Εθισμός ; ή ιδέα μου; ή υπερανάλυση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279

    Εθισμός ; ή ιδέα μου; ή υπερανάλυση;

    Καλησπέρα.
    Έχω κάποιες απορίες, αν κ εχω ψαξει μερικά πράγματα στο google.

    Απο ποιο σημείο η φυσιολογική σεξουαλικότητα αρχίζει να γίνεται εθισμός και να θεωρείται ανήθικη?

    Είναι φυσιολογικό μια κοπέλα να βλεπει πορνό? Πότε δηλαδή δεν είναι φυσιολογικό?

    Απο τη μια μου συμβαίνουν όλα αυτά..κ η λιμπιντο μου χτυπαει \"κοκκινο\"
    κ κανω πράγματα στον σεξουαλικό μου τομεα (που είναι κοινωνικά ανήθικα).

    Απο την άλλη όταν είμαι με καποιον σε σχέση είμαι ρομαντική (δε λεω υπαρχει παθος) όμως δε θελω να ξερει οτι σκεφτομαι κ αλλιως το σεξ (εννοω πιο \"ανηθικα\"-δε ξερω πως να τ πω.)

    όλα αυτα μπορει να ειναι κ βλακειες, γι\'αυτο λεω μηπως ειναι στο μυαλο μου; κ τελικά μηπως έτσι κανουν κ οι άλλοι;

    Υ.Γ. θα ηθελα να μη κοροιδευτει το μηνυμα μου ,αν γινεται.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω δεν θα ειχα προβλημα ως αντρας ειλικρινα...δεν ξερω αν το εκλαμβανεις ως κοροϊδια ...και θα με εξιταρε.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by Gothly
    Πότε δηλαδή δεν είναι φυσιολογικό?

    Φυσιολογικο για ποιον?






    Για το e-psychology?
    Για εσενα?
    Για εμενα?
    Για την γειτονια σου?
    Για εκεινο το μελος που τρωει συνεχεια μπαν εδω μεσα?




    Ενοχλεις κανεναν με την συμπεριφορα/σκεψεις/προτιμησεις σου?

    Νομιζα πως ισχυει το

    \"whatever happens in bedroom, stays in bedroom\"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    όταν ομως κανω μια καινουρια σχεση δε τα λεω αυτα στον άλλον.

    παλια το θερουσα καλυτερο να τα λεω όχι μονο απο θεμα ειλικρίνειας αλλα κ επειδη οταν λεω ψεματα κανει μπάμ λες κ θελω να το δειξω.

    ο τελευταιος όμως οταν τα ακουσε αυτα δε του αρεσαν (δε χωρισαμε για αυτο το λογο) όμως φανηκε οτι ξενερωσε λιγακι . πιστευε οτι ειμαι πιο ήσυχη σαν κοπελα(που ειμαι όντως-αλλα είναι άσχετο αυτο με το σεξ).
    πικοιλουν οι αποψεις τελικα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    Originally posted by Boltseed
    Φυσιολογικο για ποιον?
    για μενα. ναι οτι κανουμε σιγουρα δε βγαινει παραεξω , όμως σε καπιους αντρες δεν αρεσει η κοπελα τους να ξερουν οτι ειναι έτσι τη θελουν πιο \"κατω\" απο αυτους.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Originally posted by Gothly
    Originally posted by Boltseed
    Φυσιολογικο για ποιον?
    για μενα. ναι οτι κανουμε σιγουρα δε βγαινει παραεξω , όμως σε καπιους αντρες δεν αρεσει η κοπελα τους να ξερουν οτι ειναι έτσι τη θελουν πιο \"κατω\" απο αυτους.

    Ασε τι θελουν αυτοι.

    Εσενα σου αρεσει να εισαι πιο \"κατω\" απο αυτους?

    Αν ναι, τοτε δεν υπαρχει θεμα αφου θα ειστε και οι 2 ευχαριστημενοι.

    Αν οχι, τοτε υπαρχει θεμα, και δεν ειναι δικο σου, αλλα δικο ΤΟΥΣ. σοβαρο μαλιστα θα ελεγα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ειναι υγιεινο πιστευω να μη θες μια σχεση που να σε κρατα ως \"κατωτερη\" και να σε αντιμετωπιζει ετσι εκτος αν το θες φυσικα. Οπως ειπε και ο Boltseed.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    τι σχεση εχουν οι προτιμησεις στο σεξ (πασης φυσεως)με την προσωπικοτητα μας?για παραδειγμα (παραδειγμα λεω!!)κ εγω ειμαι συνεσταλμενη στην ζωη μου αλλα στην σεξουαλικη μου ζωη μπορει να μου αρεσει να κρεμιεμαι απο το πολυφωτο!
    για ποιον ειναι ακραιο αυτο δεν καταλαβα?η μη φυσιολογικο?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    ειτε εισαι αντρας ειτε γυναικα αν δειχνεις υπερβολικα πολυ ενδιαφερον (σε οποιονδηποτε τομεα της σχεσης) στο τελος θα φας φτυσιμο. αυτος ειναι ενας γενικος \"κανονας\" (μια αποψη που εχει επικρατησει δηλαδη) καλα στρωμενος στα μυαλα των νεων γενεων.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    ποια ειναι αυτα τα \"ανηθικα\" τελικα?
    γιατι το μονο που διαβασα ειναι το να την βρισκει μια κοπελα με πορνο....αυτο σιγουρα δεν ειναι ανηθικο...ειναι το πιο ακραιο απ οσα σκεφτηκες?
    αν ναι,μου φαινετα πολυ περιεργο να ξενερωσε ο φιλος σου, πρωτη φορα ακουω αντρας να ξενερωνει λογω kinky....
    αν θες, απαντησε πρωτα απ ολα σε αυτο:τι ηλικια εχεις?
    εισαι ενηλικη?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Originally posted by insect
    ειτε εισαι αντρας ειτε γυναικα αν δειχνεις υπερβολικα πολυ ενδιαφερον (σε οποιονδηποτε τομεα της σχεσης) στο τελος θα φας φτυσιμο. αυτος ειναι ενας γενικος \"κανονας\" (μια αποψη που εχει επικρατησει δηλαδη) καλα στρωμενος στα μυαλα των νεων γενεων.
    υπαρχει μια εξαιρεση βασικη που αφορα την φιλη:
    αν δειχνει υπερβολικα μεγαλο ενδιαφερον για ποικιλια στο σεξ, θα γινεται αναρπαχτη! !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Originally posted by dora-agxos
    τι σχεση εχουν οι προτιμησεις στο σεξ (πασης φυσεως)με την προσωπικοτητα μας?για παραδειγμα (παραδειγμα λεω!!)κ εγω ειμαι συνεσταλμενη στην ζωη μου αλλα στην σεξουαλικη μου ζωη μπορει να μου αρεσει να κρεμιεμαι απο το πολυφωτο!
    για ποιον ειναι ακραιο αυτο δεν καταλαβα?η μη φυσιολογικο?
    εσυ πιες καμια πορτοκαλαδα....
    (για παραδειγμα λεμε...)

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by dora-agxos
    τι σχεση εχουν οι προτιμησεις στο σεξ (πασης φυσεως)με την προσωπικοτητα μας?για παραδειγμα (παραδειγμα λεω!!)κ εγω ειμαι συνεσταλμενη στην ζωη μου αλλα στην σεξουαλικη μου ζωη μπορει να μου αρεσει να κρεμιεμαι απο το πολυφωτο!
    για ποιον ειναι ακραιο αυτο δεν καταλαβα?η μη φυσιολογικο?
    εσυ πιες καμια πορτοκαλαδα....
    (για παραδειγμα λεμε...)
    αντε βρε ξινιτα!
    :P:P

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    22 ειμαι.
    δεν ειπα οτι ξενερωσε με το γεγονος οτι βλεπω πορνο κ με το τι κανω μονη μου.
    σορρυ δεν το εξηγησα. ξενερωσε με το παρελθον μου (οσο αναφορα τις εμπειριες μου)
    γι\'αυτο δε ξαναλεω τιποτα σε κανεναν.

    δε θελω να με αντιμετοπιζει ουτε ως κατωτερη ουτε ως ανωτερη. απλα να με κανει να νιωθω ανετα κ οχι ασχημα κ να ντρεπομαστε για καποια πραγματα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    remedy τι εννοεις με το ανάρπαχτη?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •