ταχυκαρδιες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    ταχυκαρδιες, αρρυθμιες, αισθημα πνιγμου, δυσκολια αναπνοης, κ.α
    ειναι ενδειξεις αγχους... και χρειαζεται οπωσδηποτε να παμε σε ειδικο.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    115
    Και οταν ειδαν 190 σφιξεις τι κανανε αγια; Καλησπερα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    χε χε....δεν κανανε τιποτα! Μου λεγανε κατσε να ηρεμησεις μονη σου,αυτο ειναι κριση πανικου!
    Με ρωταγανε τι εγινε?αν ταραχτηκα αν ανχωθηκα με κατι, αν ηπια καφε και τετοια!

    Φοβομουν οτι θα πεθανω και αυτοι δεν κανανε τιποτα!

    Μου ειπαν οτι ειναι βλακεια να σου δωσουμε ηρεμηστικο,να το ελεγξεις μονη σου και μου αποσπουσαν την προσοχη με διαφορα.Με ρωταγανε διαφορα και με βαλανε να κανω κατι με τα δαχτυλα μου,σαν παιχνιδι!

    Ελεος!

    Και μετα απο δεκα λεπτα επεσαν οι σφυγμοι!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Originally posted by Agia
    χε χε....δεν κανανε τιποτα! Μου λεγανε κατσε να ηρεμησεις μονη σου,αυτο ειναι κριση πανικου!
    Με ρωταγανε τι εγινε?αν ταραχτηκα αν ανχωθηκα με κατι, αν ηπια καφε και τετοια!

    Φοβομουν οτι θα πεθανω και αυτοι δεν κανανε τιποτα!

    Μου ειπαν οτι ειναι βλακεια να σου δωσουμε ηρεμηστικο,να το ελεγξεις μονη σου και μου αποσπουσαν την προσοχη με διαφορα.Με ρωταγανε διαφορα και με βαλανε να κανω κατι με τα δαχτυλα μου,σαν παιχνιδι!

    Ελεος!

    Και μετα απο δεκα λεπτα επεσαν οι σφυγμοι!

    ευγε!!!επεσες σε καλα χερια!
    αλλοι βαρανε ηρεμιστηκες ασυζητητι!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    χα χα χα,,,ναι μωρε τα πουλακια μου! Σε μενα βρηκαν να το παιξουν καλοι γιατροι και να μη δωσουν εστω κατι να ηρεμησω!Το θεωρησαν κακο!
    Και αλλους τους πιανουν στα χερια τους...και παθαινουν τα χειροτερα!

    Τραγικο,να νομιζεις πως πεθαινεις...να τους κοιτας και αυτοι να μη δινουν σημασια.Εκει να δεις παλμους!!!

    Τωρα εχω καιρο να παθω κριση πανικου.Εχω μαθει καποιες τεχνικες και το χειριζομαι!

    Βεβαια,επειδη ξυπναω με ταχυκαρδια απιστευτη λες και εβλεπα εφιαλτη,αυτο δεν ξερω αν ειναι κριση πανικου και με πιανει στον υπνο!Ειληκρινα δεν ξερω τι γινεται εκει!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    βρε αγια μου συγνωμη..δλδ θα ηθελες οι γιατροι να στεκονται απο πανω σου πανικοβλητοι??
    εμενα αν μου το εκαναν αυτο θα τρελενομουν..!αναγνωρισαν οτι εχεις πανικο κ προσπαθησαν να σε κανουν να χαλαρωσεις με την συμπεριφορα τους!
    εγω οταν πηγαινα στα επειγοντα,μου ειχε πει ενας πηγαινε κοπελα μου να κανεις κανενα μπανακι στην παραλια κ ασε τα καρδιογραφηματα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    115
    Κι εγω με ταχυκαρδια ξυπναω. Σε κλασματα δευτερολεπτου ερχονται. Λες και με περιμενει στο μαξιλαρι.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    115
    Εμενα ενας καρδιολογος μου ειχε πει οτι μαλλον ειμαι ερωτευμενη και εχω ταχυκαρδιες χα χα χα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    οχι βρε, απλα στον πανικο μου πανω και στο φοβο μου νομιζα οτι με αγνωουν και ελεγα να παει πεθανα!!!! χαχαχα!

    Και εμενα, μου ελεγαν παλι εδω εσυ? Γιατι δε βρισκεις με κατι να ασχοληθεις? χαχα αισθανθηκα πολυ ασχημα και δε ξανα πηγα! Αφησα να περασει καιρος!χαχαχα

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εχω φαει δουλεμα(με την καλη εννοια) απο γιατρους ουουουου!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Η κλασική απάντηση των γιατρών σε όσους έχουν ταχυκαρδίες είναι η «ριχτο έξω»
    Αναγκάστηκα πολλές φορές να πάω στον καρδιολόγο ώσπου στο τέλος και αφού έκανα δυο τεστ κοπώσεως φτάσαμε σε σημείο να συζητάμε οτιδήποτε άλλο εκτός από το πρόβλημα μου. Παρεμπίπτοντος όταν τα συζητούσαμε δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα και αυτό είναι που με ρώτησε στο τέλος.
    Δεν με έστειλε σε ψυχίατρο αλλά μου είπε τι άλλο να το ρίξω έξω….

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Ναι ακριβως.Να το ριξουμε εξω...! Τι ωρα ομως να μου πειτε να μη χασω την εξοδο!!!!χαχαχα

    Εδω ρε παιδια,ξερω εναν ανθρωπο που πηγε στον καρδιολογο και του ειπε να κοψει σχεδον τα παντα,απο φαγητο,ποτο,τσιγαρα,καφεδε� �...γιατι ηταν η κατασταση του κρισιμη και οταν πηγε ο ανθρωπος σπιτι του μετα απο λιγο τον ειδοποιησαν οτι ο καρδιολογος του(που ειχε επισκεφτει πιο πριν)...πεθανε απο καρδια! χαχαχα...αληθεια ειναι αυτο!

    Οποτε οτι και να λενε και αυτοι...χ@@@Σε μεσα!

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    σημερα εκανα το πειραμα να παρω την πιεση μου εν ωρα πανικου!με μικρη δυναμικη παντα ε??

    τι το \'θελα??15 με 9 πιεση κ 120 παλμοι!!χαχαχα χεστηκα πανω μου!!κρατησε γυρω στα 2 λεπτα!

    μετα επανηλθα!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    119
    Wow!!!

    Λετε να με πουν τρελη αν παω να αγορασω ενα πιεσομετρο???
    Δε ξερω και αν γινεται κιολας!

    Θα μου γινει εμμονη ιδεα μετα ή μηπως μου εχει γινει ηδη?

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    εγω το πιεσομετρο το ειχα απο την εποχη που το ειχα μονιμο κατοικο στην τσαντα μου..

    κ σημερα μολις με επιασε η κρισουλα λεω για να δουμε!!!

    αγια!μην αγορασεις πιεσομετρο!!το εκανα καθαρα απο περιεργεια!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •