Ψυχωση και δουλεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Ψυχωση και δουλεια

    Ποσοι απο εδω με διαγνωσμενη ψυχωση δουλευετε?Εγω δεν δουλευω και νομιζω οτι δυσκολα θα βρω δουλεια που εχει να κανει με το μυαλο γιατι δεν ειμαι καθολου συγκεντρωμενος και ξεχναω ευκολα.Εσεις που δουλευετε πως τα καταφερνετε?

  2. #2
    Μην αποπαίρνεις τον εαυτό σου. Να ψάξεις να βρεις δουλειά με όλα τα προσόντα και ικανότητες που διαθέτεις. Να το παλέψεις. Στο νου σου να πάψεις να συνδέεις τις ψυχώσεις με την επαγγελματική αποκατάσταση. Δε βοηθάει. Δες τα ως δυο τελείως άσχετα μεταξύ τους πράγματα.

    Και εγώ πάντα παρουσίαζα φοβίες, άγχος, ψυχαναγκασμούς, μαλαγχολίες αλλά τα κατάφερα όχι μόνο να τελειώσω αξιόλογες σπουδές αλλά και να βρω μια πολή καλή δουλειά που έχει να κάνει με το μυαλό.
    γιάννης

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395
    εχει μεινει κανεισ χρονια χωρις δουλεια?Πως αντιμετωπισατε την καθημερινοτητα σας? Εγω εμεινα 3 χρονια και φρικαρα.Τωρα δουλευω και ειναι αρκετα καλα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν ειμαι με διαγνωσμενη ψυχωση ακριβως, δλδ δεν επισκεπτομαι ψυχολογο ή ψυχιατρο, ομως περασα αναγκαστικα απο ψυχιατρο στο στρατο, γραφωντας μου ανοησιες και δινωντας μου κατευθειαν φαρμακα (τα οποια δεν πηρα).

    ναι ειμαι ανεργος, στο δημοσιο δε νομιζω πως μπορω να βρω δουλεια πλεον. και γενικα εχω παρατησει τις σπουδες μου εδω και χρονια, οποτε δεν εχω κανενα σπουδαιο χαρτι για να βρω κατι ευκολα (εδω δε βρισκουν γιατροι πχ).

    η καθημερινοτητα απλα δε παλευεται, ευτυχως που ζουν οι γονεις μου ακομα και τους τα τρωω. αν πεθανουν θα μεινω κυριολεκτικα στο δρομο...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    όχι μόνο εσύ. η μισή ελλάδα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •