Βελονισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167

    Βελονισμος

    Εδω και καιρο ο πατερας μου εχει ξεκινησει βελονισμο για τους μυικους πονους που εχει σε ολο του το σωμα,και εχει γινει αλλος ανθρωπος.

    Τουλαχιστον 10 χρονια νεοτερος νιωθει σωματικα και ψυχολογικα.

    Ο πατερας μου ρωτησε για μενα και η γιατρος του του ειπε οτι γιαυτους τον ανχος π εχω ειναι μια απλη γρυπη και θεραπευεται με 5-6 σιναντησεις με βελονισμο σε ορισμενα σημεια,καθως και η παχισαρκια.

    Ετσι λοιπον αυριο θα κλεισω ραντευου μαζι της μιας και προσφερθηκε ο πατερας μου να μου πληρωσει ολες τις συναντησεις για να γινω καλα να ναι καλα ο ανθρωπος.

    Θα θελα να μαθω αν καποιος αλλος εχει κανει βελονισμους για ανγχος και παχυσαρκια ,και αν ναι ,ειχε αποτελεσματα?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Athens
    Posts
    23
    Δεν εχω κανει βελονισμο αλλα εχω ακουσει οτι κανει πολυ καλο οχι μονο στο ανχος, αλλα και σε αλλες παθήσεις. Εγω πασχω από κρισεις πανικου που προφανως προερχονται απο ανχος! κανω ομοιοπαθιτικη αλλα είναι συντομο το χρονικο διαστιμα και δεν μπορω να σου πω ακομη αν βοηθαει...παντος αν βρεις σωτηρια με τον βελονισμο ενημερωσέ μας...ευχαριστω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    194
    κ εγω θα ηθελα να μαθω.
    Δεν χανουμε κ τιποτα εε?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Athens
    Posts
    23
    ναι δεν χανουμε τιποτα!!! νομιζω βεβαια οτι οταν κανεισ ομοιοπαθιτικη μαζι με τον καφε και την μεντα απαγορευεται και ο βελονισμος,αλλα δεν ειμαι σιγουρη.Αν ξερει κανεις ας μας απαντησει ¨)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    Παιδια μεθαυριο στης 10 το πρωι αρχηζω βελονισμο.
    Θα σας ανημερονω σχετικα πυστευω οτι θα παω καλα και θα κοψω και τα σεροξατ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    167
    Σημερα ηταν η πρωτη μου μερα του βελονισμου.
    Η γιατρος καλη φενεται νοι βελονες τσουξανε λιγο αλλα κοντεψε να με παρει ο υπνος.
    Μου καρφωσε και μια στο κεφαλι λολ.
    Τα αυτια μου τα κανε κοσκινο.Μου βαλε βελονα για το ανγος την καταθληψη,την βουλιμια λεμαργια για να χασω βαρος,για την καταθλυψη,την δυσπνια,το μουδιασμα του σαγονιου και του αυχενα,τον κολπο μου π εχευ μυκητα και για να μου κοψει την ορεξη για φαι δλδ να την κανει νορμαλ.
    τωρα νιωθω τοσο χαλαρωμενη που κοντευει να με παρει ο υπνος.
    θα πηγενω 2 φορες την εβδομαδα ,8α κρατησει περιπου 2 μηνες θα κοστισει περιπου 800 ευρο αλλα μου υποσχεθηκε οτι απο εκει μεσα θα φυγω αλλος ανθρωπος.


    υ.γ επισης μου ειπε να μην τρος γλυκα εκτος γλυκο κουταλιου και μεθαυριο 8α μου δωσει ενα απλο διαιτολογιο χωρις στερησεις κλπ.
    και μ ειπε οτι δεν θα χρειαστει να το τηρησω κατα γραμμα γιατι θα μου εχει κοπει ειδη η ορεξη.
    αντε να δουμε μακαρι να συνελθω επιτελους.
    μαζεψα 400 ευρο για αυτον τον σκοπο και θα δωσει αλλα τοσα ο πατερας μου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •