ταχυκαρδιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    17

    ταχυκαρδιες

    εχω ταχυκαρδιες συνεχεια...βεβαια δεν ειμαι σε καλη ψυχολογικη κατασταση.παθαινεις ανακοπη απο ταχυκαρδιες?

  2. #2
    Δεν παθαίνεις ανακοπή μην φοβάσαι. Είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο η ταχυκαρδία σε καταστάσεις άγχους.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    17
    Eγω ομως εχω συνεχεια ταχυκαρδια...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by kounoupi
    Eγω ομως εχω συνεχεια ταχυκαρδια...
    ΙΨΔ εχεις?

  5. #5
    Originally posted by kounoupi
    Eγω ομως εχω συνεχεια ταχυκαρδια...
    Κανε καρδιογραφημα να σου φυγει η ιδέα. Εγω οταν ενιωθα το ιδιο εκανα καρδιογραφ. , βγηκε καθαρο και ως δια μαγειας σταματησα να εχω ταχυκαρδιες. Μη σου πω δλδ οτι απο τη στιγμη που εφτασα στο νοσοκομειο αρχισα ηδη να νιωθω μια χαρα!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    17
    ναι ΙΔΨ!!
    παιδια εχω κανει κ πριν ενα μηνα υπερηχο ,δεν εδειξε κατι.
    απλα ανησυχω γιατι τις εχω χρονια και σε καθημερινη βαση και μη σας πω και ολη μερα.κ το βραδυ οταν ξαπλωνω αυτο το τουκ τουκ τουκ.......
    δεν ξερετε πως μου τη σπαει.....
    πλεον πιστευω πως εχω γινει ενα με τις ταχυκαρδιες....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by kounoupi
    ναι ΙΔΨ!!
    παιδια εχω κανει κ πριν ενα μηνα υπερηχο ,δεν εδειξε κατι.
    απλα ανησυχω γιατι τις εχω χρονια και σε καθημερινη βαση και μη σας πω και ολη μερα.κ το βραδυ οταν ξαπλωνω αυτο το τουκ τουκ τουκ.......
    δεν ξερετε πως μου τη σπαει.....
    πλεον πιστευω πως εχω γινει ενα με τις ταχυκαρδιες....
    ωχ...! καταλαβαινω τι περνας.. και γω τα ιδια μα τα ιδια ακριβως.. τις προαλλες νομιζα οτι ειχα καρκινο των πανευμονων επειδη εβηχα χωρις λογο το βραδυ και ετσι πηγα εξανα ολες τις εξετασεις ζητησα απο το γιατρο να γρζψει και αυτες και γελουσε, εγινα και ρεζιλι. τεσπα. το χειροτερο κομματι του προβληματος εμενα, εχει να κανει με την καθαριοτητα και την τελειομανια.. πχ οταν ακουμπησω το πομολο της πορτας ενος γραφειου που θα επισκευτω δεν θα μπορω να συγκετρωθω στη συζητηση διοτι θα σκεφτομαι συνεχεια το πομολο τι μικροβια θα εχει και οταν παω στο σπιτι ειμαι αναγκασμενος να πλυνω τα χερια μου 8 φορες απανωτα... ΚΟΛΑΣΗ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by kounoupi
    Eγω ομως εχω συνεχεια ταχυκαρδια...
    τα περασα και γω αυτα με τη καρδια.. νομιζα οτι ειχα καρδιοπαθεια και συνεχεια ειχα αρρυθμιες αλλα τωρα δεν εχω τιποτα γιατι ολο αυτο ηταν απο το αγχος και μου περασε

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Γεια σας και απο μενα, εχω αναφερθει κ εγω για ταχυπαλμιες προσφατα.

    Βασικα φοβαμαι ακομα! Ειναι τραγικο με το που ανοιξω τα ματια μου το πρωι η στη μεση της νυχτας,εκει που ολα ειναι ηρεμα,να φτανω ξαφνικα 120 και πανω...και εκει που ειμαι ξαπλωμενη κιολας,φουντωνω και λεω δε μπορει κατι εχω!

    Εχω κανει πιο παλια εξαιτασεις,και υπερυχο,και χολτερ αλλα ολα ειχαν βρεθει φυσιολογικα.Τοτε ομως δεν ειχα αυτες τις ταχυκαρδιες.Σκεφτομαι να βαλω αλλη μια φορα χολτερ για να δω τι συμβαινει.

    Ο γιατρος μου ειχε δωσει ιντεραλ και επερνα το ενα τεταρτο μονο,καθε πρωι,και παρολα αυτα συνεχιζω να εχω αυτες τις ταχυκαρδιες με το που ξυπναω.
    Γιατι ομως δεν τις εχω κατα τη διαρκεια της μερας;και αμεσως με το που ξυπνησω ξεκιναει το μαρτηριο...;;

    Δε μπορω να κρυψω οτι φοβαμαι για διαφορα που ακουω,οπως ανακοπη και οτιδηποτε...

    Ειληκρινα τι μπορει να συμβαινει;;;

    Να πω κιολας οτι κανω λιγη αθληση 3 φορες τη βδομαδα,και κανω και ποδηλατο, δεν ειμαι ανχομενη για κατι βασικα, το μονο που ψαχνω για δουλεια και δεν υπαρχει ακομα κατι αλλα δε σκαω κιολας.

    Αυτα και τα δικα μου,,,,αν θελετε να μου πειτε κατι θα το εκτιμουσα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by Agia
    Γεια σας και απο μενα, εχω αναφερθει κ εγω για ταχυπαλμιες προσφατα.

    Βασικα φοβαμαι ακομα! Ειναι τραγικο με το που ανοιξω τα ματια μου το πρωι η στη μεση της νυχτας,εκει που ολα ειναι ηρεμα,να φτανω ξαφνικα 120 και πανω...και εκει που ειμαι ξαπλωμενη κιολας,φουντωνω και λεω δε μπορει κατι εχω!

    Εχω κανει πιο παλια εξαιτασεις,και υπερυχο,και χολτερ αλλα ολα ειχαν βρεθει φυσιολογικα.Τοτε ομως δεν ειχα αυτες τις ταχυκαρδιες.Σκεφτομαι να βαλω αλλη μια φορα χολτερ για να δω τι συμβαινει.

    Ο γιατρος μου ειχε δωσει ιντεραλ και επερνα το ενα τεταρτο μονο,καθε πρωι,και παρολα αυτα συνεχιζω να εχω αυτες τις ταχυκαρδιες με το που ξυπναω.
    Γιατι ομως δεν τις εχω κατα τη διαρκεια της μερας;και αμεσως με το που ξυπνησω ξεκιναει το μαρτηριο...;;

    Δε μπορω να κρυψω οτι φοβαμαι για διαφορα που ακουω,οπως ανακοπη και οτιδηποτε...

    Ειληκρινα τι μπορει να συμβαινει;;;

    Να πω κιολας οτι κανω λιγη αθληση 3 φορες τη βδομαδα,και κανω και ποδηλατο, δεν ειμαι ανχομενη για κατι βασικα, το μονο που ψαχνω για δουλεια και δεν υπαρχει ακομα κατι αλλα δε σκαω κιολας.

    Αυτα και τα δικα μου,,,,αν θελετε να μου πειτε κατι θα το εκτιμουσα!
    οι ταχυκαρδιες ειναι λιγο απο τη γυμναστικη αλλα, κυριως απ το αγχος.. προσπαθησε να ηρεμησεις.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα απο τη γυμναστικη γιατι;;;πως γινεται αυτο;;; Βασικα καθε φορα οταν ξυπναω γινεται αυτο,ανεβαζω πολλους παλμους και μετα απο λιγο πεφτουν.Γιαυτο εχω φοβηθει.

    Πως γινεται να φταιει η γυμναστικη; αν γνωριζεις πες μου plz....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by Agia
    Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα απο τη γυμναστικη γιατι;;;πως γινεται αυτο;;; Βασικα καθε φορα οταν ξυπναω γινεται αυτο,ανεβαζω πολλους παλμους και μετα απο λιγο πεφτουν.Γιαυτο εχω φοβηθει.

    Πως γινεται να φταιει η γυμναστικη; αν γνωριζεις πες μου plz....
    κοιτα εγω ξερω οτι με τη γυμναστικη ανεβαινουν ου σφυγμοι και ισως νιωσεις αρυθμιες οι ταχυκαρδιες, αλλα, αν εσυ αυτο το παθαινεις το πρωι ειναι απο το υπερβολικο αγχος.. παρε καποιο αγχολυτικο βεβαια με τη συμβουλη γιατρου. η γυμναστικη παντως βοηθαει στην ψυχολογια, τονωνει το ηθικο, και ειναι antistress.. αρκει οτι κανεις να το αγαπας και να μη το κανεις με το ζορι. αυτα.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    26
    Την ωρα της γυμναστικης καταλαβαινω οτι οι παλμοι ανεβαινουν....αλλα μετα γιατι????Ισα ισα που οι αθλητες εχω διαβασει οτι εχουν τις καλυτερες σφυξεις...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Εχω δοκιμασει να παρω λιγες μερες καποιο ανχολιτικο μικρης πολυ δοσης,μπορω να πω με ειχε ηρεμη, αλλα μηπως ειναι απο αυτα τα χαπια οι ταχυκαρδιες;;;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by Agia
    Εχω δοκιμασει να παρω λιγες μερες καποιο ανχολιτικο μικρης πολυ δοσης,μπορω να πω με ειχε ηρεμη, αλλα μηπως ειναι απο αυτα τα χαπια οι ταχυκαρδιες;;;
    οχι. στο γιατρο σου,το ανεφερες?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •