ΣΑΔΙΣΜΟΣ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΣΑΔΙΣΜΟΣ?

    Εβλεπα ενα εργο πριν 4-5 ωρες και θυμηθικα καποια περιστατικα κ βγηκα για καφε, ηρθα πριν λιγο, κ οσο ημουν εξω το μυαλο μ ειχε κολισει εκει κ σκεφτομουνα

    θυμαμαι απο μικρη απο τοτε που αρχισε να φαινεται το προβλημα μου με την βια την οργη κλπ κλπ κλπ κλπ, ειχα την μανια να βλεπω ταινιες ντοκιμαντερ κ γενικα πραγματα με αιμα βια κ πτωματα κυριως, αλλα να βλεπω πως πεθαινανε. ας πουμε μαρεσε να βλεπω να σκοτωνει καποιος ανθρωπος εναν αλλον η καποιο ζωο εναν ανθρωπο ακουγα να ουρλιαζει κ κατι με εξιταρε δν ξερω.

    ντρεπομαι για αυτο που θα πω αλλα καπου στα 13 μου αρχισα να αυνανιζομαι με την μεθοδο της ασφηξιας κρατουσα την ανασα μ μεχρι να μν μπορω αλλο. μια φορα ειχα βρει σε μια σχολικη εκδρομη 2 βατραχακια του γλυκου νερου και σπιτι μ ενα μεσημερι που λειπαν ολοι τα εβγαλα εξω κ τα κοιτουσα σε ενα αδειο ποτηρι περιμενα να αφηδατωθουν κ να πεθανουν κ ...... με επιανε κατι.....ξερετε......!καπακι μολις τελειωνα η πριν αρχισει ολο αυτο, με επιανε ακατασχετη συχνοουρια κ ετρεχα τουαλετα κ ετσι απεφευγα να πινω νερο.αλλα παλι με επιανε κ χωρις νερο.επισης αυτο συνεβαινε κ οταν εβλεπα ντοκιματερ να πιανει κ να σκοτωνει ενα λιονταρι μια αντιλοπη πχ κ αυτη να σπαρταραει στα δοντια του. μερικοι θα τα διαβαζετε κ θα γελατε αλλα τι να κανω να τα πω καπου μεχρι κ στον γιατρο ντρεπομαι γμτ.

    μετα τα 13 διαπιστωσα οτι δν ηθελα απλα να βλεπω φονους με οπλο δν με ικανοποιουσε ηθελα να βλεπω βασανισμο. σε εκεινη την φαση ομως συνηδητοποιησα πως ηθελα μονο να βλεπω βασανισμο ανθρωπων η παιδιων. ο βασανισμος ζωων πλεον μ φαινοταν αποκρουστικος δν μπορουσα να τα βλεπω να τα σκοτωνουνε.

    ο πατερας μ φωναζει οποτε με βλεπει να διαβαζω η να βλεπω τηλεοραση τετοια γτ λεει οτι αυτα φταινε για ολα. ομως εγω μονη μ τα χα ανακαλυψει αν μπορουσα θα τα απεφευγα οπως πολλα παιδακια που συχαινονται η φοβουνται.

    πριν προσπαθισα να δω στο youtube κανα βιντεο για animal abuse να δω πως νιωθω αλλα δν ειχα κουραγιο καν να κοιταξω να γδερνουν τα ζωα ζωντανα δν ξερω γιατι αν φταινε τα χαπια κ αν τα σταματησω αν μαρεσει να τα βλεπω.παντως ανθρωπους δν σταματησε να μαρεσει να βλεπω οποτε ισως να μν φταινε τα χαπια απλα λυπαμαι τα ζωα μαλλον.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    25
    Καλησπέρα. Είμαι κι εγώ σαδομαζωχιστής αλλά όχι σε επίπεδο βασανισμού. Κατ\' αρχάς πιστεύω πως δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Δεν χρειάζεσαι ούτε ψυχίατρο(εκτός αν έχεις άλλα προβλήματα) κι ούτε χάπια γι\' αυτό. Ο πατέρας σου έχει άδικο, δεν φταίει ούτε η τηλεόραση κι ούτε τα περιοδικά ή τα βιβλία. Ένα πράγμα φταίει. Το γεγονός ότι η φύση δεν είναι τέλεια. Πολλές φορές γίνονται μεταλλάξεις στη φύση και γι\' αυτό προκύπτουν διαφορετικές αρεσκείες για τον κάθε άνθρωπο. Δυστυχώς εσύ είσαι ένα θύμα αυτών των μεταλλέξεων. Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο: Το sex σ\' αρέσει; Μπορείς να φαντασιωθείς με αυτό; Μην σκέφτεσαι άσχημα για τον εαυτό σου κι ούτε να έχεις πρόβλημα με αυτό. Πρέπει να αποδεχτείς τη φύση σου και πρέπει να πείσεις την οικογενειά σου να σε αποδεχτούν έτσι όπως είσαι. Ρώτα και το γιατρό σου και πιστεύω πως θα σου πει τα ίδια. Εγώ το έχω πει στους φίλους μου για αυτή την ιδιότητα που έχω(όχι πρόβλημα) και με έχουν αποδεχτεί πλήρως. Τώρα, όταν λέω να αποδεχτείς τη φύση σου δεν εννοώ να βασανίζεις παιδάκια. Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται γιατί θα δημιουργηθούν ψυχικά τραύματα στα παιδάκια. Μπορείς όμως να βρεις κάποιον μαζώχα έτσι ώστε να εκτονόνεσαι πάνω του αφού πρώτα έχετε συμφωνήσει μερικά πράγματα έτσι ώστε να μην υπάρχουν κίνδυνοι. Πάντως δεν θέλω να σε ακούσω ξανά να το αποκαλείς αυτό πρόβλημα. Δεν είναι. Η περίπτωση ο βασανισμός να προέρχεται από ψυχικά τραύματα και να μην είναι έμφυτος στη συγκεκριμένη περίπτωση το θεωρώ λίγο απίθανό γιατί από πολύ μικρή ηλικία συνηδητοποίησες αυτή την ιδιότητα. Κι εγώ κάπου εκεί το συνηδητοποίησα. Αλλά να το εξετάσουμε για καλό και για κακό. Έχεις τέτοια ψυχικά τραύματα;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου κατ αρχην!

    βασικα αμα δεις κ αλλα ποστ ναι εχω κ αλλα προβλ κ παω σε γιατρο παιρνω χαπια χρονια.

    οσο αναφορα τραυμα με ειχαν βιασει και δειρει στα 14 αλλα το χω ξεπερασει μερικες φορες το θυμαμαι απλα σαν να μν ηταν αληθεια σε σημειο να με μπερδευει για το αν ηταν η οχι σαν να το χα ξεχασει. οργιζομαι καμια φορα αλλα το χω αποβαλει.ο γιατρος λεει οτι ειναι αμυντικος μηχανισμος (κλισε) αλλα οτι ειμαι σκληρη.

    στο θεμα σεξ ναι ισως μαρεσουν οι αγριαδες αλλα οχι σε υπερβολικο βαθμο. ισως ζωνη στον λαιμο λιγο βρισιμο χαστουκια κ τετοια.

    δν ξερω εγω θεωρω πως ειμαι φρικιο μεσα σ ολα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520

    και εγω εδω

    λοιπον οπως θα καταλαβεις ειμαι και γω σαδομαζοχιστης. εμενα μου αρεσει πολυ να με βαρανε χαστουκια ομως, στο προσωπο, και στον πισινο. οχι μπουνιες:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τελικα δεν ειναι λιγο ανωμαλο?η ιστορια που ειπα απο μικρη?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    5
    θα σου ελεγα παραλληλα με το γιατρο που πας (προφανώς ψυχίατρο), να επισκεφτείς και κάποιον ψυχοθεραπευτή..
    το περιστατικό που ανέφερες, εκεί γύρω στα 14, μην το υποτιμάς και μη νομίζεις ότι δεν έχει παίξει σημαντικό ρόλο στη ζωή σου..
    οσον αφορά το σχόλιο του devakiance.. έλεος! προφανώς και είναι αθέμιτο, μην πω ψυχοπαθολογικό και φανώ επικριτική ή προκατειλημμένη, αλλά δεν είναι υγιές να ηδονίζεσαι με τη βία, πόσο μάλλον όταν δεν είναι συναινετική, πχ στο role playing στο σεξ. Κοινώς.. αν δεν μπορείς \"δυστυχώς\" να βασανίσεις παιδάκια, υπάρχει θέμα με το γεγονός ότι το επιθυμείς.. και καλά θα κάνεις να επισκεφτείς κάποιον ειδικό..
    είναι οκ να πειραματίζεσαι ή να επιλέγεις ρόλους στο σεξ, οκ αλλά και ενδεικτικό του ποιος είσαι, αλλά δεν είναι οκ να φτιάχνεσαι με βίαια θεάματα.. κοινώς..είναι καλό να απευθυνθείς σε ειδικό dear me_vs_myself ..
    φιλικά.. εύη

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Και εμενα μικρη μου αρεσε να βλεπω ανθρωπους να υποφερουν.... Κυριως να ειναι δεμενοι και να μην μπορουν να φυγουν και καποιος να τους κακομεταχειριζεται! Απ την μια μου αρεσε, απ την αλλη με τρομαζε!
    Θυμαμαι οτι πολλες φορες οι ζωγραφιες μου ειχαν τετοια θεματολογια, ζωγραφιζα κοπελες δεμενες και καποιον \"κακο\", ή οτι καποιος ερχονταν να τις σωσει και διαφορα τετοια.
    Θυμαμαι στην τηλεοραση ηταν μια σειρα με εναν τυπο που κακοποιουσε μια κοπελα και αυτη τον φοβοταν πολυ, και ηθελα να το βλεπω, αλλα δεν ηθελα να το ξερει η μανα μου γιατι δεν θα με αφηνε να το δω γιατι δεν ηταν για μικρο παιδακι. Εγω ομως ηθελα και ειχα περιεργεια να δω τι θα γινει στην συνεχεια. Θυμαμαι μια σκηνη που την ειχε δεμενη πανω σε ενα κρεβατι και της εσκιζε το καλσον με εναν σουγια. Θυμαμαι ενα περιεργο συναισθημα, που το νιωθω ακομα και τωρα καποιες φορες οταν βλεπω ή σκεφτομαι τετοια πραγματα.
    Το περιεργο ειναι οτι δεν μου αρεσει να μου φερονται ετσι! Ουτε εχω δειξει τασεις να \"κακομεταχειριζομαι\" αλλους.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μου λενε αλλο να τα βλεπεις απλα κ μονο απο παιδικη περιεργεια......αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι αλλο να ηδονιζεσαι με αυτο...............νιωθω παλι οργισμενη

    κ αυτη τη στιγμη καθολου καλα

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    25
    Allegra, δεν είναι αναγκαστικά ψυχοπαθολογική αυτή η συμπεριφορά. Υπάρχει περίπτωση να είναι έμφυτη μία τέτοια κατάσταση. Το λέω επειδή σε μένα έτσι συμβαίνει. Δεν έχω κανένα τραύμα, ούτε καν κάτι απλό κι έτσι έβγαλα ένα γενικό συμπέρασμα. Όμωλογώ όμως πως έκανα λάθος, δεν είναι πάντα φυσικό, μπορεί να προέρχεται κι από άσχημα βιώματα. Καλύτερα λοιπόν να μην ήμαστε τόσο απόλυτοι, η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. θα ρωτήσω και τον ψυχιατρό μου που είναι καταπληκτικός επαγγελματίας και θα μας διαφωτίσει στο συγκεκριμένο θέμα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    5
    @devakiance χμμμμμμμμμμμμ.. κοιτα.. αυτο που είπες \"Τώρα, όταν λέω να αποδεχτείς τη φύση σου δεν εννοώ να βασανίζεις παιδάκια. Δυστυχώς αυτό δεν γίνεται γιατί θα δημιουργηθούν ψυχικά τραύματα στα παιδάκια.\" εμένα μου φαίνεται.. πώς να το πω.. εντελώς ψυχοπαθολογικό. Δεν έχω ξανακούσει τουλάχιστον να υπάρχει έμφυτη τάση του ανθρώπου να ηδονίζεται με -το ξανατονίζω- μη συναινετικές μορφές βίας. Αν με το έμφυτο εννοείς βιολογικούς παράγοντες, πχ δυσλειτουργία του εγκεφάλου, είναι άλλο θέμα.
    από την άλλη εγώ δεν ΄πιστεύω πάντα ότι τραύμα είναι μία πολύ συγκεκριμένη εμπειρία. μπορεί κάποιος να είχε δύσκολη παιδική ηλικία ή κακοποιητικούς γονείς.
    θεωρώ ότι αν στόχος της θεραπείας σου είναι να αποδεχτείς ότι σ\' αρέσει να επιβάλλεσαι με τη βία, να ταλαιπωρείς, να παρακολουθείς σκηνές βίας κτλ και ιδιαίτερα εις βάρος αδυναμων πλασμάτων (βλ παιδια και ζωα) ίσως θα έπρεπε να επαναπροσδιορισεις τους στοχους σου.
    και ξαναέω ότι η κοπελα δε μιλησε για bdsm καταστασεις, αλλα ότι της άρεσε απο μικρη να βλεπει το λιονταρι να κατασπαραζει το ελαφι και ηδονιζοταν με βασανισμο βατραχιων. σε καποια φαση πιστεψα ότι το ποστ και η απαντηση σου ηταν χιουμοριστικα εχω να σου πω.. τυπου δουλεμα..ειδικα η παραπανω φραση σου..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    5
    @devakiance μια που θα ρωτησεις τον ψυχιατρο σου, θα με ενδιεφερε σχετικη βιβλιογραφια που να στηριζει αυτο που λες και που προφανως ειναι απορροια των συνεδριων σας
    ευχαριστω προκαταβολικως
    φιλικα.. ευη

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι αλλα το γεγονος οτι τωρα λυπαμαι τα ζωα???δεν λεει κατι?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    5
    @me_vs_myself : Καλημέρα. Δε θέλω σε καμία περίπτωση να σε ενοχοποιήσω και θεωρώ ότι είναι σημαντικό να εκμυστηρεύεσαι αυτά που σε απασχολούν σε ένα χώρα προστατευμένο και να μην υφίστασαι ειρωνίες και ενοχοποιήσεις κτλ. Απλά θεωρώ ότι αυτός ο χώρος θα έπρεπε να είναι το γραφείο ενός ειδικού. Το φορουμ θα μπορούσε να λειτουργήσει σαν κινητοποίηση ώστε να ζητήσεις πιο δραστική παρέμβαση σ αυτό που περιγράφεις.. κοινώς, ένας καλός ψυχοθεραπευτής μπορεί να σε βοηθήσει να το επεξεργαστεις όλο αυτό.. δεν κανω εκτιμησεις κτλ απο μακρια και ειμαι αντιθετη σ αυτο.. απλα θεωρω πλεον υπευθυνο να σου πω να το ψαξεις περαιτερω και να βοηθηθεις.. κι οχι να το \"αποδεχτεις σαν εμφυτο\"..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    παω σε γιατρο του λεω τα παντα στα σεξουαλικα μ με το ζορι του χω πει τις προτημισεις μ!!!δν μπορω με τπτ να του πω το παραπανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

    να τον κοιταω κ να το λεω?!!!απαπα δν ξερω...........

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by me_vs_myself
    παω σε γιατρο του λεω τα παντα στα σεξουαλικα μ με το ζορι του χω πει τις προτημισεις μ!!!δν μπορω με τπτ να του πω το παραπανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!

    να τον κοιταω κ να το λεω?!!!απαπα δν ξερω...........
    κοιτα αλλου...αλλα θα πρεπει να του το πεις οπωσδηποτε. δεν ειναι κατι αμεληταιο, ο γιατρος πρεπει να τα ξερει ολα οσα εχεις εντοπισει για να μπορεσει να σε βοηθησει.
    μην τον σκεφτεσαι ποτε σαν φιλο η γνωστο που θα σε κρινει, δεν το κανει αυτο και να εισαι βεβαιη οτι ακουει καθημερινα πολλα αναλογα αποασθενεις του

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •