Ιδεοψυχαναγκαστική Νεύρωση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 99
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    και γω ραψωδε θα \'θελα αν γινόταν αν όχι να αδιαφορώ για την γνώμη του κόσμου,τουλάχιστον να μην με ενδιαφέρει τόσο πολύ...αλλά δεν...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    .ζητω η φαντασια....ΖΗΤΩ!!!!! :):):):)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by kassi_21
    Χάρηκα που άκουσα και άλλους ανθρώπους να λένε ότι χαζογελάνε σε δημόσιους χώρους.
    Ναι ρε, δεν είσαι η μόνη! Είμαστε πολλοί!:D

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Χε Χε ....Thnx!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    My pleasure!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2
    geia xara se olous....ki egw antimetopizw to provlima tis ideopsixanagastikhs alla borw na pw oti eimai kalutera..tin exw ena xrono peripou kai kanw mono psixotherapeia(oxi farmaka),..exw mono ideolipsies...katanagasmous pote...borw na niwsw omos ti pikra pou einai...prosfata paratirisa kai egw oti h fadasia mou douleuei polu..dn to psaxnw omos to zitima...exw mia simvouli na sas dwsw pou borei na sas fanei xrisimh,,,min psaxnete me tis wres to provlima sas kai mi to skalizete..kata ti gnomi mou aftos o tropos pou sizitate edw mesa sas fernei sto mialo sinexeia to provlima...sinexiste kanonika to programma tis zwis sas kai deite to san meros tis zwis sas pou dn prokeitai na sas nikisei...egw apo ti stigmh pou arxisa na psaxnw sto net gia to ti exw katastrafika...elega oti eimai sxizofrenis kai maniokathliptikos...twra eimai kalitera me basanizei alla dn tou dinw kai poli simasia..sinexizw kanonika ti sxoli mou kai tis parees mou...mia skepsi einai pou dn prokeitai na se gamisei...aplws esi tha ti gamiseis...MIN ANAMASATE TA IDIA PRAMATA.....A KAI I DINAMI TOU MIALOU EINAI TERASTIA...LA VIE EST BELLE...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    263
    εμενα παντως Κωστα μου κανει καλο το να συζηταω με τα παιδια εδω μεσα για τα κοινα μας προβληματα!με βοηθαει πολυ...με ανακουφιζει...εξαλου τα προβληματα υπαρχουν ειτε τα συζητησουμε ειτε οχι...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    larissa
    Posts
    211
    σιγα ποιο ειναι το προβλημα να γελαμε μονοι μας?εγω το κανω συνεχεια και σε δημοσιους χωρους και οταν ειμαι με την παρεα μου και συνεχεια με ρωτανε γιατι γελαω.ισως συμβαινει επειδη συνεχεια το μυαλο μου ταξιδευει και σκεφτομαι ή θυμαμαι διαφορα πραγματα.που ειναι το κακο?
    και μαλιστα οταν ειμαι σε δημοσιο χωρο,οταν σκεφτομαι οτι θα μαι βλεπουν να γελαω μονη μου,μου φαινεται ακομα πιο αστειο.. :)

  9. #24
    κασι διαβασα το ποστ σου και με εβαλες σε σκεψεις.....μηπως ειμαι και εγω ιδεοψυχαναγκαστικη αγοραφοβικη σχιζοφρενης καταθλιπτικη?????ξερεις κατι το μυαλο θελει και πρεπει να υπερλειτουργει και αυτο πρεπει να ειναι τιμη μας και καμαρι μας οχι να νοιωθουμε ασχημα για αυτο.δεν οφελει να θελεις να το μπλοκαρεις θα σε εκδικηθει.το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να δωσεις νεες κατευθυνσεις,διεξοδους.εχε ις σκεφτει ποτε να ασχοληθεις με την τεχνη????εκει ολες αυτεςοι ανουσιες αχρηστες και βασανιστικες σκεψεις αποκτουν ξαφνικα μια δημιουργικη υποσταση και αυτο ειναι τελειοοοοοοοοοοο!!!!γιατι να σκεφτεσαι συνεχως τι εχω μηπως εχω και αυτο.....ειναι μαλακισμενο τρυπακι δυσκολο να βγεις αλλα γελα πες χαχαχα κοιτα που με πηγε τι βλακιες σκεφτομαι!!!!απο περιεργεια μηπως σπουδαζεις ψυχολογια????dont frick ολος κοσμος-θελω να πιστευω-ετσι σκεφτεται απλα ο καθενας το διαχειριζεται αλλιως και ναι θεραπευεταιιιιιιιιιιιιιιι ιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ..σστττ καλε μη βριζεις... αναβαθμισεις εκανε ο ανθρωπος για το καλο μας..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by kassi_21
    απ\'την άλλη το να σε φτάνουν οι άλλοι στο σημείο της οριακής προσωπικότητας δεν είναι και το καλύτερο...
    άλλοι εννοείς την ψυχίατρό σου ή κάποιον άλλον;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Ε,όχι!Ο ψυχίατρος να με βοηθήσει ήθελε!!!!!Άλλοι εννοώ το οικογενειακό και όχι μόνο περιβάλλον.Θυμάμαι μια κοπέλα να μου λέει εγώ κάθομαι και χαπακώνομαι και αυτοί που με έκαναν έτσι ζουν μια χαρά και υγιείς γιατί είναι γουρούνια!!!Και ισχύει!!!Adzik εγώ δεν βλέπω καμία αναβάθμιση αλλά οκ,θα κάνω μια μικρή παραχώρηση στην ευγενική μου πλευρά.Λοιπόν έβλεπα σήμερα ένα ντοκυμαντέρ για την ζωή της Αηλίν Γουόρνος.Κατά συρροήν δολοφόνος για την οποία βγήκε η ταινία The monster.Μόλις είχα δει την ταινία με συγκλόνισε πραγματικά και παραμένει ακόμα μια από τις αγαπημένες μου ταινίες.Σήμερα έμαθα ότι οι ψυχίατροι την είχαν χαρακτηρίσει ως οριακή προσωπικότητα και συγκινήθηκα ακόμα περισσότερο!!!Μια γυναίκα η οποία πέρασε όλη της την μικρή ζωή γεμάτη από μίσος και εκμετάλλευση ψάχνοντας μέχρι και την τελευταία στιγμή για τον επόμενο στον οποίο θα μπορούσε ξανά να πιστέψει.Η ελπίδα της πέθανε τελευταία!!!

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    7
    Tha thela na pw na min apelpizese na kitakseis ta farmaka poy perneis mporeis episis na dokimaseis na pas kai se allon giatro an den se ikanopiei aytos poy exeis
    Den einai kati tragiko kai na min niwtheis moni soy alla an thes gine ligo pio dektiki kai ase tin zwi na kilisei apla kai min to polipsaxneis.
    An thes twra mporeis k na me briseis...
    Filakia kai na dineis pada 2 eykairia.(k se esena)

  14. #29
    kasi πιστευω οτι τα ορια μπορουν να ειναι πολυ λεπτα μερικες φορες ειδικα οταν ενδεχεται να ενυπαρχουν περισσοτερες απο μια ασθενειες.τεσπα εγω περισυ ειμουνα στο κλαμπ σας μαζι με κρισεις πανικου καταθλιψη και τετοιες μαλακιες.ειχα φρικαρει.....μεχρι που σταματησα φαρμακα γιατρους τα παντα και αρχισα να φτιαχνω τη ζωη μου οπως τη θελω εγω αρχισα να αγαπαω τον εαυτο μου.στην αρχη ηταν πολυ δυσκολο γιατι για 2 μηνες ημουνα χειροτερα αλλα μετα αρχισαν να φτιαχνουν.εχει πολυ δικιο ο κωστας σ αυτο που λεει.το μυαλο μας εχει απιστευτη δυναμη.απλα χρειαζεται να το βαλεις στη σωστη κατευθυνση γιατι αλλιως μπορει να σε τρελανει....

  15. #30
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    52
    ΚΑΣΣΙ,ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΙΑΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ.ΗΡΕΜΗΣΕ,ΑΛΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΑΣΧΕΙΣ ΑΠΟ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ.ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΗΣ ΟΡΙΑΚΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑΣ,ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ.ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΡΟΠΟΙΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΘΜΟΣ.ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑ Ο ΒΑΘΜΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ. ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΦΡΙΚΑΡΕΙΣ ΟΥΤΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΙΤΛΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙΣ ΣΤΟ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ.ΣΚΟΠΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΕΙΩΣΟΥΜΕ,ΟΧΙ ΝΑ ΤΑ ΑΥΞΗΣΟΥΜΕ,Ε; ;););) ΤΟ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΕΝΑ Η ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΕΝΑΣ ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΙΔΙ,ΟΤΙ ΟΙ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΑΝ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ,ΕΤΡΕΜΑΝ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ.

    ΟΛΟΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ,ΑΓΧΟΥΣ,ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ,Κ� �ΤΑΨΗΞΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΓΑΠΗΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ,ΟΧΙ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΜΑΣ.ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΜΑΣ,ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΟΔΟΤΟΥΜΕ,ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΥΟΥΜΕ.ΕΤΣΙ ΛΕΩ...

    ΜΟΥΤΣ ΜΟΥΤΣ!

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •