μια βοηθεια?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    13

    μια βοηθεια?

    Γεια σας..
    Γραφω πρωτη φορα για ενα προβλημα που με απασχολει εδω και καιρο...

    ειμαι 19 χρονων κ μοναχοπαδι..
    το προβλημα ειναι οτι οσες φορες εχω προσπαθησει να γνωρισω μια κοπελα θεωρω πως τα παω εξερετικα καλα..ειδικα τις πρωτες 2-3 μερες μιλαμε,γνωριζομαστε κ δεν υπαρχει προβλημα μεταξυ μας..
    αλλα το προβλημα μου ειναι οτι φοβαμαι να κανω τη παραπανω κινηση..
    δλδ για παραδειγμα αν βγουμε μαζι θα φοβηθω ηθα διστασω να της κρατησω το χερι η να τη φιλησω (γνωριζοντας οτι θα της αρεσει αυτο).....και γενικα κομπλαρω κ δε φερομαι φυσικα..ετσι η σχεση καθυστερει κ εχει ως αποτελεσμα να χανομαστε.. και εχω παρατηρησει ενα περιεργο πραγμα...καθε φορα το βραδυ που το σκεφτομαι φενομαι αποφασισμενος να κανω αυτα τα πραγματα κ την επομενη μερα(οταν τη συναντησω) ξαφνικα δισταζω...
    δε ξερω αν εγινα κατανοητος αλλα δε μπορω να το εξηγησω αλλιως..
    ευχαριστω για τν χρονο σας..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Εισαι παρα πολυ ντροπαλος ,δεν ειναι τιποτα απλα αν κανεις μια προσπαθεια να πλησιασεις μια κοπελα 1 φορα χωρις φοβο μετα θα εισαι μια χαρα. :D

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    13
    ναι,γνωριζω οτι ειμαι ντροπαλος..(κ μπραβο π το καταλαβες απο μακρυα!)
    απλα εκεινη την στιγμη σκεφτομαι οτι πρεπει να το κανω..αλλα δεν μου βγανει....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Κοιτα εκτος απο ντροπαλος μηπως εισαι εσωστρεφης?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    13
    ναι σε καποιες περιπτωσεις ειμαι ή γινομαι.. πχ με φιλους κ παρεα δεν ειμαι..ειμαι πολυ ανοικτος..
    γενικα θα σ ελεγα οτι σαν ανθρωπος εχω \"αγκαθια\"..κατι σαν καχυποπτος..
    οχι παντα ομως...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    γεια σου bill90
    μήπως εκτός από ντροπαλός, παραείσαι φιλικός με τις κοπέλες που σε ελκύουν κ χάνεις το ερωτικό παιχνίδι στις σχέσεις σου; σε πολλές κοπέλες αρέσουν οι ντοπαλοί άντρες, αλλά όλα έχουν ένα όριο. δλδ θέλω να πω, ότι περιμένοντας την κίνηση του άλλου κ αυτη να μην γίνεται ποτε, χάνεις το ενδιαφέρον σου στην πορεία κ προχωράς παρακάτω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    Ναι καταλαβα τι εννοεις. Απλα ισως οι κοπελες που βγαινεις μαζι τους σε κανουν να σκαλωνεις πολυ.
    η μπορει απλα να φοβασαι μην σε αποριψουν, η μηπως πας να της αγκιξεις και τραβηχτουν ι τπτ τετοιο

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    13
    γεια mstrouf ..

    ναι αυτο ισχυει οτι ειμαι φιλικος κ θελω να το αλλαξω...
    η αληθεια ειναι οτι τις πρωτες μερες ειμαι αρκετα φιλικος κ αυτο βλεπω οτι κανει καλο (κερδιζω εμπιστοσυνη,συμπαθεια)..
    απλα αυτο συνεχιζεται..κ αυτο ειναι το θεμα οτι δε μπορω να προχωρησω γιατι φοβαμαι..σαν να με κραταει κατι...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    σχεση εχεις κανει ,ετσι?

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    13
    ναι...εχω κανει..
    κ εγιναν πραγματα..
    αλλα σε ιδιαιτερες καταστασεις κ με πρωτοβουλια της κοπελας..
    αλλα μετα απο αυτα ημουν κ εγω πιο ανετος κ συμπεριφερομουν νορμαλ..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ίσως θα έπρεπε να ακολουθήσεις μια τακτικη, αν κ γω δεν στο συνιστω γιατι κατι τετοιο θα σε αγχωνε περισσοτερο. δεν μπορεις να εισαι λιγο πιο αυθόρμητος, να δωσεις ενα φιλί στο μάγουλο, μια αγκαλια, ενα κρατημα απ το χερι, ωστε να εκφράσεις σιγα σιγα το ενδιαφερον σου, να κανεις μια κινηση κ να λαβεις την αντιστοιχη. ξερεις, λογικο ειναι ο ενας να περιμενει απ τον αλλον την πρωτη κινηση κ ομως οταν περανει ο καιρος κ αυτη δεν ερχεται πιανεις κ αμφιβαλλεις για το αν σε θελει ο αλλος κ πολλες φορες προτιμας να κρατησεις το φιλικο επιπεδο για να μην χασεις την εμπιστοσυνη, συμπαθεια που εχεις κεδρισεις. ειναι φυσικο κ επομενο αυτο που περιγραφεις. λιγη αυτοπεποιθηση παραπανω δεν θα σου εκανε κακο. κανε την κινηση, δεν θα σου βγει σε κακο, να σαι σιγουρος..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    13
    ναι καταλαβαινω οτι μ λυπει ο αυθορμητισμος κ η αυτοπεποιθηση μπροστα σε μια κοπελα κ ετσι γινομαι φιλικος...κ αυτο θελω να αλλαξω..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Πουθενά
    Posts
    325
    ναι αλλα σαν κοπελα εφηβη ,υπαρχουν κοπελες που θελουν το αγορι να ειναι και φιλος

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    αρα ξερεις πολυ καλα τι σου γινεται κ τι πρεπει να κανεις, τι ειναι αυτο που σε εμποδιζει να δοκιμασεις;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    13
    Originally posted by Hara_
    ναι αλλα σαν κοπελα εφηβη ,υπαρχουν κοπελες που θελουν το αγορι να ειναι και φιλος
    ναι εννοειται αυτο αλλα οπως ειπες \"να ειναι ΚΑΙ φιλος\" ..

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •