ΑΙΧΜΗΡΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Ναι και θα μπορουσα να γινω πιο περιγραφικη αλλα φοβαμαι λιγο.
    Εγω ladose και xanax παιρνω. Τωρα αν κανουνε δουλεια ακριβως δεν ξερω. Γενικα με ηρεμουνε λιγο, αλλα κατα φασεις φρικαρω.
    Εχω εντονη ροπη προς καταθλιψη αλλα ολα ειναι αντιφατικα, δηλαδη δεν εχω ιδεα τι εχω. Με πιανει μια απιστευτη ευφορια συχνα, μανια και μετα ξαφνικα βουλιαζω. Μια φιλη που ασχολειτε μου ειχε πει οτι μπορει να εχω οριακη προσωπικοτητα, δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο και νιωθω πολυ κουρασμενη για να ασχοληθω. Επισης στον γιατρο δεν πηγαινω συχνα. Πηγαινα συστηματικα για 1 χρονο παλια οταν η κατασταση ειχε ξεφυγει, απο τοτε μια φορα το χρονο, καπως ετσι.
    Τα φαρμακα που παιρνεις ειναι για καταθλιψη; Δεν τα γνωριζω.
    Τι διαγνωση σου εχει κανει ο γιατρος; Αν σου εχει κανει.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    κοιτα σχιζοφρενικομορφη μ λεγε αλλα σε ηπια ελεγχομενη μορφη λογω της φαρμακευτικης αγωγης μ απο 10 χρονων που δν την αφηνει να εξελιχτει. τωρα παλευω την διπολικη διαταραχη με αυτα τα φαρμακα. ειναι ενα αντικαταθλιπτικο, ενα αγχολυτικο, ενα αντιεπιλιπτικο κ ενα αντιψυχωσικο. επειδη ειχα κ διατροφικη διαταραχη απεφευγε να μ δωσει zypreza γιατι του πα πως αμα τυχον κ παρατηρησω αλλαγη στο βαρος μ θα φρικαρω κ το ξερει.

    θα ελεγα να πηγαινεις γιατρο γτ αλλιως ολο κ θα βουλιαζεις οπως λες. ισως να χεις κ συ διπολικη διαταραχη τα συμπτωματα αυτα ειναι . αγρια χαρα υπομανια κ μετα καταθλιψη. κοιμασαι κανονικα?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    me_vs_myself,υπάρχει ένα αστυνομικό μυθιστόρημα(ψυχολογικό θρίλερ)της Gillian Flynn με τίτλο Αιχμηρά Αντικείμενα.Να το διαβάσεις,καταιγιστικό.Θα σου αρέσει.

    Τώρα,ήθελα να σε ρωτήσω εάν έχεις ψάξει καθόλου το θέμα της τυχόν ύπαρξης κάποιας διατροφικής διαταραχής.Μου φαίνεται πως και η σχέση σου με το φαγητό είναι διαταραγμένη.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Originally posted by me_vs_myself
    τι κοινα σημεια απ οτι μου λες ολα ιδια τα χουμε σχεδον.

    ναι με παρακολουθει γιατρος, μικρη πηγαινα σε εναν αλλον τοτε που δν το ελεγχα πολυ κ δαγκωνα τα παντα.απο πανω μ μεχρι αντικειμενα.

    παιρνω tudor,lamictal,wisperdon,xanax

    επαιρνα και ladose,rifocus,topepil αλλα δν εκαναν ιδιαιτερη δουλεια.

    εσυ?

    Παιρνεις αυτα τα φαρμακα κ κανα δυο τσιγαριλικια (οπως ειπες ) την ημερα η καταλαβα λαθος?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Originally posted by katerinaki
    Originally posted by me_vs_myself
    τι κοινα σημεια απ οτι μου λες ολα ιδια τα χουμε σχεδον.

    ναι με παρακολουθει γιατρος, μικρη πηγαινα σε εναν αλλον τοτε που δν το ελεγχα πολυ κ δαγκωνα τα παντα.απο πανω μ μεχρι αντικειμενα.

    παιρνω tudor,lamictal,wisperdon,xanax

    επαιρνα και ladose,rifocus,topepil αλλα δν εκαναν ιδιαιτερη δουλεια.

    εσυ?

    Παιρνεις αυτα τα φαρμακα κ κανα δυο τσιγαριλικια (οπως ειπες ) την ημερα η καταλαβα λαθος?
    οχι δν κανω καθε μερα τσιγαριλικια. τα φαρμακα ναι τα παιρνω καθεμερα. τα λαμικταλ τα παιρνω 2 φορες την μερα

    ναι με το φαγητο εχω θεμα απο μικρη που ημουνα χοντρη. ειχα φτασει ανορεξια περυσι πηρα καποια κιλα χειμωνα τα ξαναχασα τωρα. ημουν κ πολυ βουλιμικη αλλα τωρα εχει φτιαξει κατα πολυ μονο οταν εχω νευρα αγχος στεναχωρια θελω να κανω βουλιμικα.

    το εχω διαβασει το βιβλιο απο κει πηρα κ τον τιτλο μου!!!!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    το τσιγαριλικι ειναι προαγγελος των ψυχωσεων.. τεκμηριωμενο

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ολοι κανουν που κ που.ψυχωσεις εχω απο τα 10. το ιδιο κ η θεια με τον ξαδερφο μου. δν ξερω ποιος αλλος.

    απλα μεσολαβησαν κ αλλες καταστασεις μεχρι αυτη την ηλικια που ειμαι τωρα.

    ειχε καποιος απο σας μικρος θεματα με δαγκωματα?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Εγω εχω τωρα που μεγαλωσα. Μου αρεσει να δαγκωνω και συχνα δεν ελεγχω την δυναμη μου. Πριν κατι μερες δαγκωσα τον φιλο μου στο μαγουλο κι εκανε ενα σημαδι ΝΑ.
    Ποσα κιλα και ποσο υψος εχεις? Αν θελεις εννοειτε μου απαντας:)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ειμαι 1.68 και πρεπει να μαι κατω απο 55 κιλα τωρα δν ξερω.......εχω να ζυγιστω 1 χρονο μ ειπε ο γιατρος να το αποφευγω γτ με αγχωνει.

    εγω δαγκωνω τα δαχτυλα μ η κτ αλλο δν εχω δαγκωσει ποτε ανθρωπο

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    421
    Και εγω δαγκωνω τα χερια μου μερικες φορες οταν εχω ενταση. Γενικα η ενταση μου εκδηλωνεται πολυ σωματικα.
    Και ανθρωπους δεν δαγκωνω συχνα, ουτε επικινδυνα :P.
    Καμια φορα νιωθω οτι εχω μεινει στο στοματικο σταδιο.
    Εισαι περιφημα παντως σωματικα, μην αγχωνεσαι. Εχουν σημαδια τα χερια σου απο τα δαγκωματα?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by me_vs_myself
    ολοι κανουν που κ που.ψυχωσεις εχω απο τα 10. το ιδιο κ η θεια με τον ξαδερφο μου. δν ξερω ποιος αλλος.

    απλα μεσολαβησαν κ αλλες καταστασεις μεχρι αυτη την ηλικια που ειμαι τωρα.

    ειχε καποιος απο σας μικρος θεματα με δαγκωματα?
    οχι, δεν κανουν ολοι. εχεις ψυχωσεις απο τα 10 και κανεις τσιγαριλικι? νομιζεις οτι βοηθαει το προβλημα σου αυτο? δεν νομιζω.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    Originally posted by me_vs_myself
    ειμαι 1.68 και πρεπει να μαι κατω απο 55 κιλα τωρα δν ξερω.......εχω να ζυγιστω 1 χρονο μ ειπε ο γιατρος να το αποφευγω γτ με αγχωνει.

    εγω δαγκωνω τα δαχτυλα μ η κτ αλλο δν εχω δαγκωσει ποτε ανθρωπο
    δαγκωνεις τα δακτυλα?? δεν πονας?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το τσιγαριλικι ειναι το λιγοτερο απ τα προβληματα μ δν φταιει!ισα ισα που χαλαρωνω!

    μα φυσικα και ποναω!κ οταν κοβομαι ποναω!αλλα με επαναφερει στην πραγματικοτητα ο πονος ειναι σαν να με ξυπναει απο ληθαργο σαν να ....... να φευγει ο πονος που νιωθω στην καρδια, το αγχος, οι φοβοι μ, η στεναχωρια μεσα απο την πληγη που θα κανω πανω μ εκεινη την στιγμη.

    νιωθω πως πρεπει να το κανω πως ειναι απελευθερωτικο αλλιως θα κανω κακο σε αλλους......αυτο φοβαμαι.

    ειχα αναφερει σε αλλα ποστ οτι ειχα χτυπησει το αγορι μ πανω σε μια κριση πανικου, κ μια αλλη φορα απο πολλα νευρα ειχα πεταξει κουτακι αναψυκτικου στο προσωπο μιας κοπελας. και πριν 2 χρονια ειχα χτυπισει φοροντας χοντρο δαχτυλιδι το ματι ενος νεαρου.

    δεν σκεφτομαι εκεινη την ωρα, απ το να μπλεξω δν ειναι πιο καλα να κανω κτ αλλο?δν ξερω δν ελεγχομαι καμια φορα!

    εχω ακουσει αλλους που λενε πως μετρανε απο μεσα τους με βαθιες ανασες η φευγουν απο κει για να τους περασει αλλα δεν πιανει με μενα!!!!!!!!το θελω εκεινη την ωρα γμτ!

    φυσικα πλεον με τα φαρμακα ειμαι αρνακι μονο σε εξαιρετικες περιπτωσεις κ πιεσεις θα με πιασει. απο κει που μ επιανε πχ 3-4 φορες την βδομαδα τωρα θα με πιασει μια φορα στις 2 βδομαδες.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    κοψε το τσιγαριλικι και κανε ενα υγιεινο τροπο ζωης, γυμναστικη/διατροφη και οταν εχεις νευρα να ξεσπας στη γυμναστικη... σε χαλαρωνει απιστευτα. μη δαγκωνεις τα δακτυλα σου..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Originally posted by selas-selas
    κοψε το τσιγαριλικι και κανε ενα υγιεινο τροπο ζωης, γυμναστικη/διατροφη και οταν εχεις νευρα να ξεσπας στη γυμναστικη... σε χαλαρωνει απιστευτα. μη δαγκωνεις τα δακτυλα σου..

    Ωραιες οι διαταγες! Μα εδω το θεμα ειναι οτι δεν μπορουμε να ελεγξουμε τις παρορμησεις μας ......
    Ξερουμε ποια βοηθουν κ ποια ειναι τα σωστα που πρεπει να κανουμε το θεμα ειναι πως?

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •