Θέλω να πεθάνω - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 130 of 130
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by favvel View Post
    .
    εγώ θέλω και λίγο μυαλό παραπάνω..εν τω μεταξύ είναι σπάνιο το να ερωτευτείς..εμένα μου έχει συμβεί 2 φορές και είμαι 27μισο..πόσες πιθανότητες έχω να ξαναερωτευτώ?όσο μεγαλώνουμε τόσο γερνάμε..και γερνάει και το συναίσθημα μαζί.ς..
    ΕΡγω ειμαι 54 , κι εχω ερωτευτει 2 φορες ........το συναισθημα οσο μεγαλωνουμε , δεν γερναει , ειναι εκει , και περιμενει την επομενη αφυπνιση , αυτο το λεω με βεβαιοτητα .........

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Τώρα το είδα δεν τα βλέπω όλα άσε που δεν έχω την ίδια ψυχολογία κάθε φορά κ αγγίζουν άλλη χορδή μου κάθε φορά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #123
    favvel
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αμα θελουμε ναμαστε ρεαλιστες , δεν υπαρχει κανενας καλος λογος για να ζησεις , αλλα ουτε και καλος λογος για να πεθανεις ..................απλα σκεψου ποσους θα στεναχωρησεις με την πραξη σου αυτη , ειναι εγωιστικο να μην σε νοιαζει τι πονο θα προκαλεσεις στους αλλους .........
    συμφωνώ δεν υπάρχει κανένας καλός λόγος για να ζήσεις αλλά υπάρχουν πολλοί λόγοι για να πεθάνεις..κότσια δεν υπάρχουν..
    αφορμές για να μη σου αρέσει η ζωή σου υπάρχουν πολλές..το θάρρος δεν έχεις για να βάλεις το τέλος..πάντα θα υπάρχουν αμφιβολίες στο πίσω μέρος του μυαλού σου για το αν υπάρχει τελικά θεός και με το τέλος σου βρεθείς διαμετρικά αντίθετα από το θεό που τόσο όλοι κατά βάθος ποθούμε να είμαστε κοντά του..
    Και έχεις δίκιο..ένας λόγος πέρα από το ότι είμαι δειλή,ο πρώτος λόγος που δεν το κάνω είναι για να μην τρελαθούν οι γονείς μου..

    όσο για τον έρωτα..πλέον έχω καταντήσει τόσο απαθής με τη ζωή μου που άμα ερωτευτώ θα νομίζω ότι είναι κάποιος άλλος κι όχι εγώ χαχααααα.. γελάω για να μην τραβάω τα μαλλιά μου με την κατάστασή μου..

  4. #124
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by favvel View Post

    όσο για τον έρωτα..πλέον έχω καταντήσει τόσο απαθής με τη ζωή μου που άμα ερωτευτώ θα νομίζω ότι είναι κάποιος άλλος κι όχι εγώ χαχααααα.. γελάω για να μην τραβάω τα μαλλιά μου με την κατάστασή μου..

    Favvel , εστω και με το ζορι , πρωτη φορα βλεπω να γραφεις χαχαχαααα , κατι ειναι κι αυτο ...................εγω , οσο μπορω , αντιμετωπιζω με δοσεις χιουμορ την κατασταση μου , και αυτο την κανει πιο διαχειρησιμη , μην τα παιρνεις κατακαρδα , βεβαια , αλλο να το λες , αλλο να το κανεις πραξη , ολα περαστικα ειναι σαυτην την ζωη .....................

  5. #125
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    3
    Έγραψα εδώ γιατί ταυτίστηκα με τον τίτλο του thread που λέει "θέλω να πεθάνω". Όσο για διαταραχές έχω κρίσεις πανικού ΙΔΨ και θέματα ανασφάλειας....αισθάνομαι πως τίποτα δεν έχει νόημα και από τίποτα δεν αντλώ ευχαρίστηση από το να ανήκω σε ένα άτομο το οποίο θα με φροντίζει και θα με αγαπά...ειναι κατάλειπο από μια περίοδο που ήμουν πολύ ευάλωτος στο Γυμνάσιο σε ξύλο, βρισιές από συμμαθητές. Σκέφτηκα την αυτοκτονία με κρέμασμα ή να πέσω από ψηλά αλλά ναι το ότι έχω οικογένεια με εμποδίζει γιατί δεν θέλω να αφήσω πίσω μου μάρτυρες και θύματα οστώσο ζω μονο για να μη πονάνε οι άλλοι...και πονάω εγώ και για αυτούς και για εμένα.

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by Dim31 View Post
    Έγραψα εδώ γιατί ταυτίστηκα με τον τίτλο του thread που λέει "θέλω να πεθάνω". Όσο για διαταραχές έχω κρίσεις πανικού ΙΔΨ και θέματα ανασφάλειας....αισθάνομαι πως τίποτα δεν έχει νόημα και από τίποτα δεν αντλώ ευχαρίστηση από το να ανήκω σε ένα άτομο το οποίο θα με φροντίζει και θα με αγαπά...ειναι κατάλειπο από μια περίοδο που ήμουν πολύ ευάλωτος στο Γυμνάσιο σε ξύλο, βρισιές από συμμαθητές. Σκέφτηκα την αυτοκτονία με κρέμασμα ή να πέσω από ψηλά αλλά ναι το ότι έχω οικογένεια με εμποδίζει γιατί δεν θέλω να αφήσω πίσω μου μάρτυρες και θύματα οστώσο ζω μονο για να μη πονάνε οι άλλοι...και πονάω εγώ και για αυτούς και για εμένα.
    Και εγώ στο "ωστόσο"πάντα μπέρδευα την ορθογραφία....
    Και τί θέλεις απο μας; να σου βρούμε τρόπους να αυτοκτονήσεις ή να σου πούμε να μην αυτοκτονήσεις;

    Μόνο μια καλή ψυχολογος θα μπορεσει να σου δώσει εργαλεία αυτοδιαχείρισης....και τα αντικ/κα βοηθανε,αλλα απαγορευονται οι ενδείξεις από τα μέλη του φόρουμ....οπότε σκέψου λογικά και αποφάσισε τί απ'όλα θέλεις να κάνεις....

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Επίσης έχω την υπόνοια ότι το μνιμόνιο έχει επιστρέψει στο φόρουμ.........
    ΟΧΙ έτσι απλά νομίζατε ότι θα την γλιτώνατε γατάκια

  8. #128
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Επίσης έχω την υπόνοια ότι το μνιμόνιο έχει επιστρέψει στο φόρουμ.........
    ΟΧΙ έτσι απλά νομίζατε ότι θα την γλιτώνατε γατάκια
    εισαι πονηρη σαν ελαφι
    σου πηρε κατι μηνες παραπανω να το εντοπισεις. ..

  9. #129
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Επίσης έχω την υπόνοια ότι το μνιμόνιο έχει επιστρέψει στο φόρουμ.........
    ΟΧΙ έτσι απλά νομίζατε ότι θα την γλιτώνατε γατάκια
    Καλε , τι εχει η μνιμονιο , καλοκαρδη ειναι , ολιγον ευεξαπτη , αλλα την εμπιστευομαι παντως ........δεν ειναι απροβλεπτη .......

  10. #130
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Και εγώ στο "ωστόσο"πάντα μπέρδευα την ορθογραφία....
    Και τί θέλεις απο μας; να σου βρούμε τρόπους να αυτοκτονήσεις ή να σου πούμε να μην αυτοκτονήσεις;

    Μόνο μια καλή ψυχολογος θα μπορεσει να σου δώσει εργαλεία αυτοδιαχείρισης....και τα αντικ/κα βοηθανε,αλλα απαγορευονται οι ενδείξεις από τα μέλη του φόρουμ....οπότε σκέψου λογικά και αποφάσισε τί απ'όλα θέλεις να κάνεις....
    Δεν θέλω κάτι συγκεκριμένο...απλώς ήθελα να γράψω το πως αισθάνομαι κάπου όπου δεν θα λογοκριθώ γι΄αυτό...δεν πιστεύω στη ψυχανάληση την θεωρώ Placebo όπως και τα χάπια...

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •