Πείτε τις φοβίες σας!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 316
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Κοινωνική φοβία, υψοφοβία

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    φοβαμαι η επομενη γυναικα που θα κανο σχεση να μην ειναι σαν την προηγουμενη

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    188
    κι όμως Αφροδίτη υπάρχει μία άποψη που λέει ότι ερωτευόμαστε πάντα το ίδιο άτομο......

  4. #19
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    66
    Originally posted by berg
    φοβαμαι η επομενη γυναικα που θα κανο σχεση να μην ειναι σαν την προηγουμενη
    Δηλαδή πως ήταν η προηγούμενη;

  5. #20
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    42
    υπαρχει μονο μια γυναικα με πολλα προσωπα....
    η προτροπη του δαιμονα στον Ιησου, στον τελευταιο πειρασμο, για να κοιμηθει με τη μαρθα τηναδερφη της μαριας και του λαζαρου αφου ο Ιησους ειχε ηδη 2 παιδια με τη Μαρια και πριν ειχε παντρευτει τη Μαγδαληνη.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    66
    Originally posted by thercities
    υπαρχει μονο μια γυναικα με πολλα προσωπα....
    η προτροπη του δαιμονα στον Ιησου, στον τελευταιο πειρασμο, για να κοιμηθει με τη μαρθα τηναδερφη της μαριας και του λαζαρου αφου ο Ιησους ειχε ηδη 2 παιδια με τη Μαρια και πριν ειχε παντρευτει τη Μαγδαληνη.
    ʼσχετο

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863


    ...φοβαμαι ...
    ..πιεζομαι οταν καποιεσ φωρες βρισκομαι σε παρα πολυ κοσμο...και δεν μπορω να φυγω... μου ερχεται να κλαψω ..να φωναξω ..η να αρχησω να τρεχω σαν τρελη...

    ...φοβαμαι ...πως δεν θα βρω καποιον να με θελει πραγματικα γι αυτο που ειμαι... να μ αγαπησει ... και να τον αγαπησω απολυτα... και απολυτα ειλικρινα ..πως δεν θα κανω ποτε κανεναν απολυτα ευτυχισμενο.. και δεν θα βρω κι εγω το αλλο μου μισο...
    .. φοβαμαι πως δεν θα μπορεσω ποτε να συμβιβαστω με διθεν φιλιεσ και γνωριμιεσ .. και με ..μετρια συναισθηματα... με χλιαρεσ αγαπεσ.... ..και πως θα μεινω τελικα μονη...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ..πως ..οση κι αν ειμαι.. οποια κι αν ειμαι.. δεν θα ειμαι ποτε αρκετη.... για εκεινον που θα αγαπω πιο πολυ κι απο την ψυχη μου...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    εγω γενικα δεν εχω φοβιες...ενα πραγμα φοβαμαι ομως και τρεμω!!!μηπως δεν μπορω να κανω παιδια!!!και αμα κανω μην τυχων και παρουν την προδιαθεση για καμια καταθλιψη κτλ κτλ.θελω πολυ να εχουν ισσοροπημενη ψυχοσυνθεση

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    φοβάμαι να μεγαλώσω, φοβάμαι το φόβο, φοβάμαι το να με αγαπούν. Επίσης κάνω διάφορες τρελές σκέψεις του στυλ, τι θα gίνει αν θέλω να τσιρίκσω στη μέση ενός μαθήματος η ενω βλέπω σινεμά, αν θελήσο να βγω απο το καράβι οταν τακσιδεύει η απο το αεροπλένο? αν αρχίσω να βρίζω κάποιον όταν με έχει κάνει εξω φρενών κτλ...βέβαια να σας πω οτι αναγνωρίζω οτι το μυαλό μου παίζει παιχνίδια οπότε δεν αφήνω αυτές τις σκεψεις να επηρεάσουν τη συμπεριφορά μου, ταξιδευω, πάω σινεμά και μάλιστα με ευχαρίστηση.
    ΠΙστεύω οτι καταπιέζομαι, δεν έχω γνωρίσει το μέσα μου αλλά και τον κόσμο, δε διοχετέυω τη σκεψη μου σε πιο δημιουργικά πράγματα κι έτσι έχω αυτό το αποτέλεσμα

  11. #26
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    42
    ΔΑΝΑΥ ΓΕΙΑ χαρα, δεν τα ειπα εγω αυτα ο καζαντζακης τα εγραψε στον τελευταιο πειρασμο. δεν ηταν θεολογικη ερμηνεια αλλα απλα λογοτεχνικη μεταφραση των παθων του Χριστου, σαν θεαΑνθρωπος, η παλη της ανθρωπινης και θεικης φυσης του, τεσπα το αφηνω εδω γιατι το αρχικο τοπικ δεν εχει σχεση με αυτο. απλα το εγραψα σα συνεχεια καπιου αλλου ποστ που ελεγε οτι ερωτευομαστε το ιδιο προσωπο η κατι τετοιο. χαιρετω

  12. #27
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    42
    γαιτι οπως ειπα και πριν 2 λεπτα δαναυ, καπιος εγραπσε στο τοπικ αυτο οτι ερωτευομαστε συνηθως το ιδιο ατομο!!!!1 και νομιζω οτι αυτο το αποφθεγμα απο τον καζαντζακη δηλωνει το ιδιο πραγμα ειπισης καπιος αλλος αναφερε κατι σχετικα με το οτι φοβατε μην η επομενη σχεση του δεν η ειναι ιδια με την προηγουμενη, επισης αν το παρουμε και ψιλοφρουδικα οι αντρες τεινουν να ερωτετυονται γυναικες που θυμιζουν τισ μητερες τους και οι γυναικες το αντιστοιχο. τεσπα οπως και πριν το αφηνω εδω αν θες να το κουβεντιασουμε ανοιξε αλλο τοπικ. οκ????? φανκσ φανκσ

  13. #28
    Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    38
    Δεν φοβούμαι τίποτα....
    Δεν ελπίζω τίποτα....
    Είμαι ελεύθερος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

    Νίκος Καζαντζάκης

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    327
    χα χα χα χα χα χα χα καλο!!!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    weird..αμα σου πω πωσ οοολεσ αυτεσ τισ σκεψεισ τισ εχω κανει κι εγω πολλεσ φωρεσ.... και φαντασου.. εγω εκτονωνομαι κι ολασ.. κανω ερωτα, ζωγραφιζω.. ασχολουμαι με ωραια και ευχαριστα πραγματα... αλλα μου βγαινει αλλιωσ.. εχω παντα τασεισ φυγησ.. απο παντου.... απο τισ δουλειεσ... τισ καφετεριες.. τα μπαρακια.. τισ σχεσεισ....
    ..την πραγματικοτητα...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Page 2 of 22 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •