ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΠΙΟ ΕΘΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΠΙΟ ΕΘΝΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ

    Ρε παιδια, ελεος, με εχουν ξενερωσει αυτοι οι γιατροι, ψυχιατροι, ψυχολογοι, ψυχοτετοιοι...
    Ας πουμε αυτος που με βλεπει (που βασικα εδω και κατι μηνες δε με εχει δει επειδη απολαμβανε τις διακοπες του) ενω ειναι ψυχιατρος δε γραφει φαρμακα!! Ετσι μου γραφει φαρμακα ενας αλλος παρακατιανος που ειναι συνεχεια μεσ στην καλη χαρα και μου σπαει τα νευρα.Αυτος ο χαζοχαρουμενος λοιπον μου γραφει ladose, τα οποια οπως μου εχετε πει και εσεις εδω αλλα και αλλα ατομα, ειναι σαν καραμελες για την περιπτωση μου.Και οντως ετσι ειναι.Δε με εχουν βοηθησει.Τον τελευταιο καιρο δεν τα παιρνω επιτηδες.Ο γιατρος λεει (αυτος που δε γραφει φαρμακα-τι γιατρος ειναι αυτος που δε γραφει φαρμακα αραγε;) οτι πρεπει να συνεχισω να παιρνω τις καραμελες.Ο χαζοχαρουμενος δεν απανταει καθολου!
    Καποιος που εχει χρονια ιψδ μου συνεστησε ενα γιατρο που του εγραψε κατι πολυ καλα φαρμακα, οπως ο ιδιος λεει, αλλα αυτος ο γιατρος θελει για επισκεψη 120 ευρω!! Ελεος!!
    Ενας ********ς ψυχοτετοιος που να παιρνει κανονικα λεφτα, να γραφει φαρμακα, να ειναι διαθεσιμος παντα, να νοιαζεται για τον ασθενη του, να ειναι σοβαρος και να ξερει να κανει καλα τη δουλεια του, ΥΠΑΡΧΕΙ σε αυτη τη βρωμοχωρα που ζουμε και μας προκαλει τοσες δυσκολιες;
    Για να μη μιλησω για το δημοσιο νοσοκομειο που εκει τα πραγματα ειναι τραγικα! Τα εχω ξαναπει σε παλιοτερο ποστ.
    Η πολιτεια δε δινει βαρυτητα στους δυο πιο σπουδαιους τομεις, την Παιδεια και την Υγεια.Τωρα ολοι ασχολουνται με τα νεα προσωπα της κυβερνησης...τιποτα δε θα αλλαξει σε αυτη τη βρωμοχωρα, τουλαχιστον για πολλα χρονια ακομα.Και εμεις τι κανουμε; Και να θελαμε, δε μπορουμε να κανουμε και πολλα.Απλα αναγκαζομαστε να περναμε ολα αυτα και να βασανιζομαστε, για τα λαθη που κανουν οι αλλοι.Αλλα ως ποτε ρε πουστη μου;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    πάντα κάπου αλλού
    Posts
    16
    Επειδή κάποιος μπορεί να δώσει κάποιο όνομα στην ασθένεια σου, δεν σημαίνει ότι καταλαβαίνει από τι πάσχεις. Οι γιατροί είναι επαγγελματίες την δουλειά τους κάνουν, έτσι να τους βλέπεις και εσύ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Πως γίνετε να μη γράφει φάρμακα?μήπως είναι ψυχολόγος,κάτι άλλο τέλος πάντων?εδώ και παθολόγοι γράφουν τα ladose...
    με ποια δικαιολογία δεν τα γράφει?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    10
    Καλή σας μέρα,

    Στέφανε έχεις δίκιο, δυστηχώς απο ότι φαινετε έχεις πέσει σε λάθος χέρια. Μην καταδικάζεις όμως το σύνολο, βεβαια καταλαβαίνω πως ο κάθε ενας βλέπει και περιγράφει τα πραγματα ανάλογα με τις δικές του εμπειρίες και οι δικές σου με τους επαγγελματίες ψυχικής υγείας καθε άλλο απο καλές ειναι.

    Υπάρχουν 2 πιθανές εξηγήσεις για το γεγονος οτι ο ένας δεν σου γράφει τα φάρμακα.... Η πρώτη εξήγηση είναι οτι ισως ειναι ψυχολόγος άρα δεν έχει δικαίωμα να το κάνει και η δεύτερη οτι δεν είναι νόμιμος, είναι ψυχίατρος αλλά χωρίς άδεια εξασκήσεως(οπότε δεν μπορει να τα δικαιολογήσει).

    Σε ποιά περιοχή βρίσκεσε? Ισως μπορέσω να σου συστήσω εγώ κάποιον (ο οποίος βέβαια να μην χρεώνει 120 ευρώ - η θεραπεία ειναι ανάγκη και όχι πολυτέλεια)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    Πως γίνετε να μη γράφει φάρμακα?μήπως είναι ψυχολόγος,κάτι άλλο τέλος πάντων?εδώ και παθολόγοι γράφουν τα ladose... με ποια δικαιολογία δεν τα γράφει?
    Οχι, ψυχιατρος ειναι σιγουρα.Και δεν πιστευω οτι δεν εχει αδεια εξασκησης επαγγελματος.Οταν τον ρωτησαμε, γιατι δε γραφει φαρμακα δε μας εδωσε σαφη απαντηση.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •