Αιμομιξία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 17 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 241
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    17

    Αιμομιξία

    Γεια σας, δε ξέρω πως να αρχίσω.. εψαξα αντίστοιχο θέμα αλλά είπα τελικά να γράψω αυτό που ήθελα.
    Το θεμα μου είναι οτι μου αρέσει ο ξαδερφός μου κ του αρέσω.
    Δεν έχουμε σχέση αλλά έχουμε ολοκληρώσει 1 φορά κ μιλάμε συνέχεια απ\'το κινητο γιατι μενουμε σε διαφορετικες πολεις.
    κ δε μπορω να τον βγάλω απ\'το μυαλό μου.
    τον σκέφτομαι Συνέχεια.... (και αυτός)
    Δε νιώθω άσχημα όμως γιατί τον θελω!
    Θεωρείται αμαρτία όλο αυτό?
    δε συμβαίνει πολύ καιρό περίπου κανα μηνα..όμως για μενα είναι σημαντικό.
    Τον νιώθω τόσο κοντά μου κ όχι γιατί είναι ξαδερφός μου αλλά γιατί ταιριάζουμε. έτσι με νιώθει κ αυτός-απ\'οτι μου λεει..
    Δε ξέρω γιατί τα γραφω όλα αυτά.
    Ισως γιατί δεν εχω καποιον να τα πω κ θελω έστω μια γνωμη γενικά..

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    48
    πρωτος ή δευτερος?ναπο περιεργια ρωταω και οχι για να σε κατακρινω

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    17
    πρώτος είναι.δε ξερω αν είναι αυτό αιμομοιξία αλλά κατι τέτοιο νομίζω..
    όμως νιωθω τόσο ωραία όταν είμαι μαζι του που θελω να σταματήσει ο χρόνος εκεί κ να μη γυρίσω σπίτι ποτε ξανα..
    δε ξερω αν όλο αυτό είναι κακό- δε ξερω όμως αν είναι κ κακό που δε σκέφτομαι \"αν είναι κακό\".

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Για μένα δεν θεωρείται αμαρτία μιας και δεν πιστεύω στο θεό, εξάλλου αμαρτία είναι πχ να πεθαίνουν 2500000 άτομα από σεισμό, αλλά θεωρείται λίγο κάπως, επειδή οι άνθρωποι έχουν θέσει κάποιους κανόνες.
    Αλλά που νομίζεις ότι θα σας βγάλει όλο αυτό; Μπορείτε να παντρευτείτε; Όχι. Μια ζωή θα βγαίνετε κρυφά; Ούτε αυτό γίνεται. Καλά μέσα μου ακόμα να φανταστείς παίζει η αμαρτία από τα ψέμματα που μας έχουν εμποτίσει τόσα χρόνια. Anyway, για μένα μόνη λύση είναι ο χωρισμός να τον ξεχάσεις. Τρώμε δυστυχώς πολλές απογοητεύσεις στη ζωή μας, και αν είσαι μικρή στον ερωτικό τομέα θα \"φας\" κι άλλες, γιατί δεν νομίζω να παντρευτείς από μικρή είναι σπάνιο. Δεν μπορείς όμως να τις αποφύγεις και ειδικά αυτή. Πρέπει να κάνεις κάτι να δεις τα πράγματα καθαρά.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    17
    δε θα αντεχα να σταματησω αυτό που συμβαίνει τωρα..εξάλλου δε το θελει ουτε αυτος ουτε εγω
    κ δε σκέφτομαι το που θα βγάλει ολο αυτό.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    48
    πολυ δυσκολο το θεμα σου. οι δικοι σας δεν θα το δεχτουν με τιποτα. δεν ξερω τι να πω.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    17
    δε ξερει κανείς τίποτα. μονο οι 2 μας. κ προς το παρον κανεις δε θα το μαθει.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εμ δεν ειναι αιμομιξια?ειναι..
    θα συμφωνησω με την λαιτ..δεν θα σε βγαλει πουθενα ολο αυτο.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    17
    magenta δε νομιζω οτι αυτα τα πραγματα τα προγραματίζεις.
    αυτα νομίζω συμβαίνουν.. είναι δυνατόν να σταματησεις αυτά που νιωθεις ?
    ενταξει δε λεω δεν ειναι μια \"όμορφη σχεση\" αλλα είναι κατι όμορφο αυτό που εχουμε

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    17
    Αρχικά αυτός ξεκίνησε... συζητούσαμε για \"προσωπικά\" κ η συζητηση προχώρησε. αλλά δεν είχαμε κανει κάτι.. κ βγήκαμε μερικές φορες..
    όμως ήταν σαν να μη καταλαβα πως έγινε. γιατί στην αρχή δε φαντάστηκα οτι θα το προχωρούσαμε.. νομιζα πως ήταν έτσι φλερτ κ πως την επομενη μερα θα το ξεχασω.
    κ δε το ξεχασα-ουτε κ εκείνος..
    κ δε το σταμάτησα γιατί δεν ήθελα ήταν σαν να με τραβούσε όλο αυτό.
    δε τον σκεφτομαι σαν ξαδερφό μου-ουτε κ αυτός σαν ξαδερφή του, γι\'αυτό κ \"ξεφυγε\" όπως λες κ δεν κρατησαμε τα τυπικά.
    κ ως ξαδερφια δεν είχαμε πολλές σχεσεις έτσι δεν ήταν κ πολυ δυσκολο να τον δω σαν \"φιλο\"

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2
    Βασικα ειναι αιμομιξια.Αλλα απο την αλλη αυτη τη φαση με την αιμομιξια την ξεκινησαν πριν καμμια 100 χρονια.Παλιοτερα παντρευονταν τα ξαδερφια μεταξυ τους.Οι θρησκειες τα καναν σαλατα με αυτο το θεμα.Τελοσπαντων,η γνωμη μου ειναι η εξης : Περνα καλα οσο σε παιρνει και μετα ομορφα κι ωραια τελειωσε τη φαση.Να προσεξεις μη σας παρουν χαμπαρι, γιατι θα σας κυνηγαν και οι γονεις σου και οι γονεις του.Και κυριως να περνεις προφυλαξεις.Εννοω να χρησιμοποιεις προφυλακτικα και καλο θα ηταν να επαιρνες και κανα αντισυλληπτικο χαπι για παν ενδεχομενο.Ο/Η χρηστης magenta ανεφερε τα γονιδια,αυτο που θελω να σου πω πανω σε αυτο (και γι\'αυτο μιλησα και για αντισυλληπτικα χαπια) ειναι οτι τα παιδια αναμεσα σε συγγενεις 1ου βαθμου εχουν πολλες ιπθανοτητες να εχουν προβληματα ειτε ψυχολογικα (παρανοια,τρελα κλπ) ειτε σωματικα (διαφορα συνδρομα).Ο λογος που απαγορευτηκαν οι γαμοι μεταξυ ξαδερφων ηταν αυτος,οι περισσοτεροι απογονοι τετοιων γαμων ειχαν προβληματα με το αιμα τους (αναιμιες και τετοια) ,ηταν φιλασθενοι και σε πολλες περιπτωσεις επασχαν και απο πνευματικες ασθενιες.
    Να προσεχεις τον εαυτο σου και σου ευχομαι να παν ολα καλα.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    30
    νομιζω ,χωρις να γνωριζω απο γεννετικη και ανθρωπολογια, οτι υπαρχει ενα σοβαρο ενδεχομενο το παιδι που θα προκυψει απο μια τετοια ενωση,να εχει σοβαρα προβληματα υγειας..αν φυσικα παραλειψουμε και τους \'\'ηθικους\'\' φραγμους που προκυπτουν απο μια τετοια σχεση

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    καλημέρα vill!

    αυτό που ξέρω για τους συγγενείς είναι ότι υπάρχει σίγουρα μια έλξη ,που στο νεαρό της ηλικίας

    μπορεί να πάρει το χρώμα του έρωτα,




    έτσι κι αλλιώς ο ερωτευμένος άνθρωπος είναι δύσκολο να πορεύεται συνάμα με την λογική

    και τους ηθικούς κανόνες της κάθε κοινωνίας και εποχής,


    παρόλα αυτά όμως έχω δει ότι ο έρωτας δεν μπορεί να αναπτυχθεί και να μετατραπεί σε σταθερά συναισθήματα όπως η αγάπη,

    όταν απο την εναρξή του σκεπάζεται με σύννεφα( φόβος-μεγάλο σύννεφο) ,

    εδώ φέρνει καταιγίδες χωρίς να υπάρχουν τέτοια σύννεφα απο την αρχή.


    όμως vill

    τι είναι αυτό που σε κράτησε να μην πετάξεις μακριά απο το συγγενικό -οικογενειακο περιβάλλον?

    τι είναι αυτό που σε οδήγησε να επιλέξεις έναν έρωτα τόσο επίπονο?

    αυτό νομίζω είναι σημαντικό να δεις για τον εαυτό σου αυτή την στιγμή!



    αν η σχέση αυτή ήταν υγειής δεν θα αναρρωτιόσουν για τίποτα!

    για παιδιά δεν το συζητάω ,

    εχω παιδί και έχει και πολλά ξαδέρφια ,τα ανήψια μου τάχω μεγαλώσει ,μόνο που δεν τα βύζαξα,

    πως αλλιώς να σου το πώ?

    μην βάζεις τον εαυτό σου σε τέτοια δύσβατα μονοπάτια΄,

    αγάπα τον εαυτό σου και επέλεξε μια σχέση να ομορφύνει τις μέρες σου!


    και όχι πως θα κρυφτείς και τι άποψη έχουμε εμείς οι άλλοι,

    ακου τον εαυτό σου ,Αυτός ξέρει τί τον κάνει χαρούμενο!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2010
    Location
    Εδώ στην γη!
    Posts
    2,397
    Originally posted by vill_
    Ισως γιατί δεν εχω καποιον να τα πω κ θελω έστω μια γνωμη γενικά..
    Καταρχήν είναι αιμομιξία όντως...κατά δεύτερον εγώ δεν θα το έκανα ποτέ και κατα τρίτον ....συμβαίνουν και τέτοια?:P

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εσύ θα τα ξεφτιλίζεις όλα τα θέματα;

Page 1 of 17 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •