τασεις προς εμετο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3

    τασεις προς εμετο

    καλησπερα σε ολους θα ηθελα να με βοηθησετε αν γινεται σε ενα προβλημα που εχω εδω και δυο χρονια περιπου και με ταλαιπωρει καθημερινα δεν αντεχω να ζω αλλο με αυτο το πραγμα μεσα μου και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας... το θεμα ξεκινησε οταν ημουν με την κοπελα μου.. Παραγγειλαμε να φαμε απο εξω και υστερα πηγαμε για υπνο αργοτερα την νυχτα ενιωσα καποιες ενοχλησεις στο στομαχι και αμεσως σηκωθηκα και εκανα εμετο απο τοτε ξεκινησε το προβλημα μου δεν μπορω να φαω μαζι με την κοπελα μου γιατι νομιζω οτι θα κανω εμετο ξανα, δεν μπορουμε να απολαυσουμε καμια κοινωνικη εκδηλωση γιατι νιωθω οτι θα παμε καπου και θα θελω να κανω εμετο δεν μπορω να κανω τιποτα μαζι της εκτος απο το καθομαστε σπιτι γιατι νιωθω ασφαλεια. οταν ειμαι με τους φιλους μου εξαφανιζονται ολα τα προβληματα σαν να μην υπαρχουν. Ακομα και οταν τρωω και με παρει τηλ να βρεθουμε αρχιζω να τρεμω και σταματαω επιτοπου το φαγητο και λιγο πριν φτασω σπιτι της νομιζω παλι οτι θα κανω εμετο...καποιοες φορες αυτο το προβλημα εξαφανιζεται και ξεχνιεμαι αλλα και παλι εξακολουθω να μην τρωω και να μην εχουμε καποια κοινωνικη δραστηριοτητα μαζι... δεν μπορω να το συζητησω μαζι της γιατι νομιζω οτι θα με κοροιδευει... μπορειτε να μου πειτε τι εχω? η που να απευθυνθω για να θεραπευτω απο αυτο το απαισιο συναισθημα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μοιαζει με ψυχαναγκασμο... πηγαινε σε εναν ψυχολογο θα σε βοηθησει πολυ!!!
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3
    τι εννοεις με τον ορο ψυχαναγκασμο? μηπως αρχιζω να τρελενομαι? εχω πανικοβληθει με αυτο το θεμα....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    βασικα σου ετυχε μια στραβη μια φορα κ εκανες εμετο. ωραια μεχρι εδω. γιατι αυτο να σημαινει οτι καθε φορα απο εδω κ περα αν ξαναφας με την κοπελα σου θα κανεις εμετο? ιδεα σου ειναι, ορθολογικα δεν στεκει. εσυ που το βασιζεις?

    εγω οταν ημουνα μικρη μπηκα σε αεροπλανο, κ τη δευτερη φορα, κοντεψε να πεσει. πραγματικα τωρα. τη γλυτωσαμε στο παρατσακ (μαλλον, δεν μας τα ειπανε κ αναλυτικα). εγω καθομουνα παραθυρο κ εβλεπα το αεροπλανο να κανει βουτιες προς τα κατω κ να χανει υψος!

    απο τοτε εχω μπει αμετρητες φορες σε αεροπλανο κ ποτε δεν μου συνεβη κατι στραβο. η μονη επικινδυνη εμπειρια ηταν εκεινη η φορα. γιατι να λεω καθε φορα, \"θα πεσει, επειδη τοτε πηγε να πεσει\"? θα ειχα χασει τοσα ωραια ταξιδια που εκανα, που τους εχω κ αδυναμια!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    cyprus
    Posts
    73
    το παθαινεις επειδη σε τρομαζει και μονο η ιδεα να κανεις εμετο μπροστα στην φιλη σου και την κανεις και νιωσει ασχημα και νιωσεις και εσυ ρεζιλι...ειναι εμμονη που σου δημιοθργηθηκε...θες να εισαι τελιος μαζι της γφ μονο η ιδεα να συμβει αυτο σε βγαζει εκτος εαυτου...πηγαινε εξω να φας...και εμετο να κανεις...ανθρωοινο ειναι...που ξερεις μπορει να της τυχει αυτης και οχι εσενα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •