ΜΠΑΦΟΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: ΜΠΑΦΟΙ

  1. #1

    ΜΠΑΦΟΙ

    Εκοψα το ποτο και αρχισα τους μπαφους.Ειναι τωρα κανενα 5 μηνο που δεν πινω αλλα 2-3 το μηνα κανω μπαφο και με χαλαει πολυ.Μου βγαζει οτι εμονη και μαλακια εχω στον εγκεφαλο.25 ΜΕΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ 5 ΧΑΛΙΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΑΦΟΣ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.κολαει ο εγκεφαλος λιγο αλλα ειναι καλυτερο απο το αλκοολ.τι να κανω?
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Tι μπαφο πινεις και κραταει 5 μερες η μαστουρα.
    Οσες φορες εχω δοκιμασει περα απο μια ταχυκαρδια που κραταει για καμμια ωρα δεν ενιωθα τιποτα αλλο.
    Περα απο αυτο απο οσω ξερω το χασις δεν ειναι πολυ εθιστικο.Εχω ακουσει οτι το τσιγαρο ειναι πιο εθιστικο.
    Μηπως η εξαρτηση σου ειναι ψυχολογικη?
    Mαλλον αντικατεστησες το ποτο με το χασις.
    Θα πρεπει να το σταματησεις

  3. #3
    ΝΑΙ βασικα οταν κανω μπαφο πριν κανω,ξερω οτι θα γινω χαλια !οχι ρε δεν μου κραταει 5 μερες,κανω 2 φορες το μηνα και μου κραταει τις επομενες 2 μερες,ΧΘΕς εκανα δεν με πιασ ταχυκαρδια κτλπ αλλα πολυ κλαμα,.ΜΙλαμε για πολυ κλαμα και σημερα στη δουλεια εχω ακαθισια.θελω να φυγω.Γενικα σμερα νιωθω οτι ειμαι για δαφνι:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Περιμενε καποιον πιο εμπειρο να σου απαντησει.
    Εγω δεν εχω θεμα με εξαρτησεις.Αγχωδεις διαταραχες εχω και δεν εχω παρατηρησει καποια αλληλεπιδραση με το χασις.
    Αν και νομιζω το να αποφευγεις τους μπαφους ή και τα ατομα με τα οποια πινετε μαζι θα βοηθουσε

  5. #5
    MIA Zwi tin exoume siga min eimaste olo stin prosoxi.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Το χασις αγάπη μου πολλαπλασιάζει τις περισσότερες φορές αυτό που αισθάνεσαι εκείνη την ώρα. Θα σου έλεγα να το κόψεις. Εννοείται και το αλκοόλ. Εχω εμπειρία και από τις δυο ουσίες, οπότε σου λέω με το χέρι στην καρδιά, μακριά από αυτές τις μαλακίες.

  7. #7
    Moy aresoun ta arnitika emena kai o polaplasiasmos twn arnitikws,akomi den exw ksezalistei apo ti xthesini tzivana,les na me pane mesA?:(
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Κοψτα να βρεις την υγεια σου.Εγω επινα μπαφους επι τρια χρονια σε καθημερινη βαση μεχρι και 20 τσιγαρα την ημερα,γι αυτο μια μερα ανεβηκα στο ''καγκελο'' και δεν ξανακατεβηκα χαχα ..Παντως αν δεν παθαινα ψυχωση θα ειχα σοβαρο προβλημα τοξικομανιας,για παραδειγμα μολις εκοψα τους μπαφους αρχισα επι καθημερινη βαση το αλκοολ,μετα μολις εκοψα το αλκοολ αρχισα τον τζογο,εγινα τζανκι της αδρεναλινης-ντοπαμινης οπως θελεις πεστο.Μια ζωη τιγκα στην εξαρτηση.Ειχα βεβαια και αναλαμπες του φωτους οταν εκανα πεζοπορια και ανεβαινα βουνοκορφες,ολα μες στη ζωη ειναι baby αρκει να ισορροπεις,να μην το ''γαμησεις'' την μανα...χαχα

  9. #9
    Shmera den katalavainw kai polla eimai ston kosmo mou ti mou les twra?na kanw pezoporia?mono auto epiasa kai an nai se ti tha me voithisei i pezoporia?
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    Οκ αυριο θα το πιασεις καλυτερα...χαχα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by olgaki82 View Post
    Moy aresoun ta arnitika emena kai o polaplasiasmos twn arnitikws,akomi den exw ksezalistei apo ti xthesini tzivana,les na me pane mesA?:(
    ρε συ ολγα.
    αφου σου αρεσει και ξερεις τι θελεις, τι μας ρωτας εμας?
    κανε οτι θελεις

  12. #12
    re rem mou aresoun ta arnitika me travaei to aima pros ta ekei ,trelainomai gia thlipsi alla thelw na alaksw einai periergo aisthima thelw na ginw fisiologikos anthrwpos giati kserw pws den eimai,oloi oi anthrwpoi nithwoun xalia kapoies fores alla den to rixnoun oute sto alkool oute stous mpafous thelw na to alaksw auto varethika mia zwi eksartisi kai an kopsw mpafo eimai ikani na eksartithw apo kati allo
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by olgaki82 View Post
    re rem mou aresoun ta arnitika me travaei to aima pros ta ekei ,trelainomai gia thlipsi alla thelw na alaksw einai periergo aisthima thelw na ginw fisiologikos anthrwpos giati kserw pws den eimai,oloi oi anthrwpoi nithwoun xalia kapoies fores alla den to rixnoun oute sto alkool oute stous mpafous thelw na to alaksw auto varethika mia zwi eksartisi kai an kopsw mpafo eimai ikani na eksartithw apo kati allo
    ενταξει ρε ολγα, ξερεις πολυ καλα, οτι αυτα δεν ειναι απλα πραγματα,και με καποια σοβαρη προιστορια σε εθισμους η κατασταση ειναι αρκετα πολυπλοκη.
    δεν μπορεις να βοηθηθεις απο μια γνωμη μεσα σε ενα φορουμ.
    αν πραγματικα θελεις να ισορροπησεις, σκεψου σοβαρα να κανεις ψυχοθεραπεια.

  14. #14
    ponaei i gamimeni kai den thelw ekei tha antimetwpisw alithies mia xara eimai ston kosmo m
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by olgaki82 View Post
    ponaei i gamimeni kai den thelw ekei tha antimetwpisw alithies mia xara eimai ston kosmo m
    αφου εισαι καλα, κατσε εκει ολγακι...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μπαφοι
    By otilie in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 85
    Last Post: 19-04-2010, 06:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •