Νιωθω οργη! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    ευχαριστω πολυ ρενια μου.. πραγματικα!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    Μια ερωτηση.Η γιαγια πινει?Αν οχι καλυτερα να μεγαλωνε το παιδι με την γιαγια.
    Τι μελλον θα εχει αυτο το παιδι μεγαλονοντας σε ενα τετιο περιβαλον?

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    ε οχι βρε auroula, η γιαγια φυσικα δεν πινει. το μωρο κανονικα μενει μαζι μας 5 μερες την εβδομαδα λογω του οτι η μαμα του εργαζεται και μαλλον δεν το χουν κ πολυ αναγκη ωστε να το παιρνουν εστω τα βραδυα!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    στειλτο εμενα το μωρο τρελενομαι για μωρα!!να εχει και αδερφακι το δικο μου που οπως φενεται δεν θα εχει.λολ
    εχω ακομα και τον αποστειρωτη των μπιμπερο.
    μα ειμαστε σοβαροι ρε παιδια?το μωρο το σκευτεται κανεις?grrrrrrr.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Originally posted by salonikia1
    renia μου, η μάνα τρώει το ξύλο της ζωής της.. το προηγούμενο βράδυ απο το περιστατικό αυτό την είχε σαπίσει στο ξύλο. αλλά το κακό είναι πως κι αυτή πίνει, όχι σ\'αυτό τον βαθμό αλλά δεν παύει να πινει! της είπα να πάμε μαζί στα αρμόδια τμήματα αλλά φοβάται μου λέει κι εγώ μόνη μου δεν μπορώ να κάνω πολλά.. μου είπαν να τον πάω στον εισαγγελέα αλλά το πολύ να τον κλείσω στο ψυχιατρείο για 48 ώρες! η μανα του παρόλο που έφαγε κ αυτη ξύλο (η γιαγιά μου δλδ) δεν θέλει να τον καταγγείλει, η μαμά μου θέλει αλλά εμείς οι δυο δεν έχουμε σοβαρό αποτέλεσμα.. και δεν θέλω καθόλου να τον αφησω έτσι!



    salonikia1 , πώς γνωρίζεις πως στο ψυχιατρείο θα μείνει για 48 ώρες ?
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    10
    αρκτος, όταν ήρθε η αστυνομία μετά την κλήση μου σπίτι και αναφέρθηκε το περιστατικό, τους είπα οτι θέλω να το τραβήξω στα άκρα, να τον τρέξω όσο παει. και μου είπαν πως οι δυο επιλογές μου είναι να τον κάνω μήνυση και να γίνει δικαστήριο ή να πάω σε εισαγγελέα ο οποίος θα διατάξει την εισαγωγή του στο ψυχιατρείο αλλά μονο για 48 ώρες. ο αστυνομικός μου το πε, δεν ξέρω το λόγο που γίνεται μόνο για 48 ώρες όμως.

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1
    μπραβο σου, πολυ καλα το χειριστηκες το θεμα μεχρι τωρα,δηλαδη να φωναξεις την αστυνομια και αν μπορεις προχωρα το και πιο περα για να προστατευτει το παιδι.Κατι αλλο που θα μπορουσες να κανεις ειναι να μιλησετε με τη μητερα και να την πεισετε οτι αυτο ειναι αρρωστημενη κατασταση και εχει και η ιδια ευθυνη που την ανεχεται σε βαρος της και σε βαρος του παιδιου.Αν το συνειδητοποιησει οτι υπαρχει κακοποιηση και την στηριξετε και εσεις ,θα μπορει η ιδια να τον καταγειλει και αυτο θα ειναι πιο αποτελεσματικο.Συνηθως οι αλκοολικοι σταματουν να πινουν οταν δουν οτι η συμπεριφορα τους εχει συγκεκριμενες συνεπειες η οταν κινδυνευουν να χασουν την οικογενεια τους.Χρειαζεται αυτος ο κυριος καποιος να σταθει απεναντι του δυναμικα χωρις φοβο αν χρειαστει με το νομο,να τον βαλει στη θεση του.Και παλι μπραβο σου!!!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •