Ιδεοψυχαναγκαστική Νεύρωση - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 99
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by kassi_21
    κρυστάλλινε!!!
    μ\'αρέσει αυτό αν και δεν ξέρω τι σημαίνει και βαριέμαι να ψάξω;) u2u me

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Originally posted by kassi_21
    1. Παιδιά μπορεί να έχετε δίκιο.Εγώ απλά αισθάνομαι ότι έχω μια ταυτότητα.Αυτή είμαι.Το να αναγνωρίζεις τι είσαι σε βοηθάει να το λύσεις.

    2. Και όχι δεν αντιμετωπίζουν δόξα τω Θεώ όλοι οι άνθρωποι κάποιο ψυχολογικό Χριστιαλέννα!!!
    1. Διλαδι το νοσιμα μου ινε κι η ταφτοτιτα μου;; Ειμαι ολος Αυτο και κυρίως Αυτο;; Δεν το δεχομαι αυτο!

    2. Ενα πραγμα να αναγνωριζεις τιν πραγματικοτιτα κι εντελος αλο να τις δινις διαστασις που δεν εχι.

  3. #48
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    52
    Καλε,τι λετε για ταυτοτητες;;;;;;

    εδω το κρατος,ολοκληρος δερβεναγας και δινει ευκαιρια για αναταυτηση(ραψωδε,γλωσσοπλ αστρα ιζ μαη μιντλ νεημ χρυσε μου,κανε στην ακρη),εμεις θα μεινουμε στην μια;;;
    Το να παλευεις με τα τερατα του εαυτου σου και να θες να αλλαξεις αυτα που εισαι,αυτα που νομιζεις οτι εισαι(και αυτη ειναι τρελλη λουμπα) η αυτα που γινεσαι,ΔΕΝ συνεπαγονται απαραιτητως την τεχνη του βουταω το κεφαλι για αμμολουσιμο(τουτετσιν στουρθοκαμηλιαση).Το αστειο του θεματος ειναι οτι στην ταυτοτητα μπορει να γραφει οτι ειμαι 1,75 με πλασινα ματια(μονο αν ειμαι μεσα σε πισινα και κοιταω το νερο,αλλα λεμε τωρα) και μπορει να λεει κι ενα αλλο καρο ωραια πραγματακια.Κ ποιος ειπε οτι οτι λενε οι ταυτοτητες ειναι η ουσια;κ ποιος λεει οτι οποιος ξερει τι λεει η ταυτοτητα,γνωριζει και ποιος,τι και ποσο απο το καθε τι ειναι;;;εξκιουζ μι κιολας δηλαδη αλλα ασπαζομαι με διασταλτικη ερμηνεια την αλεπου του μικρου πριγκιπα που ελεγε οτι το ουσιαστικο ειναι αορατο στο ματι και ισχυριζομαι χωρις φοβο αλλα με παθος οτι δεν γνωριζουμε σχεδον την τυφλα μας για την ουσια γιατι οι λεξεις ειναι παγιδα τεκνον μου(ασχετη η προσωνηση αλλα μου ηρθε και μου αρεσε και την κοτσαρα)

    αυτα.παω να πιω γαλα με νεσκουικ γιατι τωρα τελευταια το μυαλο ξεκαθαριζει.μαλλον το νεσκουικ ειναι ενω οι γονεις λενε οτι το χρωσταω στο γαλα.

    υγ: ευχαριστω για την μουσικη ενημερωση δημητριε38!(εαν θυμαμαι καλα το νικ και δεν το εκτελεσα εν ψυχρω).ομολογω οτι απο ελληνικη σκηνη,εχω πληρη μεσανυχτα με ολικη εκλειψη μην σας πω κι ολας.

  4. #49
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    52
    Μποντζορνο !

    Κασσι γλυκο μου,μην τα παιρνεις ολα οτι πανε για σενα.χαρακτηριστικο ατομων (οπως η γραφουσα η γραμμενη για αλλους) με οριακη περζοναλιτι εχουν πολωτικη σκεψη.η καλος η κακος.η φιλος η εχθρος.η αγαπη η μισος.Εγω τουλαχιστον επι 27 συναπτα ετη ετσι ζουσα,το ομολογω. Αλλα δεν ειναι ετσι....Αρα,μην πικραινεσαι οτι λεω κατι για σενα η ακομη κι αν το λεω,οτι το λεω για να σε μειωσω,η οτιδηποτε κακο.

    ΠΟυ λες,προσωπικη μου αποψη ειναι οτι εαν μια σωματικη ασθενεια μπορει να μην αγαπηθει κι ομως να παψει να υπαρχει,μια ψυχικη εχει αναγκη να αγαπηθει μπας κ παψει...Ετσι λεω δηλαδη.

    Το αγορι μου ειναι 33,στο εχω πει μου φαινεται σε προσωπικο μπλα μπλα μας;).Σε πληροφορω οτι του ειπα στον 2ο μηνα οτι ο γιατρος με βρηκε ολογον τι με πειραγμενα μυαλα κ οτι κανω κωλοτουμπες σε καρφια μπας και στρωσω.Και ειναι ακομα διπλα μου,του λεω σχεδον καθε φορα τι ειπαμε με τον ψυχοθεραπευτη μου κ ξερεις τι μου ειπε πριν 2 μερες;οτι με θαυμαζει που προσπαθω οταν αλλοι κανουν τον λαπωνεζο.

    Εκεινος εχει περασει πολλα,κανει χρονια χρηση χασις κ αλλων ναρκωτικων ουσιων,μου το ειπε στο πρωτο ραντεβου και γουσταρω την μαγκια οσων λενε οσα ουσιαστικα ο αλλος χρειαζεται να γνωριζει.

    Ενηγουεη,καθοτι εκ φυσεως βλαμμενο,εχω βγει απο το θεμα του τοπικατου,αρα σφηνωνω καλτσα στο στομα και το βουλωνω.μουτς μουτς!

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by Oblivia
    Καλε,τι λετε για ταυτοτητες;;;;;;

    εδω το κρατος,ολοκληρος δερβεναγας και δινει ευκαιρια για αναταυτηση(ραψωδε,γλωσσοπλ αστρα ιζ μαη μιντλ νεημ χρυσε μου,κανε στην ακρη),εμεις θα μεινουμε στην μια;;;
    :D:D:D
    πανάθεμά σε ρε, κόντεψα να πέσω από την καρέκλα!
    :υποκλίνομαι:

  6. #51
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    52
    προσεχε γιατι εχεις πεσει στην παγιδα να εχεις διαμορφωσει απολυτες αποψεις για κατηγοριες ατομων .Αποψεις απιστευτα αδικες.Απιστευτα αδικες..........

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Originally posted by kassi_21
    Εδώ πασχίζουμε να αποκατασταθούμε με νορμάλ να βρούμε την υγειά μας και εμείς οι ψυχασθένες.
    Τζαμι. Δεν απαντας ομος, γιατι ο νορμαλος να ρθι να αποκαταστησει εσενανε κι οχι μια αλι νορμαλα; Μιπος διοτι ινε μαζοχας; Μα τοτε τι σκατα νορμαλος ινε; Ή μιπος επαγγελετε τον καλο σαμαριτι τις ελεφθερες ορες του; Εσυ, εχεις να του δωσεις κατι; Πως περιμενις να πιστεψι καπιος σεσενα, οταν εσυ η ιδια δεν το πρατεις; Οταν με κατι τετια φενετε σαν ν\' αντιμετοπιζις τον εαφτο σου σαν ενα βαζο κε μαλιστα του πεταμου;

  8. #53
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    52
    Δεν ειπα οτι το ειπες για κακο μου.Για την ακριβεια,ως ανθρωπος Κασσι,θα προτιμουσα να το ειχες πει για να πληγωσεις πχ εμενα παρα οντως να πιστευεις οσα ειπες... δεν Ειναι αδικα τα λογια: ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΡΩΜΑΝΗ ΤΙ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ;

    Κασσι μου,συνηθως ατομα που μπαινουν στον κοσμο των ναρκωτικων ειναι σχεδον λογος οσων αποκτουν στην πορεια της ζωης τους ψυχικα νοσηματα,οπως εμεις εδω...Απλα εμεις τα καταπινουμε εκκουσια ειτε οχι ενω οι αλλοι ειναι ΑΔΥΝΑΜΟΙ.Αδυναμοι να διαχειριστουν την υπερμετρη ευαισθησια τους απεναντι σε καταστασεις και γεγονοτα.ΚΟινος ομως παραγοντας ειναι η ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ.Κ στις δυο κατηγοριες ατομων.

    Η ΑΓΑΠΗ, υπαρχει εφοσον υπαρχει ευαισθησια.Δεν υπαρχει σε εαυτον,και στις δυο ομαδες ατομων.ΟΜΩΣ,το γνωμικο αγαπα τους αλλους οπως εσενα γιατι αν δεν αγαπας εσενα δεν αγαπας τους αλλους,οπως και ΚΑΘΕ ΓΝΩΜΙΚΟ,δεν πρεπει να ερμηνευονται με απολυτοτητα.Κ εν προκειμενω ,σημαινει οτι τα ατομα που δεν αγαπαμε τον εαυτο μας(συνηθως γιατι μας εχουν πεισει απο παιδια οτι δεν αξιζουμε εμεις κατι τετοιο ενω οι αλλοι το αξιζουν) δεν μπορουμε να αγαπαμε με υγειη τροπο τους αλλους.Ετσι,ενω τους αγαπαμε,τους βλαπτουμε.ΟΧι οτι δεν μπορουμε να αγαπαμε!Εχουμε να δωσουμε αγαπη,η οποια απλα δεν μπορει να δοθει στην μεγιστη των δυνατοτητων της και του καλλους της.ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ!

    Ετσι και οι ναρκωμανεις.Σε γενικες σαφως γραμμες, και οσο καταφερνουν να εχουν τον εαυτο τους,οποτε μπορουν. ΝΑρκωτικα ειναι κ το χασις και η ηρωινη.Ιδιος λογος οδηγει εκει,απλα σε διαφορετικο βαθμο.

    Ειναι δικαιη η λεξη \"ΠΡΕΖΟΝΙ\" για καθε ατομο που κανει χρηση ναρκωτικων ουσιων;;;Η μηπως υπαρχει δοση χιουμορ σε αυτα σου τα λογια ρε κασσι; γιατι χιουμορ βαζοντας υποτιμητικες ταμπελες ετσι ευκολα σε συνανθρωπους,ξερω γω; εμενα δεν μου κανει....:(

    Εγω που ξερεις εαν παιρνω πλεον χαπια και δη ψυχοτροπα;Αγχολυτικα επαιρνα,οκ. Τα αλλα προτιμησα να τα παλεψω μονη μου εφοσον η ψυχιατρος στο νοσοκομειο ειχε διαβλεψει οτι υπηρχε πιθανοτητα να τα καταφερω χωρις φαρμακα.Κ δοξα τον Γιαραμπι,μια χαρα καλυτερα.(κοινωνικο μηνυμα:μην χαπακωνετε τον εαυτουλη σας εαν υπαρχει αλλη λυση)

    Γιατι πιστευεις οτι το νορμαλ ειναι το καλυτερο;το τελειο παντα βλαπτει.παν μετρον αριστον ακομα κ στον αρρωστον.

    Γιατι κατηγοριοποιεις τα ατομα σε αρρωστα και νορμαλ;πολωτικη σκεψη...Υπαρχει και μεση θεση.Του νοσω αλλα δεν προκαλλει εντονα προβληματα στο πως να ζω. ΚΑι γιατι θα πρεπει οι νορμαλ αυτοι να τραβηξουν τετοιο λουκι;Του να κανουν σχεση με εμας τους μη νορμαλ(οπως δια της ατοπου λες) ειναι κατι που θα θελει;τι ειναι ο σωτηρας του κοσμου; και ο νορμαλ αληθεια θα το ξερει οτι δεν ειναι ο /η συντροφος του νορμαλ;;Γιατι αν το μαθει και ομως μενει,τοτε λυπαμαι αλλα δεν ειναι νορμαλ:(. Γιατι τοτε υπαρχουν μεσα του ανασφαλειες που μπορουμε σε αλλη στιγμη να αναλυσουμε,πολυ ευχαριστως.

    Μηπως Κασσι,λεω μηπως,του λεω τα του ψυχοθεραπευτη μου ,γιανα ξερει με τι ατομο εχει να κανει; Μηπως γιατι ολα αυτα ειναι γνωσεις που οκ,εγω πληρωνω και τις εχω αλλα θεωρω ομορφο να τις μεταφερω κ σε καποιον που δεν εχει χρηματα για τετοιο σκοπο; Μηπως ακομα και αν τα λεω επειδη δεν εχει τα κοτσια να παει,του κανει καλο ,γιατι ισως ετσι ερθει η ωρα που η σκεψη να παει σε θεραπευτη του ειναι οικεια;κ τελικα παραμερισει τους φοβους του και παει;...

    ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΡΩΜΑΝΗ ΤΙ ΑΓΑΠΗ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ.Πω..... ΚΑσσι,τσακισαν αυτα σου τα λογια .Ειλικρινα ευχομαι να μην αδικεις και εγω απλα να κανω λαθος.Αλλα ειλικρινα,κ στην καλυτερη περιπτωση του να ηταν χιουμορ,εμενα μου φαινεται τουλαχιστον ακαρδο,σκληρο και λαθος ακομα κ το να αστειευεται καποιος ετσι για κατηγορια ατομων που πληρωνουν την ευαισθησια τους,την αδυναμια και καποιες φορες ευφυια τους,με τοσο καταστροφικο κ θλιβερο τροπο.

    Οριστε μας,αναγκαστηκα να μιλησω σοβαρα και τωρα νιωθω νορμαλ ανθρωπος..

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    όμπλι απλά μια παρατήρηση...εσύ μιλάς βιωματικά, η κάσσυ κάνει θεωρία...δεν συμβιβάζονται αυτά...η μόνη αλήθεια είπε κάπου ο νίτσε είναι η βιωμένη αλήθεια...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Originally posted by kassi_21
    Λίγο εχθρικό μου φαίνεται το μήνυμά σου.Νομίζω ότι εσύ αναφέρεσαι σε εμένα ως βάζο του πεταμού....Χμμμμ!!!
    Συγνωμη ρε. Καμια διαθεση εχθροτητας- το αντιθετο. Τεσπα, στο σημαντικοτερο, οπως καλα γνωριζεις, μονο του πεταμου δεν εισαι.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Originally posted by raphsssodos
    όμπλι απλά μια παρατήρηση...εσύ μιλάς βιωματικά, η κάσσυ κάνει θεωρία...δεν συμβιβάζονται αυτά...η μόνη αλήθεια είπε κάπου ο νίτσε είναι η βιωμένη αλήθεια...
    Χμμ... τσιτωμενος μου φαινεσαι, αρχηγε. Κι αφτος ο νιτσε σου, δεν εχο διαβασι, μα καπος επικινδινο πολιτικα τον κοβο. Μας αρεσει να παιζουμε με τη φωτια; ;)


    Σινιδισιακα προτιμω αυτο:

    \"Αν ποτε το γερακι ξαναδινε* τη φωνη του προβατου που σπαραξε\" (Ελιτις, Αξιον εστι)

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Originally posted by Oblivia
    Η ΑΓΑΠΗ, υπαρχει εφοσον υπαρχει ευαισθησια.Δεν υπαρχει σε εαυτον,και στις δυο ομαδες ατομων.ΟΜΩΣ,το γνωμικο αγαπα τους αλλους οπως εσενα γιατι αν δεν αγαπας εσενα δεν αγαπας τους αλλους,οπως και ΚΑΘΕ ΓΝΩΜΙΚΟ,δεν πρεπει να ερμηνευονται με απολυτοτητα.Κ εν προκειμενω ,σημαινει οτι τα ατομα που δεν αγαπαμε τον εαυτο μας(συνηθως γιατι μας εχουν πεισει απο παιδια οτι δεν αξιζουμε εμεις κατι τετοιο ενω οι αλλοι το αξιζουν) δεν μπορουμε να αγαπαμε με υγειη τροπο τους αλλους.Ετσι,ενω τους αγαπαμε,τους βλαπτουμε.ΟΧι οτι δεν μπορουμε να αγαπαμε!Εχουμε να δωσουμε αγαπη,η οποια απλα δεν μπορει να δοθει στην μεγιστη των δυνατοτητων της και του καλλους της.ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΑΠΑΜΕ!
    Και μονο γιαυτο, ΘΕΑ.

    Γιατι πιστευεις οτι το νορμαλ ειναι το καλυτερο;το τελειο παντα βλαπτει.παν μετρον αριστον ακομα κ στον αρρωστον.
    Μα καλα, ειναι δυνατον να ιπποτιματε τοσο τον Εαυτο σας;;; \"Τινε το τελειο\"; \"Αυτο που δεν ειμαι εγο\"...

    Γιατι κατηγοριοποιεις τα ατομα σε αρρωστα και νορμαλ;πολωτικη σκεψη...Υπαρχει και μεση θεση.Του νοσω αλλα δεν προκαλλει εντονα προβληματα στο πως να ζω.
    Ναι.

  13. #58
    Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    52
    ραψωδε,συμφωναζω κατα το μισο μαζι σου κ με τον νι-τσετσε σου.Ομως,ισως θα ηταν καλο να αξιοποιουμε τις εμπειριες μας και να τις ερμηνευουμε διασταλτικα ωστε να τυγχανουν εφαρμογης κ σε θεματα μη βιωματικα. Εντελως δε πληροφοριακα,λεω οτι το να ειναι καποιος απολυτος και να βαζει ευκολα ταμπελες στους γυρω,ειναι σταση ζωης,χαρακτηριστικο προσωπικοτητας και δεν εχει να κανει με συγκεκριμενες καθε φορα εμπειριες η μη.Κατα το (α)πλειστον δλδ...

    Και τελος,η εμπειρια,το βιωμα δεν συνεπαγεται κ την αποκτηση της αληθινης ουσιας των πραγματων.Μπορει καποιος να εχει θεωρητικη προσεγγιση καποιου ζητηματος και να πλησιασει στην αληθεια πολυ περισσοτερο απο οτι καποιος που να μεν βιωσε αλλα δεν αξιοποιησε το βιωμα του κατα δεοντα τροπο.

    τονιζω δε με τονο ριομαρε,οτι δεν μου καιγεται καρφι μηδε καρφιτσα για το τι πιστευει ο καθενας για μενα απο τα οσα γραφω η δεν γραφω.κρισεις τετοιου τυπου ειχα στο παρελθοντικο μου βιο:cool:.Ομως θλιβομαι να αδικουνται παραφορα ατομα με τετοιου ειδους ταμπελιασματα(οχι απο το τ\'αμπελια του αγρου η λεξη, αλλα απο το ταμπελα)(λεξικο για δυσκολους και ανορθοδοξους γραμματιζουμενους της κυριας ομπλιβιαςςςςςςςςςςςς)

    κολλαω την μυτουλα μου στην οθονη κ στελνω διαδυκτιακο χαμογελο γνωστης οδοντοκρεμας(δεν λεω ονομα να μην θεωρηθει αντιδιαφημιση,χι!) ως εχε γεια καημενε κοσμε.Υστατη επιθυμια μου ειναι να με λετε ολοκληρη παρακαλω, γιατι το ομπλι μου παει με το ο-μπλιιιιιιιιαααααααααααααα χ,το οποιο καμια σχεση εχει με το ομπλιβια(δλδ η-ληθια)

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    Originally posted by kanenas
    Χμμ... τσιτωμενος μου φαινεσαι, αρχηγε. Κι αφτος ο νιτσε σου, δεν εχο διαβασι, μα καπος επικινδινο πολιτικα τον κοβο. Μας αρεσει να παιζουμε με τη φωτια; ;)
    ούτε κι εγώ έχω διαβάσει ρε...αλλά είδες τι στόμφο απέκτησε κατευθείαν η απάντησή μου;;:D


    Originally posted by kanenas
    \"Αν ποτε το γερακι ξαναδινε* τη φωνη του προβατου που σπαραξε\" (Ελιτις, Αξιον εστι)
    ...τότε θα συνέβαινε τι;

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    334
    Originally posted by raphsssodos
    Originally posted by kanenas
    Χμμ... τσιτωμενος μου φαινεσαι, αρχηγε. Κι αφτος ο νιτσε σου, δεν εχο διαβασι, μα καπος επικινδινο πολιτικα τον κοβο. Μας αρεσει να παιζουμε με τη φωτια; ;)
    ούτε κι εγώ έχω διαβάσει ρε...αλλά είδες τι στόμφο απέκτησε κατευθείαν η απάντησή μου;;:D
    χα-χα!! Απαιχτος!! :P :P :P

    Originally posted by kanenas
    \"Αν ποτε το γερακι ξαναδινε* τη φωνη του προβατου που σπαραξε\" (Ελιτις, Αξιον εστι)
    ...τότε θα συνέβαινε τι; [/quote]

    Θα στιναμε προτιπι κτινοτροφικι μοναδα. Βαλε ρε λιγο το μιαλλο σου να δουλεψι! Μιν τα περιμενις ολα ετιμα!

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •