Γυναίκες Ελληνίδες και Ξένες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    38
    Αλέξη θα συμφωνήσω μαζί σου για την απομάκρυνση των παιδιών, με την ενηλικίωση, στο εξωτερικό. Αλλά δεν θα έλεγα ότι μια ελληνίδα μητέρα έχει πιο έντονα συναισθήματα για το παιδί της από ότι μια Αμερικανίδα. Γενικώς δεν υπάρχει μέτρο στην αγάπη μιας μάνας για το παιδί της όποιας εθνικότητας και να είναι.
    \"\"\"οι γυναίκες μας με τις \"τεράστιες αξίες και αρχές που έχουν κατακτήσει\" ασχολούναται λιγότερο ποιοτικά με την οικογένεια τους και τα παιδιά τους και περισσότερο ποιοτικά με τον εαυτό τους και την καριέρα τους\"\"\"
    Ερωτόκριτε με μπέρδεψες λίγο ή κάτι δεν κατανόησα καλα? Τελικά οι Ελληνίδες είναι πιο παραδοσιακές και ασχολούνται πιο πολύ με το σπίτι ή κυρίως με τον εαυτό τους και την καριέρα τους, όπως στο εξωτερικό? Γιατί αποδεδειγμένα η Ελληνίδα βγήκε στο χώρο εργασίας πολύ αργότερα από ότι γυναίκες στο εξωτερικό.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Adamantia

    Η Ελληνίδα γενικά έχει χάσει τη μπάλα γιατί τα θέλει όλα και καλώς και προσπαθεί να τα καταφέρνει καλά σε όλα και στη δουλεια και στο σπίτι και έξω από αυτό και σαν γυναικα και σαν μητέρα και στο σεξ κτλ κτλ αλλά εντέλει δε τα καταφέρνει πουθενά καλά γιατί δεν έχει το backround και δεν είναι διατεθημένη να αναλάβει το κόστος για όλα αυτά. Όλα έγιναν τόσο γρήγορα που λειτουργεί \"σαν μεταλλαγμένη και βολεμένη\". Αργότερα σε κάποια χρόνια θα είναι πολύ καλύτερη σε πολλά πράγματα αλλά αργότερα...Ίσως η επόμενη γεννιά.
    Δε θέλω να πω πόσο ποιοτικά ασχολείται μια νέα εργαζόμενη μητέρα με τα παιδιά της και ποσο ποιοτικά στέκει μέσα στο γάμο και τη σχέση της για να απαντήσω στον ʼλεξ...γιατί θα γίνω πολύ κακός....
    Φίλε μου ʼλεξ δε μιλάω για τις μανάδες μας οι οποίες μπορεί να ήταν πολύ χειρότερες σε κάποια πράγματα από τις μανάδες της δικιάς μας γενιάς (σημερινές) αλλά σε κάποια άλλα ήταν βράχοι ακλόνητοι και ήταν στις επάλξεις μια ζωή και έκαναν θυσίες επίσης μια ζωή αναλαμβάνοντας και το κόστος ....αυτό ξέχασέτο.
    Εδώ τυπικά τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα απ \'εξω αλλά ουσιαστικά αμφιβάλλω.
    Τι είναι πιο καθαρό και ποιοτικό για να ξέρω ? μήπως οι σχέσεις με τους γονείς μας ? με τα παιδιά μας ? με τους φίλους μας ? με τους συνεργάτες μας ? με τα πεθερικά μας ή με το άλλο φύλο ?
    Αν δέσιμο με την οικογένεια μετά την ενηλικίωση ενοούμε τη χειραγώγηση και τη δημιουργία ενοχικών συνδρόμων και κομπλεξικών συμπεριφορών τότε από την μιά αλλά και εγκλωβισμό και κόψιμο των φτερών από την άλλη....συμφωνώ απόλυτα....
    Ας σκεφτούμε λίγο πόσο μας στηρίζουν οι δικοί μας στις επιλογές μας και πόσο μας βοηθούν από τότε που είμαστε έφηβοι να γίνουμε και να κάνουμε στη ζωή μας αυτό που θέλουμε εμείς και όχι αυτό που θέλουν αυτοί ή αυτό που πρέπει ή προσπαθούν κατά βάθος να μας κάνουν κακό στη μετέπειτα προσωπική και επαγγελματική μας συνέχεια με τη (στήριξη-τροφή-στέγη-καταστροφή κα΄ποιες φορές) που μας παρέχουν...
    Εδώ έψαξα με αγγελίες και με γνωστούς πάρα μα πάρα πολλές φορές κατά καιρούς να βρω κάποια άτομα αξιόλογα και με όρεξη για δουλειά (κυρίως γέννους θηλυκού) για δουλειές σοβαρές για πολλούς πελάτες μου και για μένα, έχω κάνει τόσα μα τόσα intervew σε άτομα που παρακολουθούν σεμινάρια , που έχουν τελειώσει σχολές ανώτερες και ανώτατες, έχω δει εκατοντάδες βιογραφικά και ελάχιστα άτομα είναι διατεθημένα να δουλέψουν ,να θυσιάσουν και να κουραστούν για να κερδίσουν και να πάνε μπροστά ,γιατί υπάρχει η πλάτη του μπαμπά ή η δουλειά του μπαμπά ή του θείου ή τέλος πάντων ο καφές και τα άκρως απαραίτητα βγαίνουν με κάποιο τρόπο ...θα βρεθεί και κανείς μαλάκας που θα φροντίσει για τα υπόλοιπα (εξόδους,διακοπες,μπουζούκ� �α κτλ κτλ) και η ζωή συνεχίζεται..Οπότε ξεκινάνε με τρελές αξιώσεις χωρίς να είναι σε θέση τη δεδομένη στιγμή. ΚΑΡΑΒΙ ΧΩΡΙΣ ΠΥΞΙΔΑ !
    Όπως έχω ξαναγράψει οι περισσότερες και οι περισσότεροι είμαστε οι \"καλύτεροι, οι ομορφότεροι,οι εξυπνότεροι \" και μας αξίζει το \" καλύτερο \" σε όλα τα επίπεδα...έτσι μας έμαθαν αυτοί που μας έδωσαν τα εφόδια για να βγούμε έξω και να επιβιώσουμε...
    Μιλάω με συναδέλφους από όλη την Ελλάδα και υπάρχει το ίδιο πρόβλημα παντού και μετά παραπονιόμαστε ότι ήρθαν οι ξένοι από ανατολάς και οι ξένες και μας πήραν τις δουλειές και τους άντρες...
    Αντι να αφορίζουμε ας δούμε μήπως πρέπει να επανεξετάσουμε τους ρόλλους μας και το πόσο είμαστε διατεθημένοι να \"πληρώσουμε\" για να έχουμε κάποια πράγματα στη ζωή μας...
    Όσο για την εμπιστοσύνη που μπορείς να έχεις σε άτομα που έχουν στη ταυτότητά τους τίτλους και αρχές αλλά ουσιαστικά είναι καταπιεσμένα,ενοχικά,κομπλ εξικά και ευνουχισμένα άτομα με πολλά απωθημένα...ας μου επιτραπεί να πω ότι πρέπει να είμαστε πολύ τυχεροί αν μας τύχει κάτι καλό...
    Για να μη τα ισοπεδώνω όλα όμως και να γίνω και γραφικός στο τέλος, σαφώς είναι ο κανόνας της νεολέας αυτός και φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις και στα δύο φύλα το ίδιο...

  3. #33
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    38
    Το δέσιμο με την οικογένεια μπορεί να ερμηνευθεί από τον καθένα ανάλογα με τις εμπειρίες του. Προσωπικά δέσιμο είναι να ξέρω ότι αν και έχω φύγει από το σπίτι οι γονείς μου είναι πάντα δίπλα μου. Όχι για να μου μαζέψουν τυχόν ασυμμάζευτες ..λακίες που μπορεί να κάνω αλλά για να με αγκαλιάσουν εκείνη την ώρα και να μου πουν \"εντάξει έκανες το λάθος, μην σε παίρνει από κάτω, σήκωσε το κεφάλι, διόρθωσέ το αν μπορείς, μην το επαναλάβεις...\"
    Σε interview για δουλειά που έχω πάρει και εγώ έχω συναντήσει το στυλ που αναφέρεις ερωτόκριτε σε κάποια άτομα αλλά δεν ξέρω αν ειναι η πλειοψηφία. Νομίζω ότι παίζει ρόλο το πως έχεις μεγαλώσει, η οικονομική κατάσταση της οικογένειας, αν υπάρχει \"δουλειά του μπαμπά\" στο background και τα συναφή. Δεν θα μπω βέβαια καν σε σύγκριση με τα παλαιότερα χρόνια που δούλευαν από τα 12 τους και τα 15 τους καθαρά για τα απαραίτητα (τροφή και στέγη)...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Adamantia

    Κατ αρχήν μη θεωρηθεί χτες ότι η απάντησή μου αφορούσε σ εσένα απλώς της έδωσα αυτό το τίτλο απειδή ξεκίνησα να απαντώ σ εσένα...
    Μια φίλη μου που τυχαίνει να διαβάζει αυτά που γράφω εδώ χωρίς να είναι μέλος, μου έβαλε \"χέρι \" κατά κάποιο τρόπο μήπως και οι απόψεις μου είναι υπερβολικές και μήπως προέρχονται από προσωπικά μου βιώματα και εντέλει αφορούν τη μειοφηφία...
    Δε ξέρω όταν διδάσκω σε σεμινάρια σε πάνω από 300-400 άτομα από 18-25 χρονών ή βλέπω πάνω από 200-300 βιογραφικά και μιλάω και μαζί τους και ούτε το 10 % δεν είναι έτοιμο όπως το εννούν οι κανόνες της αγοράς για εργασία...τι να πω...
    Θα ήθελα όμως όποια -ος διαφωνεί σε κάτι ή θεωρεί ότι είμαι υπερβολικός να το συζητήσουμε γιατί δε θέλω να δημιουργώ εντυπώσεις..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Ποιοι κανονες τις αγορασ; Αυτοι που λενε δουλευε 12 ωρες και μη μιλας για υπερωριεσ, για αδεια, για ασφαλιση. Βγαζω στο αφεντικο μου 1000ευρο τη μερα δουλια και παιρνω ποιο λιγοτερα απο οσα του βγαζω το μηνα. Και αν παθει κατι το φορτηγο απο την τσεπη μου μπορει να βαλω κι ολασ. Αν παω στον εποπτη θα πεσει συρμα και δε θα με παρει κανεισ. Για τουσ κανονεσ ειναι απο που το βλεπεισ. Απο τη μερια του εργατη ή απο του αφεντικου;

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    begr
    Δε μιλώ γι αυτούς τους κανόνες που όντως έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες ...
    Μιλάω για κάποια χαρακτηριστικά και αρχές (άγραφες) που θα έπρεπε να διαθέτει ο κάθε υποψήφιος εργαζόμενος που θέλει να είναι σωστός τόσο απέναντι στον εαυτό του όσο και στον εργοδότη του...
    Μιλάω για κάποιες παράλογες συμπεριφορές που δε τιμούν τον ίδιο τον εργαζόμενο ...
    Πχ μιλάω για ασυνέπεια σε επαγγελματικό ραντεβού που αφορά αυτόν, για κρύψιμο από τη πλευρά του την ημερομηνία που δεσμεύεται να απαντήσει για τη δουλειά και για ηλίθιες δικαιολογίες του τύπου ..δεν είχα κάρτα ή δε μπορούσα να μιλήσω, για απαξίωση ορισμένων σταδίων εργασίας που είναι δική του δουλειά επειδή σκέφτεται και φαντάζεται ότι αυτό το κομμάτι (που είναι καθαρά δικό του) τον προσβάλλει ή τον υποτιμάει και γενικότερα για μεγάλες βλέψει πριν καλά καλά πάει χωρίς να είναι έτοιμο το άτομο να τις κατακτήσει αλλά να του χαριστούν...
    Όπως λειτουργούμε και στις σχέσεις μας ακριβώς το ίδιο...
    Αυτά όλα για να μη λέω περισσότερα φανερώνουν ότι απλά αυτό το άτομο δε μπορείς να το εμπιστευτείς γενικότερα και να στηρίχτείς και να επενδύσης πάνω του σε χρόνο και σε χρήμα...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Καταλαβα τι εννοεις. Στην Ελλάδα όλοι θελουν να ειναι διευθυντες, υπουργοι, προθυπουργοι, να ειναι σε μια καρεκλα πανω. Οταν φορτοσο καλαμια θα τα μιρασω σε πολους αλλα δεν ξερω αν φτασουν.

  8. #38
    Member
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    64
    Δεν απαντάς όμως Έρωτα...

  9. #39
    Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    38
    Δεν νομίζω ότι κάποιος που πραγματικά έχει ανάγκη για δουλειά δεν επικοινωνεί με δικαιολογία δεν είχα κάρτα στο κινητό. Ή είναι αρκετά μικρός σε ηλικία ή δεν ενδιαφέρεται ουσιαστικά να εργαστεί. Αυτές οι φτηνές δικαιολογίες, η ασυνέπεια στο ραντεβού και όλα τα υπόλοιπα που αναφέρεις προδίδουν αντι-επαγγελματισμό. Μιλάς για ομάδα ανθρώπων που δεν έχουν ξαναδουλέψει στη ζωή τους?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Φρουτάκι

    Σε τι δε σε κάλυψα ? αν η διαφορά είναι στις... τρίχες ?

    Αδαμαντία

    Όλοι λένε \" όταν ακούσετε κάτι πάρτε με τηλέφωνο\" παίρνω τηλέφωνο μετά από 1 μήνα 6 μήνες 1 χρόνο κτλ κάποια άτομα που θεωρώ \"καλύτερα από τα άλλα τρομάρα τους \" και ρωτάω έχεις βρει δουλειά ? η απάντηση είναι όχι ακόμα δε βρήκα κάτι...Εντωμεταξύ βλέπω αυτό το άτομο ή τα άτομα (μια και τα Χανιά δεν είναι Αθήνα) σχεδόν κάθε μέρα στα καφέ και στα clubs, στα ψώνια κτλ κτλ...όταν είχαμε μιλήσει για τελευταία φορά πχ μπορεί να μην ήταν τόσο καλά τα αγγλικά πχ ξαναρωτάω τα αγγλικά έχουν βελτιωθεί καθόλου όλο αυτο το διάστημα ? η απάντηση είναι όχι... δίπλωμα βγάλαμε πχ ? όχι ! Ελάχιστα άτομα μετρημένα στα δάκτυλα του 1 χεριού έχουν ασχοληθεί σοβαρά μετά από τηλεφώνημα δικό μου για κάποιες δουλειές που τους πρότεινα για τις οποίες κάποιοι άλλοι ψάχνονται και κάνουν τα πάντα για να τις πα΄ρουν...
    Απαντήστε μου εσείς πως αυτά τα άτομα επιβιώνουν και τα καταφέρνουν μια χαρά σε όλα αυτά που σας λέω και φοράνε και τα πολύ επώνυμα παρακαλώ τα περισσότερα από αυτά...κυρίως γυναίκες βέβαια..
    Ορισμένα από τα άτομα που έχω μιλήσει μπορεί να είναι άνεργες και πάνω από 3 χρόνια ....και οι εφημερίδες συνέχεια έχουν αγγελίες ...και οι περισσότεροι επιχειρηματίες διαμαρτύρονται ότι δε μπορούν να βρούν ένα σωστό άτομο...
    Αυτό για να είμαι δίκαιος τα τελευταία χρόνια και κάθε χρόνο και χειρότερα...
    Δώστε μου εσείς απάντηση γιατί εγώ μπορεί να είμαι υπερβολικός

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Εροτοκριτε δε μου φενεσαι και υπερβολικος. Παω το πρωι στη δουλια και ξημεροματα γυριζουν από τα κλαμπ, μπαρ. Αυτοκινιτα τους αγοραζουν οι γονεις τους που τους βριζουν και από πανω. Ποιος από όλα αυτά τα παιδακια που κοτσαρουν το αυτοκινητο το αγορασε με δικα του λεφτα από τη δουλια; Στο χαρτζηλικι του μπαμπα είναι και πουλανε και από πανω τσαμπουκα. Ο τσαμπουκας είναι στη δουλια. Εκει να μαθεις να στα λενε και να μη μιλας. Στο δρομο κανουν ένα σορο μα…..ιες και πας να τους πεις «ρε προσεξτε» και σε λενε «αντε και……….». Αυτά τα καλοπαιδα θα κατσουν να δεχτουν εντολες από το αφεντικο τους; Την προτη μερα θα φυγουν. Αν ξυπνησουν το πρωι να πανε στη δουλια που χλομο το κοβο. Να κατηγορουν ξερουν χωρις να δουλευουν. Δεν είναι ολοι ιδιοι αλλα καποιοι από αυτους δεν εχουν δουλεψει και δεν εχουν ψηθει να δουν πως βγαινει το μεροκαματο και πανε να κανουν και τους αλλους σαν τα μουτρα τους οι κηφινες. Εχει ομος και παλικαρια λεβεντιες που δουλευουν. Αυτά τα παλικαρια τα βλεπο στο δρομο και τα παω. Αλλα και τα αφεντικα να μην τραβανε το σχοινι με το οραριο. Ένα τραγουδι παλιο λεει «μη βροντοχτυπας τα ζαρια οσοι είναι παλικαρια τη ζωη τους την παιρνουν στις σκαλοσιες, η ζωη κανει τους αντρες το γιαπι το πιλοφορι το μυστρι» το υπολοιπο δεν το θυμαμαι.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Βασίλη μου δεν έχεις άδικο σε πολλά πράγματα. Όσων αφορά τις αγγελίες όμως άστο γιατί είναι μια σύνθετη περίπτωση και έχω πολύ κακές εμπειρίες. Το ότι ανακυκλώνονται αρκετές αγγελίες και τις βλέπεις καιρό είναι κυρίως επειδή οι συνθήκες είναι άθλιες ή αρκετά περίεργες. Εγώ από μικρή τη σκληρή δουλειά δεν τη φοβόμουν και είχα τον τσαμπουκά χωρίς μέσα και βίσματα να ριχτώ στον επαγγελματικό χώρο των αγγελιών.Δεν μπορείς να φανταστείς τί έχω συναντήσει μέχρι τώρα και υποτίθεται από μεγάλες και σοβαρές εταιρίες. Μετά από 8 χρόνια <<πεζοδρόμιο>> και σοβαρής εργασίας στο χώρο της πληροφορικής , οι εμπειρίες μου έδειξαν ότι γυναίκα εδώ στην Ελλάδα δεν μπορεί να κάνει πραγματική καρριέρα.Βλέπεις στην ίδια εταιρεία Αναλύτρια με γουάου πτυχία να κάνει χρέη γραμματέας και καφετζούς και άντρα με απλές γνώσεις χειριστή να είναι επικεφαλής τμήματος.... Τα έχω βιώσει αυτά τα σενάρια πολλές φορές. Είμαι χρόνια και σε αυτόν τον χώρο και στο εμπόριο.Από όπου και να τα πιάσεις βρωμάνε...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Όλγα μου συμφωνώ απολύτως.

    Μα εγώ δε μίλησα ποτέ με καλά λόγια για μας τους άντρες....δεν υπάρχουν διαφορές μεταξύ μας σήμερα στην Ελλάδα και επίσης πιστεύω ότι για τη κατάντια της πλειοψηφίας των γυναικών που αναφέρουμε φταίμε κυρίως εμείς...
    Εμείς με την απαράδεκτη συμπεριφορά μας σαν σύζυγοι, αδελφοί, μπαμπάδες κτλ κτλ οδηγήσαμε εσας να πάρετε τα όπλα και να κινείστε εναντίον μας και όχι παράλληλα με μας σε μια προσπάθεια αλλαγής του άθλιου τοπίου (άσχετα ότι χάσατε τη μπάλα) και εμείς επίσης με όλους τους παραπάνω ρόλους δημιουργήσαμε καταπίεση,χειραγώγηση, αναξιοπιστία και κατάρρευση στις σχέσεις και τώρα μιλάμε για ενοχοποίηση, κόμπλεξ, απωθημένα, αντρική συμπεριφορά και ανταγωνισμό στη σχέσεις από τη πλευρά σας...
    Συν ότι πολλοί από μας όταν έχουμε εξουσία γινόμαστε (είματε από πάντα αλλά σε λανθάνουσα κατάσταση) και μισογύνηδες και φαλλοκράτες....
    Αυτό το μοντέλο άντρα δεν αρέσει στις γυναίκες (τι αρέσει ας μη το συζητήσουμε γιατί μάλλον δε θα το βρούμε ποτέ..) οπότε κι αυτή τι να κάνει η καημένη εκτός από το να δημιουργεί άμυνες...
    Όταν σε μια χώρα δεν υπάρχει ουσιαστική οικογέννεια παρά μόνο στα χαρτιά,παιδεία,ώριμη κοινωνία και κυρίως πολιτική βούλιση για αλλαγές....τι να λέμε μετά...απλώς παρατηρούμε τα γεγονότα , κάνουμε και λέμε ότι μπορούμε για να συμβάλλουμε κι εμείς στον προβληματισμό και περιμένουμε μια με δυο γεννιές για να ζήσουν τα παιδιά μας ή τα εγγόνια μας ίσοι με τους υπόλοιπους ευρωπαίους...
    Παρόλα αυτά για να μην είμαι ισοπεδωτικός, μου αρέσει που είμαι Έλληνας και που ζω στην Ελλάδα αλλά δε βλάπτει να συζητάμε και τα κακώς κείμενα

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    13
    Χαίρομαι για την αλήθεια που περιέχουν τα γραφόμενά σου κι ας έχεις πιθανά παρεξηγηθείς από κάποιους με προηγούμενες σου τοποθετήσεις επί του θέματος... Και τα δύο φύλα φροντίσαμε με τον τρόπο του το καθένα στη διαμόρφωση των ιδιαίτερων χαρακτηριστικών που μας διακρίνουν και κατά συνέπεια και στον αντίκτυπο που έχουν στις διαφόρου τύπου σχέσεις μας. Τα ποσοστά που μας αναλογούν δε με αφορούν όσο η παραδοχή ότι είναι από κοινού συμμετοχή κι ότι αν θέλουμε να γίνει κάτι καλύτερο θα πρέπει να αναλάβουμε ευθύνες και υποχρεώσεις ξεκινώντας από το ατομικό κι επεκτείνοντας σε συλλογικό επίπεδο. Το μέλλον δεν είναι δυσοίωνο εφόσον υπάρχει διάκριση και θέληση για το καλύτερο που μπορεί να επιτευχθεί και από τις δυο πλευρές.... Ο αγώνας συνεχίζεται στο παιχνίδι της ζωής και το επιθυμητό αποτέλεσμα είναι η νίκη της ίδιας της ζωής!!!
    Φιλικά κι εγκάρδια
    Φένια

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Όλγα ποσες γυναικες με το φουστανι εχουν παρι θεσεις; Ποσες χωρις προσοντα εχουν ανεβει; Μπορι ενας αντρας να αναιβει οποσ μια γυναικα αν δεν εχει προσοντα; Εκτος αν το αφεντικο του την κουναει την αχλαδια και του κατσει ο υπαληλος.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •