Έχω κολλήσει...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1

    Έχω κολλήσει...

    Παιδια πειτε μου τι να κάνω γιατί εχω κολλήσει για τα καλά. Είμαι 25 έχω σοβαρή σχεση και συγκατοικώ με το αγόρι μου. Πριν 3,5 μήνες περίπου θέλοντας να διοργανώσουμε μια εκδήλωση με το αγόρι μου από κοινού, συνεργαστήκαμε με κάποιον. Εγώ από εκείνη τη μερα κόλλησα μαζί του. Εν τω μεταξύ πριν την εκδήλωση , βρεθήκαμε τρεις φορες για να συζητήσουμε γι'αυτη τη δουλεια. Ήταν και το αγόρι μου παρόν, αλλά απ'την πρώτη στιγμή φανηκε η χημεία με τον άλλον, αφού καθόμασταν ώρες και μιλούσαμε ακόμα και για άσχετα θέματα. Επίσης, για ό,τι ήθελε να ρωτήσει για τη δουλειά έπαιρνε εμένα τηλ. και άφηνε υποννοούμενα του τύπου "Ό,τι θέλεις θα γίνει!σου χαλάω εγω χατίρι? " και τέτοια. Όταν όμως εγώ του έλεγα υποννοούμενα, αυτός όλο με ρωτούσε "τι κανει ο Κώστας?" (το αγόρι μου) και "Δωσε πολλα χαιρετισματα στον Κωστα" σα να ήθελε να το κόψει. Την ημέρα της εκδηλωσης με κοιτούσε συνεχώς κι εγώ το ίδιο και σε κάποια φάση ήρθε και με έπιασε για να μου πει κατι προβληματάκια που ειχαν προκυψει. Όλα ωραια μεχρι εκει. Μετα από 3 μέρες τον παιρνω τηλ. και δεν το σηκώνει.Με παιρνει μετά αμεσως εκείνος, λεω ναι και μου λέει " έλα εσύ εισαι? δεν καταλαβα, δεν είχα τον αριθμο!!" Τρώω το πρωτο σοκ.Του λεω "καλά δεν εχεις αποθηκευμενο τον αριθμό μου? " Μου λέει, όχι δεν τον αποθηκευσα. Του λεω "καλα τοτε πως μιλούσαμε τοσες φορες?" Μου λεει "ηταν στις τελευταιες κλησεις." Το ξεπερναω. Μου λεει "θελω να δω τις φωτο απ'την εκδηλωση"Του λεω "θα τις βαλω στο facebook." Τότε εκείνος μου λέει (και επειδη την επομενη θα πηγαιναμε καπου με το αγορι μου), οταν γυρισΕΙΣ να βρεθουμε να μου τις δειξεις...ε να μου τις δειξετε από κοντά. " Μετα του λέω "εσυ καλά εισαι? " Και μου λεει "μια χαρα! Ο Κώστας τι κανει?" Τελοσπάντων , κλεισαμε το τηλέφωνο, το ξανασκέφτομαι και του στέλνω " Δε χρειάζεται να βρεθούμε από κοντά και δε θέλω να ξαναεπικοινωνησουμε. Δεν υπάρχει κανενας λόγος. Ειλικρινα." Περιττό να σας πω ότι δεν μου απάντησε καν. Εχει περασει 1,5 μηνας και δεν εχουμε ξαναεπικοινωνησει... Εγω όμως τον σκεφτομαι συνέχεια... Αυτού φανταζομαι ότι δεν του καιγεται καρφι... Χτες τον πηρα με αποκρυψη και το εκλεισα... Δεν ξερω τι να κάνω ή μάλλον πώς να το πάρω απόφαση ότι δε με γουστάρει. Αυτό δε μπορώ να χωνέψω. Εκείνος είναι 49 στα 50 , εγώ 25, εκείνος είναι μετριος εμφανισιακά, ενώ εγω ομολογουμενως πολυ ομορφη. Ξερω ότι εχει 2 παιδια, 16 και 14 ετων αλλά νομίζω ότι ειναι χωρισμένος. Πρέπει να το πάρω απόφαση λετε??? Σε λίγες μερες εχει τη γιορτη του. Να προσπαθησω να επικοινωνησω ή θα φαω απορριψη?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    θα ηθελα μια διευκρινιση για την δηλωση σου οτι εχεις μια σοβαρη σχεση.
    τι ακριβως την καθιστα \"σοβαρη\", πιστευεις?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    τι θες βρε κοπελια απο τον 50αρη??βγες στο μπαλκονι σου να σε φυσηξει αερας μιας κ δροσισε σημερα να ξυπνησεις..

    με φιλικη διαθεση παντα..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    50αρης, χωρισμενος με 2 παιδια, μετρια εμφανιση.

    η ευκαιρια της ζωης σου...!




    (:ρ)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    και αλλη μια ερωτηση..απο που καταλαβες οτι ο ανθρωπος σε εβλεπε ερωτικα?εγω τουλαχισον απο αυτα που περιεγραψες δεν καταλαβα κατι τετοιο..
    υστερα εσυ του ζητησες να μην ξαναεπικοινωνησετε,τι επρεπε να κανει ο ανθρωπος?

  6. #6
    Originally posted by Boltseed
    50αρης, χωρισμενος με 2 παιδια, μετρια εμφανιση.

    η ευκαιρια της ζωης σου...!




    (:ρ)
    Δε ξερω πραγματικά γιατι εχω κολλήσει... Παντως το στυλ του και το ντυσιμο ειναι πολυ νεανιζον. Αφηστε ειμαι σε δυσκολη θεση, μεχσρι και στο ονειρο μου τον ειδα προχτες, να μου λεει γλυκα γλυκα \"δεν θα προχωρησω μαζι σου γιατι δεν θα παει παρακατω... Δεν θα εχει συνεχεια και προοπτική\" Και όταν μου τα ελεγε αυτα με χαιδευε στο προσωπο...
    Μου φαινεται οτι δεν παω καλα...

  7. #7
    κουτσομπολιτσα......μάλλον έχεις βαρεθεί το παιδί που έχετε σχέση και στο πρώτο κοπλιμεντο που σου κάνει κάποιος ....ξεσηκώνεσαι. εγώ θα σου έκλεγα να δεις πρώτα τη σχέση με τον κώστα και ύστερα θα καταλάβεις γιατί κολλάς στον πρώτο ακατάλληλο τύπο....:)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by koutsompolitsa
    μεχσρι και στο ονειρο μου τον ειδα προχτες, να μου λεει γλυκα γλυκα \"δεν θα προχωρησω μαζι σου γιατι δεν θα παει παρακατω... Δεν θα εχει συνεχεια και προοπτική\"
    Ξεχνας μαλλον πως οτι βλεπεις στο ονειρο σου, οτι διαλογος βλεπεις να γινεται, δεν βγαινει απο αλλον αλλα απο εσενα , ε?

    αυτο που σου ειπε, ειναι αυτο που κατα βαθος πιστευεις και εσυ. Δεν θα μου εκανε βασικα καθολου εντυπωση αν αυτο που φανηκε να σου ειπε στο ονειρο σου ειναι μια συμβουλη που θα σου εδωσε καμια φιλη σου στον ξύπνιο σου.

  9. #9
    Originally posted by Boltseed
    Originally posted by koutsompolitsa
    μεχσρι και στο ονειρο μου τον ειδα προχτες, να μου λεει γλυκα γλυκα \"δεν θα προχωρησω μαζι σου γιατι δεν θα παει παρακατω... Δεν θα εχει συνεχεια και προοπτική\"
    Ξεχνας μαλλον πως οτι βλεπεις στο ονειρο σου, οτι διαλογος βλεπεις να γινεται, δεν βγαινει απο αλλον αλλα απο εσενα , ε?

    αυτο που σου ειπε, ειναι αυτο που κατα βαθος πιστευεις και εσυ. Δεν θα μου εκανε βασικα καθολου εντυπωση αν αυτο που φανηκε να σου ειπε στο ονειρο σου ειναι μια συμβουλη που θα σου εδωσε καμια φιλη σου στον ξύπνιο σου.
    Δεν έχω μιλήσει σε κανεναν γι\'αυτο το θεμα! Ντρπομαι γι\'αυτο που μου συμβαινει γι\'αυτο το λεω εδω σε σας...! Βασικά πριν απ΄το ονειρο ειχα κάπως ηρεμισει αλλά τωρα...ξεσηκωθηκα πάλι..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    ειχατε κανενος ειδους επαγγελματικη σχεση?
    στην εκδηλωση με τι ιδιοτητα σας βοηθησε? ετσι, φιλικα?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    165
    από αυτά που γράφεις εγώ συμπεραίνω τα εξής:

    - ο κύριος δεν ενδιαφέρεται, μπορεί αρχικά να κολακεύτηκε που μια όμορφη νέα κοπέλα εκδήλωσε ενδιαφέρον, αλλά σε καμία περίπτωση δεν του έκανε το κλικ για να προχωρήσει.
    - το μήνυμα που έστειλες ήταν αψυχολόγητο και παιδικό και έδειξες ότι έχεις κολλήσει.
    - προφανώς περνάς μια φαση που έχεις ψιλοκουραστεί με το αγόρι σου και θα κολλούσες με τον οποιονδήποτε.,απλά έτυχε με τον κύριο (δεν πιστεύω στον κεραυνοβόλο έρωτα). Συμβαίνει συχνα σε όλους μας.
    - μην το ενοχλήσεις, γιατί το θεωρώ άκομψο και δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα, απλώς θα σου ρίξει την ψυχολογία.
    - κράτα την αίσθηση ότι τον βρίσκεις γοητευτικό άντρα και μην παραμυθιάζεσαι για μεγάλους έρωτες και πάθη.

  12. #12
    Originally posted by Remedy
    ειχατε κανενος ειδους επαγγελματικη σχεση?
    στην εκδηλωση με τι ιδιοτητα σας βοηθησε? ετσι, φιλικα?
    Ψαξαμε και τον βρηκαμε μεσω μιας εταιριας που διοργανωνει εκδηλώσεις. Επαγγελματικη σχεση ειχαμε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    165
    Αν είναι σοβαρός επαγγελματίας έχει ένα λόγο παραπάνω να μην προχωρήσει.

    Φαντάσου ένα γιατρό που θα υποκύπτει σε κάθε νέα ασθενή του που την βρίσκει όμορφη και έχει ψιλοφλερτάρει μαζί της..... !!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε….

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Originally posted by koutsompolitsa
    Originally posted by Remedy
    ειχατε κανενος ειδους επαγγελματικη σχεση?
    στην εκδηλωση με τι ιδιοτητα σας βοηθησε? ετσι, φιλικα?
    Ψαξαμε και τον βρηκαμε μεσω μιας εταιριας που διοργανωνει εκδηλώσεις. Επαγγελματικη σχεση ειχαμε.
    προσεξε καλο μου κοριτσι...
    η ερωτηση δεν ηταν τυχαια, το φανταστηκα,...

    ο τυπος δεν σε φλερταρε
    ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΑΝΕ.
    ησουν δεκτικη απεναντι του, ειχε συνεννοηση, γιαυτο μιλουσε μαζι σου, μπορουσε να κανει την δουλεια του καλυτερα.
    πολλοι ε4παγγελματιες φλερταρουν ελαφρως στις επαγγελματικες τους σχεσεις χωρις να εννοουν τιποτε απολυτως....ειναι...κοινωνικ� � φλερτ αυτο..απλα κανει τα πραγματα ευκολοτερα, δεν προκειται για ερωτα...
    αυτος ηταν και ο λογος που οταν εβλεπε να παιρνει αλλη αποχρωση η κουβεντα σου θυμιζε τον φιλο σου....
    το οτι δεν ειχε το τηλ. σου στην μνημη ηταν δικαιολογια....
    τον παραξενεψε η κινηση σου και σκεφτηκε οτι κατι παρεξηγησες....
    για τον ιδιο λογο εξαφανιστηκε....

    ειπες οτι δεν ξερεις καν αν ειναι χωρισμενος
    οποτε δεν ξερεις καν αν τα παει καλα με την γυναικα του...μπορει και να τα παει...

    εσυ κανε φοκους σε αυτο που σου ειπαν ηδη.
    ο τυπος ηταν ενας τυχαιος τυπος και η επικοινωνια σας μια απλη επικοινωνια....
    ο λογος που πηρε τετοιες διαστασεις για σενα κρυβεται στην \"σοβαρη\" σου σχεση.....
    βρες τι σου φταιει και εισαι ετοιμη για καποιον αλλο και μην ερμηνευεις τον κακομοιρη τον παντρεμενο 50αρη, σαν μοιραιο προσωπο....ενας περαστικος ηταν...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •