Επεστρεψε και τώρα τι γινεται ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    31

    Επεστρεψε και τώρα τι γινεται ?


  2. #2
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    38
    Θα ήθελες να γίνεις λίγο πιο αναλυτική?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    55
    Καλώς τα δέχτηκες!!:D

    Dr A\'dam The Netherlands

    Tot ziens...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    179
    ʼν κι εσύ επιστρέψεις στη σχέση...με την ίδια στάση που είχες και πρωτού φύγει....τότε δεν γίνεται τίποτα...για την ακρίβεια μάλλον μια απ τα ίδια θα ξανασυμβεί....Το ερώτημα λοιπόν...δεν είναι το \"τώρα τι γίνεται\"...αλλά το πώς εσύ θα τον δεχτείς....

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    26
    molis diavasa ta nea sou apo tin mia xarika kai apo tin alli eniosa ena fovo mesa mou.. fantazomai to idio niotheis kai esi.... essoteriki sigkrousi loipon....kai opoios anteksei.... sto xeri sas einai na nikisete tous fovous sas an pisteuete oti i vasi tis agapis sas eksakolouthei na iparxei...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ..απλα τωρα να σκεφτεσαι πιο πολυ το τι θελεις εσυ... το τι θελεις να σου δωσει... κι αν σου το δινει.. να το απαιτεις κατα καποιο τροπο... τωρα που εκεινος γυρισε εχοντασ κανει λαθοσ.. σου δινει δικαιωμα να απαιτεις καποια παραπανω πραγματα.. ισως παραπάνω χρονο... .. προσοχη.. και κατανοηση.. υπομονη... :)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    31
    Sorry paidia den prolava na apantiso. ( sorry kai gia ta greekglish mou alla distihos eimai sti douleia)
    Λοιπόν, ο \"καλός\" μου γύρισε αλλα το θέμα είναι γιατι ? πραγματικά βλέπω ότι πάλι απο τη πλευρά του είναι αδιαφορός απλώς η διαφορά είναι ότι εγώ δεν τσινάω πλεόν με την έννοια ότι δεν τον πρίζω και δεν γκρινιάζω. Για να είμαι ειλικρινής ειμαι κάτι σε επιφυλακή. Θελω να δώ αν αυτή η συμπεριφορά θα κρατήσει και για πόσο καιρο. Για όσους δεν γνωρίζουν , τα ξαναβρήκαμε με πολύ περιεργο τρόπο πριν απο 2 εβδομάδες περίπου. Δεν βλεπόμαστε, συνεχίζει να δουλεύει απο το πρωί μεχρι το βράδυ και ο φόβος μου είναι μην είναι μαζί μου μόνο και μόνο για να περναέι την ώρα του or για το σεξ.
    Τι να σας πώ ??????? απο τη μία δεν θέλω να πιστέψω ότι συμβαίνει το κακό αλλα δεν μου δείχνει και αλλα πράγματα. Κάτσαμε και συζητήσαμε, μου ειπε ότι δεν είναι μαζι μου για πλάκα αλλά οτι πρέπει να κάνω υπομονή γιατι δυστηχώς ετσι έχουν τα πράγματα στη ζωή του και αν δεν άντεχω δεν μπορεί να με υποχρεώσει να μείνω είναι δική μου η επιλογή ........... Ετσι μένω αλλά το να βλέπεσαι με κάποιον τμια φορά την εβδομάδα δεν είναι σχέση.......... και αυτό που με ενοχλεί είναι οτι εγώ και πτώμα είμαι και θα είμαι διατεθυμένη να τρέξω να τον βρώ ακόμα και για 10 λεπτα , κατι που αυτός δεν κάνει. Απο την άλλη ενώ εχω συνιδιτιοποιήσει ότι δυστήχως έτσι είναι όταν κάποιος ενδιαφέρεται το δείχνει δεν μπορώ να ξεκολλήσω, δεν μπορώ να φύγω και ελπίζω ότι αυτά που λέει τα νοιώθει.
    Μπερδεμα δεν ξέρω, τι να κάνω, τι περιθώριο να μας δώσω για να καταλάβω αν νοιάζεται πραγματικά για μένα........

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    31
    Επίσης να σας πώ ότι αυτά που νοιώθω για αυτόν τον άνθρωπο είναι πολυ έντονα , πολύ αληθινά. Το έχω αποδείξει στον εάυτό μου , ριχνοντας τον εγωισμό μου καθημερινά και με το να συμβιβάζομαι με αρκετα πράγματα γιατι κανείς δεν ειναι τέλειος.
    Απλά ξέρω ότι δεν τον δέχτηκα απο εγωισμό. Εχώ βρεί πολλά καλά σ\'αυτόν τον άνθρωπο. Το θέμα είναι οτι πολλοί αξιολογοι ανθρωποι υπάρχουν όμως μπορούμε να διατηρούμε σχέση μαζί τους >? με άλλα λόγια .............Πολυ φοβάμαι ότι γυρισε απο ανασφάλεια και μοναξία...... κατι που αρνηθηκε ( φυσικά τι αλλό θα έκανε)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Οταν ειμαστε σε μια σχέση με ένταση, ειναι δύσκολο να ερμηνεύσουμε τα πραγματικά μας συναισθήματα, ειναι δυσκολο να καταλάβουμε τι εμείς θέλουμε.

    Τώρα πια, στην ωριμότητά μου ξέρω, ότι κάποιες σχεσεις ναι, μπορει νάναι μόνο για σεξ και διασκέδαση, κάποιες νάναι σχέσεις ζωής, κάποιες άλλες νάναι ολέθριες και άστα να πάνε.. Σε νεαρώτερες ηλικίες όμως ολα γίνονται ενα κουβάρι μές στο μυαλό μας, ο ρομαντισμός είναι έντονος, αγωνιούμε να ζήσουμε την τέλεια σχέση , να βρούμε τον πρίγκηπα και φορτώνουμε και αυτά τα ταλαίπωρα πλάσματα, τους άνδρες με όλες μας τις αγωνίες. Αυτοι και αν δε ξέρουν που πατάνε και που βρίσκονται, κορίτσια.

    Δες , αν μπορεις , σαν τρίτος τη σχέση αυτή. Αν σε καλύπτει στο μόνο στο σεξ εντάξει δεν χάλασε ο κόσμος, χρειαζόμαστε και λίγη διασκέδαση μέχρι να εμφανιστεί ο.. πρίγκηπας. Ο κάθε άνθρωπος έχει ενα συγκεκριμένο ρόλο στη ζωη μας που μονο αυτός τον ξέρει αν εμεις προσπαθήσουμε να τον κάνουμε κάτι άλλο από αυτό που μπορει να γίνει ίσως θα γίνουμε τελικά και οι δυο δυστυχισμένοι.

    Δεν μπορείς να ξέρεις τι θέλει ο άλλος. Μόνο για τα δικά μας συναισθήματα μπορούμε να μιλάμε. Ξεκαθάρισε λοιπον εσύ τι θέλεις απο τη σχέση, όταν εμείς είμαστε για κάτι σίγουροι όλα γυρω μας ξεκαθαρίζουν.

    Κορίτσια, ας μην τα πέρνουμε όλα τόσο σοβαρά. Χρειαζόμαστε και την ¨αλαφράδα, και το χιουμορ και το σεξ.. Ενα κριτήριο χρειάζεται να έχουμε στις διαπροσωπικές μας σχέσεις : τον αυτοσεβασμό μας.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    31
    sorry gia ta greeklish....... Den xero alla den poro na allaxo me tipota kai na grapso sta ellinka (xaxa, to IT FTAEI) ANYWAY sas eho nea kai kapoia stigmi tha anixo ena neo topic me titlo SIMVIVASMOI - YPOHORISEIS. Mehri tote apla leo se olous esas pou me timisate me ta sholia sas kai tis simvoules sas ena megalo efharisto kai tha epaneltho me neotera. !!!
    Polla , polla filia

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    13
    μαλλον τον θελεις πιο πολυ απο οσο σε θελει αυτος.γι\'αυτο και τον δεχτηκες πισω και υπομενεις ξανα την ιδια συμπεριφορα.χωρισε κοπελα μου να ηρεμισεις...το ενστικτο σου για τους λογους που γυρισε μαλλον ειναι σωστο

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    31
    Λοιπόν, θέλω τη βοηθειά σας. Αυτή τη φορά αποδεικνύεται τελικά ότι αφενός, κακός δέχτηκα να κάνω σχέση πάλι μαζί του αφετέρου, ΦΤΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩ, φταίω γιατί ήξερα ότι δνε με θέλει αλλα ζούσα στον ΓΙΑΛΙΝΟ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ για άλλη μια φορά και πίστεψα ότι κι αύτός νοιώθει όπως εγώ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ χωρίς να κανω ουσιαστικά κάτι, που να τον προκαλέσει, μου είπε μια ωραια μέρα να χωρίσουμε ΜΈΣΩ MSN. POS THA XEHASO ?????? POS THA TON VGALO APO TO MIALO MOU ?????? ουσιαστικά εχω πάθει κατάθλιψη. Δέν εχω καμία διάθεση για τίποτα, δεν μπορώ να ξεκολλήσω.......
    και διστυχως δεν έχω φίλες για να αρχίσω να βγαίνω να προχωρήσω.
    ΠΩΣ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ DELETE.
    ????????? TΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕΝΕΙ. ΕΚΕΙΝΟΣ ΔΗΛΩΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.........ΞΕΡΩ, ΑΠΛΑ ΠΟΝΑΕΙ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    191
    Laura αν θυμάσαι την πρώτη φορά που σου είχε πει να χωρίσετε ειχες μπει στο τσατ στεναχωρημένη (έχει μήνες που είχε συμβεί). Τώρα μετά από καιρό βλέπεις ότι δεν άξιζε όπως και τότε από όσο είχα καταλάβει το ίδιο είχες διαπιστώσει για εκείνον. Αλλά ταυτόχρονα έριχνες και σε εσένα το βάρος ότι έφταιγες και εσύ γιατί γινόσουν πιεστική. Βλέπεις ότι τελικά δεν ήσουν εσύ η αιτία αλλά εκείνος. Δεν άξιζε και τότε και τώρα να ασχολείσαι με αυτόν. Τι να κάνεις για να τον ξεχάσεις; Να θυμάσαι πόσο ανάξιος της αγάπης σου ήταν και να κοιτάξεις τον εαυτό σου. Μην σακατεύεις τον εαυτό σου για έναν που δεν αξίζει.
    Φιλικά
    Αλέξης

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •