Διαγωνισμός για 3 δωρεάν βιβλία από το βιβλιοπωλείο του e-psychology.gr
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    Διαγωνισμός για 3 δωρεάν βιβλία από το βιβλιοπωλείο του e-psychology.gr

    Καλησπέρα σας,
    από σήμερα ξεκινά στο φόρουμ του e-psychology.gr μια σειρά διαγωνισμών με δώρο επιλεγμένα βιβλία από το ηλεκτρονικό βιβλιοπωλείο ψυχολογίας του e-psychology.gr, προκειμένου να γνωστοποιήσουμε στα μέλη του φόρουμ την ύπαρξη του νεοσύστατου βιβλιοπωλείου μας.

    Οι τρεις (3) πρώτοι που θα απαντήσουν σε αυτό το θέμα ακριβώς μετά τις 20:00, αύριο Τρίτη 21 Σεπτεμβρίου,
    θα κερδίσουν το βιβλίο \"Ερωτική Νοημοσύνη\".
    Σημείωση: 20:01 είναι το πρώτο αποδεκτό λεπτό της ώρας για τους νικητές του διαγωνισμού, έτσι όπως η ώρα αναγράφεται σε κάθε μήνυμα (ώρα server του e-psychology.gr)


    http://www.e-psychology.gr/component...89_120x150.gif

    Σύντομη περιγραφή:
    Γιατί πολλά αγαπημένα ζευγάρια δεν κάνουν ποτέ σεξ; (τουλάχιστον, μεταξύ τους!)

    Τι ρόλο παίζουν στο συζυγικό κρεβάτι οι ερωτικές φαντασιώσεις;

    Μπορεί το «τρίτο πρόσωπο» να ενδυναμώσει τη σχέση;

    Πόση αυτονομία αντέχουν δύο σύντροφοι;

    Τι σημαίνει ερωτική πίστη και πώς το σύγχρονο ζευγάρι θα επαναδιαπραγματευτεί αυτό το πανίσχυρο ταμπού;

    Γιατί αναγνώσματα του τύπου «10 βήματα για καλύτερο σεξ» είναι χαμένος χρόνος;

    Η ερωτκή νοημοσύνη κυκλοφορεί σε 20 χώρες και έχει γίνει παντού bestseller.

    Πατήστε εδώ για αναλυτική περιγραφή


    Σημειώσεις
    1. Για την παραλαβή του βιβλίου, οι νικητές χρειάζεται να αποστείλουν mail με τίτλο \"Ερωτική Νοημοσύνη - Νικητής/ια διαγωνισμού\" στο [email protected] με τα κάτωθι στοιχεία:
    Ονοματεπώνυμο
    Διεύθυνση (αποστολής του βιβλίου)
    Τηλ. Επικοινωνίας (για συνεννόηση με την courier σχετικά με την παραλαβή του βιβλίου).

    2. Προκειμένου να αποφευχθούν κακόβουλες ενέργειες και για να βεβαιωθούμε ότι τα παραπάνω emails αποστέλλονται από τους πραγματικούς νικητές, χρειάζεται να στείλετε το μήνυμα που αναφέρεται παραπάνω, από το email account που έχετε δηλωμένο στο προφίλ σας στο φόρουμ.

    3. Το δώρο διατίθεται δωρεάν, θα χρεωθείτε μόνο τα έξοδα αποστολής με courier, τα οποία ανάλογα με τον τόπο διαμονής σας, είναι μεταξύ 3,5 και 11 ευρώ. (η ανώτερη χρέωση αφορά \"δυσπρόσιτες περιοχές\", σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο που ισχύει από την συνεργαζόμενη εταιρεία courier - speedex. Μπορείτε να δείτε τις χρεώσεις στην ιστοσελίδα της speedex).

    4. Με το παρόν μήνυμα, ξεκινά μια σειρά διαγωνισμών με δώρα βιβλία από το ηλεκτρονικό μας βιβλιοπωλείο. Οι διαγωνισμοί θα πραγματοποιούνται κάθε εβδομάδα, εντός του φόρουμ αυτοβοήθειας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    betty,

    οταν λες θα απαντησουν τι ακριβως εννοεις?

    θα γραψουν εκθεση σε αυτα τα ερωτηματα?

    \"Γιατί πολλά αγαπημένα ζευγάρια δεν κάνουν ποτέ σεξ; (τουλάχιστον, μεταξύ τους!)

    Τι ρόλο παίζουν στο συζυγικό κρεβάτι οι ερωτικές φαντασιώσεις;

    Μπορεί το «τρίτο πρόσωπο» να ενδυναμώσει τη σχέση;

    Πόση αυτονομία αντέχουν δύο σύντροφοι;

    Τι σημαίνει ερωτική πίστη και πώς το σύγχρονο ζευγάρι θα επαναδιαπραγματευτεί αυτό το πανίσχυρο ταμπού;

    Γιατί αναγνώσματα του τύπου «10 βήματα για καλύτερο σεξ» είναι χαμένος χρόνος;\"

    η θα στελουν ενα μνμ συμμετοχης εδω? η στο εμαιλ [email protected]?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    Καλησπέρα, σε ευχαριστώ για τις ερωτήσεις σου, μου δίνουν την ευκαιρία να διευκρινίσω τι εννοώ, ώστε να ειναι σαφές προς όλους.
    Εννοώ οποιαδήποτε απλή απάντηση σε αυτό το θέμα, στις 20.01 ή/και μετά.
    Απλή απάντηση, προκειμένου να καταγραφεί από το λογισμικό ή ώρα του μηνύματος και να βγούν οι νικητές.
    Σκεφθήκαμε αυτόν τον τρόπο, ως προτιμότερο έναντι μιας κλήρωσης ή άλλων τρόπων των οποίων το αδιάβλητο, δεν μπορεί να ελεγχθεί από τα ίδια τα μέλη του φόρουμ.

    Από κει και πέρα, οι 3 πρώτοι που θα απαντήσουν, χρειάζεται να στείλουν μήνυμα στο mail [email protected] (Προσοχή, από το ίδιο mail που χρησιμοποιούν στο προφίλ του φόρουμ) προκειμένου να δώσουν τα στοιχεία τους και να παραλάβουν τα βιβλία.

  4. #4
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Μπέτυ, να σου ευχηθώ και από εδώ... καλώς ήλθες στην ομάδα μας!
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  5. #5
    Προφανώς απέτυχε ο διαγωνισμός, ελλείψει συμμετοχών.
    Κλείνουμε τον διαγωνισμό και ελπίζουμε να υπάρχει συμμετοχή στον επόμενο, σε λίγες ημέρες.
    Ωστόσο, αναρωτιέμαι ποιοι ήταν οι λόγοι της μη συμμετοχής, ώστε να τους λάβουμε υποψιν μας την επόμενη φορά.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Προσωπικά κοιτώντας το τιμοκατάλογο της speedex παρατήρησα πως για αποστολή από την μία πόλη στην άλλη η χρέωση ήταν σχεδόν 12 ευρώ.

  7. #7
    Καλησπέρα,
    για αποστολή βάρους έως 2 κιλά (δηλ. περίπου 1 έως 5 βιβλία)
    το κόστος είναι περίπου 3,50 ευρώ για Θεσσαλονίκη,
    περίπου 4 ευρώ για Αθήνα,
    περίπου 4,5 ευρώ για άλλους νομούς.
    (λέω περίπου διότι ανάλογα με τον ταχυδρομικό κώδικα, υπάρχουν μικρές αποκλίσεις).

    Η χρέωση ασχέτως νομού, μπορεί να φτάσει έως 12 ευρώ, αν πρόκειται για δυσπρόσιτες περιοχές, πχ κάποια νησιά ή κάποια απομακρυσμένα χωριά σε διάφορους νομούς.
    Ωστόσο, στο 80-90% των περιπτώσεων, οι χρεώσεις είναι αυτές που ανέφερα παραπάνω, δηλαδή 3,50 -4,5 ευρώ.

    Εχεις δικιο πως αν η χρέωση ήταν -γενικά- 12 ευρώ, θα ήταν παράλογο να συμμετέχει οποιοσδήποτε στον διαγωνισμό.
    Τότε δεν θα ήταν δωρεάν βιβλία, αλλά κοροϊδία και αυτό δεν θα ήταν μια καλή αρχή, μια καλή βάση για να διαφημίσουμε το ηλεκτρονικό μας βιβλιοπωλείο ψυχολογίας.

    Σε ευχαριστώ πάντως για την παρατήρηση σου, ήταν χρήσιμη προκειμένου να διευκρινιστεί το θέμα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πέρα από τα Σύνορα
    Posts
    177
    Ευχαριστώ για την διευκρίνηση , διότι αυτό εδώ εντός πόλης και αυτό εκτός με μπέρδεψαν και με απέτρεψαν να συμμετάσχω :)
    Καλή επιτυχία για την επόμενη φόρα :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    βασικα εγω ηθελα να παρω μερος, αλλα χθες εγραψα ενα κειμενακι μισο, δεν προλαβα να το τελειωσω. στην πορεια εληξε κ ο διαγωνισμος.

    εντιτ: κ εμενα μου αρεσε η ιδεα του διαγωνισμου! :)
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Εμένα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα η ιδέα του διαγωνισμού αλλά το συγκεκριμένο βιβλίο δεν με ενδιέφερε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    εμενα μου φανηκε ενδιαφερον το βιβλιο και πολυ ωραια η ιδεα του διαγωνισμου (του δωρου καποιων βιβλιων σε μελη γενικοτερα δλδ, ασχετως αν θα ηταν διαγωνισμος)
    αλλα μεχρι σημερα, το ξεχασα ΕΝΤΕΛΩΣ!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Εγώ πάλι το θυμήθηκα χθες αλλά...μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά όντως δε μπορούσα να βρω το σχετικό θέμα πουθενά...και η ενότητα βιβλιοπωλείο ψυχολογίας σήμερα παρουσιάστηκε.
    Τι να πω!τόσο πολύ προσπέρναγα το θέμα και δεν το καταλάβαινα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Originally posted by Arsi
    Εγώ πάλι το θυμήθηκα χθες αλλά...μπορεί να ακουστεί χαζό αλλά όντως δε μπορούσα να βρω το σχετικό θέμα πουθενά...και η ενότητα βιβλιοπωλείο ψυχολογίας σήμερα παρουσιάστηκε.
    Τι να πω!τόσο πολύ προσπέρναγα το θέμα και δεν το καταλάβαινα!
    θα ηταν ευκολο να το βρεις στο λινκ \"σημερινα μηνυματα\"πηγαινοντας 2 μερες πισω

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    και 3 το έβαλα αλλά....αυτό λέω,τόσο τύφλα είχα?μπορεί κιόλας αφού ήμουν και στον κόσμο μου ειδικά χθες...
    συνέβη σε κανέναν άλλον αυτό?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    arsi,

    κ εγω το ειχα αυτο το προβλημα! καποιες φορες το καινουργιο φορουμ εξαφανιζοταν!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •