Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119

    Μπορει να με βοηθησει καποιος;Δε ξερω τι να κανω και φοβαμαι πολυ.

    Ειμαι στο κρεβατι μου ξαπλωμενη και προσπαθω να κοιμηθω αλλα η καρδια μου χτυπαει σαν τρελη.Εκει που ειμαι ηρεμη εκει αρχιζει και χτυπα τρελα και μεσα σε ολα καταλαβαινω και κατι σαν αρρυθμια.Δηλαδη εκει που παει ρυθμικα ξαφνικα σα να χανει ενα παλμο και δινει αμεσως εναν αλλο γρηγορα.
    Νιωθω σφιξιμο και πονο στην αριστερη μερια του στηθους.
    Ειμαι μονη μου σπιτι,χωρις καρτα στο τηλεφωνο μου.
    Εχω φοβιθει πολυ με αυτες τις ταχυκαρδιες.Τι να κανω; στη τσαντα μου εχω χαπακια xanax 0,25.Να παρω ενα; θα βοηθησει; κιαν παθω κατι κακο;

    Πειτε μου κατι σας παρακαλω,ειλικρινα δε ξερω,φοβαμαι οτι θα παθω κατι κακο.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    μην φοβασαι καλη μου..ηρεμησε λιγο..

    εχει τρομαξει πολυ γιαυτο νιωθεις ετσι!
    δεν παθαινεις τιποτα!
    ηρεμησε σε παρακαλω..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Νιωθω οτι κατι δεν παει καλα,και αυτο με τρομαζει.
    Ημουν ηρεμη,προσπαθουσα να κοιμηθω και αρχισε παλι αυτο το μαρτηριο στα ξασφνικα.Δεν αντεχω αλλο,τι μπορω να κανω;

  4. #4
    Originally posted by Agia
    Νιωθω οτι κατι δεν παει καλα,και αυτο με τρομαζει.
    Ημουν ηρεμη,προσπαθουσα να κοιμηθω και αρχισε παλι αυτο το μαρτηριο στα ξασφνικα.Δεν αντεχω αλλο,τι μπορω να κανω;
    Καταλαβαίνω πως νιώθεις Agia επειδή το παθαίνω και εγώ...
    Μπορείς να προσπαθήσεις να αποσπάσεις την προσοχή σου κάπου άλλου, έτσι ώστε να χαλαρώσεις λιγάκι, να σταματήσεις όσο γίνεται να νιώθεις τρομαγμένη;
    Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά προσπάθησε το Agia μου. Νιώθεις- ανησυχείς ότι θα πάθεις κάτι αλλά δεν θα πάθεις!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Παιδια, τελευτεα πιστευω πως κατι δε παει καλα και λογο οικονομικων αυτη τη στιγμη δε μπορω να παω να κανω παλι εξαιτασεις.
    Με αυτες τις ταχυκαρδιες ενω προσπαθω να κοιμηθω ειλικρηνα τρομαζω πολυ γιατι ειμαι ηρεμη και ξεχνιεμαι με την τηλεοραση και παρολα αυτα ερχονται ξαφνικα,και καταλαβαινω και εκτακτες.
    Δε ξερω τι να κανω,τετοια ωρα,που να παω,ποιον να βρω,να παω στο νοσοκομειο;τι να κανω; προσπαθω να ειμαι ηρεμη αλλα νιωθω την καρδια μου να χτυπα βαρια και δυνατα και λιγο αρρυθμα.
    Πως να ειμαι σιγουρη οτι δε θα παθω κατι κακο;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    magenta γιαυτο φοβαμαι,γιατι σε κατασταση ηρεμιας μια ταχυκαρδια δεν ειναι οτι καλητερο.Κριβει προβληματα.Αλλα πως να το διαχειρηστω οταν ειμαι χαλαρη και ισα ισα που την ακουω ξαφνικα τρελαινεται, απο τι μπορει να ειναι ρε γαμωτο;

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    δεν παθαινεισ τιποτα!
    εισαι στο ζενιθ της κρισης!θα περασει..ηρεμησε..

    σηκω πιες νερακι ριξε κ λιγο επανω σου..σε διαβεβαιωνω δεν παθαινεις τιποτα!
    πες φωναχτα δεν εχω τιποτα!!!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    κ επισης να μας πεις οτι ναι τωρα ειμαι καλυτερα..


  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Αυτη τη στιγμη εχουν πεσει οι παλμοι αλλα ετσι γινετε παντα.Σε λιγο θα ξανα αρχισει,και ειδικα μεχρι να με παρει ο υπνος,ετσι θα με παει.
    Και οταν ξυπνησω παλι το ιδιο και ειναι τρομακτικο ρε παιδια,αληθεια σας λεω.
    Ειχατε ποτε παρομοιο προβλημα; εξαιτασεις καρδιας εχετε κανει; Εγω εχω κανει,και με ειχε διαβεβαιωσει ο γιατρος οτι δεν εχω κατι.Και τωρα;τι ειναι ολα αυτα;μηπως πρεπει να ξανακανω;

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    δεν εχεις τιποτα!!!
    κρισεις αγχους μονο..ειχα κ εγω μια κρισουλα το μεσημερι..

    χαλαρωσε..ειναι μονο αγχος!η καρδια σου ειναι υγιεστατη!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Αυριο με περιμενουν για μια συνεντευξη,για δουλεια.Τι θα κανω παναγια μου με αυτα που εχω; Παντως κατα τη διαρκεια της μερας δεν εχω τετοια πραγματα.Ολα συμβαινουν την ωρα που χαλαρωνω να κοιμηθω και την ωρα που ανοιγω τα ματια μου,για λιγο!

    Δε νομιζω πως η καρδια μου ειναι υγειεστατη με αυτα που κανει.

    Σας ευχαριστω που αφιερωνετε χρονο για το προβλημα μου,μου κανετε καλο καπως ¨)

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    23
    Μην φοβάσαι,προσπάθησε να χαλαρώσεις, να ηρεμήσεις.Θα περάσει αυτή η κατάσταση, με το να ασχολείσαι με το πόσο χάλια είσαι και πως νιώθεις ετσι το κάνεις πιο δύσκολο.Χαλάρωσε τον εαυτό σου οσο μπορείς και θα περάσει.

  13. #13
    Originally posted by Agia
    Και οταν ξυπνησω παλι το ιδιο και ειναι τρομακτικο ρε παιδια,αληθεια σας λεω.
    Ειχατε ποτε παρομοιο προβλημα; εξαιτασεις καρδιας εχετε κανει; Εγω εχω κανει,και με ειχε διαβεβαιωσει ο γιατρος οτι δεν εχω κατι.Και τωρα;τι ειναι ολα αυτα;μηπως πρεπει να ξανακανω;
    Ναι είναι τρομακτικό την στιγμή που το παθαίνω και εγώ! Έχω κάνει και εγώ εξέταση καρδιάς και ήτανε όλα εντάξει!

    Απο την κρίση οφείλονται οι ταχυκαρδίες σου Agia, μην σε ανησυχεί καθόλου η καρδούλα σου! Δεν θα πάθεις τίποτα!

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by magenta
    μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω περισσοτερο βρε καρδια μου αληθεια αλλα σου εχει κολλησει το μυαλο....οπως γινεται με ολες τις αγχωδεις διαταραχες.... εχεις πολυ αγχος γι αυτο χτυπαει τοσο γρηγορα και τρελα η καρδια σου... δεν χρειαζεται να ξανακανεις εξετασεις αν ο γιατρος σου ειπε οκ. βασισου στο οκ του και μην το ψαχνεις αλλο...ιατρικα.τωρα πλεον το θεμα ειναι ψυχολογικο.... προφανως το εχεις καταλαβει γι αυτο και γραφεις σε αυτο το φορουμ....
    αντιμετωπισε το λοιπον σαν ψυχολογικο θεμα και ακουσε μας και εμας λιγακι..... δεν ξενυχταμε τσαμπα γραφοντας εδω...
    -μην παρακολουθεις συνεχεια σαν ντεντεκτιβ την καρδια σου.αστην να κανει την δουλεια της!
    -βρες τροπους να χαλαρωνεις οταν σε πιανει αυτο....ανασες ισως... υπαρχουν πολλες τεχνικες χαλαρωσης στο ιντερνετ μπες και στο σαιτ \'Νικητας Καυκιος\'θα βρεις πολλες τεχνικες.μ εχουν βοηθησει
    -αγνοησε το,απεσπασε την προσοχη σου και πες απο μεσα σου..-δεν με νοιαζει που χτυπας ρε καρδια τοσο γρηγορα...με ενοχλεις αλλα δεν προκειται να παθω κατι και το ξερω πλεον..χτυπα οσο θες δεν με νοιαζει
    -ξεκινα να αθλησε για να την δυναμωσεις ακομα περισσοτερο και για να σου φευγει η υπερενταση και το στρες
    ενταξει....?
    οτι και να πει κανεις μας ειναι περιττο..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Τα λες τοσο ωραια mangeta μου, μακαρι να μπορουσα να σκεφτω εκεινη την ωρα ετσι,οτι δε θα παθω κατι και λοιπα,αλλα οσο υπαρχει αυτο ετσι δε θα κανω κακο στη καρδια μου; καποια στιγμη δε θα παθει κατι και αυτη;;;
    Γενικα παει το μυαλο μου στο κακο,ειδικα με τη καρδια! κολημα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •