Μελαγχολία Κυριακής
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    165

    Μελαγχολία Κυριακής

    Τελικά όσα χρόνια και να περάσουν, σε ότι φάση της ζωής μου και να έιμαι ένα πράγμα παραμένει σταθερό.

    Αυτό το σφίξιμο, που αισθάνομαι κάθε Κυριακή απόγευμα και κρατάει μέχρι να πέσω για ύπνο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    123
    η χειροτερη μερα μακραν...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    όχι ρε παιδιά! ωραία είναι η κυριακή. έχει μια αίσθηση χαλαρότητας, ρέκλας, τεμπελιάς. διαβάζεις την κυριακάτικη εφημερίδα σου, τρως μοσχαράκι στο φούρνο με κριθαράκι, αράζεις χωρίς να κάνεις τίποτα. ααααααααααχ.....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το μοσχαρακι με το κριθαρακι μου λειπει κατα τα αλλα μια χαρα:)

    Ειδικα αν η Δευτερα ειναι και αυτη μια μερα ρεκλας:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Originally posted by claire
    όχι ρε παιδιά! ωραία είναι η κυριακή. έχει μια αίσθηση χαλαρότητας, ρέκλας, τεμπελιάς. διαβάζεις την κυριακάτικη εφημερίδα σου, τρως μοσχαράκι στο φούρνο με κριθαράκι, αράζεις χωρίς να κάνεις τίποτα. ααααααααααχ.....
    Συμφωνώ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΣΧΟΛΗ, ΝΑ \'ΤΑΝ Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΗ! ΚΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ \'ΤΑΝ ΜΟΝΟ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ! ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΗΞΕΡΑΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ!!!:):):)
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    165
    Εγώ τις Κυριακές, ξυπνάω ευχάριστα, πίνω καφεδάκι, διαβάζω την εφημερίδα μου, τρώω το μοσχαράκι, ε.....λίγο μετά το μοσχαράκι, ξεκινάει ένα σφίξιμο στο στομάχι που όσο περνάει η ώρα γίνεται και πιο έντονο. Εκεί κατά τις 8-9 είναι που λέω τώρα θα βάλω τα κλάματα.....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    ΚΑΛΑ! ΕΣΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΕΙΣ! ΕΓΩ ΤΟ ΕΙΠΑ ΜΕΤΑΞΥ ΑΣΤΕΙΟΥ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΥ!:) ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ MAGENTA ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΣΟΥ! ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ,ΠΡΟΤΙΜΩ ΜΟΝΟΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟΔΡΑΣΕΙΣ! ΑΛΛΑ ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ...:D:D:D
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Τι παράκανε καλέ; Εγώ δεν μπορώ πάντως όταν γυρίζω από διακοπές με πιάνει μελαγχολία αλλά μου αρέσουν οι τριήμερες και πάνω :)

    http://www.youtube.com/watch?v=yrWR7CNBNR8

    Βουρκωμένη δευτέρα, η χειρότερη μέρα.... :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ΚΥΡΙΑΚΗ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΣΧΟΛΗ, ΝΑ \'ΤΑΝ Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΗ! ΚΙ Η ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ \'ΤΑΝ ΜΟΝΟ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ! <<<<<<<<<<----------------------------------------------------------------------->>>>>>>>>>>>&g t; εγω θυμαμαι κι ενα αλλο τραγουδακι : ΣΥΝΕΦΙΑΣΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΟΙΑΖΕΙς ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ,ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΣΥΝΕΦΙΑ............(και δεν νομιζω να μιλαει μονο για τον καιρο ...)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ...παρεπιμπτοντως ,,ολοι τρωτε μοσχαρακι την κυριακη ???_____ μηπως σας πεφτει βαρυ ?? __________________________μηπως να δοκιμαζατε και κανα ψαρικο ...............

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by path
    ...παρεπιμπτοντως ,,ολοι τρωτε μοσχαρακι την κυριακη ???_____ μηπως σας πεφτει βαρυ ?? __________________________μηπως να δοκιμαζατε και κανα ψαρικο ...............
    οντως ρε παιδι μου!
    αναστεναζουν οι μοσχοι τις κυριακες!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ε, την κυριακή που μαζεύεται όλη η οικογένεια, έχει τέτοιο φαγάκι, ή μουσακά, κανελόνια. τέτοια.

    ψάρι το σάββατο και μία καθημερινή οπωσδήποτε!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ε, την κυριακή που μαζεύεται όλη η οικογένεια, έχει τέτοιο φαγάκι, ή μουσακά, κανελόνια. τέτοια-<<<<<-------------------------------------------εδω ειναι που θα λεγαμε : \'Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΒΛΑΠΤΕΙ\'

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Originally posted by dora-agxos
    Originally posted by path
    ...παρεπιμπτοντως ,,ολοι τρωτε μοσχαρακι την κυριακη ???_____ μηπως σας πεφτει βαρυ ?? __________________________μηπως να δοκιμαζατε και κανα ψαρικο ...............
    οντως ρε παιδι μου!
    αναστεναζουν οι μοσχοι τις κυριακες!
    Δώρα και εσύ το τιμάς το μοσχαράκι?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •