Η PARANOIA ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΙΟΛΟΓΙΑ ΜΙΑΣ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216

    Η PARANOIA ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΙΟΛΟΓΙΑ ΜΙΑΣ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ

    Προχθες πηγαμε θεατρο.Ηταν μακρυα απο το σπιτι και πηραμε ταξι.Στο ταξι δεν κοιταζα εξω.Επιτηδες.
    Μετα την παρασταση και αφου μαζεψα μερικα πραγματακια που ειδα στο δρομο, ειδα ενα χαρτι που μου φανηκε οτι εγραφε πανω paranoia.Τυχαιο; Μαλλον...
    Επειδη αυτη η λεξη ηταν αυτη η συγκεκριμενη, ηθελα να διαβεβαιωθω οτι ειναι αυτη.
    Ηξερα βεβαια οτι υπαρχει μαρκα ρουχων με αυτο το ονομα, αλλα δεν ημουν σιγουρος αν εγραφε paranoia ή αν ηταν κατι αλλο και οχι η μαρκα ρουχων.Και τι γυρευε εκει περα;
    Με επιασε αγχος.Προφασιστηκα οτι θελω να παω στην τουαλετα και γυρισα πισω να μαζεψω το χαρτι απο τη λασπη! Τελικα οντως εγραφε paranoia και ηταν η μαρκα ρουχων, προφανως καποιο διαφημιστικο φυλλαδιο.
    Μετα ειδα και αλλα πραγματα αλλα δεν τα μαζεψα, επειδη μερικες φορες ντρεπομαι να το κανω, ακομα κι αν ο αλλος γνωριζει το προβλημα μου.
    Χθες η μερα ηταν ηρεμη.Το βραδυ ειχα αυπνιες.
    Εχω τοσα πολλα στο κεφαλι μου.Τοσα να κανω.Θα προλαβω;
    Σημερα ειχε πρεμιερα η Μενεγακη.Ασχετο.
    Καθησα και παρακολουθησα την εκπομπη της και μετα ειδα τις μεσημεριανες εκπομπες που σχολιασαν και ερμηνευσαν την πρεμιερας της δημοφιλους παρουσιαστριας.Εκαναν συγκριση με τις παλιοτερες πρεμιερες, εψαχναν πισω απο τις λεξεις, σχολιαζαν το υφος της, τις κινησεις της, τα παντα.Εξαλλου η Μενεγακη ειναι πραγματικη σταρ και αψογη σε αυτο που κανει, οποτε αξιζει να ασχολουνται τοσο τα media μαζι της.Μου φανηκε πολυ ενδιαφερουσα αυτη η σημειολογια.Ειχαν ενδιαφερον οι αποψεις των δημοσιογραφων-τηλεκριτικων κτλ.Τι θελω να πω; Οτι ευτυχως με κατι τετοια, περναω καλα και ξεχνιεμαι.Ξεχναω ψυχαναγκασμους, σκοτουρες, υποχρεωσεις κτλ. Μου αρεσει πολυ να βλεπω τηλεοραση.
    Μετα ομως επρεπε να βγω απο το σπιτι...δε γινοταν να κατσω μεσα να δω το δεστε τους στον alpha;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    stefane πρεπει και να ζεισ ξερεισ...μην φωβασαι τοσο πολυ να ζησεισ..ειναι ωραια η ζωη πισω απο ολα τα προβληματα..αληθεια..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    στεφανε, δλδ οταν σου μπαινει μια ιδεα στο μυαλο πχ να μαζεψεις ενα σουπιδακι, μετα δεν σου φευγει? δεν μπορεις να κρατηθεις κ να μην το μαζεψεις?

    (για να καταλαβουμε κ εμεις που δεν εχουμε ΙΔΨ)
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Originally posted by Lou!..
    στεφανε, δλδ οταν σου μπαινει μια ιδεα στο μυαλο πχ να μαζεψεις ενα σουπιδακι, μετα δεν σου φευγει? δεν μπορεις να κρατηθεις κ να μην το μαζεψεις?

    (για να καταλαβουμε κ εμεις που δεν εχουμε ΙΔΨ)

    αδικος κοπος! Δεν απανταει! ειναι το στυλακι ετσι!

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    60
    ρε παιδια δεν απανταει ακομα να το καταλαβετε?γραφει στο ημερολογιο του

  6. #6
    το πιστευετε πως δεν το είχα προσέξει ποτέ?
    Και έχω απαντήσει σχεδόν σε όλα τα θέματα που έχει ανοίξει....:Ρ

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    216
    στεφανε, δλδ οταν σου μπαινει μια ιδεα στο μυαλο πχ να μαζεψεις ενα σουπιδακι, μετα δεν σου φευγει? δεν μπορεις να κρατηθεις κ να μην το μαζεψεις?
    Ετσι ειναι, δεν κρατιεμαι.Μου κολλαει.Αν δεν ηταν ετσι, δε θα ειχα ιψδ.Θελω να το μαζεψω για να δω τι ειναι.Με τρωει η περιεργεια.Πολλες φορες, οταν ειμαι με καποιον αλλο στο δρομο και δω κατι, ντρεπομαι να το μαζεψω και ετσι το σταμπαρω και παω μετα και το μαζευω απο κει που το ειδα.

    Οσον αφορα αυτο που λετε οτι δεν απανταω, εχω ξαναπει οτι δεν ειμαι συνεχεια μπροστα στον υπολογιστη.Σημερα, τωρα μονο μπηκα ιντερνετ.

    Διαβαζω παντα τις απαντησεις σας και αν χρειαστει απανταω.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •