μην ακους τους αλλους σε μπερδευουν πιο πολυ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν υπαρχει να μπει κατι στο κεφαλι μας , αλλος βρισκει τις ισορροπιες του μοναχικος , αλλος μες στο πληθος , αλλος ετσι αλλος γιουβετσι , ολοι χαμενοι απο χερι κατα καποιον τροπο με αναπαντητα ερωτηματα να μας βασανιζουν.

    Καλο θα ηταν περισσοτερη χαρα , να ειμαστε χαρουμενοι οπως το καταφερνει ο καθενας:)

    Προσωπικα χρειαζομαι παρεα.

    Ελπιζω να ξεπερασεις το προβλημα της καταθλιψης δεν ξερω πως , ισως με επισκεψη σε καποιον ειδικο ισως με φαρμακευτικη αγωγη δεν μπορω να ξερω αρκει να μη βαλτωνεις.

    Να σαι καλα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    ουπς λαθος διαβασμα wait...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ωραια τα λες...χμ δεν βρισκω κατι εξυπνο να πω γιατι φευγεις συνεχεια?

    Εγω προσωπικα θα εφευγα εαν ενοιωθα βαλτωμενος για να δω κατι καινουριο στον οριζοντα...αλλα εσυ βαλτωνεις συνεχεια?

    Δεν ξερω , δεν μοιαζει με νομαδικη ζωη γιατι αυτοι συνηθως παν κατα ομαδες περισσοτερο σαν ο περιπλανωμενος πιστολερο (μην το παρεις στραβα :) ) , εχει την μαγεια του και μαλλον μπορεις να βρεις και καποιον αλλον στο δρομο?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ευχαριστω για την εκτιμηση:)


    Και αφου σου αρεσε να σου αφιερωσω το

    \"ειμαι ενα φτωχος και μονος καουμπου \" απο το lucky look , γιατι ολοι χρειαζομαστε αυτη τη ρημαδα την τυχη και πολλες φορες η επομενη στροφη μας φερνει εκει που ακριβως θελουμε:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    ....ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ...
    ο καθενας απο μας μεχρι τωρα εχει διαβει τον δικο του δρομο..και οπως εχω αναφερει αρχικα...εχει βγαλει τα δικα του συμπερασματα και βλεπει τα πραματα οπως αυτος θεωρει οτι του δινουν κουραγιο...ειναι μια δυσκολη και ανιση μαχη γιατι υπαρχουν πολυ παραγοντες που μπορει να συντελεσουν για την περαιτερω εξελιξη...
    απο μικρη θυμαμαι τον εαυτο μου να ειμαι το μεσον..ασ το παρει οπως θελει ο καθενας γιατι δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες..καλωσοριζα τους αδυναμους και καλοδεχομουν τους ευγενικους...η ευγενεια σε παει μπροστα ειδικα στη δουλεια σου...η δουλεια που κανω εχει να κανει με ανθρωπους...διαφορους ανθρωπους...μονο που τους κοιτω τους διαισθανομαι ακομα και τον τροπο που θα μου πουν καλημερα..ειναι κατι που αναπτυχθηκε απο τη συχνη αυτη επαφη.. οχι απο κατι αλλο:)..αυτο λοιπον το πραμα μου εδωσε την ευκαιρια να επιλεγω...καποιες φορες δεν επελεξα αυτα που επρεπε..λογος απειριας θεωρω περισσοτερο και λογο αθωοτητας...ομως οι περισσοτερες συναναστροφες μου ειχαν να κανουν με ανθρωπους που μπορουσαν να μου διδαξουν κατι....μερικοι ηταν φιλοι μερικοι ηταν συντροφοι.... αλλοι μου διδαξαν το κουραγιο,αλλοι τη δειλια και το αποτελεσμα αυτης...αλλοι μου διδαξαν τη φτωχεια...αλλοι τη μοναξια..αλλοι την αγαπη...απο ολους πηρα κατι...και τους ειμαι ευγνομων...τους ευχαριστω εστω και αυτους που μου διδαξανε την απορριψη...η απορριψη σε κανει να βλεπεις ποσο δυνατος εισαι...και ο πονος αυτος αμεσως εξαλειφετε...οσοι απο αυτους ερχονται φευγουν γρηγορα...και εκει αμεσως αντιλαμβανομαι το σκοπο που εμφανιστηκαν στη ζωη μου...τη δικη μου τη ζωη...ισως και γω για τη δικη τους.. και ναι...θα ηθελα να το πιστευω αυτο πραγματικα... ο λεο μπουσκαλια μας μιλα για την απολυτη αγαπη....δεν πρεπει παντα να περιμενουμε να παρουμε...πρεπει να δινουμε...και αν αυτα που δωσαμε καταληξουνε στο νασο...τοτε αυτοι...δεν διδαχτηκανε...εστω και κατι μικρο...αρκει εσυ μεσα σου να νιωθεις οτι...να...προσφερα κατι...`η εστω προσπαθησα....η επιλογη? δικη σου!!!!!:)

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    ......ΦΥΓΗ....
    Η φυγη αυτη,ατιμη που ειναι...ωρες ωρες σε μπερδευει...αλλες φορες σε γεμιζει με τα καινουρια πραματα που φερνει μαζι της...
    ειναι εθισμος? εθισμος στο καινουριο? ειναι συνηθεια?..δεν το εχω προσδιορισει ακομα...ισως ειναι αλληλενδετα μεταξυ τους...σε γεμιζει με δυναμη...καποιες φορες και με μεγαλη μοναξια...γιατι παντα ξεκινας απο την αρχη... φοβασαι?? καμια φορα αυτη η αλλαγη που σε φερνει κοντα με καινουριους ανθρωπους,σε κανει να δηλωνεις καθε φορα εναν καινουριο εαυτο...μηπως εχεις χασει τον πρωτο πρωτο εαυτο?αυτη απο οταν ησουν παιδι? ειναι η αθωοτητα...και αυτη χανεται διοτι προσπαθεις να μη σε φανε ολοι αυτη οι αγνωστοι γνωστοι..προσπαθεις μη χασεις την κυριαρχια του εαυτου σου..μπορει να σε μπερδευω...συγνωμη...μηπως αυτος ο νεος εαυτος που παρουσιαζεις ειναι ο εθισμος σου...μηπως μεσα απο αυτο προσπαθεις να φτασεις στο παλιο σου εαυτο....λαθος μεγαλο ομως...ειναι σα να απορριπτης τις ιδιες σου τις εμπειριες που με μοχθο δημιουργησες και ξεπερασες και αναγεννηθικες μεσα απο αυτες...ακομη και με τον ιδιο σου τον εαυτο,εισαι ενας αλλος εαυτο....ψεματα???
    ομως...παλι συνεχιζεις φευγεις...τουλαχιστον ετσι νιωθω αδυναμη-δυνατη....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    .....ΤΟ ΚΥΝΗΓΗ ΤΩΝ ΟΥΤΟΠΙΚΩΝ ΟΝΕΙΡΩΝ...
    ολοι μας εχουμε ονειρα..αλλοτε μεγαλα,αλλοτε μικρα... καθως φτανουμε στην επιτευξη εστω και μερικων απο αυτων αισθανομαστε ισχυροι..ομως οταν αποτυγχανουμε μοιαζει να διανυουμε ενα γολγοθα...καμια φορα χανουμε και το στοχο μεσα στη απογοητευσει που νιωθουμε...το δικο μου ονειρο? δεν ξερω..
    δεν θελω να σε παρασυρω στο δικο μου το κενο...συγνωμη αν το κανω...
    ενα πρωινο ξυπνω και θελω να φυγω σε ενα ομορφο τοπο,και αλλες παλι φορες ξυπνω σε ενα \"αδειο δωματιο\"...
    ενα ατελειωτο κυνηγη ονειρων που ψαχνεις ελπιδα..ελπιδα -λυτρωση...το δικο σου ονειρο... ουτε εσυ το εχεις βρει...υποθετεις ισως...
    ο κοσμος γυρω καθοριζει την πορεια της ζωης σου...βρες μια καλη κοπελα/αγορι...βρες μια καλη δουλεια,βρες,βρες,βρες....
    καταλαβενεις...καθοριζουν,κ αι οχι μονο καθοριζουν,μερικοι το απετουν...ειρωνια...
    αποδεσμευσου απο τα πρεπει των αλλουν...και ας αποτυχουν τα δικα σου τα ονειρα...αλλοστε ητανε δικα σου....
    δεν θελω μια φυσιολογικη ζωη...θελω μια ζωη παραμυθι...δεν αξιζει τον κοπο??

    που ξερεις μπορει να περασουν τα χρονια και μεσα απο τα λαθη αυτα να πεθανης μονη/ος... τι ειναι ομως προτειμοτερο?
    να πεθανεις μονος κυνηγοντας ενα ουτοπικο ονειρο?`η να πεθανεις στο ονειρο που φτιαξανε οι αλλοι για σενα?γιατι το αποτελεσμα ειναι ιδιο...παλι μονος πεθαινεις...μη τρομαζεις...η ζωη ειναι ωραια μεσα απο την ασχημια...μη φοβασαι...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    ...ΜΗ Μ`ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ ΚΑΙ `ΓΩ....
    Την εκφραση αυτη,την πρωτοειδα σε ενα μαγαζι με αναμνηστικα χωρου...την αγορασα και την κρεμασα σπιτι,στο παραθυρο φατσα καρτα...να τη βλεπω και να αναρωτιεμαι και παλι...θυμαμαι ειχα γελασει αρκετα οταν την ειδα..τωρα μετα απο καιρο την ξανα βρηκα τυχαια...οποιος την δημιουργησε,`η γελουσε `η ητανε\"χαμενος\"...:)
    πολλοι απο μας εχουμε μια κακια συνηθεια,να προσαρμοζουμε τα δικα μας θελω με τα θελω των αλλων...(αναλογα την ηλικια)και η αναφορα μου αυτη,εχει να κανει με τις σχεσεις...
    ποσες φορες προσκοληθικαμε στους αλλους βαζοντας τα δικα μας θελω σε δευτερη μοιρα?ποσες φορες πατησαμε τον εγωισμο μας,φοβουμενοι πως εαν δεν το καναμε θα απομακρυναμε τον αλλο,απο εμας...ποσες φορες θυσιασαμε χρονο του εαυτου μας για να πραγματοποιησουμε αναγκες αλλων?...κανεις τους ομως δεν το ζητησε,δεν το απαιτησε...και ειχανε δικιο...εσυ ομως εμεινες με την πικρια...
    μα γιατι πικρενεσαι?
    εσυ..εσυ,ποιος ηταν ο λογος που το εκανες αυτο?...τι ηθελες να ακουσεις?...ωωω δες τον πως θυσιαζετε για μενα,δεν θα χωρισω και δεν θα απομακρυνθω ποτε απο αυτο τον ανθρωπο...χαχα γελειο ειρωνικο...μην αυταπατασε...πες την αληθεια ...`η οντως καντο,χωρις να ζητας επιβραβευση...καντο οντως για σενα...
    γιατι αλλιως θα μεινεις με την πικρια...και ο μοναδικος που θα φταιει,εισαι εσυ...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    uloda...λες και το εγραψες για μενα....ναι μου αρεσει αυτο που εγραψες , με εκφραζει.

    Απλως εδω την περιοχη δεν την διεπουν....φυσικοι κανονες λολ
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Συνοδοιπορους οχι αποκουμπια , ποτε αποκουμπια και ποτε λιμανι σταθερο , φουρτουνιασμενες θαλασσες και αγωνας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    ....ΘΑΝΑΤΟΣ...
    (θα ηθελα αρχικα να προειδοποιησω,πως οτι αναφερθει,δεν πρεπει να το σημμεριστη κανεις..)
    ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...
    .... ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕ ΤΟ.....
    ειναι αρκετα δυσκολο να χαλιναγωγησεις ετουτη τη σκεψη...απλα δεν πρεπει να γινει η αρχη...
    οι περισσοτεροι οντως δεν αντιλαμβανονται αυτη την πραγματικη εξελιξη της ανθρωπινης ζωης...αν το αντιλαμβανονταν,ο κοσμος γυρω μας ισως να ηταν διαφορετικος..δεν ξερω πως,μα ειμαι ελευθερη να το φανταστω....
    ο θανατος ειναι λυτρωση...ειναι η αληθεια...ειναι το τελος αυτων των εμπειριων....
    τι θες να φυγεις νωριτερα?
    ξερω το γιατι,ειμαι ελευθερη τουλαχιστων να το φανταστω...μα ξερεις τι με κρατα? το οτι οντως δεν ειμαι ετοιμη...μεσα μου βαθια πιστευω πως κατι δεν εχει εκπλυρωθει...ισως τα ονειρα μου,ισως η βοηθεια μου προς καποιον αλλο,ισως παλι....
    το σιγουρο παντως ειναι πως αν ημουν ετοιμη ο θεος ο ιδιος θα μου εκλεινε τα ματια και θα με λυτρωνε... τον εβαλα να μου το υποσχεθει..;)ισως αυτο που με περιμενη να μην ειναι κατι το φαντασμαγορικο,μα ξερω πως περιμενει εμενα...κοιτα βαθια μεσα σου...ισως και συ το δεις,το νιωσεις.....ισως οι δικοι σου ανθρωποι σαγαπανε τοσο που σε μια στιγμη σε κανουν να το ξεχνας...φαντασου αυτη τη μανα να μην ειναι προορισμενο γι `αυτη να κλαψει πανω στο μνημα του παιδιου της....και για ετουτη τη \"δειλια\"πονο ατελειωτω να της χαρισεις...φαντασου να ξυπνα τη νυχτα ιδρωμενη απο του εφιαλτες που της προξενησες ΕΣΥ...Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΕΡΙΣΚΕΨΕΙΑ,ΒΙΑΣΥΝΗ...η υπομονη ειναι θειο δωρο...εχω και προσπαθω να μη την χανω...προσπαθω σκληρα...οι περισσοτεροι θαρρω...προσπαθησε και συ...και αν δεν μπορεις...απλα κλεισε τα ματια και αγκαλιασε το μαξιλαρι σου `η οτι αλλο θες...νιωσε τη ζεστασια του εστω και αν ειναι αψυχο...δωστου λιγη απο την πνοη σου και μοιρασου τα ονειρα σου...μπας και τα θυμηθεις ξανα και `συ....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    my room
    Posts
    573
    Τί αληθινά και τί δυνατά αυτά που γράφεις...Και πόσο μα πόσο σε καταλαβαίνω...
    Απλά αγωνίζομαι με τα χαρτιά που μου έχουν μοιραστεί....

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    ........xaxxaxa.....
    KAI TH NOMIZEIS?...OTI ME AKSORISES?...
    XAXA...POSO GELIESE...
    GELIESE IKTRA...
    XAXA...
    DEN MPOREIS NA ME EKSORISEIS....
    GIATI APLA DEN MPOREIS....
    ENA GRHGORO KARDIOXTYPI ME EKANES NA NIWSW,KAI ME 2-3 ANAPNOES...
    .....APLA EPAPSES NA YPARXEIS.....
    XAXAXA.....ENA KOKKINO PARA8YRAKI,NOMIZEIS 8A ME STAMATHSH?...
    XAXAXAXAXA...POSO GELIESE.....
    TH NOMIZEIS,H ZWH MOU APO ENA KOKKINO PARA8YRAKI KREMIETAI??....
    XAXAXA...NA ME STAMATHSEIS DEN MPOREIS....KAI KSEREIS GIATI??....
    XAXAXA.....GIATI APLA DEN MPOREIS...........

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    20
    .....APPHRIA...
    NAI EINAI OMORFH...MA EINAI KAI LIGO KOURASTIKH...
    OTAN EISAI PIO MIKROS KAI MA8ENEIS, H BLEPEIS KATI KAINOURIO,8ES NA MILHSEIS,NA TO MOIRASTHS....
    ANOIGEIS TO STOMA KAI DEN TO KLEINEIS....ARXIZEIS NA NIW8EIS TH DYNAMH SOU...KAI ETSI ARXIZEIS AMESA H EMMESA NA THN EPIBALEIS..OXI KAKOPROAIRETA...ALLA LOGO TOU EN8OUSIASMOU SOU....GIA TO KAINOURIO....
    OMWS DEN EXEIS ZHSEI TOSO, GIA NA KATALABEIS PWS H SIWPH EINAI O KALYTEROS XRYSOS...KAI MILAW MONO GIA MENA....
    KAMIA FORA OTAN EIXA PELATES PITSIRIKIA,KSEKINOUSAN KAI DEN STAMATOUSAN...XAXAXA
    EBLEPA TON EAYTO MOU....NAI KAI GW ETSI HMOUN...NOMIZW OLOI...
    SE AYTH THN HLIKIA DEN KSEREIS NA BAZEIS FRENO....TO SHMANTIKO EINAI OMWS NA BAZEIS....EINAI POLU EUKOLO NA PARASYR8EIS...KAI DYSTYXWS NA XA8EIS....
    MA AN TO PA8EIS...PES EYXARISTW MA WS EDW...
    SHKW KAI KSANA KSEKINA...NA 8YMASAI OLA EINAI EMPEIRIES...MHN KOLLAS SE KATASTASEIS...GIATI 8A EINAI DYSKOLO NA SHKWSEIS TO KEFALI....8A XREIASTEIS ENA XERI....
    MH FOBH8EIS NA TO ZHTHSEIS...KAPOIOS 8A BRE8EI NA SOU TO DWSEI...
    KAI NAI 8A EINAI POLU ZESTO...
    NA EISAI SIGOUROS....
    ALLES PALI FORES EPEIDH KSEREIS TH DYNAMH TOU LOGOU,KSESTOMIZEIS PRAMATA BIASTYKA...MA NA 8UMASAI 8A DAGKWSEIS TH GLWSSA SOU...PROSEXE... EPIBALEIS THN APOPSI SOU KAI PERIMENEIS O ALLOS NA TO DEXTEI...MA DEN EINAI ETSI....KLEISE GIA LIGO TO DIAKOPTH....MHN KELAIDAS...ETSI MA8ENEIS PIO POLLA KAI PIO OUSIODH....
    MA DEN PEIRAZEI...EGW SE SYGXWRW...NA 8YMASAI EIMAI EDW...PLHGWSE ME DEN PEIRAZH...OTAN TO ANTILHF8HS 8A EISAI PLEON PIO PROSEKTIKOS....EGW 8A SE AKOUSW...KAI AN PEIS PALI KATI STRABO...DEN PEIRAZEI...ARKH POU KSERW EGW PWS EINAI LOGO THS HLIKIAS...LOGO THS APEIRIA SOU....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Uloda σε ποιον μιλας στον εαυτο σου να σε ακουσει?

    Δεν υπαρχουν πλεον προβατα εαν κυρησεις κατι?

    Αλληλοβοηθεια μονο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •