δικιο..σημερα δεν εχω πιει γουλια..
    θα το παω απο την αρχη παλι,δεν το αφηνω να με παρει απο κατω..
    θα κανω πιο υγιεινη ζωη,θα αρχισω να με προσεχω λιγο.
    εχω λιγο τις κλειστες μου,θα μου περασει!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Αντίθετα με το τι πιστεύεις εσύ δεν νομίζω να είναι από τις καταχρήσεις που κάνεις…
    Καταχρήσεις κάνουνε πολλοί χωρίς να αντιμετωπίζουν βεβαίως κρίσεις πανικού…
    Νομίζω ότι πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό τον διάβολο και να μπορέσουμε σιγά σιγά να να ελέγχουμε τον εαυτό μας για να επανέλθει και πάλι σύντομα η περίοδος της «ηρεμίας»
    Είναι λογικό πάντως να σε πιάνει πανικός για το αν νιώσεις ξανά το ίδιο αίσθημα.
    Ρώτα και εμάς πάντως που μας ήρθε και δεν λέει να μας φύγει….

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    κουφο ε , σε δειχνει οφ λαιν ) _________να σε προσεχεις , γιατι αν δεν το κανεις και συ ...........__________________ειναι και μια μεταβατικη περιοδος τωρα ,,ολοι γυρνανε γεματοι απο διακοπες - εσυ μαλλον περασες χαλια - Ολοι εχουν ενα προγραμμα για το φθινοπωρο ,,- εσυ μαλλον ξανα αποδιοργανωμενη -______________________χαλαρωσε λιγο μεχρι να ξαναβρεις ρυθμο σου.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    δεν θα το αφησω βασιλη να με παρει απο κατω!

    εξαλλου τωρα ειμαι συνειδητοποιημενη στο τι εχω..

    οταν με πρωτοεπιασαν οι κρισεις αργησα να το ξεπερασω γιατι νομιζα οτι ειχα οργανικα προβληματα(καρδια,κτλ)

    τωρα ξερω τι μου γινεται..
    απλα απογοητευτηκα κ ενιωσα παλι φοβο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ελα ρε συ Βασιλης τωρα ,που δεν φταινε οι καταχρησεις ....θα μας λολανεις .........

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by path
    κουφο ε , σε δειχνει οφ λαιν ) _________να σε προσεχεις , γιατι αν δεν το κανεις και συ ...........__________________ειναι και μια μεταβατικη περιοδος τωρα ,,ολοι γυρνανε γεματοι απο διακοπες - εσυ μαλλον περασες χαλια - Ολοι εχουν ενα προγραμμα για το φθινοπωρο ,,- εσυ μαλλον ξανα αποδιοργανωμενη -______________________χαλαρωσε λιγο μεχρι να ξαναβρεις ρυθμο σου.
    ειμαι αορατη

    μακαρι να γινομουν κ στην ρεαλ λαιφ αορατη..

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •