δεν ειμαι καλα..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565

    δεν ειμαι καλα..

    θελω μονο να ξεμπερδευω γρηγορα.. δεν αντεχω αλλο αυτη την κατρακυλα.. κουραστικα, ματαιες οσες προσπαθειες κ αν εκανα.. το παλεψα οσο μπορουσα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    λεσ βλακειεσ...Μαρακι μου..εισαι ανεργη και το εχεισ παρει κατακαρδα...

    αγαπη χρειαζεσαι και συντροφικοτητα τιποτα αλλο... .. κανε υπομονη..και σε λιγεσ ωρεσ ξημερωνει..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    δεν θελω να ξημερωσει
    δεν θελω τπτ πια
    εκανα τοσες προσπαθειες
    ηπια τοσα φαρμακα
    ε δεν περναει
    ε δεν αντεχω αλλο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μαρακι μου δεσ τον Giorgaro απο πανω..κι αυτοσ χαλια νιωθει... δεν ανταλασσετε τηλεφωνα να τα πειτε...τετοιεσ ωρεσ ολοι θελουμε καποιον...ολοι χρειαζομαστε καποιον..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ο Giorgaros..λεει πολυ ευχαριστωσ να τα πειτε...στειλε του κοριτσαρα μου ενα τηλεφωνακι...μια παρεα παντα βοηθαει..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    mstrouf , όλοι έχουμε τα \" πάνω \" μας και τα \" κάτω \" μας...
    αν αυτό μπορεί να σε παρηγορήσει...
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    mstrouf, εξαιτίας της κατάστασης πέρασα κι εγώ μια υποτροπή...

    Ξέρεις τι κατάλαβα?
    Πως όλη η υπόθεση εξαρτάται απ\'την αντίδραση στις δυσκολίες.
    Πίστεψέ με δεν αξίζει όλη αυτή την ψυχολογική φρίκη η ανεργία..
    Αξίζει να στερηθείς πρακτικά πράγματα(που χρειάζονται χρήματα) αλλά όχι να μιλάς για ξεμπερδέματα...
    Έφαγε ανάποδες στροφές το μυαλό μου μια απ\'αυτές τις μέρες και λέω ε και τι έγινε?θα πεινάσω?δε θα\'χω να καπνίσω?(εν τέλει το κόβω κιόλας,καλό θα μου κάνει)
    Ότι κι αν γίνει,μα ότι,δε θέλω ακόμα μια φορά να την πληρώσει η ψυχή μου.

    Ξέρεις με τι μιάζει το όλο θέμα?
    Βασικά ας μιλήσω για μένα.
    Πως όταν οι συνθήκες πάνε στραβά είναι σαν να αυτοτιμωρούμαι,γι\'αυτό κι όλο το σκηνικό με τις κρίσεις.Κι αυτό έχει άμεση σχέση με την κακοποίηση.

    Συνειδητοποίησα ότι αυτό που κάνω είναι να κακοποιώ τον εαυτό μου(και μάλιστα με τον σκληρότερο τρόπο).Κι ας δήθεν και καλά είμαι τόσο μανιακά κατά της κακοποίησης!....

    Προσωπικά πλέον συνειδητά θέλω να πω ΣΤΟΠ πρώτα απ\'όλα στην κακοποίηση από μένα σε μένα.

    Εύχομαι να είσαι καλύτερα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ρε δεν ξερω τι μου γινεται..
    ο γιατρος μου, μου προτεινε να νοσηλευτω σε μια κλινικη ωσπου να συνερθω κ φυσικα αρνηθηκα.
    υστερα μου ζητησε να επικοινωνησει με τους δικους μου κ αρνιομουν κ παλι να του δωσω το τηλεφωνο, ωσπου με πιεσε κ του το εδωσα. που πηγε το ******** ιατρικο απορρητο σε αυτη την περιπτωση;
    θεωρω προδοτες την ψυχοθεραπευτρια κ τον ψυχιατρο οτι συνομωτησαν. ετναξει ισως θελουν να με προλαβουν απ το μοιραιο, ισως θελουν να αποφυγουν να βρουν τον μπελα τους, ισως, ισως..
    ναι κ γω δεν ειμαι καλα, νιωθω οτι ειμαι βαρος στους αλλους κ δεν την θελω την ζωη μου, αλλα κ τι μ αυτο; δικαιωμα μου δεν ειναι;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by mstrouf
    ρε δεν ξερω τι μου γινεται..
    ο γιατρος μου, μου προτεινε να νοσηλευτω σε μια κλινικη ωσπου να συνερθω κ φυσικα αρνηθηκα.
    υστερα μου ζητησε να επικοινωνησει με τους δικους μου κ αρνιομουν κ παλι να του δωσω το τηλεφωνο, ωσπου με πιεσε κ του το εδωσα. που πηγε το ******** ιατρικο απορρητο σε αυτη την περιπτωση;
    θεωρω προδοτες την ψυχοθεραπευτρια κ τον ψυχιατρο οτι συνομωτησαν. ετναξει ισως θελουν να με προλαβουν απ το μοιραιο, ισως θελουν να αποφυγουν να βρουν τον μπελα τους, ισως, ισως..
    ναι κ γω δεν ειμαι καλα, νιωθω οτι ειμαι βαρος στους αλλους κ δεν την θελω την ζωη μου, αλλα κ τι μ αυτο; δικαιωμα μου δεν ειναι;

    στρουμφάκι, όταν οι γιατροί σου κρίνουν πως είσαι σε φάση να κάνεις κακό στον ευατό σου , οφείλουν να μιλήσουν στους γονείς σου, όπως και να ζητήσουν να νοσηλευτείς.
    το απόρρητο δεν έχει να κάνει με αυτά που έχεις εμπιστευτεί σε αυτούς για άλλα θέματα.
    δεν θεωρείς πως είναι υποχρεωμένοι να σε σώσουν?
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    αν τους εμπιστευθηκες σκεψεις για αυτοκτονια, ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν.
    αν δεν το εννοουσες απλα ενοιωθες ασχημα και υπερεβαλες καπως, κακως το ειπες γιατι αυτοι οφειλουν να το παρουν σοβαρα..
    αν το εννοουσες, πολυ καλα εκαναν...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ειναι προδοτες, δεν θελω να τους ξαναδω, σε κλινικη δεν μπαινω, ακου εκει να μιλησουν με τους γονεις μου κ να με ρωταει η μανα μου, αληθεια θελεις να κανεις κακο στον εαυτο σου; βρε δεν πας στο διαλο κ συ, με κουρασατε ολοι σας..
    τι να σωσουν; δελφινι σε διχτυα μαγκωμενη ειμαι κ δεν μπορω να ξετυλιχθω;
    ξερω πολυ καλα οτι η καταθλιψη περναει οταν το πιστεψεις εσυ ο ιδιος μεσα σου
    εε τι να κανω που με εχει παρει απο κατω; ετσι ειναι το ********

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    σίγουρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι όταν σε παίρνει από κάτω...
    λες να μην το έχω νιώσει?
    η μάνα σου δεν μπορεί να καταλάβει, οπότε το μόνο που της βγαίνει είναι να σε ρωτήσει.
    η κατάθλιψη δεν περνάει πάντα επειδή εσύ θέλεις.
    έχω πέσει σε κατάθλιψη πολλές φορές και έχω νιώσει ανήμπορη για οτιδήποτε.
    να εύχομαι να νιώσω λίγη χαρά έστω και για λίγο.
    και αυτή η χαρά να μην έρχεται...
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    κανεις για παρεα? να ανταλλαξουμε μια κουβεντα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    κανενας δεν ειναι καλα εδω μεσα. ολοι κουσουρια εχουμε.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    βρε στρουμφάκι από τη στιγμή που έδωσες το τηλέφωνο τι περίμενες πως θα γινόταν;
    κι έπειτα όταν το έμαθε η μάνα σου τι περίμενες να σου πει; σάμπως έχει κρατήσει καμμιά σπουδαία στάση ως τώρα;
    οπότε; οπότε αντί να τα βάζεις με όλους και με όλα και να χαλιέσαι επιπλέον χωρίς όφελος αφού \"έτσι είναι το ********\" θα κάνεις υπομονή γιατί \"έτσι είναι το ********\" μέχρι να έρθουν καλλίτερες μέρες και θα έρθουν καλλίτερες μέρες γιατί πάντα έρχονται καλλίτερες μέρες.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •